Przekłuwanie uszu jest tradycją i modą, która jest obserwowana od wieków i nadal jest w praktyce. Przekłuwanie uszu to zwyczajowa tradycja kobiet na całym świecie. Ale w dzisiejszych czasach mężczyźni również robią to tak, jak robili to dawno temu. Istnieją liczne salony i centra piercingu dla mężczyzn, które szalenie rosną dzięki szaleństwu mężczyzn i chłopców. Te centra nie tylko świadczą usługi piercingu, ale także sprzedają niesamowite akcesoria dla mężczyzn.

W tym artykule wybraliśmy kilka najnowszych i najlepszych pomysłów na przekłuwanie uszu i korzyści dla mężczyzn, a także biżuterię, z którą można eksperymentować.

Piercing dla mężczyzn

10 najważniejszych korzyści zdrowotnych z przekłuwania uszu dla mężczyzn:

Przekłuwanie uszu ma w sobie coś więcej niż styl. Za tą tradycją kryją się udowodnione naukowe korzyści, co czyni ją najbardziej preferowaną przez mężczyzn i chłopców.

  • Piercing jest powszechnie akceptowany przez wszystkie tradycje i może być formą wyrażania własnej kultury.
  • Piercing opiera się na technice akupunktury, która może leczyć wiele problemów
  • Wiadomo, że piercing Daith leczy pacjentów z bólem migrenowym.
  • Zgodnie z niektórymi tradycjami, mówi się, że przekłuwanie poprawia widzenie danej osoby w oparciu o obszar przekłucia.
  • Mówi się, że przekłucie okolicy małżowiny usznej pomaga w trawieniu, a nawet w problemach menstruacyjnych
  • Według terapii akupresury nerwy łączące mózg przechodziły przez małżowiny uszne. Przy przekłuciu nerwy są aktywowane, co z kolei przyspiesza rozwój mózgu.
  • Według niektórych badań, przekłuwanie płatka ucha w młodym wieku pozwala zminimalizować lub zniwelować upośledzenia związane z gardłem, oczami, językiem i uszami.
  • Przebicie obszaru o cal powyżej standardowego płata może pomóc w leczeniu bólów pleców.
  • Oprócz korzyści zdrowotnych, piercing może być dla mężczyzn formą wyrażania kreatywności, a nawet buntu
  • Decydując się na inną biżuterię można wyróżnić się z tłumu

Różne rodzaje przekłuwania uszu dla mężczyzn:

Znajdźmy tutaj z wymienionymi 12 najlepszymi kolczykami do uszu dla mężczyzn, które nadają modny wygląd.

1. Przebijanie wieży:

Przebijanie wieży

To jeden z najtrudniejszych i najpopularniejszych projektów według artystów przekłuwających uszy. Bardzo boli, ale raz zrobiony wygląda niesamowicie. Jeśli jednak nie masz odpowiedniego fałdowania chrząstki w uchu, ten projekt może być dość trudny do osiągnięcia. W tego typu przekłuwaniu chrząstka jest przekłuwana za pomocą pistoletu do przekłuwania i wielu twierdzi, że boli bardziej niż zwykłe przekłuwanie. Można zdecydować się na haczyk z kulkami, a nawet małe pętelki, aby uzyskać dziwaczny wygląd.

2. Przebijanie helisy:

Helix Piercing

Przebicie helisy to jeden z najbardziej stylowych sposobów przechwytywania ucha. Spirala ma dwie strony i można ją przebić na dwa sposoby. Spiralę można przebić więcej niż jednym pierścieniem. Wiele celebrytów i sportowców przebija ich spiralę, aby stworzyć szykowny i krzykliwy wygląd. Ból jest stosunkowo bardziej odczuwalny niż w górnej chrząstce ucha. Ale kiedy już to zrobisz, możesz poeksperymentować z różnymi ćwiekami, pętelkami, a nawet drążkiem, aby uzyskać ten wyrazisty wygląd.

3. Pomiar płatków uszu:

Pomiar płatka ucha

To popularna moda na przekłuwanie uszu dla nastolatków na całym świecie. W tego typu przekłuciu istniejący przebity otwór jest rozciągany i poszerzany w celu uzyskania dużych kolczyków. To jedna z najciekawszych opcji przekłuwania uszu zarówno dla chłopców, jak i mężczyzn. Ten styl jest bardziej popularny wśród punkowych wyborów stylu życia.

4. Przebijanie płata:

Płat przekłuwania

Przekłuwanie płata jest najprostszą i najłatwiejszą formą przekłuwania uszu w historii. Płat ucha jest na dole perforowany różnorodną biżuterią o różnych rozmiarach. W porównaniu z innymi formami do przekłuwania uszu spowoduje to najmniej obrażeń i nie odczujesz dużego bólu.

5. Przebijanie tragusa:

Tragus Piercing

Tragus to zewnętrzna część ucha. Jest to gruba część całej chrząstki ucha. W tej sekcji nie można wstawiać dużych i ciężkich kolczyków. Raczej będziesz musiał przebić małe i lekkie pierścienie. Generalnie na tragusie noszone są okrągłe pierścienie.

6. Przytulne przekłuwanie:

Przytulne Piercing

Często wewnętrzna część obręczy jest perforowana, aby wyglądała modnie. Zwykle w tej części ucha nosi się kulkę lub okrągły kolczyk. Proces przekłuwania jest nieco bolesny. Dopasowany piercing jest również nazywany piercingiem anty-helisowym, ponieważ sąsiaduje ze spiralą. Dopasowany piercing na pewno sprawi, że będziesz wyglądać atrakcyjnie.

7. Przebijanie przemysłowe:

Piercing przemysłowy

Ta forma przekłuwania uszu jest nie z tego świata. Jest to wyjątkowy sposób penetracji ucha, który jest również określany jako przekłuwanie rusztowania. Na chrząstce ucha zwrócone są do siebie dwa otwory. Długi kolczyk wyglądający jak kawałek drutu przebija się przez otwory, tworząc linię połączenia między dwoma przebiciami.

8. Piercing Daith:

Piercing Daith

Daith Piercing wykonuje się na wewnętrznej chrząstce ucha. Cienki drut służy do nakłuwania wewnętrznej chrząstki i jest uważany za najtrudniejszą i najboleśniejszą procedurę przekłuwania. Ryzyko infekcji w tego typu piercingu jest dość wysokie. Kolczyki Daith są również uważane przez wielu za ich potencjał łagodzenia migreny. Najpopularniejsze pierścionki jubilerskie we wszystkich rozmiarach i kształtach. Jednak otwór może natychmiast zamknąć się po usunięciu pierścieni, ponieważ jest to obszar chrząstki.

9. Piercing orbitalny:

Piercing orbitalny

Jest to najbardziej wszechstronny styl przekłuwania i można eksperymentować z wieloma wariacjami. Aby uzyskać ten styl, będziesz musiał zrobić dwa otwory w dowolnej części ucha. Najpopularniejszymi obszarami uszu są helisa, małżowiny uszne i zewnętrzna obwódka ucha. Przebijanie orbitalne zwykle wykorzystuje gładkie pierścienie, które są dostarczane z dwiema kulkami, a nawet obudowami kulek. Należy uważać, aby nie wybierać ciężkich, dużych pierścieni, aby uniknąć bólu lub przeszywającej migracji.

10. Anty-tragus Piercing:

Anti-tragus Piercing

Piercing Anti-Tragus jest wykonywany w uniesionym fałdzie chrząstki znajdującej się na zewnątrz ucha. Dla osób, które mają mały antytragus, przekłucie może być zbyt trudne lub niemożliwe. Poziom bólu w tego rodzaju przekłuciu jest dość wysoki. Najpopularniejszą biżuterią w tym stylu jest zakrzywiona sztanga, kulkowy pierścień zamykający lub okrągła sztanga.

11. Przebijanie muszli:

Przebijanie muszli

Muszla jest największym obszarem ucha i bierze swoją nazwę od kształtu. W przypadku przekłuwania muszli, obszar muszli zostaje przebity i może być zarówno wewnętrzną, jak i zewnętrzną muszlą. Wewnętrzne przekłucie muszli obejmuje dolną część muszli, podczas gdy górna część to zewnętrzna część muszli. Poziom bólu zależy od wielkości dziury i może wzrosnąć w zależności od wyboru biżuterii. Najczęstszymi akcesoriami są pierścienie, pręty kulkowe, a nawet ćwieki.

12. Przebijanie helisy do przodu:

Przebijanie helisy do przodu

Piercing Forward Helix to najpopularniejszy styl dla mężczyzn. Ten trend jest wybierany przez wiele osób, które lubią tworzyć niepowtarzalny look, zachowując przy tym subtelność. Przy przekłuwaniu helisy do przodu przekłuwa się górną chrząstkę ucha skierowaną do przodu. W zależności od wyboru można również wybrać kolczyki z podwójną lub potrójną spiralą. Można zdecydować się na ćwieki i proste pierścienie, aby podkreślić okolicę.

Bez względu na to, jaka jest ich osobowość, mężczyźni i młodzi chłopcy mają do wyboru wiele stylów, aby stworzyć własne oświadczenie. Eksperymentując z różnorodną biżuterią i dodatkami, można każdego dnia stworzyć zupełnie nowy wygląd. Należy jednak uważać, aby piercing wykonywali wyłącznie profesjonaliści. Ponadto nie wolno nosić ciężkiej biżuterii ani wybierać tanich metali, aby zmniejszyć ryzyko zgrywania i infekcji. Zawsze wybieraj biżuterię hipoalergiczną i trzymaj ją lekką, aż obszar się zagoi. Trzeba też dbać o higienę i często czyścić miejsca wacikiem.