Czy masz niedowagę? Czy zawsze byłeś porównywany do swoich pulchnych przyjaciół i prześladowany? Nie martw się! Nie jesteś sam! Chociaż wiele mówi się o otyłości, niewielu wie, że niezdolność do przybrania na wadze jest również zaburzeniem. Niezwykle szczupłe osoby mają trudności z przybraniem na wadze dzięki naturalnej żywności. Może to spowodować ciężką depresję. Podstawową przyczyną tego problemu jest to, że spożywana żywność nie zawiera wymaganej liczby kalorii i składników odżywczych niezbędnych dla organizmu danej osoby. W takich przypadkach rozwiązaniem jest skorzystanie z jednych z najlepszych suplementów na przyrost masy, które zapewniają zrównoważone odżywianie, a także pomagają przytyć.

Najlepsze suplementy diety na przyrost masy

Co to są suplementy na przyrost masy??

Suplementy na przyrost masy ciała to żywność wytworzona przez człowieka, która oferuje różnorodne kompletne odżywianie wymagane przez organizm. Niezależnie od tego, czy chodzi o przybranie na wadze, czy schudnięcie, te produkty spożywcze mogą pomóc w osiągnięciu celów zdrowotnych danej osoby. Suplementy na przyrost masy ciała to zazwyczaj wysokokaloryczne napoje lub proszki, które zawierają dużo białka, które pomaga zwiększyć masę ciała. Dzienna ilość spożycia zależy od typu sylwetki osoby.

Jak suplementy na przyrost masy ciała pomagają przybrać na wadze??

Aby przytyć należy stosować dietę wysokokaloryczną, wysokobiałkową. Nasza normalna dieta nie dostarcza odpowiednich składników odżywczych potrzebnych do przybierania na wadze. W takich przypadkach zaleca się sięganie po suplementy na przyrost masy ciała. Suplementy te są zwykle w postaci proszku, który należy przyjmować z wodą lub mlekiem. Po spożyciu te proszki dodają organizmowi więcej kalorii wraz z regularnym jedzeniem. Typowy suplement na przyrost masy ciała zawierający 1300 kalorii może dostarczyć nam 253 gramów węglowodanów i blisko 17 gramów tłuszczu na porcję.

Naturalne suplementy szybkiego przyrostu masy ciała:

Poniżej przedstawiamy listę 15 doskonałych i naturalnych suplementów diety na przyrost masy ciała, które z pewnością zaskoczą Cię naturalnymi składnikami odżywczymi i efektami przybierania na wadze. Zacznijmy od dzisiaj poniżej naturalnych pokarmów, które możesz spożywać jako suplementy na przyrost masy ciała.

1. Ciemna Czekolada:

Ciemna Czekolada to kolejny smaczny sposób na przybranie na wadze. Jest bogaty w kalorie, a 100 gramowy baton czekoladowy zawiera blisko 600 kalorii. Eksperci ds. zdrowia zalecają spożywanie ciemnej czekolady, która zawiera co najmniej 70% kakao. W przeciwieństwie do zwykłych czekoladek, ciemna czekolada ma niską zawartość cukru, co może być zdrowym sposobem na przybieranie na wadze. Oprócz przyrostu masy ciała można również uzyskać dobre składniki odżywcze, takie jak magnez i przeciwutleniacze.

2. Banany:

Banany są najpopularniejszym pokarmem wywołującym przyrost masy ciała. Są to dość sycące i wysokokaloryczne potrawy. Jest to odwieczna metoda na zwiększenie masy, ponieważ średniej wielkości banan ma około 90-95 kalorii. Dietetycy zalecają przyjmowanie co najmniej 2-3 bananów dziennie. Możesz również dodać je do koktajli, aby zwiększyć liczbę kalorii i zrobić domowy suplement na przyrost masy.

3. Białe mięso:

Białe mięso jest jednym z produktów wysokobiałkowych, które pomagają przybrać na wadze. Jest to chude mięso, które nie jest zbyt kaloryczne, ale jest zdrowym sposobem na zwiększenie masy ciała. Zaleca się marynowanie mięsa w wysokotłuszczowym jogurcie i śmietanie w celu zwiększenia walorów smakowych i kalorycznych. Białe mięso jest również całkiem zdrowe w porównaniu z czerwonym mięsem, ponieważ nie zawiera zbyt dużo tłuszczu, który mógłby dławić tętnice.

4. Krewetki:

Badania dowodzą, że jedzenie dużych ilości smażonych krewetek może zwiększyć twoją wagę. Smażone krewetki są wysokokaloryczne i zawierają około 250 kalorii na porcję. Surowe krewetki są zwykle niskokaloryczne, podobnie jak wersja na parze. Jeśli kochasz krewetki i chcesz z nimi przytyć, najlepszym sposobem na ich spożycie jest ich smażenie. Możesz też wrzucić kilka warzyw i sprawić, by było zdrowe i pyszne.

5. Ryby:

Ryba jest doskonałym źródłem przybierania na wadze. Jednak nie wszystkie ryby mogą pomóc w zwiększeniu masy. Wybór tłustych ryb, takich jak łosoś, może dać około 350 kalorii na 170 g fileta. Ryby są również bogatym źródłem kwasów tłuszczowych omega-3 i około 34 gramów białka na przyrost masy ciała. Regularne jedzenie ryb może pomóc w budowaniu mięśni, a także zapobiegać chorobom serca.

6. Całe ziarna:

Całe Ziarna

Całe ziarna składają się z dużych ilości glukozy. Glukoza jest źródłem energii organizmu do codziennych czynności. Zawierają dużo węglowodanów, co sprawia, że ​​białko w organizmie jest wykorzystywane do budowy masy mięśniowej zamiast energii. Nie należy używać białej mąki i innych rafinowanych zbóż. Zamiast tego przejście na produkty pełnoziarniste daje więcej energii i dostarcza więcej składników odżywczych. Rodzaje żywności pełnoziarnistej, którą masz, obejmują makaron, brązowy ryż, brązowy chleb, komosę ryżową i ziarna kukurydzy. Poza tym płatki zbożowe i bajgle lub pieczywo pełnoziarniste to dobry wybór na śniadanie.

7. Orzechy:

Orzechy

Orzechy są wysokokaloryczne, a mała porcja może dostarczyć Ci dużo energii. Mała garść migdałów lub około 18 orzechów nerkowca zawiera ponad 160 kalorii. Ponadto orzechy, takie jak migdały, są bogate w składniki odżywcze, takie jak alfa-tokoferol witamina E. Alfa-tokoferol witamina E pomaga naprawić uszkodzenia po intensywnych sesjach treningowych. Wiadomo, że orzechy włoskie zawierają fitosterole, tłuszcze jednonienasycone i aminokwas I-argininę. Fitosterole, tłuszcze jednonienasycone i aminokwas I-arginina tworzą kombinację, która pomaga zwiększyć kalorie i uwalnia tlenek azotu.

Tlenek azotu to jeden z najlepszych suplementów na przyrost masy ciała. Tlenek azotu jest naturalnie wytwarzany w naszym organizmie i pomaga w promowaniu wzrostu mięśni oraz regeneracji. Większość orzechów zawiera wielonasycone kwasy tłuszczowe, które dodają zdrowe kalorie do codziennej diety. Orzechy takie jak orzechy włoskie, migdały, orzechy nerkowca, nasiona lnu, nasiona słonecznika i pestki dyni są bogate w składniki odżywcze i dlatego powinny być spożywane.

8. Awokado:

Awokado

Awokado to owoc bogaty w kalorie i zawierający dużo tłuszczu. Normalnej wielkości owoc zawiera około 300 kalorii i około 31 gramów tłuszczu. Tłuszcz zawarty w tych owocach jest jednonienasycony. Tłuszcze jednonienasycone są bardzo dobre dla serca. Codzienne spożywanie awokado dodaje 300 kalorii do codziennej diety i możesz przytyć 3 kg w ciągu tygodnia. Owoce te można jeść na surowo w sałatkach lub dodawać do potraw, takich jak kanapki lub omlety. Awokado to jeden z najpopularniejszych suplementów diety na przyrost masy ciała, który jest również bardzo zdrowy.

9. Ziemniak:

surowy ziemniak

Ziemniak to doskonały suplement diety na przyrost masy ciała. Ziemniaki składają się z cukrów złożonych. Są bogatym źródłem węglowodanów. Są bardzo dobre dla przybierania na wadze u osób z niedowagą. Chipsy ziemniaczane ugotowane na zdrowym oleju lub kanapki z ziemniaków są dobrą przekąską w południe. Pieczone ziemniaki lub dodatki z ziemniaków pomagają przyspieszyć tycie. Smażone chipsy gotowane w tłustym oleju lub przetworzonych ziemniakach zawierają tłuszcze nienasycone lub trans, które są szkodliwe dla organizmu. Dlatego należy ich unikać.

10. Makaron i makaron:

Makaron

Kluski i makarony są bogatym źródłem węglowodanów i wiadomo, że zawierają dużo kalorii. Są łatwo dostępne i łatwe w przygotowaniu. Warzywa należy dodawać po ugotowaniu na zdrowym oleju. Są smaczne i kaloryczne. Oba są również ważnymi suplementami diety na przyrost masy ciała.

11. Suszone owoce:

Suszone owoce 3

Suszone owoce zawierają dużo kalorii. Są bogate w witaminy, minerały i błonnik, które są potrzebne dla dobrego zdrowia i wzrostu mięśni. Zmniejsza zawartość tłuszczu w organizmie i ułatwia przekąskę przez cały dzień. Najlepsze są suszone owoce bez siarki. Musisz pić dużo wody, aby uniknąć odwodnienia podczas ich spożywania. Zawierają od 100 do 1000 kalorii. Żadne inne suplementy diety na przyrost masy ciała nie są tak dobre jak te suszone orzechy.

12. Jajka:

Suplementy diety na przyrost masy ciała - jajka

Jajka to jeden z najlepszych suplementów na przyrost masy ciała. Jedno jajko dostarcza 70 kalorii, 6 gramów białka, 5 gramów tłuszczu i prawie nie zawiera węglowodanów. Jajka stanowią podstawową dietę kulturystów, ponieważ obecne w nich białko pomaga w budowaniu mięśni. Również tłuszcze omega-3 obecne w jajach są niezwykle korzystne dla zdrowia komórek i mobilności stawów. Powodem, dla którego jajka są dobrym suplementem na przyrost masy ciała dla mężczyzn, jest obecność dobrych tłuszczów, które zwiększają poziom testosteronu. Również jajka mogą być spożywane w całości, a nie tylko w białej części. Powszechnym mitem jest to, że żółtko jaja zawiera cholesterol i dlatego większość ludzi go unika. jednak faktem jest, że jajka zawierają tylko dobry cholesterol, który nawet obniża poziom niezdrowego cholesterolu w organizmie. Dlatego jeśli chcesz przytyć, włącz jajka do swojej codziennej diety. Nie zaleca się jednak spożywania surowych jaj; z łatwością dodasz je do swoich koktajli.

13. Fasola:

Suplementy diety na przyrost masy - Fasola

Fasola, jak wszyscy wiemy, jest doskonałym źródłem składników odżywczych potrzebnych organizmowi. Polecane są również osobom chcącym przytyć. Filiżanka fasoli dostarcza 225 kalorii, 40 gramów węglowodanów i 15 gramów białka. Posiadają również wysoką zawartość błonnika. Istnieją różne formy fasoli, takie jak czerwona fasola, czarna fasola, fasola nerkowata, fasola limonkowa, soja i soczewica, żeby wymienić tylko kilka. Fasola jest łatwo dostępna w każdym sklepie spożywczym i można ją bez problemu przygotować w domu.

14. Masło Orzechowe:

Suplementy diety na przyrost masy ciała - masło orzechowe

Masło orzechowe jest doskonałym suplementem na przyrost masy ciała w Indiach. Łyżka masła orzechowego dostarcza około 94 kalorii, 8 gramów tłuszczu, 4 gramy białka i prawie 3 gramy węglowodanów. Masło orzechowe to nic innego jak pokruszone orzeszki ziemne i zmieszane z różnymi zdrowszymi olejami. Jest dostępny w różnych teksturach, od chrupiących po gładkie. Obficie dodawaj masło orzechowe do posiłków, aby uzyskać zdrową dawkę kalorii. Po prostu rozsmaruj go na swoim chlebie lub dodaj do sałatek. Jeśli lubisz mieć więcej, jedz prosto ze słoika!

15. Owoce i warzywa:

Suplementy diety na przyrost masy ciała - owoce i warzywa

Owoce i warzywa to skarbnica przeciwutleniaczy, które są ważne dla zdrowego funkcjonowania układu odpornościowego. Są również naładowane tonem innych ważnych składników odżywczych, takich jak witamina C i E, beta karoten i wiele innych. Jedzenie owoców i warzyw pomoże Ci nabrać masy mięśniowej. Ponadto zawartość błonnika w owocach i warzywach pomoże wypłukać odpady z organizmu. Owoce i warzywa są również najlepszymi suplementami diety na przyrost masy.

Zanim wybierzesz suplementy diety, musisz zrozumieć mechanizm swojego organizmu. Nie wszystkie organizmy reagują jednakowo. Osoba może przybrać na wadze więcej, jedząc to samo jedzenie niż inne. Zawsze zaleca się konsultację z ekspertem ds. zdrowia, który przeanalizuje BMI Twojego ciała i odpowiednio zaproponuje odpowiednią dietę. Wraz z tymi źródłami żywności spożywanie jednego zdrowego koktajlu z proszkiem zastępującym posiłek może zwiększyć ogólną liczbę kalorii. Ćwiczenia są również zalecane, aby zwiększyć masę i przyspieszyć metabolizm.