Cóż, często słyszymy ludzi zmierzających na siłownię, aby schudnąć. Jednak wiele osób oddaje się aktywnościom na siłowni, aby przybrać na wadze i wzmocnić mięśnie ciała. Przybieranie na wadze jest równie trudne, jak jej utrata. Widzisz, często myślimy, że osoba otyła ma większą przewagę nad osobą z niedowagą. Ale fakty mówią nam, że nawet osoba o bardzo niskiej wadze jest niezdrowa i słaba.

wskazówki na siłownię dla przybierania na wadze

Niska waga powoduje osłabienie układu odpornościowego organizmu, a co za tym idzie ma tendencję do zarażania się różnymi chorobami zakaźnymi i wieloma innymi. Niedowaga powoduje różne problemy, takie jak osteoporoza i problemy z naczyniami krwionośnymi.

Odpowiednia waga w zależności od wieku i wzrostu jest bardzo ważna dla prawidłowego funkcjonowania i rozwoju umysłu i mózgu. Dlatego dzisiaj omówimy kilka wskazówek, które mogą okazać się niezwykle korzystne w przybieraniu na wadze.

Najlepsze porady na siłownię dla przybierania na wadze:

1) Podnoś ciężkie ciężary:

Fitness - piękna młoda sprawna kobieta robi wyciskanie na ramię (XL)

Nie należy zaczynać od dużych ciężarów, ponieważ może to obciążać mięśnie ciała. Ale w końcu z upływem czasu należy uciekać się do podnoszenia dużych ciężarów. Na przykład, jeśli ktoś kiedyś podnosił ciężary 10 razy, to należy go zwiększyć do 15 lub nawet więcej. Właściwy trening na pewno zaowocuje prawidłowym przyrostem masy ciała wraz z upływem czasu.

2) Niska powtarzalność:

Niska powtarzalność

Chcąc zwiększyć wagę, należy zacząć wykonywać małe powtórzenia, czyli zmniejszyć częstotliwość wykonywania danego ćwiczenia, co skutkuje utratą wagi przez konkretną osobę. Na przykład, jeśli wcześniej wykonywano ćwiczenie w 10 seriach, należy je zmniejszyć do 5 serii.

3) Ćwiczenia złożone:

Ćwiczenia złożone

Aby przybrać na wadze, należy wykonywać złożone i złożone ćwiczenia. Mocno wzmacnia mięśnie i powoduje przyrost masy ciała.

4) Wykonaj więcej hantli:

Wykonuj więcej hantli

Należy wykonywać ćwiczenia wymagające obciążenia wielu mięśni. Więc hantle są zdecydowanie jednym z tych ćwiczeń, które powodują budowanie mięśni, a tym samym przybieranie na wadze. Liczba wykonywanych hantli powinna zostać podwojona.

5) Przysiady:

Przysiady

Przysiady wzmacniają pośladki i mięśnie ud. Jest niezwykle korzystny zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet. Więc jeśli ktoś kiedyś wykonywał 30 przysiadów dziennie, powinien teraz wykonywać 50 i znacznie wzrastać wraz z nadejściem czasu i w miarę jak organizm się do tego przyzwyczaja.

6) Prasy stołowe:

wyciskanie na ławce

To ćwiczenie jest również korzystne w budowaniu mięśni klatki piersiowej i rąk. Zwiększ liczbę powtórzeń tego ćwiczenia.

7) Brak ćwiczeń cardio:

Ćwiczenia cardio

Jeśli chcesz przytyć lub przytyć, nie wykonuj cardio i trzymaj się od niego jak najdalej. Zamiast biegać, należy wykonać ćwiczenie wspinaczkowe, ponieważ skutkuje to budowaniem mięśni.

Wraz z tymi wskazówkami na siłownię należy stosować dietę wysokokaloryczną. Oto kilka innych wskazówek.

  • Jedz więcej. Jedz zdrowo. Zanurz się w jedzeniu zdrowej żywności, takiej jak kurczak, masło, mleko, ghee, orzechy, owoce i warzywa, takie jak jabłko z kremem i ziemniaki.
  • Ta wskazówka jest bardzo skuteczna. Codziennie rano zjedz dojrzałego banana wraz ze szklanką mleka. Spowodowałoby to przyrost masy ciała, zmiany można zauważyć w ciągu kilku tygodni.
  • Spożycie większej ilości białka. Dal, kurczak, ryby, soja powinny być spożywane przez różne

    osoby, które chcą przytyć lub przytyć nadprogramowe.

  • Obfite śniadanie powinno być spożywane.
  • Daj również mięśniom trochę czasu na relaks.

Należy stosować się do tych wskazówek, a na pewno przytyjesz na swoim ciele.