Najczęściej małe dzieci spalają więcej kalorii, niż mogą zatrzymać. I to nie ich wina, to jest ich wiek do zabawy. Małe dzieci również często rosną, zanim faktycznie zaczną przybierać na wadze. W konsekwencji zazwyczaj kończą z niższą niż zwykle masą ciała. Aby uniknąć takich okoliczności, najlepiej dostarczać im pokarmów odżywczych, aby otrzymali niezbędne składniki odżywcze, których potrzebuje organizm. Jeśli potrzebujesz pomocy w podjęciu decyzji o diecie swoich dzieci, to może czas, aby skonsultować się z dietetykiem, który oceni Cię przez cały proces, aby upewnić się, że jesteś po właściwej stronie.

jak przytyć dla dzieci

Ale jeśli jesteś matką, która lubi prowadzić badania, zamiast polegać tylko na tym, co ma do powiedzenia profesjonalny mentor, zawsze możesz sprawdzić artykuły w czasopismach lub przejrzeć artykuły dotyczące zdrowia dzieci w Internecie. Ten artykuł pomoże Ci przeanalizować metody i kroki, które możesz podjąć, aby zwiększyć wagę dziecka.

Jak przybrać na wadze dla dzieci?:

Oto kilka inicjatyw najlepszych i zdrowych pokarmów dla dzieci, aby przybrać na wadze, które możesz wziąć.

• Żywność o dużej kaloryczności:

zdrowa żywność dla dzieci, aby przybrały na wadze

Jeśli chcesz, aby Twoje dziecko zyskało dodatkowe kalorie, powinieneś włączyć do jego codziennego posiłku kilka wysokokalorycznych pokarmów. Zdrowe dziecko w wieku od 2 do 3 lat powinno spożywać co najmniej 1000 kalorii dziennie, podczas gdy dzieci w wieku od 4 do 8 lat powinny spożywać około 1200 do 1400 kalorii dziennie. Jeśli codziennie dodasz do diety swojego dziecka o około 500 kalorii więcej, będzie ono w stanie przybrać na wadze około 1 funta tygodniowo. Pokarmy zawierające wysokokaloryczne mogą nie być bardzo odżywcze, ale w jakiś sposób będą służyć twoim celom. Niektóre z produktów przybierających na wadze, które mają wysoką zawartość kalorii, to kwaśna śmietana, syrop klonowy, sosy, majonez, masło i inne. Produkty mleczne, takie jak pełne mleko i ser, również mają wysoką zawartość kalorii.

• Pokarmy bogate w białko:

najlepsze pokarmy dla dzieci na przybranie na wadze

Białko jest niezbędnym składnikiem odżywczym, niezbędnym do wzmocnienia rozwoju mięśni dziecka, a także ogólnego rozwoju dziecka. Białko występuje powszechnie w produktach pochodzenia zwierzęcego, takich jak indyk, kurczak, ryby, wołowina i jaja. Inne produkty spożywcze zawierające wysoką zawartość białka to fasola, orzechy, nasiona i masło orzechowe.

• Pokarmy bogate w węglowodany:

żywność dla dzieci na przyrost masy ciała

Chociaż węglowodany nie zawierają bardzo dużej ilości kalorii, nadal mają około 4 kalorii na każdy gram dodany do jedzenia. Jednym ze sposobów na wprowadzenie węglowodanów do diety dziecka jest oferowanie bogatych w węglowodany przekąsek, takich jak suszone owoce, rodzynki i muesli. Innym sposobem na zwiększenie spożycia węglowodanów jest dodanie miodu lub nektarów owocowych do świeżych owoców, gotowanych płatków zbożowych, takich jak śmietana pszenna lub płatki owsiane lub sos jabłkowy.

• Zwiększenie kalorii w napojach:

wykres diety dla dzieci, aby przybrać na wadze

Matki często narzekają, że ich dziecko nie jest zbyt wielkim zjadaczem. Nawet w takich przypadkach możesz pomóc w dodaniu kalorii do diety dziecka, zwiększając zawartość kalorii w napojach. Soki owocowe, stuprocentowe mleko i koktajle na bazie jogurtu zawierają około 100 kalorii. Plusem tego jest to, że zawierają one również witaminy i minerały. Oprócz tego w lokalnych sklepach spożywczych można kupić napoje na bazie czekolady lub wanilii, które są naprawdę pomocne w zwiększaniu wagi dziecka.

Przygotowanie najlepszej karty żywieniowej dla dzieci, aby zwiększyć ilość węglowodanów w diecie to prawdopodobnie najwygodniejszy sposób na zwiększenie masy ciała. Ale kiedy zmieniasz jego plan żywieniowy, upewnij się, że nie jest pozbawione innych składników odżywczych, w przeciwnym razie dziecko może później z tego powodu cierpieć.

Źródło obrazu: czas migawki