Joga Ramdev na przybieranie na wadze? Podczas gdy większość ludzi, których widzę wokół, jest zajęta zrzucaniem zbędnych kilogramów, adaptując się w ten czy inny sposób, jest jeszcze inna klasa ludzi, zwłaszcza nastoletni chłopcy i dziewczęta, którzy są świadomi swojego wyglądu, ponieważ mają niedowagę. Rynki są dosłownie zalane wszelkiego rodzaju suplementami, takimi jak koktajle proteinowe, proszki proteinowe i Bóg wie, co wszystko, a czego nie! Młodzież zdaje się zapominać o naturalnych sposobach przybierania na wadze.

Baba Ramdev Joga na przybieranie na wadze

Nie można ignorować znaczenia pożywnej diety i jogi w zdrowym przybieraniu na wadze. Z pewnością te metody wymagają więcej czasu, aby pokazać wyniki w porównaniu do szybkich napraw, sztucznych środków, ale przynajmniej nie szkodzą twojemu ciału.

Poniżej, w tym artykule, chcielibyśmy porozmawiać o tym, że joga Baba Ramdev na przyrost masy ciała zaleca osobom, które nie mogą się doczekać, aby przytyć w bezpieczny i zdrowy sposób. Najpierw porozmawiajmy o tym, co wszystkie asany jogi można ćwiczyć na pewną wagę:

Niesamowita joga Baba Ramdev dla przybierania na wadze:

1. Bhujangasana (pozycja kobry):

baba ramdev joga na przyrost masy ciała

Ta asana pomaga tonizować i wzmacniać mięśnie w okolicy brzucha i pleców.

2. Vajrasana (poza diamentowa):

joga ramdev na przyrost masy ciała

Jest to uważane za bardzo dobrą jogę dla przybierania na wadze, ponieważ pomaga w poprawie trawienia, w szczególności i przyswajania, czyli w szczególności wchłaniania składników odżywczych. Tak więc w zasadzie pomaga organizmowi lepiej przyswoić odżywianie i wykorzystać je do wzrostu masy mięśniowej. Znany jest również pod nazwą piorunowej asany.

3. Sarvangasana (pozycja stojąca na ramieniu):

Ramdev joga na przyrost masy ciała

Pomaga to osobom z nadczynnością tarczycy i pomaga w zmniejszeniu utraty wagi, która jest związana z tym zaburzeniem hormonalnym.

4. Pavanmuktasana (pozycja uwalniająca wiatr):

Baba Ramdev Joga dla przybierania na wadze

Pomaga to w łagodzeniu zaparć, niestrawności i wzdęć. Zasadniczo improwizuje trawienie, pomagając ostatecznie przybrać na wadze.

5. Matsyasana (pozycja ryby):

przyrost masy ciała przez babę ramdev

To znowu poprawia wchłanianie składników odżywczych z części jelit.

6. Savasana (Poczta Zwłok):

Ramdev joga joga Asany na przyrost masy ciała

Savasana, jak sama nazwa wskazuje, jest połączeniem Shav – Martwe ciało lub zwłoki i Asana – ćwiczenia. Kładąc się jak trup. Kiedy kładziesz się prosto na plecach i normalizujesz swój oddech, wszystkie składniki odżywcze są prawidłowo wchłaniane przez organizm, dzięki czemu dzieci przybierają na wadze.

7. Surya Namaskar (Pozdrowienia Słońca):

suryanamskar

Dają one całemu ciału intensywną pracę i pomagają w lepszych procesach ciała i funkcjonowaniu, aby pomóc w przybieraniu na wadze. Inną formą jogi, która jest ważna w zdobywaniu, jest głęboka pranajama & kontrolowane oddychanie.

8. Kapal Bhati Pranajama:

Kapalbhati.jpg

Praktykowanie kapal bhati jest korzystne dla ogólnego stanu zdrowia na wiele sposobów. Jest bardzo pomocny w leczeniu żołądka & Zaburzenia związane z trawieniem. Pomaga w poprawie funkcjonowania trzustki, a więc pomaga w naturalnym wydzielaniu hormonu insuliny. I pomaga w usuwaniu toksyn z organizmu, a tym samym pomaga w utrzymaniu idealnej masy ciała.

9. Anulom Vilom Pranayama:

Ramdewa

Oprócz pomocy w przybieraniu na wadze, praktyka pranajamy Anuloma Viloma pomaga w uspokojeniu i skupieniu umysłu. Pomaga również w zwiększeniu ogólnego poziomu energii w twoim ciele i poprawia metabolizm, a także usprawnia go. Pozwala to na lepsze trawienie i wykorzystanie składników odżywczych obecnych w Twojej diecie.

10. Dhanurasana (pozycja łuku)

Wykonywanie Dhanurasany poprawia apetyt i usuwa toksyny z organizmu. Pomaga to w prawidłowym trawieniu pokarmu co pomaga w przybieraniu na wadze. Połóż się na brzuchu i złóż nogi z kolan. Trzymaj kostkę rękami i podnieś ciało tak bardzo, jak możesz, jak pokazano na zdjęciu.

11. Chakrasana (pozycja koła)

W Chakrasanie rozciągają się zarówno mięśnie brzucha, jak i mięśnie pleców, poprawiając w ten sposób wewnętrzne funkcjonowanie żołądka i innych narządów wewnętrznych w jamie brzusznej. Poprawia się apetyt, co pomaga w prawidłowym przybieraniu na wadze bez tworzenia opon wokół brzucha.

Asana jogi zasadniczo skupia się na uzdrowieniach wewnętrznych. Wszystkie narządy wewnętrzne są czyste, poprawia się ich sprawność. Jednak ważne jest, aby oprócz wykonywania powyższych czynności obowiązywała dieta bogata w witaminy, błonnik i dużo zdrowych białek. Zwiększ spożycie mleka i przetworów mlecznych, świeżych owoców, soków owocowych i orzechów. Aby utrzymać aktywny metabolizm, spożywaj mały posiłek co dwie do trzech godzin. Utrzymuj lekkie i pożywne posiłki, jeśli są ciężkie i przeładowane tłuszczem, nawet jeśli próbujesz przytyć. Zanurz się w jakiejś formie lekkich ćwiczeń, aby aktywować swój metabolizm. Poza tym bardzo ważne jest, aby skonsultować się z lekarzem i skorzystać z jego pomocy w ustaleniu dokładnej przyczyny niskiej masy ciała. Joga może działać jako potężny towarzysz w twoim planie przyrostu masy ciała.

Często zadawane pytania i odpowiedzi:

Pytanie 1: Która joga jest najlepsza dla zwiększenia wagi??

Odpowiedź 1: Ćwiczenia w dowolnej formie są zawsze dobre dla zdrowia i muszą być częścią codziennej rutyny, niezależnie od tego, czy jesteś na misji przybierania na wadze, czy nie. Jednak joga i trening siłowy to dwie najlepsze formy ćwiczeń, gdy chcesz przybrać na wadze. Dzieje się tak, ponieważ joga leczy twoje ciało wewnętrznie i oczyszcza je, co pomaga w prawidłowym przybieraniu na wadze. Oto różne asany, które mogą pomóc w zwiększeniu wagi:

 • Bhujangasana
 • Wadżrasana
 • Pawanamuktasana
 • Matsjasana
 • Sarvangasana
 • Shavasana
 • Dhanurasana
 • Czakrasana

Pytanie 2: Czy podczas jogi przybierasz na wadze??

Odpowiedź 2: Joga jest zdrowym ćwiczeniem i pomaga każdemu osiągnąć idealną wagę. Jeśli masz nadwagę, uprawiasz jogę i stosujesz dietę, możesz jednocześnie schudnąć. Jeśli odpowiednio się odżywiasz wraz z jogą, możesz nawet przybrać na wadze. W rzeczywistości joga leczy twoje ciało wewnętrznie i usuwa różne toksyny z żołądka, które utrudniają przybieranie na wadze. Kiedy uprawiasz jogę, twoje ciało jest wyleczone wewnętrznie, a połączenie tego z odpowiednią ilością kalorii z pewnością pomoże w przybieraniu na wadze.

Pytanie 3: Jak mogę zwiększyć apetyt i przytyć??

Odpowiedź 3: Poniższe wskazówki pomogą Ci zwiększyć apetyt i pomogą w przybieraniu na wadze.

 • Zwiększ liczbę posiłków do 3 pełnych posiłków i 2 – 3 przekąsek.
 • Nie kontroluj napadów głodu i zajmij się nimi natychmiast.
 • Wykonuj regularne ćwiczenia i jogę. Zwiększy to apetyt i zmniejszy toksyny z organizmu.
 • Jedz gęste produkty energetyczne, takie jak orzechy, sery, produkty mleczne.