Zaufanie jest podstawą przyjaźni, a kiedy to zostanie zerwane, rozpęta się piekło. To z zaufaniem rośnie zaufanie między dwojgiem ludzi, a jego naruszenie łamie normę. Złożenie ich z powrotem jest przykrym obowiązkiem i czasami w ogóle nie działa. Jeśli jednak Ty lub ktoś, kogo znasz, chciałbyś przywrócić chwalebną przeszłość między tą dwójką, nie ma rzeczy niemożliwych.

Spróbuj i bądź bardzo cierpliwy, ale pamiętaj, nawet jeśli oboje możecie ze sobą porozmawiać, w tej chwili sprawy miałyby się inaczej. Dlatego zaakceptuj to i idź dalej, nigdy nie wiesz, kiedy wszystko wrócę do oryginału i na dobre. Poniżej zamieściliśmy kilka wskazówek, jak naprawić przyjaźń po walce?

Dlaczego to się stało?

Pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, to usiąść i zrozumieć, co się stało i dlaczego? To dałoby ci odpowiedzi, dlaczego walczysz z drugą osobą, twoim przyjacielem. Przeprosiny wydawałyby się tutaj nonszalanckie, ponieważ nie byłbyś w stanie powiedzieć drugiej osobie, dlaczego przeprosiny wydają się trafne w tym momencie. I może to być źle zinterpretowane przez dwie gorące głowy, robiąc z niczego większy problem. Jednak usiądź i porozmawiaj z nim lub z nią lub z nimi i powiedz im, co czujesz.

Wyjaśnij im, że sprawy muszą być uporządkowane i za czym tęsknisz, gdy nie masz ich w pobliżu. Przytul ich raz i porozmawiaj, przytulenie może zajść daleko i wiele rozwiązać. Szczerze mówiąc, bez względu na to, jak zacięta była walka, zawsze jest nadzieja, że ​​rozmowa twarzą w twarz może wszystko rozwiązać. Nigdy nie wiadomo, do czego może doprowadzić rozmowa jeden na jednego, a więzi można ponownie nawiązać.

Zrób pierwszy krok, bądź proaktywny i wyraźnie zaznacz, że chcesz naprawić to, co wydaje się zepsute. Nie baw się w gry umysłowe; to nie jest to, co robią ze sobą przyjaciele. Przyjaciele kochają się bezwarunkowo, dlatego chcą być ze sobą w stałym kontakcie.

Dlatego otwórz się na następne i bądź jasny, a jeśli naprawdę jest ci przykro, zrozum to i powiedz to. Nie próbuj ich oszukiwać, ponieważ dusza wkrótce rozpozna, czy naprawdę chcesz przeprosić, czy nie, a jeśli pojawi się negatyw, może się pogorszyć.

Co jeśli jesteś ofiarą??

Przepraszanie, nawet jeśli jesteś tym, który odbiera, nie sprawi, że będziesz mały. Pamiętaj, że ludzkie ego trzeba podlewać miłością, a nie gniewem i nienawiścią. A kiedy przepraszamy z miłością i znaczeniem, duma stopi się i zmyje egoistyczne konflikty. Spokój jest przy tym ważny, dlatego nie należy bronić się, gdy obwinia się cię o coś, czego nie zrobiłeś. Słuchaj uważnie i mów spokojnie, bez względu na wszystko. Zainicjowałoby to otwartą dyskusję, która doprowadziłaby do lepszych konsekwencji na przyszłość.

Po rozmowie daj mu trochę czasu. Może tydzień lub dłużej, ale daj im czas i przestrzeń. Pamiętaj, zerwana przyjaźń musi się zagoić, niektóre szybko się zagoją, a reszta trwa wieki. Prawdziwi przyjaciele nie po prostu cię opuścili, dlatego bądź mądry i miej na myśli to, co mówisz, kiedy przepraszasz, aby się poprawić. Pomoże to tylko w poprawie wizerunku przed nimi. Poza tym wiedzieliby, że rzeczywiście jesteś kimś, na kim można polegać i na którym można wiernie oddawać się sedno.

Wreszcie, jest to również epizod w życiu, który uczy Cię, kim powinieneś, a czego nie powinieneś być. Dlatego zamiast rozwodzić się nad walką, wypracuj ją i uszczęśliwiaj życie.