Przyjaźń, jak każda inna relacja, byłaby z własnym udziałem wzlotów i upadków, wzlotów i upadków. I byłyby chwile, kiedy musiałbyś bawić się w Dobrego Samarytanina i przeprosić, nawet jeśli to nie twoja wina. Każdy może skorzystać z wielu sposobów, zwłaszcza gdy chce ocalić swoją przyjaźń. Prawdziwy przyjaciel zrobi wszystko bez użycia siły, aby ocalić więź między tobą a nimi. Oto, co musisz wiedzieć, jak zapisać to, co myślisz, że straciłeś, dlatego czytaj dalej i bądź dobrze poinformowany o tym samym

Myśl, działaj i odpowiadaj trafnie:

Jest to niesamowite uczucie, że ty i twoja przyjaciółka oddalacie się i coś trzeba zrobić. Nie czekaj na wieczność, aby coś się wydarzyło, może to wyrządzić więcej szkody niż pożytku. Dobrze jest być przygotowanym i być tą osobą, która robi pierwszy krok. Powodem jest to, że twój przyjaciel może żywić do ciebie gniew z powodu czegoś, co mogłeś zrobić. A czasami może za coś, co zrobili za tobą, co wprawiło cię w kłopoty i teraz są z tego powodu winni. Dlatego mów głośniej, działaj teraz i nie czekaj, aż wróżka zleci w dół i magicznie naprawi rzeczy. Zacznij mówić, ale nie rzucaj się ani nie paplaj za dużo.

Kiedy rozmawiasz i analizujesz, sam lub ze swoim przyjacielem, bądź szczery i rzeczowy, inaczej to nie zadziała. Prześledź kroki wstecz do momentu, w którym wszystko się zaczęło, czy było to coś, co zrobiłeś lub powiedziałeś, czego nie zrobiłeś lub nie powiedziałeś? Czy twój przyjaciel przechodził przez coś, dla czego zachowywał się dziwnie i obojętnie? Może obiecałeś coś i nie dostarczyłeś zgodnie z obietnicą? Może twój przyjaciel zrobił coś, czego obiecał, że nie zrobi, a teraz czuje się zniechęcony do spotkania się z tobą w oczy? Dlatego bez osądów rozmawiaj o tym, bądź spokojny i okazuj empatię podczas słuchania przyjaciela. Kiedy mówisz i dowiadujesz się, że to twoja wina, przełykaj swoją dumę i ego, wytłumacz w chłodny i spokojny sposób swojemu przyjacielowi, dlaczego zrobiłeś to, co zrobiłeś!!

Słuchaj i ucz się:

Zawsze były rozmowy z osobami trzecimi podczas rund, które mogły lub nie mogły być przyczyną zerwania twojej przyjaźni, dlatego mówimy o was dwojgu lub grupie i powinniście usiąść i porozmawiać. Niech żadna osoba trzecia, która nie ma z tym nic wspólnego, nie wchodzi do tej świętej przestrzeni przeznaczonej dla ciebie i dla nich (twojego przyjaciela). Wiesz głęboko w środku, że twój przyjaciel nie powiedziałby niczego, co mają do powiedzenia plotki, dlatego wypowiedz to i wyjaśnij sprawę.

Wreszcie, po zakończeniu rozmowy bądź cierpliwy, spokojny i opanowany, wypij razem kawę i idź różnymi ścieżkami, dając sobie nawzajem przestrzeń i czas do zastanowienia się nad minionym dniem. Czasami zajmuje to minuty, godziny, dni lub tygodnie, ale ostatecznie działa to najlepiej. Może to jest lekcja, która była przeznaczona dla Ciebie i dla nich, aby nauczyć się patrzeć na szerszy obraz. Jeśli pojawia się uczucie wstrętu, to są kwestie, które nie zostały jeszcze rozwiązane.

Więc oddychaj, zrelaksuj się i pozwól czasowi uleczyć rany z przeszłości, nie rozpamiętuj tego. Ruszaj i bądź tam dla swojego przyjaciela, gdy wymaga tego czas. Cuda zdarzają się prawie codziennie, a ten artykuł, jak uratować przyjaźń, pomógłby Tobie i Twojemu przyjacielowi nawiązać silniejsze więzi, ale od teraz, po zakończeniu etapu rozmowy, następnym krokiem byłoby uzbroić się w cierpliwość i dać sobie nawzajem przestrzeń wyzdrowieć i leczyć.