Mówią, że jedno słowo nienawiści może wywołać fale, a czasem także śmiertelnie zerwać więzi. Zaufanie działa jak klej, aby każdy związek mógł się utrzymać. Przyjaciele są ważni, aby mieć wokół siebie, ponieważ żaden człowiek nie może żyć jak wyspa, mówi stare porzekadło. Jednak gdy pęknie porcelanowa miska, żadna ilość kleju nie zakryje pęknięć, podobnie jak w przypadku złamania zaufania potrzeba dużo czasu, aby odzyskać miłość i pewność siebie osoby. Mając to na uwadze, przyjaźń wciąż można odrodzić, może najlepiej. A dzisiaj chcielibyśmy Ci powiedzieć, jak przywrócić tę miłość i troskę z Twoim najlepszym przyjacielem. Pamiętaj, żyjemy w prawdziwym świecie i dlatego nie spodziewaj się cudów z dnia na dzień, bądź pozytywny i bądź cierpliwy, a resztę zostaw na czas, bo „czas rani wszystkie pięty”…. Sojusznik McBeala!!

Posłuchaj, obserwuj, a następnie zastosuj:

Pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić ze spokojnym umysłem, jest zrozumienie, dlaczego doszło do walki. Ten krok jest ważny do przemyślenia, ponieważ powiedziałby ci, czy przeprosiny z twojego końca są konieczne, czy nie. Z pewnością bezcelowe jest przepraszanie za czyn, którego nie zrobiłeś, ale niech to szlag, ludzka psychologia, przeprosiny nie sprawią, że będziesz niski lub mały, nawet jeśli się nie mylisz. Przeprosiny pomagają uspokoić sytuację, więc można rozpocząć rozmowy na temat przebudzenia. Jednak powiedziawszy to, nie upadaj i nie błagaj ani nie błagaj, z miłością bez ego, zrób pierwszy krok i przeproś, daj mu trochę czasu, a następnie przejdź do następnego kroku.

Następnym krokiem byłoby zrozumienie, dlaczego doszło do walki? Jakie były podstawowe okoliczności? Dlaczego on lub ona pękła? Czy wszystko w ich życiu osobistym jest w porządku? Czy mają problemy i troski, poważne i takie, o których nie można łatwo mówić? Czy ktoś w domu źle się czuje? Czy mają kłopoty finansowe? Czy powiedziałeś lub zrobiłeś coś nieumyślnie, co wywołało pożar? Rozmawiając z nim lub z nią, opieraj się grze w obwinianie i bądź spokojny, słuchając ich. Czasami mogą nie chcieć w ogóle odpowiadać lub rozmawiać, nawet przez kilka dni, daj im swoją przestrzeń i nie upubliczniaj tego. Nadejdzie czas, kiedy uspokoi się i zda sobie sprawę, jak bardzo za tobą tęskni; prawdziwi przyjaciele porzucają swoje ego i jeszcze raz się przytulają.

Raz na jakiś czas (mamy na myśli raz na jakiś czas, więc nie bombarduj ich) wysyłaj im SMS-y, krótkie i słodkie. Witaj z twojego końca, mówiąc im, jak bardzo za nimi tęsknisz, ale nie przesadzaj i nie używaj zbyt wielu kwiecistych słów i zwrotów, wtedy umknie ci sedno. Daj im znać, że chciałbyś się z nimi spotkać tylko raz i załatwić sprawy, być może otwarta dyskusja.

Pomyśl z ich punktu widzenia:

Czasami musimy przejść milę w ich butach, zanim osądzimy ich lub wyrzucimy na ich temat opinie. Perspektywy różnią się od jednej do drugiej; stąd zrozumienie drugiego jest ważne. Być może niedawno wydarzyło się jakieś wydarzenie, które wypaczyło ich świat, a zatem reperkusje pokazują teraz twoją przyjaźń z nimi. Rozmawiając z nimi i dowiadując się, co spowodowało zerwanie więzi, bądź wrażliwy i nie naciskaj na odpowiedzi. Nie manipuluj, nie zostań przyjacielem z korzyściami, to po prostu zbiłoby ich z tropu, a twoje szanse na ponowne posiadanie go jako przyjaciela byłyby zrujnowane.

Ucz się z przeszłości, nie zastanawiaj się nad tym. A kiedy wy dwoje z czasem wrócicie ponownie jako BFF, nie popełniajcie ponownie tych samych błędów!!

Daj im czas i bądź cierpliwy:

Możesz być gotowy, aby ożywić swój związek, nie naciskaj na przyjaciela, aby natychmiast zaczął wszystko. Oboje musicie być jednakowo zainteresowani i zainwestowani w ożywienie związku. Kiedy już się porozumiesz, poczekaj, aż pomyślą o tym i zdecydują. To, że jesteś gotowy, nie oznacza, że ​​twój przyjaciel jest równie gotowy. Jeśli masz szczęście, twój związek zostanie wznowiony, nie wiedząc, gdzie się zatrzymałeś.

Opowiadać wspomnienia:

Niezależnie od tego, jaki jest teraz problem, każdy związek ma miłe i szczęśliwe wspomnienia. Spróbuj przypomnieć sobie te pozytywne i przyjemne wspomnienia i pielęgnuj je. Rozmawiaj o chwilach, które Cię rozśmieszą. Ten akt nie ożywia szczęśliwych chwil, ale także pomaga naprawić zerwane mosty.

Naprawienie związku wymaga dużo czasu i cierpliwości. Przywrócenie zerwanego związku nie następuje szybko i łatwo. Pamiętaj, że autorefleksja również ma duży wpływ na przywracanie relacji i jednocześnie; nie obwiniaj się, jeśli związek nie jest naprawiony. Przyjaźń to kurs dla was obojga, a nie tylko dla jednego. Do tanga trzeba dwojga. Daj mu czas, bądź cierpliwy i przede wszystkim włóż swój wysiłek, a zobaczysz rezultaty.