Wszyscy mamy przyjaciół, niektórzy są nam bardzo bliscy, niektórzy są tylko przyjaciółmi, a inni przyjacielskimi znajomymi. Wyobraź sobie, że bestie opuszczają nas i odchodzą, złamałoby to nam serca i poruszyło nasze dusze, prawda? Czasami jednak tracimy naszych najlepszych przyjaciół z powodów, których nie da się wyjaśnić. Właśnie w tym czasie potrzebujemy innych przyjaciół, aby nas pocieszyć i uspokoić, aby ból i ból zniknęły. Ważne jest, abyś pożegnał się z ludźmi, którzy nie służą twoim najlepszym interesom, a może nie odwzajemniają się tak bardzo, jak im. Noszenie przy sobie negatywnych ludzi tylko zniszczyłoby twoją reputację, a inni również straciliby do ciebie zaufanie. Jednak zrozumiałe jest, że pożegnanie jest najtrudniejszą rzeczą do zrobienia, zwłaszcza gdy ten, którego nazwałeś BFF, jest tym, którego musisz odpuścić. Tutaj znajdziesz najlepsze kroki, jak pogodzić się z utratą najlepszego przyjaciela.

Jak pogodzić się z utratą najlepszego przyjaciela

Spójrz na duży obraz:

Na dłuższą metę spojrzałbyś wstecz na ten czas i śmiałbyś się z tego, ponieważ wszystko potoczyłoby się dla ciebie najlepiej. Kiedy rzucasz ręcznik i przecinasz wszystkie krawaty, są luźne węzły, które kończą się gdzie indziej, być może sprowadzając lepszych ludzi, towarzystwo, z którym tak bardzo chciałeś być i od którego się uczyć. Tak, nie jest łatwo pożegnać się z osobą, z którą spędziłeś większość swoich lat dorastania i powinieneś to przyznać. Oto jak;

1. Zrozum, że są problemy z twoim najlepszym przyjacielem, których nie można rozwiązać. Możesz napisać słowa, aby złagodzić ciężar i ból, ale upewnij się, że robisz to z całkowitą szczerością i bez stronniczości. Narysuj listę zalet i wad, aby poznać dobre i złe strony, a następnie spójrz na złe i powiedz sobie, że już tego nie potrzebujesz. Byłoby to bolesne, ponieważ zalety mogą przeważać nad wadami, ale ostatecznie jest to pierwszy krok, który poprowadzi Cię do przodu. Mogły istnieć schematy, które to powtarzały, dlatego postanowiłeś to wszystko zakończyć. Próba naprawienia tego nie przydałaby się teraz, zbyt dużo wody przepłynęło pod mostem.

2. Stopniowy wzrost dystansu, czasem nawet nie fizycznego, jest wskazówką, że musisz iść dalej. Taki czyn chroniłby cię przed niezdrowymi wzorcami zachowań, ponieważ większość osób, które mają złamane serce, szuka odpowiedzi na odurzenie, co nie jest właściwe.

Jak pogodzić się z utratą najlepszego przyjaciela

3. Jeśli zauważysz, że twój najlepszy przyjaciel zmusza cię do bycia z nim lub nią romantycznie, porozmawiaj o tym, a jeśli nic się nie zmieni, musisz się pożegnać. Bolesne jest zerwanie z takimi sprawami, ale jesteś szczery i oszczędzasz oboje bólów, które nastąpią, na wypadek, gdyby coś nie wyszło. Bycie przyjaciółmi to jedno, bycie kochankiem to drugie; ta dwójka nie powinna i nigdy nie będzie żelować.

Nie smuć się:

To trudne przez kilka dni, odkąd rozstanie byłoby dla was szokiem, ale to nie oznacza, że ​​siedzicie i tarzacie się w użalaniu się nad sobą. Idź tam i spotykaj się, spotykaj ludzi i dołącz do klubu, jeśli zajdzie taka potrzeba, ale bądź zajęty. Nie ma co się na ciebie złościć za to, że przeszłaś taką mękę, bo życie uczy nas lekcji na wiele sposobów.

Jak pogodzić się z utratą najlepszego przyjaciela

Ludzie są jednostkami, a dobro, zło i brzydota dzieje się z powodu sytuacji, a nie z powodu czyjegoś charakteru. Nie marnuj czasu na płacz z powodu kogoś, kto nie może cię szanować i cenić lub manipuluje tobą, ponieważ prawdziwi przyjaciele by tego nie zrobili.