Każdy ma wzloty i upadki w życiu i spójrzmy prawdzie w oczy, bez względu na to, jak silni sądzimy, że możemy być, są chwile, kiedy załamujemy się i chcemy, aby ktoś nas wysłuchał, nawet delikatny uścisk. Jest to znany przypadek większości z nas i dlatego ważne jest, aby mieć przyjaciela, przyjaciela, który troszczy się, kocha i nie osądza, aby pomóc nam przezwyciężyć ciemne i ponure dni.

Potrzebujemy kogoś, kto byłby naszym słońcem w deszczowy dzień, prawda? Jednak choć raz postaw się na odwrót, co by było, gdybyś był „przyjacielem”, którego potrzebują? Jak poradziłbyś sobie z ich problemami? Czy byłbyś w stanie udzielić im właściwej porady? Czy byłbyś tam w tej chwili i na miejscu, aby im pomóc??

Czasami nie jest możliwe bycie tam fizycznie i wtedy możemy zadzwonić i wesprzeć, a nawet jeśli nie jest to możliwe, może wysłać SMS-a lub wiadomość na jednym z portali społecznościowych, e-mail lub WhatsApp, po prostu wypuszczając drogi przyjacielu wiedz, że jesteśmy tam w duchu.

Wskazówki dotyczące radzenia sobie z ich problemami

Wskazówki dotyczące radzenia sobie z ich problemami:

1. Twój przyjaciel potrzebuje pomocnej dłoni, ramienia do płaczu i kogoś, komu może się zwierzyć, dlatego nie bądź dokuczliwą nianią i nie skanduj „tak ci mówiłem”. To by nie pomogło, w rzeczywistości wprawiłoby ich w kłopot, pewnego rodzaju rozterkę, która sprawiłaby, że poczuliby się nisko, niegodni, niekochani i tak dalej. To nie jest powód, dla którego on lub ona przyszli do ciebie i powinieneś być jednocześnie empatyczny, ale bezstronny podczas doradzania

2. Powinieneś też być bardzo dobrym słuchaczem, kimś, kto nie przerywa. Pamiętaj, że sytuacja jest teraz bardzo niestabilna i muszą wyjść i mówić. Pomogłoby również zacząć od przytulenia, ponieważ przytulenie to lek fizyczny, który uspokaja nerwy i pozwala zrelaksować się umysłowi. Następnie usiądź z osobą, poczęstuj ją wodą lub napojem uspokajającym, świeżym sokiem owocowym. Proszę nie oferować kofeiny ani napojów gazowanych, które, jak udowodniono, mogą wywołać u osoby nadwrażliwość. Następnie delikatnie trzymaj ich ręce, patrz im w oczy, gdy mówią. Poinformuj ich, że ci zależy, robiąc to, a to pozwoliłoby roztopić się sercu osoby w potrzebie, ułatwiając jej zaufanie i rozmowę z tobą.

3. Jeśli to twój przyjaciel i wiedziałeś, że to się z nim stanie, przestań wspominać przeszłość. Raczej to, co powinieneś zrobić, to po prostu ich wysłuchać, być przy nich i pozwolić im płakać tak bardzo, jak chcą. Płacz pomaga, czy to mężczyźnie, czy kobiecie, pomaga uspokoić nerwy i usunąć negatywną energię z wnętrza. Zaoferuj im chusteczkę i pozwól im się przytulić, jeśli to możliwe, gdy będą płakać.

Bądź empatyczny, ale poznaj swoje ograniczenia:

Nie pogarszaj sprawy poprzez wzajemne sprawdzanie się z drugą stroną, nawet jeśli masz na to pozwolenie. To jest ich problem i oboje powinni go rozwiązać, jednak jeśli jesteś bardzo pewny sytuacji, zrób ruch, aby złagodzić oba końce, albo po prostu bądź tam ze swoim przyjacielem i poproś go, aby usiadł i porozmawiał.

Nie rzucaj się na następną imprezę, nie zakładaj i nie słuchaj tylko jednej części, są dwie strony medalu, ale nie ingeruj w drugą stronę, chyba że przyjdą do ciebie ze swoją wersją lub poproszą o pomoc.