Kto nie lubi mieć kogoś w pobliżu, kogoś w potrzebie, pożyczającego ramienia, na którym można płakać lub ucha, który by słuchał, bez wszelkiego rodzaju osądów? A tutaj nie mówimy o kochankach, ale o przyjaciołach. W rzeczywistości posiadanie przyjaciela jest jak posiadanie bratniej duszy, z którą możesz wchodzić w interakcje, zachowywać się jak błazen i być takim, jakim jesteś. To taki krąg bliskich osób ułatwia życie, w ciężkich i chudych czasach lub po prostu delektując się naparem w mroźny zimowy wieczór. Przyjaciele pomagają pozbyć się zahamowań, współdziałać i dobrze się ze sobą komunikować. A kiedy spotkasz odpowiedni krąg przyjaciół, jest wiele rzeczy, które sprawią, że ta przyjaźń będzie trwała. Teraz weź głęboki oddech i policz swoje błogosławieństwa, bo masz w nas przyjaciela, kogoś, kto powie Ci, jak utrzymywać przyjaźń z bliskimi wokół.

Jak utrzymać przyjaźń

Tak jak w każdym związku, przyjaźń również ma swoje wzloty i upadki. Mówią, że tam, gdzie nie ma kłótni w przyjaźni, robi się monotonnie i nudno. Wyobraź sobie, że przechodzisz przez rutynę naszego codziennego życia i nie masz nikogo, z kim mógłbyś się tym podzielić. Są pewne rzeczy, którymi można się podzielić z rodzicami lub starszymi w domu, nawet z kuzynami. Jednak najbardziej niegrzecznym i najciemniejszym ze wszystkich sekretów można bezpiecznie podzielić się z przyjaciółmi. To dlatego, że prawdziwi przyjaciele nigdy nie będą osądzać. Zdają sobie sprawę z Twojej sytuacji, okoliczności i odpowiednio Ci doradzają.

Wskazówki dotyczące utrzymania trwałej więzi:

1. Tylko dlatego, że on lub ona jest twoim najlepszym przyjacielem, musisz mieć własną przestrzeń i dać im także swoją przestrzeń, co oznacza brak skakania im na plecy przez cały czas i brak oddechu na szyi. Dobra przyjaźń ma miejsce, gdy nie bierzecie sobie nawzajem miejsca za pewnik, a jednocześnie spędzacie ze sobą czas, nawet jeśli jest to kilka godzin w tygodniu. Nie bądź prześladowcą, nie rujnuj ich życia miłosnego, zakładając sposoby i nawyki swoich partnerów i bądź bezstronny w udzielaniu rad, zwłaszcza w sprawach sercowych. Znajdźcie powody, by być blisko siebie, trzymajcie się nawzajem w pamięci tego, co dzieje się w waszym życiu i zaplanujcie kiedyś wycieczkę. Potrzebna jest jednak przestrzeń, a zatem dawanie sobie nawzajem czasu, aby być z najbliższymi, powinno być brane pod uwagę.

2. Aby udowodnić swoją wiarygodność, musisz być wiarygodny, a to jest bardzo ważne. Wysokiej jakości przyjaciele są rzadkością, dlatego bądź rzadkością, kimś, na kim twój przyjaciel może polegać i na którym może polegać. Jeśli od czasu do czasu odpadniesz, potencjalny najlepszy przyjaciel odejdzie, ponieważ są inni, którzy chcą słuchać, słuchać, być tam i dbać o nich i ich potrzeby. Nie oznacza to jednak, że stajesz się swego rodzaju wycieraczką, zachowujesz swoją godność i jeśli to możliwe, naucz się mówić NIE, jeśli w tej chwili nie możesz się zaangażować. Niech wiedzą, że jesteś w ich myślach, tak jak oni są w swoich, a jest na to milion sposobów. Może od czasu do czasu wiadomość tekstowa na ich telefonie lub emotikon aplikacji Whats App, a może korzystanie z serwisów społecznościowych w tym zakresie, śmiało pokaż im, że jesteś w pobliżu duchem, a wkrótce także osobiście.

Staraj się być najlepszym przyjacielem:

Wszyscy możemy być dobrymi przyjaciółmi ze wszystkimi, ale potrzeba kochającego serca pełnego troski i zrozumienia, aby być najlepszymi przyjaciółmi na zawsze. Więc kim jesteś??