Kto nie lubi szansy reprezentowania swojego gustu w swoim domu? Wszyscy koncentrujemy się na wystroju, projektowaniu pokoi, meblach itp., ale wszyscy zapominamy o ważnej części naszych domów, czyli podłogach! Z listą wzorów płytek podłogowych w tym artykule, możesz mieć ogólne wyobrażenie o tym, co chcesz we wnętrzach swojego domu.

Wnętrza każdego domu są reprezentacją naszej wizji i tego, jak oczekujemy. Paleta kolorów, meble i podłoga w połączeniu tworzą piękne miejsce, które nazywasz domem. Zapoznaj się z projektami płytek podłogowych w tym artykule, które możesz zastosować w każdym pomieszczeniu w swoim domu.

Najnowsze wzory płytek podłogowych

Najlepsze wzory płytek podłogowych do domu:

Oto nasze 25 prostych i nowoczesnych wzorów płytek podłogowych ze zdjęciami. Przyjrzyjmy się im.

1. Projekt płytek podłogowych do sypialni:

Projektowanie płytek podłogowych w sypialni

Przestrzeń, w której spędzasz większość czasu i która reprezentuje Twoje wibracje, to Twoja sypialnia. Jest to projekt płytek podłogowych do sypialni, który ma długie, wydłużone płytki w kształcie prostokąta w połączeniu kolorystycznym bieli i szarości. To doskonale komponuje się z kolorystyką ścian i wystrojem pomieszczenia. Akcesoria w pokoju idealnie komponują się z płytkami podłogowymi, a niektóre przedmioty również je uzupełniają. Oświetlenie jeszcze bardziej odzwierciedla upiększanie przestrzeni.

2. Wzory płytek podłogowych do salonu:

Wzory płytek podłogowych do salonu

Salon jest reprezentacją Twojego gustu, którą mogą zobaczyć wszyscy Twoi goście, i jest to jeden z najlepszych wzorów płytek podłogowych do salonu. Jest to duży salon z białą płytką podłogową z brązową obwódką pomiędzy dużymi kwadratami. Ten projekt wygląda zsynchronizowany z wystrojem tej przestronnej przestrzeni życiowej, która ma tylko białe kolory ścian i drewniane meble. Duże kafelki reprezentują przestrzeń, jaką zapewnia pomieszczenie, dzięki czemu wygląda na duże.

3. Projekt płytek podłogowych do hali:

Projekt płytek podłogowych do przedpokoju

Ten pokój przypomina idealny wzór płytek podłogowych do przedpokoju, dzięki czemu wygląda stylowo i szykownie. Podłoga ma eleganckie wykończenie z odcieniem morskiej zieleni i pięknym czarnym wzorem w części wypoczynkowej. Projekt ten wyróżnia się na tle gładkiej podłogi, a wnętrza idą w parze z całym ustawieniem. Naturalne światło uwydatnia piękno pomieszczenia, ponieważ z boku pomieszczenia znajduje się duże szklane okno z drewnianymi płytami.

Czytaj więcej: Najlepsze wzory płytek do przedpokoju

4. Projektowanie płytek podłogowych w kuchni:

Projektowanie płytek podłogowych w kuchni

Podłoga w Twojej kuchni musi wytrzymać wiele rzeczy, takich jak wycieki, zadrapania i inne! Ten wzór płytek podłogowych do kuchni to idealne rozwiązanie, które jest połączeniem elegancji i trwałości. Podłoga to klasyczny biały kwadrat z czarnymi rombami pomiędzy nimi, który pasuje do białego stołu jadalnego i wszystkich akcesoriów kuchennych. Na ścianach i przegrodzie znajdują się małe prostokątne płytki, które są łatwe do czyszczenia i nie konkurują z białymi i czarnymi płytkami podłogowymi.

Czytaj więcej: Najnowsze wzory płytek podłogowych w kuchni

5. Projektowanie płytek podłogowych do jadalni:

Projektowanie płytek podłogowych w jadalni

Jadalnia w każdym domu ma wiele radosnych i smutnych wspomnień związanych z jedzeniem; wielu z nas lubi to jako rodzina. Ta płytka podłogowa w jadalni ma importowane włoskie płytki marmurowe, które mają piękne i eleganckie wykończenie. Naturalny wygląd tej podłogi z płytek sprawia, że ​​nadaje się ona do każdego rodzaju jadalni. Tutaj mamy czysty różowawy odcień podłogi, który kontrastuje z drewnianymi krzesłami i białym stołem jadalnym. Planta po bokach pokoju uzupełnia wystrój wraz z wazonami na stole.

6. Projektowanie płytek podłogowych w łazience:

Projektowanie płytek podłogowych w łazience

Płytki w Twojej łazience muszą być odporne na plamy, aby wytrzymały proces kąpieli bez pozostawiania trwałych plam. Jest to projekt płytek podłogowych w łazience, który dobrze spełnia swoje zadanie, ponieważ ma jasne kolory z atrakcyjnym wzornictwem, które kontrastuje z gładkimi białymi płytkami na ścianach i wannie. Płytki na ścianie łazienki to przeciwieństwo kolorowych wzorów na podłodze, dzięki czemu jest idealną opcją do wanny.

Czytaj więcej: Nowoczesne wzory płytek podłogowych do łazienki

7. Projekt płytek podłogowych balkonu:

Projekt płytek podłogowych balkonowych

Kultura mieszkaniowa zyskuje popularność nie tylko w miastach, ale także na obszarach wiejskich w naszym kraju, gdzie małe balkony są najlepszym rozwiązaniem na świeże powietrze. Ta konstrukcja balkonowych płytek podłogowych z drewnianymi płytkami daje poczucie przebywania gdzieś poza domem. Te drewniane płytki najlepiej nadają się do intensywnego i trudnego użytkowania i mają na sobie unikalny wzór, który wyróżnia je. Jedną z najważniejszych zalet stosowania tego typu podłóg jest to, że ich czyszczenie nie wymaga dużego wysiłku.

8. Projektowanie płytek podłogowych na schody:

Projektowanie płytek podłogowych na schody

Ścieżką do każdego domu są schody. Domy dwupoziomowe posiadają klatki schodowe w domu, które prowadzą do górnej części domu. To projekt płytek podłogowych na schody, który doskonale komponuje się z całym wystrojem otoczenia, a można go wybrać w kilku wersjach kolorystycznych. Ten projekt można również zastosować w dowolnym miejscu schodów. Wybrany przez Ciebie kolor ma znaczący wpływ na wygląd przestrzeni Twojego domu. Wybór brązowego lub czarnego może być korzystny, ponieważ dobrze ukrywają plamy!

9. Projektowanie płytek podłogowych biurowych:

Projektowanie płytek podłogowych do biura

Wejście do każdego biura odgrywa istotną rolę w wywarciu wrażenia na pracujących tam ludziach. Jest to jeden z najlepszych projektów płytek podłogowych biurowych z marmurowymi płytkami w połączeniu kremowej bieli i czerni. Są kwadratowe płytki podzielone dużą prostokątną, wydłużoną czarną płytką. Na filarach między podłogami znajduje się długa, wzorzysta płytka, która wyróżnia się. Wykończenie tej podłogi wygląda na szkliste, gładkie, dając imponujący wygląd wszędzie tam, gdzie używasz tego rodzaju płytek.

10. Projektowanie płytek podłogowych na zewnątrz:

Projektowanie płytek podłogowych na zewnątrz

Jest to projekt płytek podłogowych na zewnątrz, który ma wielokolorowe płytki i najlepiej nadaje się do miejsc, które muszą wytrzymać warunki pogodowe. Opcja wielokolorowa wygląda ponuro i ma szary jako główny składnik w palecie kolorów. Całość projektu z kolorowymi płytkami o różnych kształtach idzie w parze z całościowym wyglądem domu. Pielęgnacja tego typu płytek jest znacznie wygodniejsza i wygląda elegancko.

11. Designerskie płytki podłogowe:

Designerskie płytki podłogowe

Wszystko, co designerskie, oznacza reprezentację Twojego niepowtarzalnego gustu we wnętrzach Twojego domu. Jest to jedna z najlepszych designerskich płytek podłogowych, w której podobieństwo roślinności do ceramiki ożywia przestrzeń, w której zainstalowane są te sześciokątne płytki. Płytki są sześciokątne, a wzór inspirowany lasami sprawia, że ​​reprezentujesz swoją miłość do natury. W palecie kolorów dominuje odcień szarości, z krzesłem w kontraście do podłogi.

12. Płytki z motywem kwiatowym na podłogę:

Płytki z motywem kwiatowym na podłogę

To najlepszy przykład wykorzystania drewna, które ma na podłodze płytki z motywem kwiatowym. Został zaprojektowany w taki sposób, aby zawierał misterne detale, które współgrają z otoczeniem. Większość płytek podłogowych jest prosta, dlatego ten rodzaj projektu sam w sobie wyróżnia się atrakcyjnym i atrakcyjnym dla każdego. Możesz znaleźć arkusze tego projektu, które można łatwo zainstalować. Brązowy, biały i złoty to dominujące kolory, które można zobaczyć w tym projekcie z kilkoma geometrycznymi kształtami wraz z pięknymi kwiatami pośrodku.

13. Projekt płytek podłogowych 3d:

Projektowanie płytek podłogowych 3d

Te trójwymiarowe płytki podłogowe są doskonałym przykładem geometrycznego marmuru. Ma efekt 3d, dzięki czemu podłoga wygląda inaczej z różnych kierunków. Ten wzór wygląda wyjątkowo i nadaje Twojej podłodze elegancki i niezwykły wygląd. Połączenie czerni i bieli na podłodze wydaje się autentyczne i przypomina atmosferę starego filmu. Uzupełnia antyczne meble rozmieszczone w całym pomieszczeniu. Wygląda jak kroki z jednej strony, az drugiej diamenty.

14. Projektowanie płytek podłogowych parkingowych:

Projektowanie płytek podłogowych parkingowych

Garaż lub podłoga, na której parkujesz pojazdy, potrzebują podłogi, która wytrzyma duże obciążenia. Ta konstrukcja płytek podłogowych parkingowych jest doskonałym przykładem takiej opcji, w której płytki są wykonane z wytrzymałego materiału o trwałej jakości i różnych opcjach kolorystycznych. Podjazdy, ścieżki, parkingi to tylko niektóre z miejsc, w których można montować tego typu płytki. Kolor cegły jest większością kolorów, które można znaleźć w tego typu projektach, wraz z czarnymi, niebieskimi.

15. Projektowanie płytek podłogowych ogrodowych:

Projektowanie płytek podłogowych ogrodowych

Osoby z pięknym ogrodem na podwórku lub na tarasie potrzebują tego typu płytek, które obejmują zarówno płytki chodnikowe, jak i trochę miejsca na zieleń. Jest to najlepszy projekt płytek podłogowych w ogrodzie, który upiększa obszar kwadratową płytką cementową na przemian z kwadratową przestrzenią na trawę. Ten projekt sprawia, że ​​Twój ogród wygląda pięknie, wraz z wytyczaniem ścieżki. Trawiasty obszar pochłania nadmiar wody, co nadaje się również do konserwacji wody!

16. Projekt płytek podłogowych w holu:

Projektowanie płytek podłogowych w holu

Każda międzynarodowa firma lub hotel ma wystarczająco dużo miejsca podczas wejścia, znanego jako lobby lub przejście. To projekt płytek podłogowych w holu, który pomaga zaimponować ludziom, którzy przychodzą do tego obszaru, czyniąc ich bardziej zaintrygowanymi tym miejscem. Podstawa podłogi wykonana jest z gładkiego marmuru z unikalnym wzorem pośrodku, który kontrastuje z tłem, dzięki czemu wygląda atrakcyjnie. Ten wzór jest w kolorze ciemnobrązowym, który pasuje do obszaru stojącego w holu.

17. Włoski projekt płytek podłogowych:

Włoski projekt płytek podłogowych

Wyrafinowanie jest tym, co otrzymujesz, gdy chcesz mieć włoski projekt płytek podłogowych. Ten wzór ma białe kamienne tło z szarymi żyłkami na całej podłodze, upiększającymi przestrzeń. Ten wzór sprawia, że ​​Twoja podłoga jest wyjątkowa, a jednocześnie rozjaśnia przestrzeń. Ten rodzaj kafelków pięknie prezentuje się w salonach, holach i jest widocznym wzorem we włoskich kafelkach. Chociaż białe kafelki są wszechobecne, szare żyłki mają ogromne znaczenie w ożywianiu każdej przestrzeni.

18. Płytka podłogowa z cegły:

Płytka podłogowa z cegieł

To jedna z najlepszych płytek podłogowych z cegły, która może być używana do wielu celów i w wielu miejscach, takich jak alejki, chodniki, a nawet podłogi. Tego typu płytki prezentują niepowtarzalny wygląd nadając im rustykalny wygląd. Płytki te są trwałe i wytrzymują ekstremalne warunki pogodowe. Możesz je znaleźć w kilku kształtach i rozmiarach, w zależności od gustu i potrzeb.

19. Płytka podłogowa w stylu hiszpańskim:

Płytka podłogowa w stylu hiszpańskim

Jeśli szukasz staroświeckiego wyglądu swojego domu, ta płytka podłogowa w stylu hiszpańskim jest idealną opcją. Wykonane z cementu podłogi tego typu mają wykończenie w kolorze wypalanej gliny. Te rodzaje płytek podłogowych mają różne kształty i rozmiary, które można dostosować do własnych upodobań i otoczenia. Są też trwałe, przez długi czas. Te płytki pasują do wnętrz tej przestrzeni, które reprezentują kulturę hiszpańską.

20. Projekt płytek podłogowych na taras:

Projektowanie płytek podłogowych na taras

Ten projekt płytek podłogowych tarasowych łączy w sobie zarówno wygląd, jak i meble w całej przestrzeni. Podłoga jest w całości wykonana z cementowych kwadracików z kombinacją kolorystyczną wariantów kolorystycznych od czerni do szarości, co nadaje jej piękną fakturę. Jeśli uważnie obserwujesz, na każdym dużym kwadracie znajdują się małe kwadraty. Ale patrząc na to w całości, wygląda jak duży kwadrat. Mebel idealnie komponuje się z podobną paletą kolorów, dzięki czemu czas na herbatę na tarasie jest przyjemniejszy.

21. Projekt płytek podłogowych korytarza:

Projekt płytek podłogowych korytarza

Korytarz jest podobny do wspólnej powierzchni między mieszkaniami, która jest popularna na obszarach wiejskich i miejskich. Jest to jeden z najlepszych projektów płytek podłogowych do korytarza, który ma białe marmurowe tło z dużą czarną obwódką ze złotymi żyłkami pomiędzy nimi. Wewnętrzną strefę tworzą artystyczne narożniki w zestawieniu kolorystycznym złota, bieli i czerni. Cały wzór tego projektu jest prosty, ale upiększa przestrzeń.

22. Płytki podłogowe Gucci:

Płytki podłogowe Gucci

Gucci to jedna z czołowych marek modowych z siedzibą we Włoszech, produkująca wiele luksusowych przedmiotów. Pojawiła się moda na wpojenie płytek podłogowych Gucci, gdzie projekty tej topowej marki zaczęły zaznaczać swoje miejsce we wnętrzach naszego domu. Ten wzór przypomina mozaikę z prostokątnymi płytkami w wielu kolorach. Różne kolory podłogi sprawiają, że jest inna i ciekawie wygląda.

23. Płytki podłogowe w stylu śródziemnomorskim:

Płytki podłogowe w stylu śródziemnomorskim

Przyjazny styl życia reprezentują płytki podłogowe w stylu śródziemnomorskim, w których dominuje zastosowanie ciepłych kolorów. Ten styl na ogół nawiązuje do naturalnych materiałów, takich jak ceramika, drewno itp. Ta podłoga jest idealną opcją do intensywnego użytkowania, gdzie przez wiele lat nie ma żadnych uszkodzeń. Płytki te są antypoślizgowe i pasują do wnętrza przestrzeni. Wygoda, śmiałość i prostota można znaleźć w tego typu wzornictwie płytek.

24. Płytka podłogowa z wzorem gwiazdy:

Płytka podłogowa z wzorem gwiazdy

Jest to jeden ze sposobów na urozmaicenie nudnej przestrzeni, w której płytka podłogowa w gwiazdki wykonuje całą pracę. Średniej wielkości kafelki z białym tłem mają masywne szare gwiazdy pośrodku kwadratów. Na wszystkich czterech rogach placu znajduje się również miniaturowa forma gwiazd o podobnym wzorze. Szare gwiazdy na białym tle podnoszą wygląd, dzięki czemu podłoga wygląda elegancko i pięknie.

25. Projekty płytek podłogowych basenów:

Wzory płytek podłogowych do basenów

Relaks przychodzi na myśl, gdy myślisz o basenie. Oferuje miejsce na relaks, dzięki czemu jest idealnym miejscem na spędzenie czasu z przyjaciółmi i rodziną. Jest to jeden z najlepszych wzorów płytek podłogowych do basenu, który nie tylko upiększa okolicę, ale także poprawia wygląd wody. Podwodna podłoga jest niebieska, co nadaje wodzie piękny odcień. Nad basenem znajduje się część wypoczynkowa ze złotymi, szarymi i białymi elementami tworzącymi mozaikę, na której znajdują się krzesła, na których można się zrelaksować i cieszyć się spokojem.

Podłoga jest istotną i integralną częścią każdego domu. W przeciwieństwie do poprzednich czasów, materiał płytek nie ogranicza się do ceramiki, ponieważ są one dostępne w kilku elementach i można je stosować w całym domu. Dzięki mnóstwu wzorów płytek podłogowych w tym artykule możesz przeprowadzić badania, zanim zaczniesz wybierać płytki podłogowe do swojego domu.