Rangoli dodaje koloru do świątecznych dekoracji. Prawie każdy indyjski dom nosi te artystyczne obrazy, witając cię, gdy do niego wchodzisz. Chociaż wyglądają niesamowicie, rangoli nie są tak łatwe do zrobienia. Wymagają cierpliwości i bardzo pewnej ręki. Nie wspominając o dobrym smaku kolorów i wzorów. Te projekty mogą się różnić od abstrakcyjnych, przez obrazy bóstw, po inne rysunki, w tym kreskówki! Podczas gdy większość rangoli używa dużej ilości kolorów, czasami ludzie decydują się na zrobienie ich z jednego koloru, takiego jak biały lub czerwony. Czarny jest używany rzadziej, ponieważ rangoli jest używany do oznaczania wesołości świąt, a czarny jest najmniej pomyślny ze wszystkich kolorów! Oto lista piętnastu najlepszych kolorowych wzorów rangoli.

Najlepsze kolorowe wzory Rangoli:

1. Kwiat Rangoli:

Kwiat Rangoli

Podczas gdy większość rangoli korzysta z kolorowych proszków, rangolis można również wytwarzać z płatków kwiatów. Stosowane są rozdrobnione płatki o różnych kolorach. Projekty mogą być abstrakcyjne lub geometryczne. Zawierają koncentryczne okręgi w różnych kolorach z symbolem w samym środku, a powyższy wzór rangoli z kwiatami pięknie wygląda z lampami.

2. Rangoli z ryżem, strączkami itp.:

Rangoli z ryżem, strączkami itp

Ponownie, zamiast kwiatów można użyć różnych kolorowych artykułów spożywczych, takich jak ryż, rośliny strączkowe, przyprawy itp. projekty zawierają głównie geometryczne wzory z koncentrycznymi okręgami i typową hinduską „satya”.

3. Projekty Rangoli z Diyas:

Projekty Rangoli z Diyas

Rangoli są najbardziej popularne podczas indyjskiego festiwalu świateł, znanego również jako Diwali. Jedną z głównych tradycji tego festiwalu jest zapalanie naoliwionych „diyas” i świec, stąd nazwa festiwalu świateł. Tak wiele projektów Rangoli zawiera w sobie obrazy diyas. W tych projektach występują również inne kształty geometryczne, takie jak koła, trójkąty i kwadraty. Różne rodzaje kolorów również odgrywają swoją rolę!

4. Projekt Rangoli z obrazem Idola:

Projekt Rangoli z obrazem idola

Najbardziej pierwotnym bogiem, który został przedstawiony przez wiele abstrakcyjnych projektów, jest Lord Ganesha. Wiele wzorów rangoli z jego wizerunkiem jako centralnym wzorem powstaje w całym kraju. Obrazy te mogą być prostymi konturami w kolorze białym lub pełnymi kolorowymi obrazami. Skorzystaj ze swojej dyskrecji, aby dokonać wyboru.

5. Wzory Rangoli z kwiatami i płonącymi Diyas:

Rangoli wzory z kwiatami i płonącymi Diyas

Oświetlone diya lub bajkowe lampki dodają uroku tym kolorowym rangoli. Więc zdobądź torebkę pięknie kolorowych kwiatów i ułóż je w ładne wzory z diyami wzdłuż granic.

6. Żywe wzory Rangoli:

Żywe wzory Rangoli

Wzory Rangoli z jasnymi, żywymi kolorami są niesamowite. Nawet proste wzory wykonane z precyzją prezentują doskonały widok. Nie ma więc potrzeby wybierania skomplikowanych projektów. Oceń swoje umiejętności i wybierz wzór, któremu będziesz w stanie oddać sprawiedliwość.

7. Projekty Holi Rangoli:

Holi Rangoli wzory

Holi to nazwa indyjskiego festiwalu kolorów. Ten festiwal jest tak zwany, ponieważ w tym dniu wszyscy spotykają się i grają w Holi, czyli bawią się kolorami, smarując je nawzajem. Projekty Holi Rangoli zawierają rekwizyty, takie jak małe garnki i słoiki z kolorami holi. Te rangoli mogą być wykonane z kwiatów lub kolorowych proszków Rangoli, tak czy inaczej wyglądają pięknie.

8. Wzory Rangoli z tańczącymi figurkami:

Rangoli wzory z tańczącymi figurkami

Obrazy tańczących dziewcząt i kobiet są bardziej skomplikowane i wymagają większych umiejętności. Jednak ich skomplikowana natura przysparza im więcej pochwał. Chociaż te projekty wyglądają na doskonały wybór, aby stworzyć jeden z nich tylko wtedy, gdy masz absolutną pewność, że będziesz w stanie zrealizować swój plan.

9. Narożne projekty Rangoli:

Narożne wzory Rangoli

Narożne projekty Rangoli zazwyczaj zawierają raczej ćwiartki kół niż całość. Wykonane są w rogach i dlatego nie da się zmieścić całego koła. Przy tych samych geometrycznych kształtach i abstrakcyjnych wzorach wyglądają tak ładnie jak zawsze.

10. Wolna ręka kolorowy kwiatowy wzór Rangoli:

Wolna ręka kolorowy kwiatowy wzór Rangoli

Rangoli bez różnych kolorów wygląda na wyblakły. Kolory sprawiają, że rangolis jest żywy i atrakcyjny. Kwiatowy wzór z białymi obramowaniami i odcieniami sprawia, że ​​rangoli jest wyjątkowe. Proste linie na projektach nadają projektowi kolorowych rangoli inny wygląd. Prosty kształt jak koła i tak połączone z nimi nieskazitelne wzory łączą się i tworzą wzór. Kolorowy klosz w takich kształtach staje się centrum przyciągania na podłodze.

11. Kolorowe Rangoli półkola:

Półkola Kolorowe Rangoli

Połowa rangoli przy ścianie jest zawsze atrakcyjna na swój szczególny sposób. Półkolisty wzór pozostaje niekompletny, ale raczej wnosi efektowny styl, który sprawia, że ​​ludzie sięgają w jego stronę, aby na niego rzucić okiem. Kolorowy wzór rangoli na ścianie nie tylko rozświetla dekorację podłogi, ale także przyciąga uwagę na ścianie nad nią.

12. Kolorowa Maa Durga Rangoli:

Kolorowa Maa Durga Rangoli

Maa Durga, bogini mocy, zdobiona jest głównie w czasach Navratri i Dusher w Indiach. W tych dniach Kolorowe rangoli na Maa Durga wnosi żywe uczucie do wszystkich ludzi wokół obrazu. Rangoli z kolorowym wzorem na wizerunku Maa Durgi można wykonać za pomocą symboli Diya, kwiatów i biżuterii na niej.

13. Piękny kolorowy motyl Rangoli:

Piękny kolorowy motyl Rangoli

Motyle to piękne stworzenia Matki Natury, na których Bóg pobłogosławił piękne kolory, które rozsadzają umysły swoim pięknem. Kiedy tak piękne i kolorowe motyle zostaną przyniesione na podłogę, kolory rangoli rozkwitają na podłodze motylami pochlebstwa. Kwiaty w połączeniu z motylami uatrakcyjniają słodkie kartony z motylami. Dzieci mogą z łatwością uczestniczyć w tworzeniu tak kolorowych wzorów motyli rangoli, ponieważ jest to łatwe i zabawne.

14. Niesamowity Peacock Pond Kolorowe Rangoli:

Niesamowity Pawi Staw Kolorowe Rangoli

Paw uważany na całym świecie za kolorowego ptaka to pozycja obowiązkowa, gdy mówimy o kolorach i rangoli. Kolorowe rangoli z pawiami i ich kolorowymi piórami podłoga nie potrzebuje niczego więcej, aby ją ożywić. Odcień zieleni i błękitu, fioletu i żółci i czerwieni w pawie przynosi prawie wszystkie podstawowe kolory, a nawet ich odcienie. Kształt pawia i jego pióra też są urzekająco fantastyczne.

15. Proste białe linie Kolorowe Rangoli:

Proste białe linie Kolorowe Rangoli

Bardzo prostym, ale bardzo atrakcyjnym sposobem tworzenia kolorowych wzorów rangoli jest taki, w którym możemy wykonać kółka o różnych kolorach, a następnie wykonać białe kontury nad warstwą różnych kolorów. Tak wyjątkowa i łatwa metoda robienia kolorowych rangoli jest znana na całym świecie wśród artystów rangoli. Białe podszewki mogą być wykonane ze stożków specjalnie stworzonych do konturów rangoli.

Istnieje wiele sposobów na wykonanie kolorowych wzorów w rangoli. Nawet dzieci uwielbiają bawić się kolorami i mogą tworzyć rangoli dzięki swojej wyobraźni. Proste sposoby dla dzieci na robienie kolorowych rangoli mogą być również jednym z rysowania kształtów blisko siebie, tworzących wzór i wypełniających kolorowymi sproszkowanymi kolorami, aby stworzyć zachwycające rangoli. Nawet naturalne kwiaty o różnych kolorach, takie jak róże, we wszystkich możliwych kolorach, mogą łączyć się w kolorowe różane rangoli. Inne kwiaty, takie jak słoneczniki, róże i tulipany, płatki tych kwiatów tworzą piękne rangoli i kolorowe jak zawsze. Nawet ziarna o różnych kolorach, takich jak zielone gramy, czarne gramy, jowar, pszenica, sabudana itp. Wiele różnych ziaren łączy się i tworzy kolorowy wzór rangoli. Kiedy mówimy o rangoli, nie jest to jedyny materiał, o którym trzeba myśleć, ale istnieje wiele opcji, dzięki którym można zrobić kolorowe rangoli.

Piękno kolorów nigdy nie blaknie, a kiedy mówimy o rangolis, sama nazwa nosi w sobie znaczenie kolorów.