Ganesh lub Ganpati jest jednym z najbardziej czczonych bogów wśród Hindusów na całym świecie z wielkim świętem Ganesh Chaturthi obchodzonym z wielkim zapałem, szczególnie w indyjskim stanie Maharashtra. Rangolis zrobione podczas tego świątecznego sezonu przedstawia boga z głową słonia z jego ludzkim ciałem, zaokrąglonym brzuchem i dużym pniem w różnych stylach i pozach. Liczne przedstawienia graficzne Pana Ganesha mają różne symboliczne konotacje, którym większość projektów Ganpati rangoli zawdzięcza swoją inspirację. Spośród ogromnej liczby dostępnych wzorów, dostarczamy Ci to, co najlepsze.

Ganesh Rangoli wzory ze zdjęciami 2021:

1. Lord Ganapati Błogosławieństwa Rangoli:

Lord Ganapati Błogosławieństwa Rangoli

To rangoli jest bardzo żywym obrazem Lorda Ganesha w jego zwykłej postawie, z jedną ręką udzielającą błogosławieństwa, a drugą trzymającą ulubioną słodką modę. Jasne połączenie kolorów czerwonego, niebieskiego, żółtego i pomarańczowego to doskonały wybór, który nadaje temu projektowi rangoli animowany wygląd.

2. Diyas wokół Rangoli:

Diyas wokół Rangoli

Rangoli to archetypowa reprezentacja Lorda Ganesha wykonana w kontrastujących kolorach zieleni i czerni, aby nadać mu cienisty efekt. Najbardziej wyraźną cechą jest jego długi tułów zakrzywiony w prawo, który reprezentuje męskość i symbolizuje gorące, ogniste słońce. Odrobina złocistożółtej korony na głowie oznacza jego suwerenność. Diyas otaczające rangoli dodają ogólnego efektu.

3. Niesamowity Lord Ganesh Rangoli:

Wspaniały Lord Ganesh Rangoli

Niezwykle ozdobny projekt, ten rangoli jest oszałamiającym dziełem ze stworzeniem Lorda Ganesha w środkowej części, zaprojektowanym tak, aby miał wyrzeźbiony wygląd. Ceglasta czerwień Ganpati dobrze kontrastuje z zielonym tłem, które wygląda jeszcze bardziej olśniewająco na tle płatków nagietka. Białe detale wykonane w samym kwiatku i wokół niego przenoszą ten wzór rangoli na wyższy poziom dzięki motywowi i fakturze koronki.

4. Wolna ręka Rangoli:

Wolna ręka Ganesh Rangoli

To odręczne rangoli Lorda Ganesha jest po prostu wykonane, ale wygląda atrakcyjnie ze złotym odcieniem żółtego projektu otaczającego środkową część. Rangoli jest wyraźnym obrazem tego, co bóg o głowie słonia kocha najbardziej, jego ulubione słodkie danie. Jak widać, jego lewa ręka jest przepełniona modalami, podczas gdy otaczający go okrągły wzór jest przerywany tym samym.

5. Prosty Ganesh Rangoli:

Prosty Ganesh Rangoli

Prosty design z turkusowymi okrągłymi wzorami otaczającymi królewsko niebieską podstawę, biały zarys twarzy Lorda Ganesha wysuwa się na pierwszy plan w tym rangoli. Widok z boku na jego twarz, ukazujący jego podpis, jeden kieł, symbolizuje przewagę dobra nad złem. Podświetlone Diyas w kształcie muszli dodają ich świecącego dotyku, dzięki czemu to rangoli jest ładne i znaczące.

6. Najnowsze Ganesh Rangoli:

Najnowsze Ganesh Rangoli

Zarysowany wizerunek Ganapatiego z jego zaokrągloną sylwetką, małym tułowiem i paciorkowatymi oczami wygląda wyjątkowo pośród ekstrawagancji tego rangoli. Pełne tęczowych kolorów i białe ozdobne prace projektowe, to rangoli jest pięknem, jeśli nie arcydziełem.

7. Tradycyjne Rangoli:

Tradycyjny Rangoli

To rangoli jest niewielką odmianą odwiecznego zwyczaju używania proszku ryżowego i innych kolorowych proszków, w których zamiast tego używano liści bananowca do kształtowania wizerunku Lorda Ganesha na bazie wykonanej z pasty ryżowej. Prosty, ale kreatywny w projektach, udaje mu się uchwycić esencję tradycyjnego rangoli.

8. Rangoli za pomocą płatków kwiatów:

Rangoli za pomocą płatków kwiatów

Rangoli z płatków kwiatów zyskały na popularności i wyglądają wspaniale na każdą okazję. Splot różnokolorowych płatków kwiatów użytych do podstawy, kwiatu i Ganesha w tym rangoli ma artystyczny design i ekstrawagancki wygląd dywanu.

9. Rangoli z ciemniejszymi odcieniami:

Rangoli z ciemniejszymi odcieniami

To rangoli jest idealnym przedstawieniem hinduskiego boga, którego głowa ma kształt słonia. Użycie żółtego i różowego to żywy wybór kolorów, który tchnie życie w rangoli, podczas gdy ciemniejsze odcienie zieleni i czerwieni użyte do nakrycia głowy sprawiają, że jest jeszcze bardziej wyjątkowy.

10. Projekt Lord Ganesha Rangoli z motywem:

Lord Ganesha Rangoli Projekt z motywem

Lord Ganesha jest jednym z najpopularniejszych motywów w projektach rangoli i ta kreacja wyraźnie to pokazuje. Nie trzeba dodawać, że musisz zdobyć ogromną wiedzę w zakresie rysowania, aby wymyślić tak wspaniałą sztukę.

11. Prosty projekt Ganesha Rangoli na sezon świąteczny:

Ganesha Rangoli Design na świąteczny sezon

Podczas gdy poprzedni projekt został wykonany przy użyciu jasnoniebieskiego koloru, w tym przypadku zastosowanie odcienia ograniczono do ziemistego brązu, pomarańczy i musztardowej żółci. Rangoli jest dość proste, ale bardzo zgodne z sezonem świątecznym.

12. Wspaniałe projekty Ganesha Rangoli:

Wspaniałe wzory Ganesha Rangoli

To rangoli różni się od innych, ponieważ wykorzystuje różne elementy dekoracyjne oprócz płatków kwiatów, kolorowego proszku, liści betelu (paan) i Diyas. Jednak centrum atrakcji jest wspaniały projekt Ganesha i jest idealny do wykonania podczas festiwalu Ganpati.

13. Ganpati Rangoli dla dzieci:

Ganpati Rangoli dla dzieci

To żywe Ganpati rangoli z łatwością przyciągnie uwagę dzieci. Projekt jest bardzo uroczy, a kolory są bardzo urocze.

14. Unikalny Ganesha Rangoli:

Unikalny Ganesha Rangoli

Oto kolejny wyjątkowy Ganesha rangoli dla Ciebie. W przeciwieństwie do zwykłych projektów rangoli, nie zawiera pełnej postaci Lorda Ganesha, ale sposób, w jaki została narysowana, jest absolutnie genialny. Jest bardzo prosty i łatwy do stworzenia.

15. Piękny Ganapati Kolam Rangoli:

Piękny Ganapati Kolam Rangoli

Jeśli chcesz zmienić podłogę swojego nudnego salonu w uderzającą podłogę w okresie świątecznym, spróbuj tego pięknego rangoli. Wspaniały projekt Ganapati stworzony przez płatki kwiatów natychmiast zmieniłby atmosferę.

16. Ładny wzór Ganesh Rangoli:

Ładny wzór Ganesh Rangoli

Jest to również ekskluzywne rangoli, w którym Lord Ganesha jest widziany w innym wyglądzie. Kilka ciekawych kolorów zostało użytych na podłodze, aby stworzyć ten ładny wzór.

17. Niesamowite Ganesh Rangoli z mieszanką kolorów:

Niesamowity Ganesh Rangoli z mieszanką kolorów

Najlepszą rzeczą w tym rangoli jest niesamowita mieszanka kolorów. Przedstawia tylko twarz Ganapati, a reszta projektu jest również bardzo nieskomplikowana.