Wzory Rangoli na wodzie to niezwykle kreatywny pomysł. Nie tylko dodaje nowy akcent starej technice, ale także sprawia, że ​​wygląda spektakularnie. Ten pomysł jest teraz przyjmowany przez rodziny, które nie mają zbyt wiele czasu na dekoracje. Starają się, aby była prosta, ale elegancka i przyciągająca wzrok. Poszukują łatwych metod, które nie pochłaniają dużo czasu i dają lepsze efekty. Ten rodzaj rangoli nie powoduje nawet dużego zabrudzenia, a także jest łatwy do czyszczenia. Nie zajmują również miejsca na podłodze. Można go łatwo montować na garnku z wodą. Można dalej wykorzystać kreatywne pomysły, aby było kolorowo i dobrze.

Niesamowite wzory Rangoli na wodzie ze zdjęciami:

Poniżej znajdują się najbardziej znane projekty rangoli na wodzie ze zdjęciami, na festiwale, które są bardzo odpowiednie w salonach i werandzie.

1. Kwiatowe pływające wzory Rangoli w wodzie:

Kwiatowe pływające wzory Rangoli w wodzie

Małe kwiaty lub płatki kwiatów można wykorzystać do stworzenia ogromnego kwiatu w całości. Może to być trochę skomplikowane, ale efekt końcowy jest wart poświęconego czasu. Misterne szczegóły tego rangoli mogą sprawić, że będzie wyglądać wspaniale. Kontrastowy kolor w tle jeszcze bardziej podkreśli główny projekt. Cienka ramka na krawędzi dopełni wygląd rangoli.

2. Świeca i płatki róż w wodzie:

Świeca i płatki róż w wodzie

W wodzie można również umieścić małe pływające świeczki. Dzięki temu rangoli wygląda jasno i pięknie. Kilka płatków róż otaczających świece może sprawić, że będzie wyglądać jeszcze lepiej. Naczynie umieszczone na stojaku, jak pokazano powyżej, podkreśla całe rangoli i prawie nie zabiera czasu. Kilka diya to małe świeczki na podłodze mogą być również użyte, aby dodać więcej światła do rangoli. Ten rodzaj wodnych projektów rangoli z diyami idealnie nadaje się na festiwal Diwali.

3. Kolorowy kwiat Rangoli w wodzie:

Kolorowy kwiat Rangoli w wodzie

Podane powyżej rangoli na wodzie jest trochę skomplikowane, ale daje świetny efekt. Nie brudzi się, a także łatwo się go czyści. Świeże kwiaty są łatwo dostępne, a także bardzo dobrze wyglądają. Do przygotowania rangoli można użyć różnych rodzajów kolorowych płatków. Ten rodzaj rangoli daje bardzo świeży wygląd i cieszy oczy.

4. Liście Rangoli w wodzie:

Liście Rangoli w wodzie

Materiały potrzebne do tego rangoli są dostępne wszędzie. Wystarczy zdobyć liście i kolorowy proszek rangoli. Główny projekt jest wykonany przy użyciu świeżych liści. Do pokrycia tła można użyć proszku rangoli lub kolorowego ryżu. Aby uzyskać piękny wygląd, można również użyć różnych rodzajów liści. Najlepiej wygląda, gdy użyje się designerskiego garnka lub naczynia.

5. Rangoli w kształcie okrągłym w wodzie:

Okrągły Kwiat Rangoli W Wodzie

Płatki kwiatów można wykorzystać do stworzenia okrągłego wzorzystego wzoru rangoli. Użytym naczyniem może być doniczka wypełniona wodą. Jeden cały kwiatek można umieścić na środku, a resztę powierzchni można wypełnić różnymi rodzajami płatków i stworzyć wzór. Liście mogą być również użyte do dodania koloru do tego rangoli. Ten rodzaj rangoli daje bardzo organiczny wygląd i będzie najlepiej wyglądał w ogrodzie.

6. Kwiat Rangoli w wodzie:

Kwiat Rangoli w wodzie

Ten rodzaj rangoli wygląda na prosty i jest również całkiem łatwy. Wystarczy włożyć kwiaty do naczynia pełnego wody. Aby dodać mu więcej koloru, osoba może również wykonać dekorację na podłodze. To sprawi, że naczynie będzie wyglądać bardziej wyraziście i doda mu kreatywnego akcentu. Należy jednak uważać, aby nie używać dużej ilości proszku rangoli na podłodze, ponieważ przeważy on nad głównym rangoli.

7. Brokat Rangoli w wodzie:

Brokatowe Rangoli w wodzie

Ten rodzaj rangoli jest najlepszy na okres świąteczny. Sprawia, że ​​wzór wygląda jazzowo i kolorowo, jeśli zastosujesz kilka prostych technik. Puder brokatowy służy do tworzenia wzoru na wodzie. Podczas pracy z pudrem brokatowym trzeba uzbroić się w cierpliwość. Świece można również wykorzystać do dekoracji rangoli. Jasne kolory i odpowiedni projekt mogą sprawić, że ten rodzaj rangoli będzie wyglądał spektakularnie. Nie należy jednak oczekiwać, że będzie bardzo schludny, ponieważ puder brokatowy ma tendencję do łatwego rozprowadzania się po powierzchni wody.

8. Sztuczne kwiaty Rangoli Wzory na wodzie:

Sztuczne kwiaty Rangoli Wzory na wodzie

Rangolis można również wykonać za pomocą sztucznych kwiatów. To najłatwiejszy sposób na zrobienie rangoli. Wystarczy wybrać sztuczne kwiaty i ułożyć je w okrągłe naczynie. Wygląda projektanta i jest świetnym sposobem na udekorowanie domów. Jasne i kolorowe kamienie można również umieścić na kwiatach, aby wyglądały bardziej atrakcyjnie. Można również użyć małych lampek.

9. Lotos Rangoli w wodzie:

Lotos Rangoli w wodzie

Na środku doniczki można umieścić sztuczne lub prawdziwe rangoli, a tło można pokryć jednokolorowymi płatkami. Ten wodny wzór rangoli wygląda elegancko i elegancko. Ten wzór jest również łatwym wyjściem. Podłogę można również ozdobić za pomocą diya lub pływających rangoli, które są gotowymi rangolisami. Zamiast lotosu jako centralny element można użyć dowolnego innego rodzaju kwiatu. To rangoli na wodzie najlepiej wygląda w małych doniczkach.

10. Projekt proszku Rangoli na talerzu:

Rangoli Powder Design na talerzu

To jedna z najłatwiejszych metod na wykonanie pięknego projektu w kilka minut za pomocą oleju. Aby to zrobić, normalny rozmiar stalowej płyty według własnego wyboru i zaprojektowaną płytkę otworową, która może być dowolnym kwiatowym wzorem lub dowolnym obrazem Boga. Kolorowy proszek dozowany jest na płytkę, a projekt formowany jest na nasmarowanej olejem płytce. Następnie nalewa się na nią wodę. Woda unosi się na wierzchu pudru i tworzy niesamowity widok.

11. Rzeźbione warzywne Rangoli na wodzie:

Rzeźbione warzywne Rangoli na wodzie

Wzrósł popyt na rzeźbienie warzyw wśród ludzi. Obecnie tego rodzaju dzieła sztuki można oglądać nie tylko podczas ślubu, ale także w domu w okresie świątecznym. Rzeźba warzywna może być również wykorzystana jako praca projektowa Rangoli, umieszczając rzeźbione warzywa na wodzie i dekorując je kolorowymi kamykami lub małymi okrągłymi świecami unoszącymi się wzdłuż, które podkreślają rzeźbione warzywa.

12. Liść palmowy z kwiatami Rangoli Design:

Liść palmowy z kwiatami Rangoli Design

Kwiatowa aranżacja wykonana na liściu palmowym, który unosi się na wodzie na ogromnej miedzianej misce, to przyciągający wzrok moment. Daje to tradycyjny sposób wykorzystania liści palmowych na każdą świąteczną okazję i zaprezentowania ich jako materiału dekoracyjnego.

13. Spiralny pływający układ kwiatowy na wodzie:

Spirala pływająca kompozycja kwiatowa na wodzie

W tego typu projektach wykorzystuje się płatki różnokolorowych kwiatów i układa się je na zielonej trawie jako podstawę, która pomaga ułożyć spiralnie płatki, które unoszą się na dużej misce z wodą. Taka dekoracja może być wykorzystana jako powitanie dla Gości przyjeżdżających z wizytą lub w okresie świątecznym.

14. Praca z koralikami Rangoli unosząca się na wodzie:

Koralikowa praca Rangoli unosząca się na wodzie

W tego typu dekoracji wykorzystuje się szklaną miskę lub szklany słoik, który jest wypełniony wodą, a do wody wkładane są różnokolorowe koraliki. Aby nadać mu bardziej kojący efekt podczas wieczornej kolacji lub festiwalu, w tym zestawie umieszcza się świece, które tworzą subtelne kolorowe otoczenie. Ten rodzaj dekoracji jest najczęściej używany w okresie świąteczno-noworocznym.

15. Pływający uchwyt Diya z łyżką Rangoli Design:

Pływający uchwyt Diya z łyżką Rangoli Design

Dekorację rangoli można wykonać za pomocą kwiatów, pudru, liści, ale można je również wykonać za pomocą plastikowej łyżki. Do wykonania tej dekoracji potrzebne są plastikowe łyżki, farba w sprayu i klej oraz plastikowa płytka na podstawę. Końcówki łyżek są cięte i te końcówki są malowane natryskowo, a używany kolor jest osobistym wyborem. Te czubki łyżek są sklejane zgodnie z kiedyś potrzebnym własnym projektem, a pośrodku umieszcza się świecę. To może unosić się w wodzie. Ta prosta dekoracja mówi o własnej kreatywności.

16. Pływający uchwyt Diya z wzorem Kundan Rangoli:

Pływający uchwyt Diya z wzorem Kundan Rangoli

Jest to jeden z rodzajów świeczników, który jest wykonany z kamienia Kundan jako podstawa ozdobna, a pośrodku umieszcza się małą świeczkę, którą następnie wrzuca się do wody, która unosi się. Światło świecy padające na kolorowe kamienie to błogi moment, na który warto patrzeć zwłaszcza wieczorem. Ten rodzaj dekoracji można wykorzystać na przyjęcie lub jako element dekoracyjny na każdą świąteczną porę.

Rangoli to zdecydowanie kreatywny sposób na dekorację domu. Można to zrobić nie tylko z kwiatami, ale także z innymi dostępnymi w domu przedmiotami, które można przekształcić w element dekoracyjny. Te kreatywne prace zamiast trzymać w szklanej szafce, wystawiać ją w okresie świątecznym lub na imprezie za pomocą wody i miski, aby pokazać, praca artystyczna jest bardzo prosta, jak to tylko możliwe.