Rangoli przedstawiają sztukę i tradycję Indii. Stanowią podstawę dziedzictwa w wielu częściach kraju i są symbolem dobrobytu, szczęścia, zdrowia i bogactwa. Może być wykonany w wielu projektach i formach i może być modyfikowany zgodnie z wymaganiami.

Projekty 21 kropek rangoli są rysowane na podłodze w miejscach takich jak ganek, wejście do domu, dziedziniec, podwórko itp. Czytaj dalej, aby poznać niektóre z najlepszych projektów 21 kropek pulli kolangal, które możesz narysować w tym świątecznym sezonie,

Najlepsze projekty Rangoli z 21 kropkami:

1. Wielki Kolam Rangoli:

Wielki Kolam Rangoli:

Ten 21-punktowy pulli kolam jest jednym z najprostszych, a także jednym z najpiękniejszych wzorów w kolam rangolis. Aby narysować tego wielkiego kwiatowego kolama z 21 kropkami, zacznij od narysowania 21 kropek przez kredę lub biały proszek rangoli. Następnie zacznij rysować wzory kołowe na wszystkich rogach wraz z rysowaniem dwóch dużych liści i jednego kwiatka z każdej strony. Powoli zbliżając się do środka, doprowadzi to do wzoru jednego kwiatu otoczonego liśćmi. Teraz, aby uzupełnić rangoli, wypełnij kolory lub po prostu obrysuj czarnym lub białym proszkiem rangoli.

2. Kropki Gwiazda Rangoli:

Kropki Gwiazda Rangoli

Ten 21-punktowy kolam jest jednym z najprostszych rangoli, które można zrobić na każdą okazję. Ten 21 sikku kolam jest popularny w południowych Indiach. Aby narysować ten 21 pulli kolam krok po kroku, zaczynając od wykreślenia 21 kropek kredą lub proszkiem rangoli, a następnie narysuj kwiatek na środku rangoli. Następnie można wykonać kształt latawca z kwiatem w innych częściach i wreszcie geometryczny wzór wokół centralnej gwiazdy. Rangoli można narysować okazjonalnie lub codziennie na werandzie, podwórku, dziedzińcu lub w innych miejscach w domu. Możesz wypełnić ten 21-punktowy wzór rangoli kolorami lub można go wyróżnić za pomocą białego proszku rangoli.

3. Symetria Rangoli:

Symetria Rangoli

Ten 21-kropkowy pulli kolangal to coś, co trzeba wiedzieć, gdy ma się dylemat i mało czasu. Ta konstrukcja 21 pulli kolam jest bardzo wygodna i łatwa do narysowania. Zacznij od narysowania pośrodku kwiatu otoczonego motylem, a następnie narysuj kształty rombu i trzech liści z każdej strony. Można to również zmodyfikować, rysując różne style motyli z każdej strony. Następnie można wypełnić to 21 kropek rangoli kolorami lub alternatywnie można je wyróżnić różnymi kolorami z białym obramowaniem.

4. Linia Rangoli:

Linia Rangoli

Ten chukki rangoli 21 do 11 jest jednym ze słynnych projektów, jeśli chodzi o południowoindyjskie projekty rangoli z 21 kropkami. Można to zrobić, rysując naprzemiennie od 11 do 21 kropek iw sposób symetrii. Następnie kostki na każdym rogu i boku mogą być narysowane, a następnie gwiazdą w środku. Można wykonać wiele konturów, aby rangoli było duże i wspanialsze. Nadaje się do rysowania w zwykłym celu, ale można go również rysować okazjonalnie.

5. Projekt słonia Rangoli:

Projekt Słonia Rangoli

Te 21-punktowe wzory rangoli można narysować w ciągu 5-10 minut z praktyką. Zacznij od narysowania 21 kropek w miejscu, w którym zostanie narysowany rangoli, a następnie narysuj cztery słonie na każdym rogu, a następnie ułóż kuliste kształty pomiędzy tymi słoniami. Później narysuj kwiaty i liście, aby wypełnić przestrzenie, a na koniec narysuj kwadrat pośrodku. Aby uzupełnić rangoli, wypełnij kolorami lub odcień części z minimalnym wypełnieniem. To rangoli nadaje się do rysowania przy wielkich okazjach, takich jak Diwali lub inne festiwale.

Rangoli nigdy nie omieszka dodać uroku każdemu festiwalowi, a ponadto upiększyć festiwal lub okazję. Są jedną z najbardziej cenionych form sztuki w Indiach, a także na całym świecie. Spróbuj narysować 5 najlepszych rangoli od góry, aby przy okazji upiększyć i wypełnić kolor w swoim otoczeniu.