Nie ma lepszego sposobu na świętowanie festiwali niż jasność, kolor i szczęście. Rangoli to coś, co ma to wszystko i dlatego stało się główną częścią indyjskich uroczystości. Najpopularniejsze i najłatwiejsze do wykonania projekty na wszystkie okazje, takie jak pudże lub święta religijne, zostały przedstawione w tym artykule, z których każdy z pewnością zaskoczy Cię.

Piękne wzory Rangoli dla hinduizmu:

1. Kwiatowe Rangoli:

Kwiatowe Rangoli

Jest to najczęściej wybierany zarys Rangolisa ze względu na jego wyjątkową wszechstronność. Wzór może zawierać jeden kwiatek w środku i wiele małych otaczających go. Lub może zawierać misterną sieć kwiatów, której kolory są zróżnicowane i przyciągają wzrok. Tak czy inaczej, jest to popularne we wszystkich częściach Indii wśród Hindusów, którzy bardzo lubią kwiatowe wzory.

2. Projekt Diya Rangoli dla Puja:

Hindu Rangoli Designs - Diya Rangoli Design for Pujas

Ekskluzywne rangoli z okazji nocy Diwali jest tutaj. Ekstrawagancka i skierowana w stronę symbolu światła, Diya na podłodze na Diwali rangoli to świetny pomysł. Aby to zrobić, opuść centralną scenę dla Diya, podczas gdy ozdabiasz otoczenie jaskrawymi czerwonymi lub pomarańczowymi kolorami. Możesz zrobić kwiaty lub geometryczne wzory, aby nadać mu naturalny klimat.

3. Paw ratuje dzień:

Hindu Rangoli Designs - Paw ratuje dzień

Rangoli może być biały lub zielony, dwa kolory pawia. Jednak, aby było bardziej kolorowo, lepszym pomysłem byłoby przyklejenie się do zieleni. Zacznij od zrobienia pyska pawia, a następnie zakończ wyszczególnieniem jego piór z tyłu.

4. Projekt czerwono-białego Rangoli:

Hindu Rangoli Designs - czerwony i biały wzór Rangoli

W przeciwieństwie do poprzednich kolorowych, ten motyw rangoli jest dość prosty i wykorzystuje tylko dwa kolory. Może to być bardzo tradycyjne rangoli dla rodzin, które nie wierzą w zbyt przesadne dekoracje.

5. Szczegółowy projekt Rangoli:

Hinduskie wzory Rangoli - szczegółowy projekt Rangoli

Piąty z hinduskich rangoli jest arcydziełem i zabiera do domu nagrodę najlepszego na tej liście. Od portretu czczących bogów po skomplikowane projekty dekoracji korytarzy, istnieje wiele sposobów na ożywienie tego rangoli – jedyną wspólną esencją w tym wszystkim jest dbałość o szczegóły.

6. Projekt Ganesha Rangoli:

Hinduskie wzory Rangoli - projekt Ganesha Rangoli

Dużą część hinduskiego Rangolis zajmuje nasz ulubiony Bóg Lord Ganesha. Każdego roku tysiące Indian robią z niego ręce jako rangoli i wielbią go z oddaniem. Zrób przybliżony zarys tego, jak wygląda Lord Ganesha, a następnie wypełnij wnętrze jasnymi kolorami, zwykle zielonymi, jeśli robisz liściasty.

7. Kropkowany projekt Rangoli:

Hinduskie wzory Rangoli - projekt z kropkami Rangoli

Jest to pociągający motyw, ale zaprojektowanie zajmuje dużo czasu, ponieważ każda struktura składa się z wielu kropek, które składają się na wzór rangoli.

8. Noworoczny projekt Rangoli:

Hindu Rangoli Designs - Nowy Rok Rangoli Design

Nowy rok obchodzony jest w różnych stanach zgodnie z ich kulturą regionalną, dlatego to rangoli jest znane wśród wszystkich Hindusów według ich własnych typów, takich jak bengalski, pendżabski lub Marwari Nowy Rok.

9. Okrągły Holi Rangoli:

Hinduskie wzory Rangoli - Okrągłe Holi Rangoli

Nie ma nic lepszego niż świętowanie festiwalu kolorów jasnym okrągłym rangoli, w którym wszystkie kolory są ułożone osobno w okrągły sposób.

Można założyć, że pod koniec zdecydowałeś, który wzór i wzór będą pasować do Twojego stylu i gustu. Więc na następny festiwal przygotuj się z layoutem i zaskocz wszystkich swoim arcydziełem kolorów.