Uroczyste obchody w Indiach nie mogą być kompletne bez zwyczajowego Rangoli. Tradycyjna sztuka Rangoli przekazywana z pokolenia na pokolenie jest utrzymywana przy życiu i ozdabia podłogi salonów, korytarzy i dziedzińców swoimi kreatywnymi projektami i kolorami. Różnorodność projektów Rangoli odzwierciedla różnorodną kulturę Indii. Kolorowe motywy i projekty Rangolis wahają się od uproszczonych po artystycznie kreatywne. Nie trzeba wiele, aby opanować sztukę rangoli, a jeśli nie jesteś zbytnio w skomplikowanych projektach lub chcesz zaoszczędzić miejsce w pokoju, to narożne projekty rangoli są właśnie dla Ciebie. Oto spojrzenie na 9 najlepszych projektów Corner Rangoli.

1. Ćwierć koła:

Narożne wzory Rangoli

Ten wzór w kształcie ćwiartki koła pasuje do rogu pokoju. Czarne tło nadaje ton jaśniejszym odcieniom różu, fioletu i pomarańczy, a biel przeplata się, tworząc delikatne połączenia, zawijasy i nadruki paisley.

2. Projekt narożnika dla Diwali:

Projekt narożny na Diwali

Ten wzór rangoli wykonany bez zwykłych, ekstrawaganckich kolorów jest prosty, ale pięknie wykonany z płatkami róż zdobiącymi zewnętrzny i wewnętrzny obwód tej ozdobnej ćwiartki. Żółte płatki nagietka i czerwone róże stanowią wyraźny kontrast z białą podłogą, a Diyas w wewnętrznej części otoczone tradycyjnymi kropkami wzmacniają efekt, dzięki czemu jest to idealny narożny wzór rangoli na Diwali.

3. Projekt wolnej ręki Rangoli:

Projekt darmowej ręki Rangoli

Odręczny projekt wykonany z żółtego, różowego i niebieskiego koloru rangoli, może być zaprojektowany w dowolnym zakątku domu, biura lub wejścia. Kalash lub dzbanek z kokosem i liśćmi został umieszczony na środku półokręgu, aby uzyskać dodatkowy efekt, podczas gdy różowe kwiaty otaczające obwód sprawiają, że ten prosty wzór rangoli wygląda atrakcyjnie.

4. Projekt Onama Rangoli:

Projekt Onama Rangoli

Symbolem dożynek Onam jest ten wzór rangoli przedstawiający najbardziej czczonego króla demonów Mahabali. Rangoli jest misternie wykonane w obfitych kolorowych płatkach, dzięki czemu każda cecha tego mitycznego króla jest wyjątkowa. To większe niż życie rangoli z pewnością będzie widoczne w każdym rogu pokoju lub wejścia.

5. Projekt Diya Rangoli:

Projekt Diya Rangoli

Ten elementarny projekt idealnie pasuje do narożników domu lub biura. Czerwone i pomarańczowe liście wyglądają uderzająco na tle czerni i zieleni. Podświetlone Diyas ozdobnie umieszczone pośrodku nadają całemu projektowi rangoli pewnego ciepła i blasku.

6. Projekt swastyki w stylu kundan:

Kundan Style Swastyka Design

Nowoczesna odmiana, ta swastyka w stylu kundan wykonana z koralików i kryształów ma cały urok i kreatywność tradycyjnego rangoli. Jest to wysublimowany narożny wzór rangoli, który będzie pięknie wyglądał we wszystkich czterech rogach pokoju.

7. Projekt Rangoli na festiwale:

Rangoli Design na festiwale

Kolejny wspaniale wykonany projekt na rogi domu lub biura. Ta obfitość kolorów wykonanych z płatków jest trafnym wzorem Diwali, aby uczcić święto kolorów. Okrągłe ruchy masywnego kwiatu wspaniale komponują się z ciemnozielonym tłem z trójkolorowymi Diyas wysuwającymi się z rogów.

8. Podstawowy projekt Rangoli:

Podstawowy projekt Rangoli

Rangoli to kolorowa forma sztuki, która ożywa w tym prostym projekcie, który wybucha szeregiem kolorów od zielonego do czerwonego, różowego, fioletowego, niebieskiego, żółtego i białego. Trzyma się podstawowego projektu Rangoli i wygląda tak samo atrakcyjnie w każdym zakątku domu lub biura.

9. Paw Rangoli Projekt:

Paw Rangoli projekt

Hipnotyzujące piękno narodowego ptaka Indii jest inspiracją dla tego projektu rangoli, który został cudownie wykonany w żywych odcieniach królewskiego błękitu, pawich zieleni i skąpanych w słońcu odcieniach żółci i czerwieni pomarańczy. Najbardziej przyciągającą cechą jest misterna konstrukcja piór, która rozciąga się na całej długości narożnika. Pewny zwycięzca!