Sztuczne wzory rangoli to kolorowe wzory wykonane z różnych kolorowych materiałów. Materiały te nie są kolorami proszkowymi, jak zwykle rangolis. Wykonane są z koralików, biżuterii, płatków kwiatów, liści, gotowych naklejek rangoli i innych podstępnych metod wykonania rangoli. Dodaje to wariacji sztuki, a także ułatwia pracę.

Wspaniałe sztuczne wzory Rangoli ze zdjęciami:

Oto lista najlepszych sztucznych wzorów rangoli ze zdjęciami, które są łatwe do wykonania i nadają otoczeniu piękny wygląd.

1. Wzór Rangoli w kształcie serca:

Wzór Rangoli w kształcie serca

Na powyższym obrazku widzimy pięknie wyszyty wzór rangoli. Ten wzór zawiera okrągłą tkaninę zszytą koralikami i wzorami i obramowaną brązową liną. Pośrodku dwóch obramowań widzimy równomiernie rozłożony niebieski kolor rangoli, a na zewnątrz widzimy 8 przeszywanych wzorów w kształcie serca otaczających całe koło.

2. Odpinany wzór Rangoli:

Odpinany wzór Rangoli

Zdjęcie pokazuje nam odpinany wzór rangoli. Jest to zielone rangoli ozdobione bordowymi, czerwonymi, srebrnymi i złotymi koralikami. Okrągła część rangoli jest połączona z różnymi częściami w kształcie płatka na zewnętrznej połowie. Są one dodatkowo dodawane małymi projektami „Pradeep”.

3. Projekt pawia za pomocą koralików:

Projekt pawia za pomocą koralików

Wzory pawich rangoli wyglądają pięknie ze względu na perfekcję, z jaką zostały wykonane. Zawierał różne kształty, aby stworzyć ciało pawia, brzegi ciała wykonano z maleńkich żółtych koralików, skrzydła zaprojektowano w mieszanych kolorach, pióra z tyłu zostały idealnie ukształtowane, aby projekt był bardziej trafny. Okrągły wzór na środku wykonany z podobnych koralików sprawił, że wzór nabrał odpowiedniego kształtu.

4. Lord Ganesha Rangoli przy użyciu drewna:

Lord Ganesha Rangoli używający drewna

Drzeworyt w kształcie Lorda Ganesha został pomalowany na czerwono jako podstawę. Dodano wzory w różnych kolorach: żółtym, pomarańczowym, zielonym, fioletowym itp. To sprawiło, że rangoli wyglądało bardziej atrakcyjnie i jest odpowiednie na okazje takie jak Diwali lub Ganesh Chaturthi.

5. Zroszony projekt Rangoli:

Zroszony projekt Rangoli

To kolejne zroszony rangoli, który ma cztery wzory z dwoma kontrastującymi kombinacjami kolorów i jest umieszczony w czterech różnych kierunkach. W środku znajduje się mały okrągły wzór, a rdzeń z koralikami. Jest to jeden z najsłynniejszych i najpiękniejszych sztucznych wzorów rangoli z kundanami w kształcie rombu.

6. Proste wzory naklejek Rangoli:

Proste naklejki Rangoli wzory

Rangolis naklejki to gotowe rangoli, które można dostać na rynku. Wystarczy je kupić, odkleić okładkę i przykleić ją na podłodze w miejscu, w którym ma się znaleźć projekt. Nie wymaga to czasu i wysiłku, ułatwia pracę, a ludzie, którzy boją się bałaganu w swoim rangoli, często na nie liczą. Ta sztuczna naklejka rangoli jest ładna i kolorowa, ponieważ została wykonana w żywych kolorach czerwonego, żółtego, niebieskiego, zielonego i fioletowego.

7. Naklejki Rangoli wzory na festiwale:

Naklejki Rangoli wzory na festiwale

Rangoli powyżej to naklejka pasująca do Laxmi Puja lub Diwali. Znak stóp przeznaczony jest zwykle dla bogini Laxmi dla ludzi, którzy chcą, aby weszła do ich domów i pobłogosławiła je pomyślnością i szczęściem. Jest to prosty wzór rangoli z niebieskim, czerwonym, czarnym i żółtym. Między dwiema stopami znajduje się żółto-zielony kwiatek, który nie pozwala, aby projekt wyglądał na pusty.

8. Wzory sztucznych kwiatów Rangoli:

Wzory ze sztucznych kwiatów Rangoli

Sztuczne Rangoli są również wykonane z kwiatów. Na powyższym zdjęciu widzimy płatki żółtego i pomarańczowego nagietka, róże, liście drzewa oraz płatki białego i fioletowego kwiatu. Zostały one równomiernie osadzone na rangolis, który jest gwiazdą wewnątrz koła i ponownie ma okrąg pośrodku. Są one najpierw projektowane kredą, a następnie dodawane do materiałów kwiatowych, aby wyglądały idealnie.

9. Sztuczne wzory Kundan Rangoli:

Sztuczne wzory Kundan Rangoli

Powyższe rangoli zostało wykonane z kundanów, które są popularne w południowych Indiach, zwłaszcza w Bangalore. Jest to kompletny zestaw wzorów, który jest sprzedawany jako gotowy lub może być zszyty i wykonany. Ten sztuczny wzór rangoli Kundan jest bardzo ładny i atrakcyjny.