Projekty rangoli liniowe są w zasadzie linią bazową lub linią graniczną, którą należy narysować na początkowym etapie, aby uzyskać dowolną formę rangoli. Wzory Rangoli musiały być narysowane za pomocą podstawowego koloru lub kredy, aby określić, który obszar zostanie wypełniony jakim kolorem i jak sprawić, by wyglądał inaczej niż wszystkie normalne wzory Rangoli.

1. Projekty linii Rangoli poprzez rysowanie kredą:

Projekty linii Rangoli przez rysowanie kredą

Na powyższym obrazku widzimy, że osoba najpierw narysowała okrąg. Podzielił okrąg na różne średnice i promienie. Teraz bierze kredę i rysuje linie od wewnątrz, aby tworzyć różne projekty zgodnie ze swoimi pragnieniami, aby jego sztuka wyglądała. Narysował kwiaty i płatki oraz okrągły kształt w skrajnym rdzeniu.

2. Projekt linii granicznej Rangoli:

Projekt linii granicznej Rangoli

Powyższy obrazek pokazuje linię graniczną narysowaną na żółto na początkowym etapie. Teraz wypełnianie kolorów staje się łatwe, ponieważ kontur jest narysowany, a kolory nie mogą być przypadkowo ułożone. Żółte obramowania pokryte są cynobrem, białym, zielonym i niebieskim. Rdzeń ponownie jest wykonany z żółtego sześciokąta.

3. Projekty linii Rangoli przy użyciu czarno-białych kolorów:

Wzory linii Rangoli wykorzystujące czarno-białe kolory

Jest to bardzo pięknie wyglądający projekt wykonany w przezroczystym czarnym kolorze bazowym, a następnie dodany do projektów w kolorze białym. Linie zostały bardzo perfekcyjnie narysowane i łatwiej jest użyć pędzla lub kredy, aby zrobić z nich więcej niż puder rozprowadzany tylko rękoma.

4. Linia Rangoli Design z Jasnoniebieski i biały:

Projekt linii Rangoli z jasnoniebieskim i białym

Najjaśniejszy odcień błękitu został użyty do stworzenia granicy rangoli. Jest tak lekki, że prawie wygląda jak biały. Po narysowaniu zewnętrznych linii są równomiernie rozłożone dwa odcienie niebieskiego, a także kontrastujące krzyżowo i krzyżowo. Różnicę w odcieniach można dostrzec, co sprawia, że ​​sztuka wygląda jeszcze lepiej.

5. Trudny projekt linii Rangoli:

Trudna linia Rangoli Design

Z jednej strony powyższy projekt wygląda na naprawdę trudny do narysowania, az drugiej wygląda niesamowicie ładnie. Użyto pomarańczowej podstawy, a następnie dodano do niej białe wzory. Projekty zostały wykonane kredą lub bardzo cienkim pędzelkiem rangoli, co uwidoczniło najdrobniejsze szczegóły i nie sprawiło, że wyglądało to niezgrabnie.

6. Różne kształty kwadratów i owali:

Różne kształty kwadratów i owali

W projekcie widzimy różne kształty kwadratów i owali. Powstał w zasadzie przez połączenie kwadratów z kwadratami i nadanie mu wyglądu boksów. Zewnętrzna granica została pokryta brązem, a na owalnych kształtach zastosowano odcień żółci, aby projekt był nieco jasny. Te owale są dodatkowo zabarwione na brązowo pośrodku.

7. Symbol „swastyki”:

Symbol swastyki

„Swastyka” to święty symbol dla Hindusów. Został on narysowany pośrodku i towarzyszy mu różne odcinki linii na zewnątrz. Linie te przybrały kształty jak kwiat i można stwierdzić, że zostały narysowane jednym ciągłym przepływem. Na rogach wzoru znajdują się cztery stożki, co sprawia, że ​​projekt jest kompletny.

8. Subtelny i trzeźwy projekt Rangoli:

Subtelny i trzeźwy projekt Rangoli

To bardzo subtelny i trzeźwy projekt wykonany za pomocą kredy. Został on narysowany na chodniku i najpierw miał kształt kwadratu, a następnie owalny po dwóch stronach kwadratu. Wzór, który jest przenoszony do przodu zawiera kwiaty, płatki i liście i zostały narysowane jednolicie. Na środku znajduje się nagietek, aby dodać trochę koloru.

9. Wzory Rangoli z białym i różowym:

Wzory Rangoli Z Białym I Różowym

Jest to ogromny projekt rangoli z pomocą płynnego materiału kredowego lub „Alpany”. Został bardzo profesjonalnie połączony z różnymi kształtami i wzorami rangoli i wykonany tylko z białym i różowym.