Tradycyjne rangoli jest wykonane z szerokiej gamy materiałów, takich jak proszek kolam, gulal, ziemia fulerska itp. Jeśli jednak pożądana jest łatwość zakupu materiałów, co jest lepsze niż skromny ryż? Wzory Rangoli z ryżem wahają się od półtrwałych do tymczasowych rangolis.

Piękne wzory Rangoli z ryżem:

Poniżej znajdują się jedne z najlepszych wzorów rangoli z ryżem.

Rangoli Wzory z Ryżem

To najbardziej idealny wzór na wejście do domu. Stopniowo przesuwające się na zewnątrz koncentryczne kręgi symbolizują pozytywną atmosferę emanującą z samego domu. Puste przestrzenie pomiędzy koncentrycznymi okręgami wypełnione zostały na przemian ciepłymi i chłodnymi kolorami. Obręcze i przestrzenie między nimi zostały misternie zaprojektowane tak, aby miały miniaturowe wzory. Na zewnętrznym półokręgu umieszczono mniejsze kółka, które nadają projektowi Rangoli kierunkowy charakter.

Rangoli z ryżem na Diwali

To jest przykład kwiatowego wzoru rangoli. Projekt powstał wyłącznie z okazji Diwali. Dwuwarstwowy gruby płatek jest w całości wypełniony kolorowym ryżem, głównie niebieskim i fioletowym. Do tego został przedstawiony prosty design. W centrum znajduje się symbol Om. Ten wzór idealnie nadaje się na środek pomieszczenia.

Kwiatowe Rangoli z Ryżem

Ten kwiatowy wzór zawiera kolorowy ryż i łuski. Z centralnie umieszczonym Diya, urok projektu jest wzmocniony przez zastosowanie małych ciętych lusterek i pereł.

Rangoli z ryżem 4

Jest to chyba najbardziej uproszczony projekt rangoli z ryżem pod względem dekoracji. Sam projekt jest jednak dość skomplikowany. Ten projekt jest popularny pod nazwą Alpana. Jest najbardziej popularny w Bengalu Zachodnim i jest w całości wytwarzany przy pomocy proszku ryżowego. Zasadniczo kwiatowy wzór, stopy w środku wzoru symbolizują stopy bogini Lakszmi, ponieważ Alpana jest najbardziej popularna podczas pudży Lakszmi w Zachodnim Bengalu. Ten rodzaj rangoli z ryżem to symbol czystości i surowości.

Rangoli z ryżem 3

Zasadniczo konstrukcja spiralna, obrzeża spirali są zabarwione na przemian z ciemniejszym odcieniem w zewnętrznej części i stopniowo jaśniejszym tonem w kierunku środka wzoru. Duże środkowe koło zawiera przecięcie ośmiu kwadratów pokolorowanych na przemian na żółto i pomarańczowo. Jest to typowy przykład Kolam, bardzo popularnego w południowych Indiach podczas Pongal i Onam.

Diya Rangoli z ryżem

W przeciwieństwie do poprzednich rangoli z ryżem, ten projekt ma kwadratową podstawę. Użycie kolorów zostało ograniczone do kilku odważnych. Wraz z kolorowym ryżem Gulal został użyty do stworzenia matowego wykończenia. W centrum znajduje się ozdobna doniczka, ozdobiona małymi Diyas. Cztery Diya zdobią cztery rogi kwadratu, symbolizując rozchodzenie się światła w czterech kierunkach.

Paw Rangoli z ryżem

Wizualnie pawie mają najbardziej kolorowe pióra wśród ptaków. Z tego powodu Rangoli celebruje ducha święta motywem pawia. Ten Rangoli wykorzystuje siedem podstawowych kolorowych ryżów, aby ożywić motyw. Ten projekt wymaga większej precyzji rozmieszczenia kolorów ze względu na użycie wielu odcieni kolorowego ryżu.

Rangoli z ryżem 8

Być może najbardziej skomplikowany z tych projektów, to rangoli z ryżem wymaga dużej powierzchni i grupy ludzi do stworzenia projektu. Cztery struktury przypominające ostrza emanują z centralnego okrągłego wzoru zawierającego wykwintne wzornictwo. Ten projekt idealnie nadaje się do miejsc o dużym skupieniu ludzi.

Rangoli z ryżem 9

Ten projekt najlepiej nadaje się do programu kulturalnego, jak wynika z tematu. Kobieta wykonująca tradycyjny taniec uzasadnia ten temat.

Każdy projekt Rangoli na bazie ryżu jest wyjątkowy w tym sensie, że oznacza okazję więcej niż tylko bycie dziełem sztuki. Jednak w prawdziwym sensie żywo podtrzymuje tradycyjną świętość Indii.