Rangoli to kolorowe projekty i wzory tworzone na festiwale i okazje. Jest to forma sztuki ludowej, na którą składają się różne wzory, wśród których powstają kształty kwiatów, liści i różne wzory. Rangolis słonia to w szczególności te rangoli, które mają narysowane na nich kształty słoni.

1. Słoń Rangoli z lotosem:

Słoń Rangoli Z Lotosem

Na powyższym obrazku mamy projekt słonia rangoli. Są cztery różowo-zielone lotosy narysowane w czterech kierunkach i otoczone przez cztery słonie tuż nad nimi. Rangoli wygląda kolorowo, ponieważ ma odcienie brązu dla ciała słonia, niebieski materiał na słoniu i mały wzór na grzbiecie wszystkich słoni, na których można jeździć, zostały pokolorowane na zielono, pomarańczowo i czerwono.

2. Prosty projekt słonia Rangoli:

Prosty projekt słonia Rangoli

Mamy podobny projekt rangoli słonia do tego, co widzieliśmy w poprzednim. To również ma cztery słonie narysowane w czterech kierunkach i zostały pokolorowane w kontrastowym kolorze fioletowym i żółtym. Na środku znajduje się kwiatowy wzór, który został wykonany w kolorze różowym i zielonym.

3. Dwa słodkie słonie z Diyą:

Dwa słodkie słonie z Diya

Dwa urocze słonie dmące w trąby zostały gęsto obrysowane białym rangoli, a następnie pomalowane na dwa różne odcienie niebieskiego. Na grzbiecie słoni są narysowane dwa parasole, a także okrywają je szmatką. Na górze znajduje się „diya” w kolorze żółtym i cynobrowym, a nad nim narysowany jest lotos, nad którym narysowana jest połowa słońca.

4. Słoń i kwiatowy wzór Rangoli:

Słoń i kwiatowy wzór Rangoli

Na powyższym obrazku mamy bardzo atrakcyjny i piękny projekt rangoli. Została wykonana z dużą starannością i została zaprezentowana zgrabnie. Są cztery słonie, które zostały narysowane wokół kwiatowego wzoru pośrodku. Słonie zostały dodatkowo otoczone pawiami i naczyniami, które wydają się być pełne słodyczy. Ogólnie rzecz biorąc, możemy stwierdzić, że projekt jest bardzo kolorowy, a pawie dodają życia projektowi.

5. Rangoli w otoczeniu słoni:

Rangoli w otoczeniu słoni

Wreszcie ten projekt pokazuje, że słoń odzyskuje swoje prawdziwe kolory, a nawet jeśli szary jest matowy; to nadal nie sprawia, że ​​rangoli jest bez życia. W środku jest narysowany wzór kwiatowy otaczający inny kwiat. Zostały ponadto otoczone rangolisami słoni, które mają na plecach aksamitną tkaninę i lotos trzymany przez trąby.

6. Udekorowany słoń Rangoli:

Udekorowany słoń Rangoli

Słoń został narysowany na biało w dużym rangoli powyżej, a następnie wypełniony szarym lub jasnym odcieniem czarnego rangoli. Słoń został dobrze udekorowany, a tkanina, która jest na grzbiecie słonia jest ładnie pomalowana. Również głowy i nogi ozdobiono girlandą trzymaną na trąbce.

7. Mały słoń Rangoli:

Mały słoń Rangoli

Szary mały słoń został narysowany w kolorach pomarańczy i zieleni na tkaninie i posiada złoty materiał z tyłu. Głowa zwierzęcia została pomalowana na różowo jak szmatka, a oko sprawia, że ​​wygląda naprawdę uroczo.

8. Skomplikowane białe Rangoli:

Skomplikowane białe Rangoli

Skomplikowany wzór od środka z białymi rangoli, z sześciu stron został otoczony słoniami. Ma kształt sześciokąta, a od wewnątrz narysowane są zawijasy otaczające kwiatowy wzór.

9. Spojrzenie na Big Rangoli:

Spojrzenie na Big Rangoli

Dostrzegamy duże rangoli, które zostało kliknięte, gdy prace jeszcze trwały. Słoń został narysowany w ciemnoniebieskim kolorze i został ładnie udekorowany różem, czerwienią, pomarańczem itp. Na zewnątrz nadano mu kontrastową mieszankę jasnożółtego koloru, dzięki czemu rangoli wygląda jasno.