Projekty Rangoli są tworzone przez ludzi, a następnie kolorowane na różne okazje w kraju Indii. Jest to forma sztuki ludowej, której w zależności od regionu nadano różne określenia. Tamilskie projekty rangoli mają różne sposoby przedstawiania konkretnego festiwalu lub składania hołdu osobowości itp. Tamilowie nazywają tę formę sztuki Kolam i ogólnie jest znana jako Rangoli.

Tamilskie wzory Rangoli

Tamilskie wzory Rangoli:

Oto prezentowane 9 najlepszych wzorów tamilskich rangoli z obrazami.

1. Wzory kwiatowe:

Kwiatowe Wzory

Tamilowie zwykle używają tego rodzaju wzorów. Zawierają wiele kwiatowych wzorów, niektóre mają zakrzywiony kształt, a niektóre są kanciaste. Mają geometryczne wzory, które kręcą się w kółko i tworzą warstwy rangoli i są niezwykle kolorowe. Zaczynając od środka mamy kwiatowy wzór w kolorze fioletowym, a następnie w czerwone i zielone wzory. Potem nawet po tym następuje warstwa różowa, a potem brązowa, a na końcu mamy kwiatek wokół koła, który jest zabarwiony na cynober..

2. Projekt Kolama:

Projekt Kolama

Jest to ładny projekt Kolama powyżej, który jak zwykle został obrysowany bielą, a następnie wypełniony kolorami w dobrej ilości, aby rangoli wyglądało naprawdę jasno. W wystroju wnętrza dominuje indygo i granat, a na zewnątrz róż, ze względu na ładne narysowane lotosy. Psychodeliczny kwiatowy wzór na środku wygląda naprawdę ładnie, a połączenie kolorów jest po prostu zbyt atrakcyjne.

3. Projekt zwierząt i kwiatów:

Projektowanie zwierząt i kwiatów

Wzory Kolam to także wiele kwiatów, zwierząt i drzew oprócz zwykłych wzorów i kształtów. Na powyższym obrazku mamy narysowane i pokolorowane na różowo pawie. Mają fioletowe ogony i niebieskie skrzydła. Wszyscy siedzą na gałęziach drzew, które również zostały uwzględnione w projektach.

4. Projekty Rangoli na Nowy Rok:

Rangoli wzory na nowy rok

Na powyższym obrazku widzimy grupę kobiet malujących całą ścieżkę geometrycznymi wzorami wzorów Kolam. Robią to tylko w zwykłym białym kolorze, ale projekty są tak piękne i wyrafinowane, że nie można od nich oderwać wzroku.

5. Prosty projekt Kolama:

Prosty projekt Kolama

Zdjęcie pokazuje nam bardzo ciekawy projekt kolama, narysowany, a następnie wypełniony składnikami żywności zamiast kolorów. Mamy płatki zbożowe, płatki chili, a nawet mały żółty kwiatek, który został umieszczony nad białą obwódką. Tego rodzaju koncepcja rangoli jest trudna do znalezienia, ale daje nam pomysł na bycie wyjątkowym i myślenie trochę nieszablonowo.

6. Duży projekt Kolama:

Duży projekt kolama

Na powyższym obrazku mamy zgrabną pracę projektu Kolama. W samym środku mamy narysowany wzór kwiatowy z zielonym tłem, po nim następują kolejne wzory, a całe rangoli jest wykonane w okrągłym kształcie w różnych kolorach, dzięki czemu wygląda pięknie.

7. Piękny projekt Kolam z wykorzystaniem bieli i brązu:

Piękny projekt Kolam z wykorzystaniem bieli i brązu

Obraz przypomina nauczycielkę lub matkę uczącą córkę tej formy sztuki. Widzimy piękny wzór kolama w biało-brązowych obramowaniach, który ma wzory od wewnątrz, które sprawiają, że wydaje się, że jest to bardzo trudne, ale można to zrobić prawidłowo przy odrobinie staranności i wysiłku.

8. Paw Rangoli:

Paw Rangoli

Na powyższym obrazku mamy pawia rangoli. Pięknie jest zobaczyć, jak cały projekt został najpierw obrysowany na biało, a następnie pokolorowany odcieniami niebieskiego, aby stworzyć ciało pawia. Ma też kształt odwróconego lotosu i wygląda na to, że siedzi na nim paw.

9. Białe Rangoli:

Biały Rangoli

Tutaj znowu widzimy dzieła sztuki wykonane na drogach. Wzory zostały bardzo pięknie narysowane przy pomocy białego rangoli i jest to zdecydowanie coś, co zachwyca oko.