Tulsi lub Święta Bazylia to święta roślina dla Hindusów. Używają go podczas swoich „pudży”, a czasami czczone są nawet rośliny Tulsi. Rangoli to etniczna część festiwali dla Hindusów. Obie koncepcje świętej rośliny i rangoli są czasami mieszane ze sobą i nazywane „Tulsi Rangolis”.

1. Typowy projekt Tulsi Rangoli:

tulsi rangoli

Na powyższym obrazku mamy naszkicowany typowy Tulsi Rangoli, aby ułatwić czytelnikom zrozumienie, jak to się robi. Jeśli przyjrzysz się bliżej obrazkowi, zorientujesz się, że ma on określony wzór, w którym został narysowany. Ostre krawędzie kwiecistego wzoru mają 4 rombowe wzory pomiędzy nimi, a na górze znajduje się kwiatek, na którym ma być narysowana roślina Tulsi.

2. Roślina Tulsi Rangoli:

Tulsi Roślina Rangoli

Hindusi zwykle mają cementowany kwadratowy obszar, stworzony w celu sadzenia roślin Tulsi. Ułatwia im to zwykłe oddawanie czci. Powyższy projekt pokazuje nam jeden taki obszar, który został obramowany brązem i bielą, a od wewnątrz zawiera wzory „kolam” specjalnie dla Tulsi Rangolis. Na najwyższym obszarze widzimy narysowaną roślinę tulasi.

3. Kolorowy projekt Rangoli:

Kolorowy projekt Rangoli

Powyżej mamy kolorowe rangoli. Pochylony kwadratowy kształt został najpierw narysowany z różową podstawą, a następnie pojawił się wzór pośrodku. Mamy zielony wzór kwiatowy i niebieski, a potem różowy wzór. Istnieją cztery wzory, które łączą się z czterema bokami i ponownie mają między nimi narysowane czerwone wzory kwiatowe.

4. Tulsi Rangoli dla początkujących:

Tulsi Rangoli dla początkujących

Tutaj mamy rysunek Tulsi Rangoli, który jest przydatny dla początkujących lub nieprofesjonalnych, aby wykonać dobrą robotę. Wszystko, co muszą zrobić, to postępować zgodnie z instrukcjami, w jaki sposób zostało wykonane rangoli i jest to możliwe, jeśli podążają za przerywanymi liniami i zobaczą, jak użyto kolorów.

5. Inny projekt Rangoli:

Inny projekt Rangoli

Z drugiej strony jest to inny rodzaj połączenia koncepcji Tulsi i rangoli. To roślina Tulsi, która jest obecna w czyimś domu i jest czczona. Wokół zakładu powstają piękne projekty. Wszystkie projekty są wykonane w kolorze białym i są całkiem schludne.

6. Tulsi i Pan Kryszna Rangoli:

Tulsi i Pan Kryszna Rangoli

Powyżej widzimy bardzo ładne rangoli. Została wykonana w prostokątnym polu z połączenia dwóch błyszczących kolorów brązu i błękitu dla podstawy. Po lewej stronie mamy narysowany portret Pana Kryszny, a po prawej drzewo Tulsi, a tuż nad nim mamy Boginię Tulsi, która trzyma w ręku girlandę, którą należy umieścić wokół Pana Kryszny. Całe to rangoli zostało wykonane z błyszczącymi kolorami rangoli i jest bardzo umiejętnie wykonane.

7. Tulsi Rangoli z liśćmi:

Tulsi Rangoli z Liśćmi

Białe rangoli zostało bardzo precyzyjnie użyte do wykonania krzyżujących się wzorów wanny rośliny tulsi. Wygląda błyszcząco dzięki zastosowanym specjalnym kolorom, a liście rośliny pokazują, że jest to Tulsi Rangoli.

8. Prosty projekt Tulsi Rangoli:

Prosty projekt Tulsi Rangoli

Młoda dama wydaje się rysować Tulsi Rangoli na środku drogi. Najpierw narysowała projekty w białej ramce, a następnie nakłada różne kolory żółtego, czerwonego, różowego, niebieskiego itp., Aby jej projekt rangoli wyglądał kolorowo.

9. Projekt Diwali Rangoli:

Diwali Rangoli Design

Powyżej widzimy rangoli Diwali. Zostało to wykonane bardzo profesjonalnie, łącząc ze sobą różne kolory. Mają wzory fajerwerków Diwali, „diyas” i wzory narysowane w kolorach niebieskim, różowym, zielonym i bordowym. W skrajnym rdzeniu widzimy narysowaną roślinę Tulsi.