Święto plonów w Pongal, które wyznacza początek końca sezonu zimowego, jest uważane za najbardziej pomyślne wśród rolników i jest jednym z najbardziej obchodzonych w Indiach. Pongal, znany również jako Sankranti. Przez cztery dni biesiady każda weranda każdego domu jest ozdobiona tradycyjnie słynnymi Rangoli, Kolam lub Muggulu. Zwykle robi się je w białym proszku lub paście z ryżu, różne wzory Pongal Rangoli są wykonane z różnych kolorowych proszków i ożywiają sezon świąteczny. Aby ten Pongal był jeszcze bardziej zachwycający, przedstawiamy 9 najlepszych wzorów Pongal rangoli.

Najnowsze projekty Rangoli na festiwal Kite/Maghi/Pongal 2021:

1. Surya Kolam:

Rangoli wzory dla pongal

Z okazji radosnego święta Sankranti rolnicy przyzywają błogosławieństwa Pana Suryi, Boga Słońca i dziękują Mu za kolejne owocne żniwa. Wiele motywów Pongal Rangoli zostało zaprojektowanych wokół słońca, przedstawiając osobowość Lorda Suryi, taką jak ta poniżej. Wykonany z tradycyjnego białego proszku ryżowego, wyróżnia się misternymi i misternymi detalami, co czyni go wspaniałym wyborem na Surya Kolam.

2. Kwiatowy projekt Rangoli dla Sankranti:

Sankranti Rangoli wzory

Kwiaty dodają piękna każdemu festiwalowi lub uroczystości i sprawiają, że okazja jest jeszcze bardziej kolorowa. Jest niesamowicie urzekający, gdy jest używany w projektach Rangoli. Ten kwiecisty wzór składa się z płatków kilku różnych kwiatów i jest zaokrąglony małymi diya na zewnętrznej granicy koła. Czerwona róża, królowa wszystkich róż, znajduje się pośrodku, aby dopełnić ten wyjątkowy projekt.

3. Pongal Pot Rangoli Projekt:

Ryż, który jest kamieniem węgielnym tego dożynki, ma ogromne znaczenie dla rolników. Ten projekt przedstawiający pięć kolorowych doniczek wypełnionych ryżem jest zgodny ze znaczeniem Pongal, co oznacza gotowanie się mleka i ryżu oraz kwiatów tulipanów pomiędzy nimi, służąc jako przypomnienie nadchodzącej wiosny kwitnienia.

4. Chuzhi Kolam Rangoli:

Typowym projektem Sankranti rangoli jest Chuzhi Kolam utworzony przez skręcenie łańcuszków i połączenie jednej pętli, aby stworzyć piękny i znaczący projekt. W drzwiach czyjegoś domu lub przy głównym wejściu wyglądałby oszałamiająco.

5. Mattu Pongal Kolam:

Rangoli projekty dla sankranti

Przedstawiony tutaj wzór Rangoli symbolizuje trzeci dzień festiwalu znany jako Mattu Pongal, gdzie oprócz słońca i innych plonów, takich jak trzcina cukrowa, czczone są zwierzęta hodowlane, takie jak krowa i inne bydło. Jest to kolorowy pokaz wszystkich istotnych aspektów festiwalu Pongal.

6. Odręczne wzory kwiatów Rangoli dla Sankranti:

Jest to odręczny wzór kwiatowy, który jest nienagannie wykonany w pastelowych odcieniach z białymi obramowaniami. Ciepłe odcienie nadają mu świeżości piękna, dzięki czemu jest kuszącym projektem na świąteczną okazję Pongal.

7. Tradycyjny Mandala Kolam:

tradycyjne wzory rangoli dla pongal

Niezwykłe umiejętności i cicha, ale głęboka ekspresja kobiet Tamil Nadu są pokazane w tym tradycyjnym geometrycznym wzorze znanym jako „mandala”. Wykonany ze świeżych żółtych i suszonych nagietków i innych płatków kwiatów, projekt jest znakomity i nie brakuje mu rewelacji.

8. Projekty Pongal Rangoli:

Gdyby był konkurs, to kolosalne arcydzieło byłoby w biegu. Zewnętrzne kręgi są misternie wykonane z białego proszku ryżowego i pasty razem z innymi kolorowymi proszkami. W przeciwieństwie do tego, najbardziej wewnętrzna pętla jest nasycona kwiatami i płatkami kwiatów, co nadaje całemu projektowi imponujący, ale wysublimowany wygląd.

9. Inspirowany słońcem projekt Rangoli:

sankranthi rangoli projekt

Ten projekt jest kolejnym klasycznym przykładem słońca i hołdem dla boga słońca Suryi. Jest to dzieło artystyczne wykonane w całości z płatków kwiatów. Same promienie słoneczne są wykonane w dwóch żółtych odcieniach i ustawione na idealnym tle białych płatków z niebieską czakrą oplatającą promienie. Czerwone róże na zewnętrznej żółtej części obwodu otaczającego płonące Diya dopełniają wyglądu.