Rangoli to forma sztuki ludowej praktykowana w Indiach podczas festiwali i okazji. Nazwa Rangoli telugu to muggulu. Mają one różne sposoby akceptacji, z różnymi nazwami, ideami i koncepcjami, w całym kraju, a zatem nawet ludzie telugu mają swój własny sposób tworzenia i definiowania rangoli. Podobnie jak Tamilowie, są one również określane jako projekty Kolam i mają określony wzór, za którym zwykle podążają mieszkańcy stanów.

WZORY TELUGU RANGOLI

Nowoczesne wzory telugu Rangoli ze zdjęciami:

Oto lista najlepszych projektów rangoli autorstwa sztuki telugu, które sprawiają, że wygląda tak pięknie.

1. Wzory kołowe:

Wzory okrągłe

Wzory kołowe zawsze były powszechne w rangolis. Ludzie dostają wiele opcji i wariacji do umieszczenia w kręgu i działają jak najlepsze możliwe kontury. Tutaj mamy trzy warstwy kół, jedna na drugiej, od małych do dużych i zaprojektowanych i pokolorowanych w kolorowy sposób z rangolisami w kolorze niebieskim, różowym, czerwonym, zielonym, żółtym itp..

2. Wzory Sankranthi Rangoli:

Sankranthi Rangoli wzory

Na powyższym obrazku mamy małe i żywe rangoli. W czterech rogach narysowane są cztery twarze byków, które zostały pomalowane na szokujący cynobrowy kolor. Byki prawdopodobnie zostały namalowane jako znak religijny, który może być jako „Nandi” Bulla Sziwy. Widzimy również cztery naczynia w kształcie wazonów ozdobione roślinami i drzewami na wierzchu.

3. Kwiatowy wzór Rangoli:

Kwiatowy wzór Rangoli

Wzory kwiatowe są dość powszechne, jeśli chodzi o rangoli, a nawet ludzie telugu nigdy nie przestają dostosowywać tego rodzaju projektu. Delikatne kontury zostały wykonane w białej podstawie, a następnie pomalowane jasnymi kolorami różu, błękitu i zieleni. Część pośrodku składa się z trzech podobnych kształtem kwiatów w trzech rozmiarach i trzech kolorach.

4. Projekty Rangoli na okazje:

Rangoli wzory na okazję

Połączenie koloru pomarańczowego i niebieskiego zostało wykonane dla warstwy zewnętrznej, a następnie ozdobione wzorem bieli. Został następnie pokolorowany na zielono, a następnie na czerwono z wzorami, wraz z podobnym portretem Ganapatiego, który widzieliśmy powyżej.

5. Projekt Ganesha Rangoli:

Ganesh Rangoli projekt

Powyżej mamy bardzo innowacyjne i kolorowe rangoli. To diwali rangoli, które ma portret Ganeshji pośrodku i zostało otoczone warstwą zielonej farby i białymi wzorami. Zewnętrzny okrąg został najpierw obrysowany czarnym rangoli, co ułatwiło wypełnienie różnych kolorów na kształtach rombu.

6. Paw Kolam Rangoli:

Wzory telugu Rangoli

Jest to projekt pawich kolamów i został pięknie wykonany przy użyciu różnych odcieni określonych kolorów. Duże rangoli zostało narysowane kredą obramowaniem i wzorami, a następnie wypełnione mieszanką różu i fioletu od wewnątrz. Paw został pięknie upięty, a połączenie zieleni i żółci na piórach jest godne pochwały.

7. Prosty projekt Rangoli:

Prosty projekt Rangoli

Czasami powinniśmy po prostu spróbować znaleźć piękno uchwycone w prostym projekcie rangoli. Rangoli, które mamy powyżej, pokazuje typowe wzory krzyżujących się kolamów, z dwóch stron, a pośrodku mamy ten prosty i kolorowy wzór. Białe kontury to wszystko, co zostało zrobione, a następnie części w kształcie rombu zostały wypełnione różnymi kolorami. Wyglądają prosto i jasno.

8. Duży projekt Rangoli:

Duży projekt Rangoli

Zdjęcie powyżej pokazuje nam duże rangoli, które ma cztery kształty gwiazd jeden po drugim i jest również pokolorowane na cztery różne kolory. Na zewnątrz został pomalowany i pomalowany fioletowymi kwiatami, a białe kontury są dość wyraźne.

9. Projekt Rangoli dla różnych kolorów:

Projekt Rangoli dla różnych kolorów

Rangoli zostało wykonane z grubymi obramowaniami zewnętrznymi w kolorze białym, a następnie zostało połączone z różnymi kolorami w kształcie płatków. Wygląda na żywe dzięki zastosowanym jasnym kolorom, a także dzięki ilości wzorów rangoli.