Jeśli wiesz, jak być najlepszym przyjacielem męża, nie potrzebujesz lustra, aby powiedzieć ci, jaka jesteś piękna. Małżeństwo jest błogosławione, gdy zarówno mąż, jak i żona kochają się i szanują. Byliby jak przyjaciele, którzy rozumieją się i słuchają, idąc ścieżką życia przez wzloty i upadki, trzymając się mocno. To dlatego, gdy w małżeństwie pojawiają się problemy; lepiej jest skonfrontować się ze sobą w chłodny i opanowany sposób, usiąść, porozmawiać i szybko dojść do rozwiązania. Kiedy robi się to z taktem i łaską, cierpliwością i mądrością, będzie dużo miłości i zrozumienia, które zdarzają się, gdy poszukiwane są rozwiązania.

Porady:

1. Dowiedz się, co motywuje Cię do kochania go bardziej? Zwracając się do niego, używaj właściwego doboru słów. Staraj się nie poruszać niczego, co mogłoby go zranić, otworzyć starej rany, poniżyć go publicznie, nadużywać jego jedności i całości z tobą lub zmuszać go do odizolowania cię od niego

2. To twoja postawa i radość życia zbliżyły go do ciebie, nie odpuszczaj. Pokaż mu, że ci zależy, szanuj go i spraw, aby z miłością zrozumiał, że szacunek jest wzajemny. Nigdy nie oddychaj mu plecami, raczej motywuj go i zachęcaj do życia z pełnym zapałem.

3. Bądź tam we właściwym miejscu i we właściwym czasie, o ile to możliwe. Twój mąż chce zobaczyć swojego najlepszego przyjaciela, czyli Ciebie, gdy zdobędzie uznanie lub gdy wygłosi pocieszające przemówienie. Nawet jeśli istnieją różnice między wami, załatw to na osobności i nigdy nie praj brudnej bielizny publicznie. Może być wiele sępów, które czekają, aż on cię opuści, a ty go zostawisz, nie pozwól im mieć szansy.

Kobiety są naturalnie wrażliwe na sytuacje i warunki, ale nie pozwól, aby to wpłynęło na ciebie, zwłaszcza gdy wiesz, że jesteś jedyną osobą, którą ma na tym świecie. Zrozum jego punkt widzenia, a także spraw, aby zrozumiał twój. Wyjaśnij, co chcesz, za pomocą pytań, nie za dużo naraz. Szanuj jego punkt widzenia i pozwól mu również cię wysłuchać.

4. Bądź przyjazny przy podejmowaniu decyzji za niego, poznaj jego ograniczenia i do jakiego stopnia może się utrzymać. Nie zmuszaj go do robienia czegokolwiek, na co go nie stać. Pamiętaj, że jest dostawcą, a nie maszyną, która może ubijać twoje zachcianki przez całą dobę.

5. Opiekując się nim, izoluj sprawy, które najbardziej go bolą, zakop je gdzieś głęboko. To jest to, co robią dla siebie najlepsi przyjaciele, bądź tym najlepszym przyjacielem, którego zawsze pragnął, i spraw, by to był JEGO nad TOBĄ na chwilę; pewnego dnia zrobi to samo.

6. Nie marudź ani nie narzekaj, że codziennie wraca późno do domu, naprawdę nie wiesz, jak wyglądał jego dzień, ponieważ on nie wie, dlaczego ty też narzekasz lub jęczysz. Nie osądzaj jego sytuacji, a ciebie też by nie osądzał

Ostatnie słowa:

Małżeństwo polega na zrozumieniu najlepszego przyjaciela, kogoś, kogo kochasz i na kim ci zależy. Upewnij się, że pod koniec dnia, jeśli konflikty nadal nie widzą końca, poszukaj profesjonalnej pomocy w tym samym. Porozmawiaj z nim jak przyjaciel, gdy zostaniesz zraniony, od czasu do czasu potrzebuje delikatnej opieki i ufaj mężczyźnie, że nigdy o to nie poprosi.

Utrzymuj go szczęśliwym, pokaż mu, kto jest najlepszym przyjacielem.