W każdym związku byłyby konflikty, więc w małżeństwie, gdyby nie dochodziło do kłótni, byłyby wątpliwości, czy małżeństwo naprawdę istnieje, czy nie. Nie oznacza to jednak, że walki powinny odbywać się codziennie. Bez względu na to, jak bardzo kochasz i troszczysz się o swoją żonę, byłoby w niej coś, co by cię drażniło, i to jest naturalne. Trzeba zrozumieć, że musi być sposób na rozwiązanie tego problemu. Czy czyniąc tak, mąż nauczyłby się być bardziej otwartym, ekspresyjnym i intymnym z żoną, co prowadziłoby do wiecznej błogości? Oto pomysły i sugestie, jak dbać o żonę.

Najlepsze wskazówki dotyczące opieki nad żoną:

Przeszłość może nawiedzać:

Każdy ma przeszłość, ale to nie znaczy, że należy się nad nią rozpamiętywać. Wszyscy dorastaliśmy popełniając w życiu poważne błędy, przebaczenie powinno być kluczem do zakończenia tego wszystkiego. Kiedy mężowie dowiadują się o akcie przebaczenia, bardziej z łaską i akceptacją, że jego żona również mogła popełniać błędy i robiła to w przeszłości, żona jest wtedy pewna, że ​​poślubiła swoją bratnią duszę. Praktykowanie aktu przebaczenia jest wystarczającym dowodem na to, że troszczysz się o nią, swojego najlepszego przyjaciela i swoją żonę.

Rozmawiając z nią, rób to, czego oczekuje od swojej najlepszej przyjaciółki. Nie rozmawiaj z zamiarem ukarania jej, ale z intencją miłości i przebaczenia. Rozwiąż konflikt między czterema ścianami swojego domu, nie angażuj żadnych członków rodziny i nie bądź małą żoną przed rodziną i przyjaciółmi, nawet jeśli jest to w lekkim humorze.

Ona też ma dwie ręce:

Nie wyśmiewaj jej ani nie porównuj z innymi kobietami. Nie mieszkasz w tych domach, które wyglądają przytulnie i ładnie, więc bądź realistą i poznaj jej ograniczenia, pragnienia i potrzeby. Jeśli nie możesz sobie pozwolić na posiadanie najnowszych narzędzi do sprzątania i innych potrzeb, pomóż jej. Jeśli masz w domu dzieci pod opieką, pamiętaj, że kiedy wrócisz z pracy, poświęć im czas. To zdejmie ciężar z jej ramion, a ona może poświęcić ten czas na swoje potrzeby. Kto wie, może też przygotować Twoje ulubione posiłki.

Budzi się przed tobą i śpi po tobie, gdybyś tylko mógł jej pomóc, byłaby szczęśliwa. Nie żeby kiedykolwiek narzekała, ale czuje się zraniona, gdy mówisz jej o przypalonej kromce chleba lub o zbyt dużej ilości cukru w ​​kawie. Ona też jest człowiekiem i potrzebuje trochę pomocy, ale ponieważ wie, jak ciężko pracujesz dla rodziny, nic nie mówi.

Jako kochający mąż powinieneś:

1. Podaj pomocną dłoń od czasu do czasu

2. Zaskocz ją czymś miłym od czasu do czasu

3. Powiedz jej, jak pięknie wygląda, tak jak w dniu pierwszego spotkania

4. Powiedz jej, jak bardzo doceniasz wszystko, co dla ciebie robi

5. Daj jej dzień lub dwa, żeby była dla siebie

6. Zabierz ją raz na jakiś czas na przekąskę lub film

7. Kupuj z nią, pomóż jej wybrać strój

8. Komplementuj ją, gdy poświęca czas na karmienie i ubieranie dzieci

9. Komplementuj jej zmysł ubierania się

10. Daj jej przytulić lub buziaka, gdy tylko wejdziesz do domu

Jest wiele innych sposobów, dzięki którym możesz ją uszczęśliwić. O status quo mężczyzny decyduje kobieta, a mężczyzna, który źle traktuje swoją żonę lub partnerkę, wcale nie jest mężczyzną. Pamiętaj, jeśli tak bardzo kochałeś swoją matkę, ona też była czyjąś żoną i była dobrze traktowana.