Nie tylko trudno jest się powstrzymać i nie kochać kogoś, kogo lubisz, ale całkowite zarządzanie tą fazą może sprawić, że oszalejesz. Jest jednak zrozumiałe, że co trzeci byłby ofiarą nieodwzajemnionej miłości, jako odbiorca lub romantyczny głupiec. Czasami, nawet jeśli dana osoba jest ex i wiemy, że nie ma nadziei na zdobycie jej sympatii na romantycznym odwrocie, nadal walczymy z nadzieją na to, że tak się stanie. W końcu ranimy tylko siebie i nikogo innego, więc dlaczego nie zrobisz następujących rzeczy, aby uniknąć bycia ofiarą nieodwzajemnionej miłości

Porady:

1. Powoli, ale zdecydowanie przestań utrzymywać kontakt z osobą, mężczyzną lub kobietą, do których twoje uczucia szaleją.

Tak, na początku byłoby to dziwne, ale z czasem poradziłbyś sobie i zacząłbyś skupiać się na innych rzeczach w życiu. Czasami trzeba po prostu powstrzymać się od rozmowy z tą osobą lub komunikowania się z nią, to by zrobiło się kwaśne. Sprawowanie kontroli poprzez nierozmawianie lub utrzymywanie jakiegokolwiek kontaktu byłoby najlepszym sposobem na to, jak sprawić, by przestać kogoś kochać.

2. Ogranicz połączenia, e-maile, teksty Whats App itp. i przestań odpowiadać na to, co mówią online lub w inny sposób.

Pomogłoby to zdystansować się od niego, a wtedy zacząłbyś widzieć ponad to, co czują do ciebie lub do nich.

Odrzuć prośbę o spotkanie. Upewnij się, że nie dzielicie tej samej zmiany lub przestrzeni. Kluczem do sukcesu jest wysyłanie wyraźnych sygnałów, które skutecznie przekażą wiadomość, że nie jesteś już zainteresowany.

3. Idź do domu i zrób listę problemów, które Twoim zdaniem powstrzymują Cię od ich kochania.

Byłby to cement, który blokowałby wszystkie pęknięcia i szczeliny, co pozwalałoby płynąć odczuciom z obu końców lub z jednego końca. Nawet jeśli starają się przekonać cię do zmiany, a wiesz, że to możliwe, uzbrój swój umysł, by myśleć inaczej o tej osobie. Niech szantaż emocjonalny cię nie ogarnie, bo inaczej jesteś skazany na bycie jego kochankiem

4. Wyjaśnij im, dlaczego ten związek nie ma być.

Zacznij od powiedzenia im, jak niezręcznie się czujesz, ponieważ patrzysz na nich tylko jak na przyjaciela i nic więcej. Następnie przywołaj im rozmowę o karierze, harmonogram codziennego życia, własne konflikty, narzekanie i łkawienie, które odstraszą ich zbyt wiele razy.

5. Wymyśl lub opowiedz im o swojej strasznej tajemniczej przeszłości.

Chociaż może to być zły pomysł, pomoże to jednak tylko w zerwaniu związku, a tym samym łagodzi ból psychiczny. W większości przypadków nikt nie chce mieć takich partnerów, ale może to być dla ciebie niekorzystna, ponieważ mogą ujawnić plotki do uszu opinii publicznej, a twoja reputacja może zostać pobita.

Wszystkie rany czasowe leczą:

Słynny sitcom pokazał kiedyś, że nieodwzajemniona miłość idzie w złą stronę i to w humorystyczny sposób. Jednak to jest telewizja, a nie prawdziwy świat. Za każdym razem, gdy pociąga cię nieodwzajemniony kochanek, przypominaj sobie, jak bardzo jesteś nad nim wyższy. Pamiętaj o ich wadach i wadach i upewnij się, że nie wybierasz tego telefonu, aby działał jak papka.

  • Psychologia mówi, że twój proces leczenia poprawi się, gdy spróbujesz skierować swoją uwagę na coś innego. Rób rzeczy, które zawsze chciałeś robić, takie jak zapisanie się na siłownię lub trekking itp..
  • Wyjdź i towarzysko. To jeden ze sposobów, by przestać kogoś kochać. Nie ma sensu siedzieć w swoim pokoju i lamentować. Rozmawiaj z ludźmi i towarzysko. Poznać ich. Ale nie! Picie i wymiotowanie nie pomoże. Powstrzymaj się od tego.
  • Wybierz się na samotne wycieczki. To może być przecenione, ale przyjemność z dobrej podróży wzbudzi w tobie szczęście.

Hipnoza, aby przestać kogoś kochać:

Hipnoza jest znana jako hipnoterapia. Hipnoterapia stała się ostatnio popularna jako narzędzie do przełamywania wszelkiego rodzaju uzależnień, od palenia po przejadanie się. Zbyt wiele kobiet i mężczyzn zwraca się teraz do tego, aby uzyskać ulgę.

O tym, co zazwyczaj się dzieje, mówimy z klientem technikami relaksacyjnymi, takimi jak ćwiczenia oddechowe i wizualizacje lub wyobrażanie sobie przebywania w przyjemnym, spokojnym miejscu. To zachęci ich do wejścia w stan podobny do transu.

To właśnie wtedy, powiedzmy hipnoterapeuci, osoba może zmienić swoje negatywne podświadome wzorce myślowe. Ta technika sprawi, że terapeuci będą Cię zajmować, aby powstrzymać Cię przed zapętleniem utraconej miłości.

Zerwij wszystkie połączenia z osobą i zajmij się czymś. Chociaż na początku może to być trudne, to jednak pomoże tylko na dłuższą metę. Miłość to delikatna koncepcja. Łatwo się zakochać, ale odkochiwanie się jest trudne. Rzeczywiście można przestać kogoś kochać. Ale daj mu trochę czasu. Czas jest uniwersalnym lekarstwem i uzdrowicielem wszystkich problemów świata.