Mówią „krewni i ryby śmierdzą po trzech dniach”. Czy to nie jest powód, dla którego tak bardzo nienawidzimy niektórych naszych krewnych, ale tak jak przeznaczenie, musimy radzić sobie z ich istnieniem, a zwłaszcza z ich wizytami od czasu do czasu, niektórymi okazjami, które naprawdę wywracają nasz świat do góry nogami.

Zawsze jest jedna osoba, która uwielbiałaby stanąć na twoich nogach, bez względu na wszystko. A czasami wzdrygamy się na myśl, czy dorosły krewny rzeczywiście jest dorosły, czy co! Jednak nigdy nie powstrzyma ich to od robienia tego, co robią najlepiej, zirytuj cię.

Musisz więc wziąć sprawy w swoje ręce, a nie przesadnie reagować na ich bezsensowny sposób życia. Dzisiaj chcielibyśmy porozmawiać z Tobą więcej o tym, jak radzić sobie z denerwującymi krewnymi lub tymi, których nienawidzisz, dlatego prosimy o zapoznanie się z tym samym. Oto kilka wskazówek, jak radzić sobie z krewnymi, których nienawidzisz?

Dlaczego tak bardzo ich nienawidzisz?

1. Czy jest to coś, co zrobili lub powiedzieli, czego nie zrobili lub czego nie powiedzieli lub coś, czego w nich nie lubisz? Dzieje się tak zwłaszcza wtedy, gdy mamy w pobliżu ciocie i wujków, którzy myślą, że wiedzą wszystko i zrobiliby dla nas masakrę pod koniec dnia. Ciągle mówią, że przeszli przez ten sam wiek, w którym my jesteśmy, ale ciągle zapominają, że czasy się zmieniły i że sprawy muszą być traktowane inaczej. Zastanów się więc, czy to jeden z powodów, dla których tak nienawidzisz tej dręczącej ciotki lub dominującego wujka.

2. Bądź miły i porozmawiaj z nimi raz, daj im znać, jak nienawidzisz, gdy ingerują w twoje prywatne sprawy i życie. A także daj im znać, jak bardzo doceniasz, gdy nie ingerują w Twój biznes lub gdy tata wygłasza przemówienie. Bądź uprzejmy i łagodny, a jeśli to nie zadziała, daj im znać poprzez grzeczne, ale surowe słowa (tylko), że ich istnienie już nie ma dla ciebie znaczenia.

3. Oznacza to, że teraz jesteś usprawiedliwiony, ignorując ich obecność. A nawet jeśli czasami przyjdą, co zrobią, zawsze możesz przywitać się i bawić z innymi oraz zminimalizować interakcję z tym, którym gardzisz. Albo co możesz zrobić, jeśli ten, którego nienawidzisz, jest tym, który przychodzi sam odwiedzić twoją rodzinę, udaj się do sąsiadów lub zamknij się w pokoju pod pretekstem do nauki. To wyśle ​​głośny sygnał, że naprawdę nie chcesz spotykać się z kimś, kogo nie możesz znieść.

Nadużycie i wykorzystanie:

Niestety, coraz więcej dzieci w ich dorastaniu jest maltretowanych lub było maltretowanych przez krewnych na wiele sposobów, co wydaje się być jednym z głównych powodów, dla których krewni są nienawidzeni. Jeśli tak jest w twoim przypadku, rozsądnie byłoby podciągnąć się i porozmawiać z doradcą, który byłby w stanie wyciągnąć cię z tej sytuacji. Pamiętaj, że jest wiele innych sposobów na pokazanie, że go nienawidzisz, ale nienawiść przerodzi się w ropę i zrani cię bardziej.

Być może wartości filozoficzne w domu lub u znienawidzonego krewnego są inne lub starożytne, a ty naprawdę nie rezonujesz ani nie zsynchronizujesz się z ich ideałami.

Wyjaśnij im to w uprzejmy sposób i daj im znać, że o ile szanujesz ich poglądy, przestrzeganie ich wszystkich nie jest twoją mocną stroną i nikt nie może zmusić cię do podejmowania decyzji zmieniających życie na podstawie,.

Powodzenia i idź dalej w życiu.