Najlepszym sposobem na zignorowanie lub uniknięcie kogoś, kogo naprawdę nie lubisz, jest po prostu zejść mu z drogi. Tak, łatwiej to powiedzieć niż zrobić, zwłaszcza gdy czasami najbardziej znienawidzony zostaje w twoim domu. Nie da się jednak kogoś całkowicie uniknąć. Dziś chcielibyśmy o tym więcej porozmawiać, dlatego proszę czytaj dalej i bądź dobrze poinformowany o tym samym.

Ignorowanie kogoś jest tak dobre, jak obojętność na potrzeby danej osoby. Na przykład, jeśli on lub ona uporczywie rozmawia z tobą lub spędza czas z tobą, daj mu zimne ramię. Powiedzmy, że chce z tobą wyjść i spotkać się z przyjaciółmi przy kawie. Godzina została ustalona na 17:00, jest prawie 16:30 i nie ma mowy, żeby denerwująca osoba się wycofała.

Więc chcesz zignorować:

Śmiało i weź prysznic, ubierz się dobrze i wyjdź bez informowania ich. Ciesz się wieczorem; wyciszyć telefon i wrócić do domu, kiedy zechcesz. Jeśli dana osoba poprosi cię o pozostawienie jej, powiedz jej, że powinna była być gotowa, ponieważ wiadomo, że jesteś pedantem na czas, albo po prostu przejdź obok niej i porozmawiaj z kimkolwiek innym w domu. Przeglądanie ich i ich potrzeb wyśle ​​wiadomość, że wolisz nie wiedzieć o ich istnieniu w swoim życiu, niż mieć je jako tagi razem.

Innym sposobem na przesłanie surowej wiadomości o byciu obojętnym jest unikanie ich połączeń, wiadomości, SMS-ów, a także wiadomości lub e-maili z aplikacji. Jeśli zapytają Cię, dlaczego nie odpowiadasz, powiedz im, że jesteś zbyt zajęty pomaganiem komuś, kogo nienawidzą, pomaganiem ludziom, którzy naprawdę potrzebują pomocy, a może pomaganiem sobie w wykonaniu ważnego zadania, reszta może poczekać.

Unikanie kogoś nie oznacza, że ​​go nienawidzisz, oznacza to, że w tej chwili naprawdę go nie potrzebujesz. I zawsze możesz pokazać im powody, dla których nie chcesz ich w pobliżu. Na przykład niehigieniczne, niesforne zachowanie w miejscach publicznych, złe maniery, złe nawyki żywieniowe, sposób, w jaki się ubierają, chodzą, rozmawiają, towarzysko, komentują w Internecie, być może były powodem, dla którego twoi znajomi nie rozmawiają z tobą z powodu plotki rozpowszechniane przez tę jedną osobę.

Wybór nalezy do ciebie:

Nikt nie może ci powiedzieć naprawdę, jak kogoś unikać lub ignorować. Jeśli jest online, możesz całkowicie uniknąć tej osoby, zmieniając ustawienia w swoich komunikatorach i serwisach społecznościowych. Zablokuj osobę, a zostanie skazany na zagładę i przeklęty.

Jeśli ktoś wymyśli swoje tematy, historie lub przemówienia, powiedz mu, że jesteś najmniej zainteresowany lub słuchaj muzyki za pomocą zatyczek do uszu. Wysłałoby to silny komunikat, że tak naprawdę nie interesuje Cię życie drugiej osoby, jej samopoczucie czy cokolwiek innego. Co więcej, mogłoby to również powiedzieć ludziom, że naprawdę chcesz, aby nic nie robili również w Twojej osobistej i prywatnej przestrzeni.

jak unikać ludzi, których nie lubisz

Na wypadek, gdybyś dzielił z nimi ten sam pokój, przestrzeń lub klasę; nie pozwól im siedzieć blisko ciebie. Znajdź wymówkę i zmień miejsce, porozmawiaj z władzami lub kimś starszym w domu i wyprowadź się. A jeśli musisz porozmawiać z osobą, której chcesz uniknąć, w ogóle nie nawiązuj kontaktu wzrokowego. Po prostu odsuń się lub przejrzyj osobę i żyj swoim życiem. Pamiętaj, że w końcu, jak wspomniano, chodzi o unikanie w osobistej notatce i tylko Ty najlepiej wiesz, co zdziałałoby cuda w Twoim przypadku.