Bystry umysł to przyjemna cecha, której nie każdy ma. Chociaż można zbudować bystry umysł przez pewien czas, praktykując różne inne czynności. Podczas gdy posiadanie dobrego nastawienia nie jest takie proste, trzeba mieć szczęście dobrego wychowania i dobrego rodzicielstwa, aby uzyskać dobre nastawienie do każdej sytuacji w życiu, ponieważ perspektywa jest kopiowana przez rodzaj środowiska, do którego należy dana osoba! Ale jeśli ktoś chce mieć obie te cechy lub chce poprawić swoje nastawienie i ostrość umysłu, może postępować zgodnie z poniższymi wskazówkami.

Jak zachować bystry umysł i dobre nastawienie

Spróbuj napisać niż zapamiętać:

Musisz wyrobić w sobie nawyk pisania ważnych zadań i przypomnienia dnia, zamiast polegać na umyśle do zapamiętania. Możesz pomyśleć, że taka sugestia może sprawić, że będziesz wyglądać śmiesznie publicznie, ale wcale tak nie jest, ponieważ dzięki temu znajdziesz dyscyplinę w swoim życiu i pamiętasz rzeczy, kiedy musisz je osiągnąć. Bez względu na to, jak bystry masz umysł, nie możesz wszystkiego zapamiętać. Dlatego nie bój się próbując. Pomaga nauka pisania rzeczy, a nie ich zapamiętywania.

Znajdź lub obserwuj swoje ukryte talenty:

Czy możesz łatwo pojąć rzeczy? Czy potrafisz od razu zapamiętać cyfry? A może jesteś dobry w obserwowaniu rzeczy? To niektóre z talentów, które nie każdy może w sobie odnaleźć. Musisz spojrzeć w siebie i zobaczyć, w czym jesteś dobry. I podążaj za tym talentem i zamień go w swoją pasję! Nie smuć się, jeśli nie możesz znaleźć żadnego. Jak możesz rozwinąć jeden.

Ćwiczenia umysłowe i fizyczne:

Bycie zdrowym psychicznie i fizycznie jest naprawdę ważne, nie tylko ze względu na to, co mówią lekarze, ale w prawdziwym życiu ma również ogromny wpływ na twoje nastawienie i zachowanie wobec innych. Dla m.in. Jeśli Twoje ciało jest sprawne i zdrowe, poczujesz się bardziej pewny siebie i energiczny, aby z łatwością wykonywać codzienne zadania, dzięki tej jakości zawsze będziesz prowadzić w swojej dziedzinie. Pomoże to również rozładować napięcie, ponieważ samo złagodzenie napięcia może poprawić twoje wzorce myślowe. Spowoduje to zmniejszenie napięcia i wyostrzenie umysłu. Z biegiem czasu zaczniesz rozwijać lepsze nastawienie.

Więcej wskazówek:

1. Sen jest naprawdę bardzo ważny, aby zachować bystry umysł i dobre nastawienie. Spania nie należy mylić z leżeniem w łóżku i przewracaniem się. Kilka godzin dobrego snu (min. 8 godzin) jest lepsze niż przespanych godzin snu.

2. Zastanów się, zanim cokolwiek zrobisz dokładnie i zawsze zasięgnij dobrej rady.

3. Staraj się ograniczyć spożycie alkoholu do minimum lub całkowicie go unikać i trzymaj się z dala od narkotyków!

4. Zaprzyjaźnij się z bardziej bystrymi mózgami niż ty i uważaj ich za zdrowego konkurenta.

5. Spróbuj tworzyć nowe formuły, aby szybko wykonywać obliczenia arytmetyczne lub możesz także surfować po sieci, aby dowiedzieć się więcej. Na przykład.

6. musisz dodać 433 i 433, dobrze 33+33=66 i 4+4=8. Więc wymyślisz w sumie 866.

7. Podczas zakupów spożywczych staraj się zaokrąglać kwoty, zamiast robić je w równych ilościach. Staraj się nie używać kalkulatora. Dla m.in. Jeśli coś ma 69 centów, po prostu zaokrąglij je do 70 centów w swojej głowie. Zawsze zbliżysz się do dokładnej kwoty (w dolarach) przy kasie!.

8. Możesz także czytać kompetentne książki i gazety, aby zdobyć wiedzę.

9. Czytanie książek z bajkami to nie tylko rzecz dla dzieci! Musisz je także przeczytać, co pomoże ci stać się bystrym.