Nadchodzi czas, kiedy wiesz, kto naprawdę jest dla ciebie, a kto nie, i to samo dotyczy również przyjaciół. Stare powiedzenie mówi „Z takimi przyjaciółmi, którzy potrzebują wrogów”. Więc jeśli ty też masz do czynienia z czymś podobnym, może nadszedł czas, aby puścić pasożytniczego potwora, tak zwanego przyjaciela, i dać sobie tak bardzo potrzebną przestrzeń. Są tak zwani przyjaciele, którzy są przyjaciółmi tylko dlatego, że czegoś od ciebie chcą, z ukrytego motywu, a może chcą cię w pobliżu jako przyjaciela trofeum, z powodu twojej sławy i popularności. Tacy przyjaciele są niczym innym jak trudnymi i niemożliwymi do pokonania. Dlatego porzucenie negatywnych ludzi w twoim życiu dobrze by ci zrobiło na dużą skalę. Pamiętaj o jednej rzeczy, zanim zdecydujesz się nazwać to rzuceniem, wiedz, że to, co robisz, pochodzi z prawdziwych faktów, a nie z przypuszczeń czy plotek. Oto kilka wskazówek, jak zerwać ze znajomym.

Oto dlaczego chcesz z nimi zerwać:

1.    Może nie jesteście połączeni w sposób, który na początku wydawał się idealny. Twój przyjaciel może być kimś, kto chce tylko dominować, rozmawiać i nie zawracać sobie głowy tym, co dzieje się w twoim życiu. Jest to toksyczne, ponieważ przyjaźń dzieje się w obie strony i nie powinieneś być zmuszony do bycia czyimś workiem treningowym przez cały czas, bez zyskania chwili własnej, aby wyrazić swoje zdanie.

2.    Jeśli widzisz, jak twój przyjaciel bawi się z tobą w łobuz, rozmawiając za twoimi plecami i mówiąc „tylko żartuję”, gdy się dowiadujesz, manipuluje innymi lub sprawia, że ​​czujesz się okropnie w związku z tym, jak chodzisz, mówisz, śpisz, oddychasz, jesz, sukienka lub z kim spędzasz czas, niech zadzwonią dzwonki alarmowe. Przyjaciele nie umniejszają, nie oznaczają ani nie tagują swoich znajomych.

3.    Zaufanie jest ważne w przyjaźni, a kiedy się ono załamie, najlepiej iść dalej. Złe nawyki ciężko umierają; złodziej, który rabuje raz, może rabować ponownie. Może są nawyki, z którymi się nie zgadzasz i wiesz, które wyrządziłyby krzywdę jemu i tobie. Porozmawiaj z nimi raz lub dwa razy, a jeśli po tym nie zobaczysz żadnej zmiany, odpuść.

4.    Może czujesz się pominięty w działaniach i rozmowach, ponieważ Twój znajomy zawsze chce być w centrum uwagi. Tacy ludzie nigdy nie pozwolą ci swobodnie oddychać, będą chcieli nad tobą rządzić i chcieliby, abyś przyjął ich styl życia i osobowość, nie doceniając tego, co możesz zaoferować. To samolubna postawa, która sprawia, że ​​stajesz się wycieraczką lub ofiarą. Nie bądź ofiarą ani wycieraczką, wyjdź z podniesioną głową.

Zachowaj spokój i odejdź:

Spokojnie można robić rzeczy, ale upewnij się, że odbywa się to w spokojny sposób. Rozmawiając na początku o problemach, zauważ przez jakiś czas, czy tak zwany przyjaciel rzeczywiście zmienia swoje zachowanie i maniery, czy nie. Czasami jest to natura kontra wychowanie, to drugie wymaga porady. Czy naprawdę wierzysz, że poradnictwo może pomóc ocalić przyjaźń? Jednak nawet po tym, jeśli nie widzisz żadnych zmian, nadszedł czas, aby przejść dalej.

1.    Wyślij e-mail lub SMS lub WhatsApp do przyjaciela i pożegnaj się.

2.    Pobłogosław to, co miałeś i czekaj, nie łóżeczka, nie jęcz ani nie rozmawiaj o tej osobie z nikim, nawet ze sobą

3.    Zanurz się w zajęciach, które sprawią, że będziesz zajęty

4.    Wchodź w interakcje i spotykaj się z ludźmi, codziennie można nawiązać nowe znajomości

5.    Kochaj siebie i wybacz sobie to, przez co przeszedłeś. Pamiętaj, wszystko, przez co przechodzimy, to lekcja do nauczenia się, a nie kara.

Na koniec pożegnaj się, podziękuj osobie za dobre uczynki i miłe chwile spędzone razem.