Pięć palców na tej samej dłoni to nie to samo, więc pamiętaj, że tak samo byłoby z członkami rodziny mieszkającymi pod jednym dachem. Mama i tata mogli mieszkać razem przez dwadzieścia pięć lat, ale nadal są indywidualistami. Byłbyś inny w myślach, czynach i słowach od twojego rodzeństwa i ich pragnień. Przepaść wiekowa, przepaść pokoleniowa i indywidualizm, każdy aspekt musi być szanowany i szanowany. Wśród członków rodziny wciąż wybuchają kłótnie, ale to nie znaczy, że nadchodzi koniec linii. Czasami wszystko, co musisz zrobić, to;

Poprawa komunikacji między członkami rodziny

 • Siedzieć.
 • Rozmowa.
 • Przestrzegać.
 • Ożywiać.
 • Szacunek.
 • Zaszczyt.
 • Zaufanie.
 • Miłość.
 • Uśmiechnij się.
 • Przytulać.

Wypowiedzieć:

Zamiast publicznie prać brudną bieliznę, najlepiej posiedzieć z rodziną i porozmawiać. Nie biczuj, nie narzekaj ani nie jęcz, po prostu rozmawiaj ze swoim umysłem ze spokojną skromnością i upewnij się, że pozwalasz innym również wyrażać swoje opinie, bez przerw z obu stron.

Kiedy ktoś mówi, słuchaj i pozwól mu dokończyć. Nie oceniaj i nie bądź surowy podczas rozwiązywania spraw lub gdy musisz szukać rozwiązań. Jeśli w przeszłości pojawiły się problemy, na które nigdy nie znaleziono rozwiązania, odpuść je. Może nauka dla całej rodziny została zakończona i wykopywanie zwłok z grobu nie byłoby mądre.

Zbierz rodzinę i zanim wino popłynie, usiądź i powspominaj ze sobą minione dni. Szczęśliwe dni, które minęły, z pewnością przywracają uśmiechy, a wiele uśmiechów sprawia, że ​​zapomina się i wybacza najcięższe czyny popełnione wtedy.

Utrzymuj kontakt z członkami rodziny, bez względu na to, gdzie jesteś na świecie, zwłaszcza z rodzicami. Przetrwały próbę czasu, wychowały cię i uczyniły z ciebie wybitnego dorosłego. Na pewno jesteś winien co najmniej godzinę dziennie na Skype, jaka aplikacja lub sms do nich, dowiedz się o ich zdrowiu, co robili w ciągu dnia lub jak się czują. To pokazałoby im, że nadal Ci zależy.

Zjedz niespodziankę na lunch lub kolację tylko dla rodziny. Spraw, by było wyjątkowe, przygotuj ulubione danie wszystkich na stole, a może zaproś ich wszystkich na potluck. Obżerając się najlepszymi potrawami, słyszałeś historie z minionych dni, śmiałeś się z nich. Drażnij się i ciągnij za nogi bez przekraczania granic, baw się i uchwyć te chwile w aparacie. Zrób blog wideo; udostępnij je, jeśli jest to dozwolone w mediach społecznościowych i serwisach społecznościowych.

Możesz też mieć rodzinne wakacje. Zapytaj rodziców, wujków i ciotki, kuzynów i rodzeństwo i zabierz też swoje zwierzęta. Ciesz się wakacjami na plaży lub wycieczką na wzgórza, wybierz się w duchową podróż lub po prostu leniuchuj w wiejskim domu. Im więcej czasu spędzacie ze sobą, tym bardziej bylibyście doceniani i robilibyście to samo dla tych, którzy spędzają czas, aby przyjść i być razem.

Ale czy to wszystko? Istnieją również sprawdzone sposoby na poprawę komunikacji w rodzinie. Przyjrzyj się pięciu sposobom i czynnościom usprawniającym komunikację w rodzinie.

Stwórz sytuacje do omówienia: Ważne jest, aby stworzyć grunt do komunikacji lub po prostu do mówienia o różnych sprawach świata. Promuj zdrową przestrzeń do mówienia o ciekawych rzeczach, które dzieją się wokół Ciebie. Co ważne, rozmawiaj ze swoimi dziećmi. Podejmij z nimi swobodną rozmowę i pozwól im mówić. Możesz to zrobić nawet w krótkiej drodze powrotnej ze szkoły.

Zaplanuj pikniki: Wybierz fajne, wypełnione zabawą miejsce. Pikniki to dobre zajęcia na początek. Dołącz do gier wodnych lub parków rozrywki. Rozmawiaj przy posiłkach i pytaj o dzień. Słuchanie jest zawsze sposobem na udowodnienie, że są ważne w rozmowie. Możesz także wybrać wspólny posiłek. Zaplanuj coś w rodzaju losu, który pozwoli ci się związać i śmiać. Można umówić się na spotkanie. Zapracowani ludzie mają zwykle umówione spotkania na wszystko, w tym rodzinę.

Styl mówienia: Upewnij się, że jest to nieformalne. Twój styl mówienia odgrywa dużą rolę w wybranych przez Ciebie tematach. Jeśli chcesz wspierać komunikację między członkami rodziny, idealnym rozwiązaniem będzie użycie języka nieformalnego. W ten sposób uspokoisz drugą osobę, a nawet introwertycy w rodzinie mogą się otworzyć.

Zasada 80:20: Zasada jest prosta. Słuchaj więcej i mów mniej. Wsłuchać się. Niech inni mówią. Jeśli wiedzą, że są słuchani, zawsze będą mieli motywację do mówienia i bardziej się otworzą. Efektywną komunikację między członkami rodziny osiąga się dzięki lepszemu słuchaniu innych.

Organizuj wydarzenia: Organizuj imprezy co miesiąc na każdą okazję. Działania takie jak organizowanie sprawią, że więcej osób będzie mówić i wyrażać opinie. Więzi będą silniejsze, a kiedy ludzie dotrą na wydarzenie, stworzysz dobry grunt dla wielu interakcji.

Komunikacja rodzinna jest skrajną koniecznością w coraz bardziej pracowitych dniach naszego życia. Nasz napięty harmonogram i monotonne życie zawodowe nie pozostawiają nam pola do zrozumienia naszych własnych dzieci. Kiedy otrzymują mniej uwagi i troski, większość ich cennego dzieciństwa jest stracona. Idź na randki ze swoimi dziećmi i pozwól im się przed Tobą otworzyć. Poświęć im trochę czasu i spraw, aby poczuli się wyjątkowo. Znaczenie komunikacji w rodzinie zapewnia zdrową więź, a badania wykazały, że dzieci osiągają lepsze wyniki w szkole i innych zajęciach.

Rodzina przede wszystkim:

W dni burzowe, jeśli rodziny będą wspierać się nawzajem, będą wspierać każdą napotkaną potrzebę. Rodzina jest ważna, aby szanować i szanować, pieniądze można zarobić w dowolnym momencie. Szanuj bliskich, którzy Cię kochają i troszczą się o Ciebie, są Twoimi prawdziwymi diamentami, Twoim majątkiem. Od czasu do czasu oddawaj się pogawędkom; daj komuś w domu ramię, na którym mógłby płakać. Daj im znać, że tam jesteś, bo raz miniony nie wróci.

Mówią, że krew jest gęstsza niż woda. Wydaje się to prawdą dla wielu z nas. Uwierz w skuteczną i zdrową komunikację. Jest to konieczne zarówno dla rozwoju osobistego, jak i zawodowego Twojego dziecka i członków rodziny. Nie ma nic cenniejszego niż czas, który możesz podarować każdemu. Wypróbuj to już dziś i zobacz zmianę, którą wprowadzisz.

 • Rodzina nie jest ważna. To wszystko – michael j.fox”
 • ” Nie chodzi o to, jak duży jest dom, ale o to, jak szczęśliwy jest dom. “

Mówią, że krew jest gęstsza niż woda, śmiało udowodnij, że ma rację!!