Gitary są dziś najbardziej lubianym przez młodzież instrumentem. Może wydawać się, że opanowanie tego jest trudne, ale prawda jest taka, że ​​kiedy już się o tym przekonasz, zaczynasz grać nieświadomie. Strzec się! Nikt nie będzie chciał, żebyś przestał w to grać. Pomyśleliśmy więc, dlaczego nie opowiedzieć o niektórych dostępnych typach gitar i markach gitar. Spójrz.

Ponieważ nie możesz zacząć od wyższego, lista jest kompletna z wyborem początkujących i zaawansowanych graczy.

Jak wybrać gitarę dla początkujących:

Teraz omówimy, jak wybrać gitarę.

 • Zdecyduj, czy chcesz gitarę elektryczną, czy akustyczną, a następnie wybierz nylonową lub stalową strunę.
 • Wybierz odpowiedni rozmiar w zależności od tego, czy kupujesz go dla dziecka, czy dla osoby dorosłej.
 • Dołącz elektroniczny tuner do swojej gitary. Zawsze dostrajaj go do standardowego dźwięku.
 • Staw szyi i pięty powinien być stabilny i czuć się pewnie. Drewniany mostek mostu powinien być solidnie przyklejony do góry.
 • Podstrunnica powinna być na poziomie górnej części gitary.
 • Jeśli jest to gitara elektryczna z przykręcanymi szyjkami, upewnij się, że powinna być również stabilna i bezpieczna.
 • Upewnij się również, że nie ma pęknięć wykończeniowych w miejscu połączenia szyi i ciała.

Idealne typy gitar dla początkujących, a mianowicie.

 • Gitary akustyczne.
 • Gitary elektryczne.
 • Gitary elektroakustyczne.
 • Gitary 12-strunowe.
 • Gitary Archtop.
 • Gitary stalowe.
 • Gitary dotykowe.
 • Gitary rezonatorowe.
 • Gitary basowe.
 • Gitary dwuszyjkowe.

Rodzaje gitar, które powinieneś znać:

Zobaczmy 14 najlepszych typów gitar oraz ich kształty i rozmiary, które są dostępne w Indiach, aby wybrać najlepszą ze sklepu muzycznego.

1. GITARY AKUSTYCZNE:

Mówiąc o gitarach akustycznych, są one dwojakiego rodzaju, stalowa struna i druga klasyczna. Jest między nimi zasadnicza różnica. Istnieje klasyczna szeroka szyjka, która wykorzystuje nylonowe struny, a druga, która wykorzystuje stalowe struny do tworzenia metalicznego dźwięku i może być komponowana w różne style i trendy muzyczne.

GITARY AKUSTYCZNE

Jest to jeden z najbardziej zbliżonych stylów przypominających oldschoolowe płaskie gitary. Podobieństwa obu strun były w plektronach palcowych używanych do grania na nich w muzyce. Gitary akustyczne są zwykle puste w środku i mają głęboki ton. Zwykle idealna do brzdąkania, ta gitara jest często używana do piosenek country.

2. GITARY ELEKTRYCZNE:

Ten typ gitary jest zwykle używany w muzyce rockowej, jazzowej, a nawet bluesowej lub popowej. Często zdarza się, że gitara jest podłączona do wzmacniacza wysokiego napięcia. Celem tego jest osiągnięcie pożądanej głośności i basów. Wzmocnienie zapewnia bardziej metaliczną objętość z doładowaniem i długim zanikiem.

GITARY ELEKTRYCZNE

Gitara elektryczna ma główną różnicę w porównaniu do gitar akustycznych dostępnych na rynku, a mianowicie struny. Struny w gitarze elektrycznej są cieńsze, a gitara elektryczna jest bardziej rozpowszechniona w zespołach punk rockowych ze względu na doskonały dźwięk, jaki wytwarza.

3. GITARY DWUNASTUNUROWE:

GITARY DWUNASTUNUROWE

Następna na tej liście jest kategoria dwunastu strun. Jest to inna wersja niż zwykły sześciostrunowy model, który widzisz na rynku. Pierwsze struny, liczby nieparzyste, są zwykle różne, a od drugich do dwunastych, parzyste, odpowiadają sześciostrunowemu modelowi brzmienia odpowiednika. Na strunach gra się w tym przypadku parami, a nie pojedynczo, jak w sześciostrunowej gitarze. Wytwarzany ton jest więc na końcu jaśniejszy i klarowny. Progresje akordów wymagają pogrubienia i praktyki, aby perfekcyjnie grać na tej gitarze.

4. GITARY ARCHTOP:

GITARY ARCHTOP

Rodzaj gitary na liście to półpusta stalowa struna. Aby było jasne, ten jest ulubieńcem gitarzystów jazzowych na całym świecie. Chociaż gitara akustyczna i elektryczne gitary archtop mają podobną budowę, wciąż różnią się wewnętrznie. Wewnętrzna konstrukcja zawiera wewnętrzny przetwornik elektromagnetyczny. Składa się również z garnka, którego nie ma w gitarze akustycznej. Gitary Archtop są dostępne głównie w dwóch rodzajach – z pełnym korpusem, a drugi z cienką linią.

Zdasz sobie sprawę, że gitary archtop kosztują trochę średnio, więc jeśli interesuje Cię gatunek jazzowy, nie rezygnuj z gitary na rzecz niskobudżetowej. To jest łatwy zakup.

5. GITARY STALOWE:

GITARY STALOWE

Pochodzące z Hawajów gitary różnią się od tych elektrycznych. Ta marka gitar jest cięższa i istnieje w dwóch rodzajach. Umieszczona poziomo na kolanach gracza, w poprzek, ta gitara ma stal na pedały, która składa się z mechanicznej taktyki, jak ta obecna w harfie. Często pedały służą do indywidualnej zmiany wysokości każdej struny. Gracz dostaje w ten sposób całą skalę chromatyczną pod swój chwyt. To doprowadza nas do końca z opisem jednej ze stalowych gitar. Drugi rodzaj gitary ze stali musi być grany na kolanach za pomocą solidnego nieruchomego pręta na poziomo ułożonym gryfie. Dlatego druga wariacja jest również znana jako gitara ze stali okrążeniowej.

6. GITARY REZONATOROWE:

GITARY REZONATOROWE

Poszczególne typy gitar wyjątkowe pod każdym względem. W tym przypadku brakuje typowej dziury dźwiękowej występującej w większości gitar. Jest większy i zamiast otworu rezonansowego ma okrągłą płytkę, która dobrze ukrywa stożek rezonatora. Stożek działa teraz jak głośnik manipulujący dźwiękiem. Stożek wykonany jest z przędzionego aluminium. Ta gitara ze względu na tę cechę ma tendencję do wydawania bardzo różnych, jasnych i czystych dźwięków, które można usłyszeć równie dobrze w dużych pomieszczeniach, jak i podczas występów na żywo na świeżym powietrzu. Ta gitara jest najbardziej preferowana przez artystów muzyki country i śpiewaków bluesowych, ale obecnie znalazła popularność również w muzyce głównego nurtu.

7. ELEKTRYZUJĄCE GITARY BASOWE:

GITARY BASOWE

Gitara basowa to klasyczny typ gitary, który jest tak popularny, jak to tylko możliwe. Te gitary charakteryzują się grubymi strunami o dużej długości. Oczywiście nie dzieje się tak bez powodu. Wzorzec zachowania odnotowany przez dźwięk gitary polega na tym, że zapewnia on graczowi różnorodne nuty, które pasują do najniższych czterech strun. Dzieje się tak nawet wtedy, gdy gitara jest obniżona o oktawę niżej. Istnieją dwa rodzaje gitar basowych – basowa elektryczna i zwykła akustyczna. Zwykłe gitary mają zwykle cztery struny, ale piąta i szósta struna są jednakowo dostępne.

8. GITARY DWUSTRONNE:

GITARY DWUSTRONNE

Ta gitara nie przypomina tych z tej listy. Zdarza się, że w jednym korpusie znajdują się dwie różne gitary. Istnieje standardowa konwencjonalna szyjka trzymająca sześć strun, a druga dwunastostrunowa. Kombinacje też są różne, a ten sam korpus służy w tym przypadku jako centrum rezonansowe. Gitara jest zwykle przydatna w przypadkach, w których trzeba ciągle zmieniać nuty, a pojedyncza gitara nie jest w stanie tego wszystkiego pokryć. Gitarzyści rockowi często wybierają ten utwór jako ulubiony do swoich występów na żywo lub gdy gitarzysta musi jednocześnie pracować nad ścieżką z wieloma gitarami w nagraniu.

9. GRAJ W KLASYCZNY SPOSÓB:

GITARA KLASYCZNA LUB HISZPAŃSKA

Początki tej gitary sięgają Hiszpanii i wtedy była to jedyna gitara używana do grania konwencjonalnej muzyki z klasycznym tłem. To mieści się w typach gitary dla początkujących.

Główną cechą charakterystyczną gitary jest to, że jest wykonana z drewna, a w dolnej połowie gitary umieszczono duże pudło rezonansowe, które ma kształt kobiecego torsu. Pudło rezonansowe jest puste, a struna nad nim była kiedyś naciągnięta za pomocą strun jelitowych. Wraz z postępem w sprzęcie muzycznym, obecnie używane są struny nylonowe. Dają inny, spokojniejszy dźwięk, który też jest lekko wyciszony. Muzyka jest słodka i idealna do umieszczenia w gatunku klasycznym. Należy jednak pamiętać, że na hiszpańskiej gitarze nigdy nie należy umieszczać metalowych strun.

10. GITARA FLAMENCO:

GITARA FLAMENCO

Główną różnicą między gitarą Flamenco a klasyczną hiszpańską gitarą, którą można kupić na rynku, jest to, że w gitarze Flamenco podstrunnica jest szersza. Na tym kończy się różnica. Gitara jest wybierana głównie przez użytkowników krajowych, którzy muszą popracować nad długą wariacją nut i jest przeznaczona dla zaawansowanych uczniów.

11. GITARA PÓŁAKUSTYCZNA:

GITARA PÓŁAKUSTYCZNA

W przypadku gitary półakustycznej jest ogromne puste pudło rezonansowe. Korpus gitary elektrycznej ma to pudełko umieszczone pośrodku, aby wytworzyć wystarczającą ilość dźwięku. W ten sposób nie ma potrzeby wzmacniania dźwięku, gdy grasz w małym pomieszczeniu z mniejszą liczbą osób. W tym przypadku pudło rezonansowe jest zwykle metalowe; dlatego jakość i głębia dźwięku wytwarzanego przez gitarę akustyczną nie są w tym przypadku osiągane.

12. GITARA CZERWONA SZYJA:

GITARA CZERWONA SZYI

Marka gitar to gitara redneck, zaprojektowana z dwoma oddzielnymi szyjkami, które łączą się, aby dzielić to samo ciało. Chociaż ta konstrukcja zapewnia wszechstronność, zbliża również model do gitary z podwójnym gryfem. Gitara z czerwoną szyjką ma inną kombinację strun oprócz sześciu i dwunastu w przypadku gitary dwugryfowej. W tym przypadku jest basowy i bezprogowy, jeśli o to poprosisz. Ta gitara służy do zwiększenia elastyczności gracza, szczególnie gdy gra solo.

13. ELEKTRYCZNE CIAŁO Z DROBNYM KORPUSEM:

ELEKTRYCZNE PUSTE BODY

W korpusie znajduje się komora rezonansowa dla tego typu gitary, a muzycy jazzowi najczęściej używają tej gitary. Korpus ma solidną konstrukcję i jest elegancki, co ułatwia transport. Wzmacniacz może być czasami trzymany w pobliżu, jeśli to konieczne.

14. DOBRO:

DOBRO

Dawno, dawno temu, w latach 30. XX wieku Dobro było firmą gitarową, ale teraz jest to bardziej kombinacja gitar z rezonatorem ze stali okrążeniowej. To inna marka gitar, która jest prawie rzadka.

Teraz, gdy znasz już różne rodzaje dostępnych gitar, nadszedł czas, aby dokonać oceny od początkującego do zaawansowanego ucznia, aby pomóc Ci wybrać właściwy wybór. Różne typy i marki zaprojektowanych gitar to te, które są w ciągłym użyciu i dowiodły swojej wartości. Podczas gdy inwestowanie w niektóre z nich może być trudne, niektórych typów gitar po prostu nie da się pozbyć.