Koty są jednymi z najczęstszych zwierząt domowych w kilku gospodarstwach domowych. Ale czy wiesz, że te małe futrzane stworzenia nie muszą być tylko zwierzętami domowymi i oswojonymi? Tak, dobrze słyszałeś! Na całym świecie istnieją różne typy kotów i ich gatunki, a nie wszystkie koty są takie same. Chociaż wszystkie z nich mogą należeć do tej samej klasyfikacji rodziny, mają różne cechy i cechy, zachowanie i wygląd w zależności od rasy.

Rodzaje kotów Najsłodsze rasy kotów w Indiach

Ten informacyjny przewodnik po typach kotów i różnych gatunkach kotów zawiera ogólne informacje na temat znanych i najlepszych ras kotów na świecie, wraz z ich zdjęciami i krótkim opisem.

Rodzaje kotów i ich cechy:

Koty to małe mięsożerne ssaki należące do gatunku Felis catus. Są to gatunki domowe i jako jedyne z całej rodziny Felidae, które można oswoić i wytresować. Jednak koty mogą być kotami domowymi lub domowymi, a nawet dzikimi kotami.

Podobnie jak inne gatunki z rodziny Felidae, koty mają zdrowe ciała, ostre zęby i chowane pazury. Mają szybki refleks i wiadomo, że żyją zabijając małą zdobycz. Koty mają silny zmysł widzenia w nocy i węchu. Ich proces komunikacji i wokalizacji obejmuje miauczenie (co obserwuje się w większości przypadków) oraz trele, syczenie, warczenie, chrząkanie i mruczenie.

Ciekawe i nieznane fakty dotyczące kotów:

Podczas gdy kilka gospodarstw domowych na całym świecie posiada koty jako swoje zwierzęta domowe, większość z nas nie zna fascynujących i ekscytujących faktów na temat tych zwierząt. Oto garść ciekawych, z którymi się natknęliśmy.

  • Czy wiesz, że koty spędzają większość życia śpiąc? Tak, dobrze nas usłyszałeś. Około 70 procent ich czasu śpią, a śpią około 13-14 godzin dziennie.
  • Najdłuższy dotychczas odnotowany kot ma około 48,5 cala. Nie widujemy tak długich kotów domowych w naszych domach czy w sąsiedztwie, ale ten najdłuższy kot z pewnością powinien należeć do największych na świecie.
  • Koty chodzą najpierw dwiema prawymi nogami, a potem dwiema lewymi. Ten wzór jest podobny do żyraf i wielbłądów. Czy wiedziałeś, że?
  • Kiedyś kot poleciał w kosmos! Cóż, jeśli myślisz, że żartujemy, nie! w 1963 kot został wysłany w kosmos. Tak jak pies i małpa, kot też podróżował!
  • Większość z was może nie wiedzieć, że koty są super szybkie. Cóż, nie tylko w ich refleksie, ale także w szybkości. Być może obserwowałeś koty chodzące najwygodniej i leniwie, ale ich prędkość może sięgać nawet 30 mil na godzinę.
  • Koty słyszą bardzo dokładnie. Musisz myśleć, że już o tym wiesz. Ale nie tylko to, ta precyzja jest około pięć razy większa niż w przypadku dorosłych.
  • Większość kotów, które obserwujemy na co dzień, nie ma żadnych rzęs.
  • Mogą nawet obracać oczy o 180 stopni. Ich precyzję słyszenia można wytłumaczyć tym faktem myślimy, co myślisz?

Najbardziej znane i znane typy i odmiany kotów na całym świecie:

Przejdźmy teraz do przodu i sprawdźmy ze zdjęciami najpopularniejsze i najlepsze gatunki kotów znane na całym świecie. No to ruszamy!

1. Syjamski:

syjamski

Kot syjamski to znana rasa kotów domowych, wywodząca się z Tajlandii. Syjamczyk jest znany z tego, że jest rozmowny, aktywny i wygląda elegancko z biało-czarnym eleganckim wyglądem. Przy długości życia około dziesięciu do piętnastu lat kot może urosnąć średnio tylko od 18 do 20 cali. Kot ma delikatną konsystencję z gładkim, refleksyjnym kremowym ciałem. Muskularne ciało jest połączone ze smukłymi i długimi nogami. Są przyjaznymi dla dzieci, czułymi stworzeniami, inteligentnymi i łatwymi w pielęgnacji. Na ogół są dobre pod względem zdrowotnym, a wypadanie sierści nie jest zbyt wysokie w porównaniu z innymi kotami. Koty syjamskie należą do popularnych ras kotów.

2. Perski:

perski

Rasy kotów perskich są jedną z najstarszych ras w rodzinie kotów. Mają długie włosy i jedwabiste futro, pucołowate policzki i twarz oraz małą głowę. Wiadomo, że koty perskie są spokojniejsze i posłuszne; są ciche, słodkie dla ludzi i zrelaksowane w istotach. Ich żywotność waha się od dziesięciu do piętnastu lat i może wzrosnąć maksymalnie do 18 cali. Jak się domyślasz, nazwa kot perski pochodzi z Persji, dzisiejszego Iranu. Ważą maksymalnie dziesięć do dwunastu funtów. Potrzebują codziennego reżimu pielęgnacyjnego – trzeba je codziennie czesać i czesać.

3. Maine coon:

Maine Coon

Maine Coon sugeruje, że kot pochodzi z rodzinnego regionu Anglii – Mine i jest bardziej popularny jako koty hodowlane w XIX wieku. Są to duże, długowłose koty i mogą rosnąć niesamowicie. W rzeczywistości najdłuższy zarejestrowany kot domowy na świecie to Maine Coon. Ciekawe, prawda?! To proste koty, które kochają ludzi i zawsze podążają za osobą, którą lubią najbardziej. Ich żywotność wynosi około dziesięciu do piętnastu lat i może wzrosnąć do 40 cali. Ważą około 15 do 18 funtów. Te Maine Coony należą do najpopularniejszych ras kotów.

4. Ragdoll:

Szmaciana lalka

Koty Ragdoll to urocze pulchne i futrzane koty, które pochodzą z Kalifornii w USA. Są posłuszne, słodkie, spokojne i dobrze wyglądają o pucołowatym wyglądzie. Pierwszą rzeczą, którą wielu z nas zastanawia się, kiedy widzi ragdoll, jest dobra sesja przytulania. Są kotami bardzo przyjaznymi dla zwierząt, serdecznymi w stosunku do rodziny, a także bardzo inteligentnymi. Ragdolle uwielbiają swoje sesje pielęgnacyjne, ale to nie znaczy, że potrzebują regularnej codziennej pielęgnacji. Dla tych kotów odpowiednie jest czesanie dwa razy w tygodniu. Ich żywotność wynosi około 12 do 17 lat, a maksymalnie mogą urosnąć do 18 do 21 cali. Ich waga może wynosić od 10 do 20 funtów.

5. Bengal:

bengalski

Kot bengalski pochodzi od swojego przodka, Felisa Bengalenisa, rasy powstałej przez skrzyżowanie kota azjatyckiego z kotem domowym z USA. Wielu uważa to za rasę kotów indyjskich. Są to duże koty o muskularnym ciele i bardzo wyrazistym dzikim i odważnym wyglądzie. Z małymi uszami wokół dużego ciała, mają marmurkową sierść dookoła, z grubym ogonem. Te koty są bardzo towarzyskimi i aktywnymi stworzeniami. Nie wymagają intensywnej pielęgnacji. Jednak uwielbiają swoje sesje. Koty bengalskie mogą żyć od 12 do 15 lat i rosnąć na długości ciała do 46 cm.

6. Abisyński:

Abisyński

Koty abisyńskie są tak stare, jak z późnej epoki wiktoriańskiej, pochodzące z Wielkiej Brytanii. Są genialnymi, inteligentnymi i mądrymi kotami, dociekliwymi o otoczenie i dość spostrzegawczymi. Są szybkimi stworzeniami, które kochają wysokość i lubią się wspinać i skakać mocniej w dowolnym stopniu. Koty abisyńskie są ciekawe. Są jednak pełne wdzięku i uwielbiają uwagę. Są łatwe w pielęgnacji i pielęgnacji, wymagają tylko cotygodniowego czesania. Ich mediana wielkości waha się od sześciu do dziesięciu funtów, a ich żywotność wynosi około 10-15 lat. Ich długość wynosi od 12 do 15 cali.

7. Birma:

Birma

Ten piękny kot, rasa birmańska, znany jest jako święty kot Birmy. Są jednak krzyżówką Persów i Syjamów. Jednak pochodzenie i datowanie nie są znane i ustalone. Te koty birmańskie mają powolny i spokojny głos, wyglądają wdzięcznie i bardzo pięknie. Te urocze stworzenia, choć wyglądają uroczo, są również ciekawskimi i mądrymi istotami. Uwielbiają uwagę, a ich jedwabista faktura ciała często sprawia, że ​​się w nich zakochujemy. Są bardzo przyjaznymi dla rodziny i dzieci kotami i są bardzo zabawne. Żywotność birmanów waha się od 12 do 15 lat, a ich długość może wynosić od 15 do 18 cali. Birmany ważą maksymalnie od 6 do 12 funtów.

8. Orientalne krótkie włosy:

orientalny krótkowłosy

Rasy kotów orientalnych krótkowłosych wyglądają wyjątkowo z długimi liniami wokół ciała i gładkim ciałem oraz jedwabistą sierścią. Kot nie jest ani za chudy, ani za ciężki, ale ma doskonały, mocny, muskularny odcień. Ich uszy są ostre i spiczaste, szerokie u podstawy. Te koty mają delikatną i lśniącą sierść. Orientalne koty orientalne krótkowłose znane są ze swojej inteligencji i sprytu oraz są bardzo czułe w stosunku do swoich właścicieli i bliskich. Są zabawne, ale wcale nie są niezależne, wymagają uwagi i opieki ze strony ludzi. Są stosunkowo dobrze przyjazne dla innych zwierząt domowych i ludzi, ale nie są posłuszne. Wymagania pielęgnacyjne tych kotów są również mniejsze i minimalne. Koty mogą żyć w dowolnym miejscu od dziesięciu do dwunastu lat i mogą dorastać do 14 cali. Waga wynosi maksymalnie 10-14 funtów.

9. Himalajski:

Himalajów

Koty himalajskie to perskie i syjamskie; mają niebieskie oczy i kolorowe punkty, tak jak ciało rodzica. Pochodzą ze Stanów Zjednoczonych Ameryki. Te koty są bardzo posłuszne, słodkie, ale są ciężkie. W przeciwieństwie do innych kotów mają rozróżniające i lepsze cechy. Chociaż są czułe, koty te mają również własne zastrzeżenia w podchodzeniu do ludzi i chodzeniu do nich. Dbają tylko o tych, których kochają. Koty te ważą średnio około 10-12 funtów i żyją około 9 do 15 lat. Długość ras kotów amerykańskich wynosi około 17 do 19 cali.

10. balijski:

balijski

Balijczycy to długowłose wersje przypominające koty syjamskie. Nie wiadomo jednak, czy są to krzyżówki, czy nie. Chociaż pochodzą z USA i Tajlandii, balijczycy nazwali te koty po pięknych tańcach na Bali w Indonezji, biorąc pod uwagę cechy i zachowanie tych kotów. Koty balijskie są znane jako pomocne stworzenia i są niezmiernie lubiane i czułe w stosunku do ludzi. Zawsze są z tymi, których koty kochają, podążają za ludźmi lub siedzą z nimi. Te koty uwielbiają się bawić, są mądre i spostrzegawcze. Uczą się od otoczenia i dość szybko potrafią uchwycić rzeczy. Długość życia kotów balijskich wynosi około 10 do 15 lat, a mogą urosnąć tylko do 18 cali. Te koty ważą maksymalnie do około 10 funtów.

11. Egipski Mau:

Egipski Mau

Egipski Mau to wybitny udomowiony kot, łatwo rozpoznawalny dzięki wyraźnej srebrnej lub brązowej sierści na ciele. Jak sama nazwa wskazuje, pochodzą z Egiptu, a Mau w języku egipskim oznacza kota. Te rasy kotów domowych są bardzo aktywnymi kotami, które są zawsze szczęśliwe i lubią spędzać wolny czas w samotności. Mogą biec bardzo szybko, nawet do 30 mil na godzinę, są zabawne, a jednocześnie bardzo ciche. Są jednak przywiązani do swoich właścicieli. Te koty są również łatwe w utrzymaniu i pielęgnacji; ich długość życia wynosi średnio od 12 do 15 lat, podobnie jak inne koty. Ważą maksymalnie 14 funtów.

12. Sfinks:

Sfinks

Te wyjątkowe i dość wyraziste koty, Sphynx, pochodzą z Kanady. Są one również nazywane kanadyjskimi bezwłosymi kotami, ze względu na ich bezwłose nagie ciało. Są dość niezwykłą rasą w swoim wyglądzie i zachowaniu, znane są z wyrzeźbionego ciała. Jednak te rasy kotów Sphynx uwielbiają uwagę i przyciągają do siebie ludzi, gdziekolwiek się udają. Są też spostrzegawcze, zawsze pamiętają i znają otoczenie, w którym się znajdują. Te istoty społeczne często kochają towarzystwo. Żywotność Sphynxa wynosi około 8 do 14 lat i może ważyć maksymalnie 12 funtów. Ich długość waha się od 13 do 15 cali.

13. Sawanna:

Sawanna

Savannah to piękny kot. Jest to jednak hybryda kota udomowionego i dzikiego kota afrykańskiego. Pochodzą i są produkowane w USA i są bardzo niskoenergetycznymi i leniwymi kotami, które zawsze są obserwowane jako leżące w otoczeniu. Jednak cieszą się życiem i są aktywne w pewnych momentach, a kiedy otrzymują stymulację, wiadomo, że wspinają się i skaczą ciężko. Są inteligentni i przyjaźnie nastawieni również do obcych. Długość życia Savannah jest większa niż w przypadku innych kotów rówieśniczych, waha się od 17 do 20 lat. Ważą około 8 do 20 funtów i mogą rosnąć tylko do 15-20 cali.

14. Brytyjskie krótkie włosy:

Brytyjskie krótkie włosy

Brytyjski krótkowłosy pochodzi z kotów angielskich i powstał w epoce wiktoriańskiej, kiedy kilka krzyżówek kotów stało się możliwe dzięki miłośnikom kotów. Są łatwymi kotami i cieszą się łagodnym uczuciem, ale aroganckim nastawieniem, które lubi leżeć samotnie za każdym razem. Brytyjski krótkowłosy jest całkowicie głosem i nie wymaga miłości i towarzystwa. Nie wspinają się zbytnio i skaczą wokół takich stworzeń, nie są destrukcyjne i dają poczucie guwernantki. Długość życia ich rasy wynosi około 12-17 lat i ma około 22-25 cali długości. Są one popularne wśród kotów domowych i ważą od 8 do 17 funtów, gdziekolwiek pomiędzy.

15. Kornwalijski Rex:

Kornwalijski Rex

Koty Cornish Rex pochodzą z regionu Wielkiej Brytanii i wyglądają bardzo podobnie do tych psów. To mądre i mądre koty, które kochają uwagę i bycie w centrum uwagi. Koty Cornish Rex lubią być przytulane, całowane i oswajane. Są bardzo przywiązani do każdego napotkanego człowieka i mają bardzo zabawny charakter. Co więcej, dobrze dogadują się również z innymi zwierzętami. Te koty są łatwe w pielęgnacji i pielęgnacji. Długość życia Cornish Rex wynosi około 11 do 15 lat i jest bardzo mała pod względem wielkości i wyglądu. Ich waga waha się od około 8 do 10 funtów. Są wśród bardzo małych ras kotów.

Założę się, że większość z nas nie znała tak wielu różnych typów kotów, a ich gatunki istniały na całym świecie. Czy ty? Jaki jest konkretny gatunek, który chcesz poznać? Proszę, podziel się z nami swoimi przemyśleniami.

Zastrzeżenie:

Jest to wyłącznie przewodnik po typach kotów wyłącznie w celach informacyjnych. Opinie i przegląd w tym artykule pochodzą z różnych źródeł w Internecie. Autor nie gwarantuje ani nie obiecuje dokładności faktów podanych w tym artykule.