Miłość odnosi się do emocji silnego pociągu z osobistym przywiązaniem. Może to być również cnota wyrażania współczucia, uczucia i życzliwości osoby. Jest opisywany jako współczujące i czułe działania wobec drugiego człowieka, własnego ja lub zwierząt.

Tradycje niezachodnie wyróżniają warianty lub symbiozy tych państw. Różnorodność zastosowań i znaczeń w połączeniu ze złożonością uczuć, które powodują, że miłość jest trudna do konsekwentnego zdefiniowania w porównaniu ze stanami emocjonalnymi.

rodzaje miłości

Miłość może przybierać różne formy aktów, które mają duże ułatwienie w relacjach międzyludzkich i utrzymaniu centralnego znaczenia psychologicznego. Miłość jest rozumiana przez człowieka, gdy ułatwia kontynuację gatunku.

Słowo miłość ma wiele znaczeń w różnych kontekstach. W wielu innych językach wiele słów jest używanych do wyrażania miłości do innych. Jest wiele rodzajów miłości: są to uczucia, więzi, złamane serce, współczująca miłość, miłość małżeńska, miłość dworska, zakochiwanie się, wolna miłość, miłość przyjaźni, relacje międzyludzkie, intymność, uzależnienie od miłości, miłość(1) od pierwszego wejrzenia, trójkątna miłość, miłująca dobroć, choroba zakochana, zakochana, obsesyjna miłość, namiętność, szczenięca miłość, miłość w związku, miłość własna, miłość bezwarunkowa, miłość nieodwzajemniona, namiętność seksualna, głęboka przyjaźń, miłość do każdego, wieloletnia miłość i miłość do siebie. To są rodzaje miłości doświadczanej przez jednostkę.

formy miłości

Miłość jest wieczna. Gromadzi dwie osoby, aby stać się jedną. Uspokaja osobę, gdy pojawia się jakiś problem. Dzięki miłości osoba będzie bardzo szczęśliwa, ponieważ więź między dwojgiem ludzi będzie się rosła, ale nie będzie żadnych starć ani problemów. Miłość jest wieczna. To budowanie relacji między dwojgiem ludzi bez różnicy wieku. Nadal łączymy się ze sobą z naszą rodziną; przyjaciele itp. z więzią miłości między sobą. Miłość można poczuć. Oto, ile rodzajów miłości rozumie mężczyzna.

Rodzaje miłości w związku:

O jakich rodzajach miłości mówimy? Miłość jest wszędzie taka sama, ale poziom i intensywność różnią się w każdym. Spójrz.

1. Erotyczna więź:

Namiętność seksualna uważana jest za więź erotyczną. Pochodzi od greckiego Erosa. Został nazwany na cześć greckiej płodności. Jest reprezentowany jako pasja i pragnienie. Oznacza bycie miłością, kochanie kogoś z przeciwstawną seksualnością. Posługują się rozróżnieniem między pragnieniem kobiety a pragnieniem konkretnej kobiety, która pasuje do czegoś klasycznego dla racjonalnego mężczyzny. Jest to kompozycja anioła i instynktownego kota alejowego. Ta miłość jest postrzegana jako ognista i niebezpieczna. Doceniają wszelkie przyjemności.

2. Miłość Agape:

Agape jest uważana za miłość do wszystkich. Jest to miłość najbardziej radykalna i bezinteresowna. Został rozszerzony na wszystkich ludzi, to znaczy na rodzinę, przyjaciół, a nawet nieznajomych. Nazywa się Caritas po łacinie, co oznacza dobroczynność.

Ta miłość służy wszystkim niezależnie od zmieniających się okoliczności. Jest uznawany za największy z trzech różnych rodzajów miłości. Są to naturalna miłość, miłosierna miłość i miłość do Boga. Naturalna miłość nigdy nie będzie samowystarczalna. Jest to miłość uniwersalna, ponieważ ta miłość jest dana i okazywana wszystkim ludziom na świecie.

[Więcej z typów powiązanych: Rodzaje pocałunków ze zdjęciami]

3. Miłość przyjaźni:

Jest określany jako druga odmiana miłości do Greków. Jest ceniona znacznie bardziej niż seksualna baza Erosa. Został on opracowany między braćmi broniącymi, którzy walczyli ramię w ramię na polu bitwy. Pokazuje lojalność, jaką mieli wobec siebie. Poświęca się, dzieli się emocjami. W dzisiejszym świecie widać to najbardziej w przyjaźni.

wszystkie rodzaje miłości

4. Zabawna miłość:

Nazywa się to uczuciem miłości między dziećmi lub młodszymi pokoleniami. Może być smakiem flirtowania i drażnienia się na wczesnych etapach związku. Relacja z nieznajomymi jest czynnością ludyczną, która prowadzi do zastąpienia samego seksu. W tej dużej części będzie tylko kłamanie. To niezobowiązana miłość.

5. Przechowywanie:

Powoli rozwija się miłość przyjaźni. Występuje głównie u osób młodszych. Mogą zaczynać się w szkole lub na uczelni. To nie jest czysto zaangażowane, ale częściowo niezaangażowane i częściowo oddane sobie nawzajem. Mogą, ale nie muszą, uzyskać zbyt długi związek.

6. Miłość do siebie:

Jest to sprytnie zrealizowane przez Greka. Były w nim dwa rodzaje. Jedna będzie niezdrową odmianą kojarzoną z narcyzmem. W którym popadają w obsesję na punkcie siebie i skupiają się na osobistej sławie i bogactwie. Jest wzmocniony szerzej zdolnością miłości.

7. Uczucie Miłość:

Przywiązanie można również nazwać przyciąganiem, zauroczeniem i sympatią. Jest to usposobienie rzadkiego stanu umysłu lub ciała. Często wiąże się to z uczuciem lub rodzajem miłości. Dała początek wielu gałęziom psychologii i filozofii. Uczucie można komunikować za pomocą słów, gestów lub dotyku.

enneagram miłość

8. Ludzkie wiązanie:

Jest to proces rozwoju bliskiej relacji międzyludzkiej. Będzie to widoczne głównie w rodzinach i przyjaciołach. Jest również rozwijany w grupach, takich jak drużyny sportowe. Klejenie to proces interaktywny; wzajemne różni się od sympatii. Jest to proces przywiązania, który rozwinął się między romantycznymi partnerami, bliskimi przyjaciółmi, rodzicami i dziećmi. Więź będzie nacechowana emocjami i zaufaniem. Tego typu relacje miłosne napędzają rodzinę. Jakiekolwiek dwie osoby, które spędzają ze sobą czas, zwiążą się ze sobą. W tej męskiej więzi charakteryzuje się nawiązanie relacji między mężczyznami poprzez dzielenie się czynnościami. Kobiece więzi będą prowadzić do nawiązania bliskiej relacji między sobą.

Zobacz więcej: Propozycje różnych sposobów miłości

9. Miłość małżeńska:

Miłość małżeńska jest również nazywana miłością towarzyską. To intymność i zaangażowanie bez pasji. Doświadczają go wszyscy ludzie na jednym etapie. Para, która przez wiele lat doświadcza miłości i nie zawiera małżeństwa, może doświadczyć miłości małżeńskiej. O miłości małżeńskiej można powiedzieć, że para bierze ślub po pięćdziesięciu latach. W ten sposób zilustrowana jest miłość sprzężona.

10. Miłosierna miłość:

Nazywa się to również miłością altruistyczną. Badania te miały miejsce od lat 90. XX wieku. Wiąże się to ściśle z budowaniem nieograniczonej miłości. Różni się od współczucia, romantycznej miłości i altruizmu.

Sternberg

11. Miłość dworska:

Miłość dworska była widoczna w średniowiecznej koncepcji alfabetyzacji europejskiej. Mówi się, że panie wykonują różne usługi i przygody z powodu swej dworskiej miłości. Ten rodzaj miłości jest pierwotnie widziany w fikcji literackiej dla rozrywki szlachty. Szlachetna miłość jest uważana za praktykę wzbogacającą i doskonalącą.

Miłość dworska zaczęła się w książęcej i książęcej Prowansji, szampanie, Akwitanii, normańskim królestwie Sycylii i książęcej Burgundii.

11. Zakochanie się:

Zakochanie się to koncepcja przejścia od poczucia neutralności wobec osoby do poczucia miłości. Czynniki, które obejmują to umysłowe, chemiczne i czasowe.

12. Wolna miłość:

Wolna miłość to ruch społeczny, który odrzuca małżeństwo i jest postrzegany jako forma społecznej i finansowej niewoli. Wolne ruchy miłosne mają na celu oddzielenie stanu od spraw seksualnych, takich jak kontrola urodzeń, cudzołóstwo i małżeństwo. Twierdzi się, że takie kwestie były przedmiotem zainteresowania osób zaangażowanych i nikogo innego.

Zobacz więcej: Ile rodzajów grup krwi

13. Trójkąt miłosny:

Trójkąt miłosny jest również nazywany trójkątem romantycznym i romantycznym trójkątem miłosnym. Zwykle jest to romantyczny związek, w którym zaangażowane są trzy osoby. Odnosi się do dwojga ludzi niezależnie romantycznie związanych z trzecią, co oznacza, że ​​trzy osoby mają związek z pozostałymi dwoma indywidualnie. Relacje mogą być romantyczne, rodzinne i przyjaźnie. Trójkąt romantyczny jest formalnie identyczny z triadą przyjaźni.

Można wyróżnić dwie główne formy trójkąta miłosnego. To rywalizujący trójkąt, w którym miłość konkuruje z rywalem o miłość ukochanej. Podziel trójkąt obiektów, w którym miłość podzieliła uwagę na dwa obiekty miłości.

towarzysz

14. Miłość od pierwszego wejrzenia:

Miłość na pierwszy rzut oka jest osobistym doświadczeniem jednostki. Jest to powszechny trop w literaturze, w którym indywidualna postać odczuwa moment, ekstremalność, która od pierwszego wejrzenia ma ostateczny, długotrwały romantyczny pociąg do nieznajomego. Został dobrze opisany przez poetów i krytyków w poezji, powieściach i historiach miłosnych. Widać to głównie w tarciu zachodnim. Czy nie jest to coś, czego wszyscy doświadczyliśmy??

15. Miłość uderzyła:

Zakochany jest doświadczany przez jednostkę, gdy miłość utknęła w ich relacji. Powodem może być cokolwiek do zaprzestania. Lovestruck oznacza fizyczne i psychiczne objawy związane z zakochiwaniem się. Lovestruck doświadczy, gdy jakikolwiek powód uderzy w emocję jednostki. Uderza w emocje osoby i wszystko może się zdarzyć. To zależy od osoby, jak otrzyma. Niektórzy będą bezproblemowi, a niektórzy mogą to wziąć, serce. Zakochany jest doświadczany przez jednostkę, kiedy naprawdę kocha drugą osobę i ją akceptuje.

Zobacz więcej: Ile rodzajów piwa?

16. Choroba z miłości:

Choroba z miłości jest widoczna w jednostce, gdy uderzy jej miłość. Opisuje nieformalny syndrom odrzucenia lub braku miłości, obejmujący również objawy fizyczne i psychiczne. Choroba miłosna prowadzi do depresji, a to prowadzi do problemów zdrowotnych. Ludzie będą tacy, jak stracili wszystko w swoim życiu.

17. Uzależnienie od miłości:

Uzależnienie od miłości jest proponowanym modelem patologicznego zachowania namiętnościowego, polegającego na poczuciu zakochania. Oznacza to, że ludzie będą uzależnieni z jakichś powodów. Działa jak osoba uzależniona od narkotyku.

18. Nieodwzajemniona miłość:

Nieodwzajemniona miłość znana jest również jako miłość jednostronna, którą odczuwa tylko jedna osoba. Ukochany nie będzie świadomy osoby, która podziwia. Będzie to silne uczucie romantyczne lub świadomie odrzucone. Jednostronna miłość będzie doświadczana przez prawie wszystkie osoby w swoim życiu. Ponieważ podziwiają drugą osobę i to prowadzi do pierwszego widoku miłości u nieznajomego.

głupi

W miłości każdy rodzaj miłości jest ze sobą powiązany w taki czy inny sposób. Od urodzenia aż do śmierci lub po śmierci każda osoba będzie kochana przez swoich bliskich. Miłość jest odbiciem lustra. Oznacza to, jak dana osoba zachowuje się z innymi, to samo będzie odczuwane przez osobę od innych.

 • Osoba wyraża swoją miłość do innych na wiele sposobów. Mają swój styl wyrażania miłości — niektóre ze sposobów budowania realistycznych sposobów budowania relacji.
 • Muszą stworzyć bezpieczne środowisko, w którym będą mogli sobie ufać i bez obaw dzielić się swoimi uczuciami i opiniami.
 • Muszą oddzielić swoje uczucia od faktów. Oznacza to, że musimy widzieć naszego partnera wyraźnie, bez różnicy uczuć i faktów.
 • Musimy połączyć nas z różnymi częściami obecnymi na świecie. Na przykład nie jesteśmy instrumentem solo, jeśli wystąpiły jakiekolwiek problemy; przed podjęciem decyzji należy zapytać umysł dwa lub trzy razy.
 • Współczucie należy rozwijać. Oznacza to obserwowanie siebie z naszym partnerem.
 • Potrzebujesz budować zdolność myślenia, ponieważ „ja” obejmuje zarówno ludzi, to znaczy ciebie, jak i partnera. Lepiej wykorzenić myślenie tylko o tobie. Jeśli partner to zrozumie, to w związku nigdy nie dojdzie do żadnych starć ani nie może prowadzić do żadnych problemów.
 • Spróbuj uleczyć własne problemy emocjonalne. Nie jest dobrze leczyć emocje danej osoby na innych i prosić ich, aby zmierzyli się tylko z tym samym.
 • Staraj się spędzać więcej czasu ze swoimi krewnymi, nawet w intensywnym życiu. Podziel się swoimi uczuciami, przemyśleniami i opiniami, aby jeszcze bardziej poprawić związek.
 • Postaraj się pożegnać za starcia, które już zaszły, nie wahaj się iść na kompromis, jeśli coś się wydarzy, bo partner jest tylko lustrzanym odbiciem nas. Więc nie ma szans, żeby się wstydzić przed naszym partnerem.

Zrozumienie różnych rodzajów miłości zajmuje dużo czasu.

Zobacz więcej: Różne rodzaje zdjęć ptaków

Oto kilka wskazówek, jak wyrazić miłość do ukochanej osoby:

 • Każda osoba ma wyjątkowy sposób wyrażania swojej miłości do innych.
 • Niektórzy wyrażają się za pomocą liter.
 • Odważy się porozmawiać bezpośrednio z partnerem i wyrazić swoją miłość.
 • Niektórzy twierdzą, że pośrednio przez sieci społecznościowe, takie jak e-maile, czaty itp..
 • Niektórzy wyrażają się za pośrednictwem swoich bliskich osób partnera.

Miłość, która jest wieczna i wielki dar Boży. Tym, który przyniesie pokój i harmonię, jest miłość, a pokój jest drugim. Wszystkich nas łączy szczególna więź z ludźmi, z którymi jesteśmy bliscy i to właśnie sprawia, że ​​miłość jest wyjątkowa i wyjątkowa. Stajesz się dziesięć razy lepszym człowiekiem, kiedy otrzymujesz i dajesz miłość. Nie zgadzasz się?