Opowiedz nam jedną kuchnię lub gamę pysznych dań, które można przygotować bez pomocy cebuli?! Cóż, założymy się, że większość z nas nie potrafi od razu o niczym myśleć. Prawie wszystkie przysmaki i kuchnie wykorzystują różne rodzaje cebuli, aby wydobyć od wewnątrz doskonały aromatyczny i bogaty smak. Chociaż większość z nas widzi tylko jeden lub dwa rodzaje cebuli na rynku, czy wiesz, że istnieje kilka innych rodzajów? Tak, dobrze nas słyszałeś!

Dzisiaj dowiemy się wszystkiego o tych rodzajach cebuli i o tym, jak są one przydatne w różnych technikach gotowania. Poznajmy więc wszystko o cebuli!

rodzaje cebuli

Wszystko o cebuli!

Naukowa nazwa cebuli to Allium cepa, która należy do rodziny amarylis (Amaryllidaceae). Jednak dwuletnia roślina, początkowo pochodząca z południowo-zachodniej Azji, jest obecnie uprawiana na całym świecie, w różnych warunkach klimatycznych i strefach temperatur. Ich aromatyczny i bogaty smak, który z ich dodatku wydobywa każdy przysmak, sprawił, że stały się tak znane na całym świecie.

Cebula handlowa to małe czarne nasiona, które są wysiewane bezpośrednio. Jednak w kilku przypadkach małe cebulki cebuli są również wykorzystywane do ich przesadzania lub uprawy. Są odporne, mogą przetrwać różne warunki i występują w różnych odmianach. Są to jedne z najstarszych roślin w historii, najprawdopodobniej zarejestrowane najpierw w pobliżu Indii, Chin i Bliskiego Wschodu. Sprawdźmy teraz różne odmiany cebuli.

Klasyfikacja odmian cebuli:

Czy wiesz, że ogólne rodzaje cebuli można podzielić na następujące?.

Cebule uniwersalne:

Jak sama nazwa wskazuje, są one najczęściej używane do przygotowywania wielu przepisów w naszych kuchniach. Są one również dostępne w różnych odmianach i mogą być stosowane w przepisach, aby w razie potrzeby nadać łagodny smak i zapach. Od sałatek po frytki, są idealne do wielu dań. Wspólne uniwersalne cebule obejmują

 • Żółte cebule
 • Cebula bermudzka
 • Cebula hiszpańska

Słodka Cebula:

Te, jak można się domyślać, mają nieco słodki smak. Mają bladożółtą skórkę, w kilku przypadkach są większe niż cebula uniwersalna. Słodka cebula jest odmianą łatwo psującą się, nie można jej dłużej przechowywać. Nie mają bardzo ostrego, ostrego smaku jak inne i są najlepsze do kanapek, zup i frytek. Typowe typy to

 • szalotki
 • Walla Walla
 • Vidalia
 • Maui

Ostra cebula:

Dodawane do przepisów mają ostry zapach i bardzo mocny smak. Te rodzaje cebuli najlepiej nadają się do pikantnych potraw i curry. Najczęstsze ostre cebule to

 • Czosnek
 • Biała cebula

Surowa Cebula:

W przeciwieństwie do tego, co można się domyślić z nazwy, surowa cebula nie ma silnego smaku. Są łagodne i subtelne i są to głównie sałatki z dodatkami i podobne przepisy. Są dość delikatne i występują w kilku rozmiarach i kształtach.

 • Szalotki
 • czerwone cebule

Łagodny smak:

Cebule o łagodnym smaku to te, które są często dodawane jako dodatki, warstwy lub dressingi do kilku dań. Są wszechstronne; większość z nich ma zielone łodygi. Obejmują one

 • Pory
 • Szczypiorek
 • Torpeda

Marynowanie Cebuli:

Być może już zgadłeś; te cebule najlepiej nadają się do marynowania. Są doskonałym dodatkiem i ozdobą nawet w gulaszach i zupach dla idealnego połączenia smaku. Najpopularniejszą odmianą w tej odmianie jest,

 • perłowe cebule

Różne rodzaje cebuli:

Nie uwierzysz; istnieje kilka rodzajów cebuli o różnych zastosowaniach, jednak niewielu je zna. Opracowaliśmy i zaokrągliliśmy słynne na świecie nazwy najlepszych rodzajów cebuli na świecie. Gatunki te rzeczywiście zasługują na twoją uwagę. Daj nam znać o nich już dziś.

1. Cebula bermudzka:

Bermudy

Cebula bermudzka jest jedną z popularnych odmian na całym świecie i jest idealna do pieczenia, gotowania, smażenia i smażenia. Występują w większych rozmiarach w porównaniu do innych i mają posmak słodkiego smaku. Ogólnie są aromatyczne i nie dominują nad innymi składnikami na froncie smaku.

2. Szczypiorek:

Szczypiorek

Szczypiorek to jeden z ulubionych rodzajów cebuli szefa kuchni. Te cebule są idealne do rozpoczęcia smacznego przysmaku od zup po sałatki lub przyprawy lub dodawania warstw smaków. Przynoszą dodatkowy efekt podczas wszelkiego rodzaju testów i są dokładnie takim idealnym składnikiem, jakiego każdy potrzebuje w kuchni. Pochodzą z dużymi zielonymi łodygami. Należą do rodzajów zielonej cebuli.

3. Cebula Cipollini:

Cebula Cipollini

Cebula w kolorze beżowym lub brązowym, zwana Cipolliniego, jest bogata i słodsza w smaku. Przynoszą karmelizowany smak o pieczeniu i chrupiącej konsystencji. Cebula doskonale nadaje się do sałatek i innych dań. Mają niepowtarzalne kształty i są mniejsze. Są idealne do dodawania dodatków do wielu potraw, biorąc pod uwagę ich smakowity charakter. Należą do rodzajów małej cebuli.

4. Cebula koktajlowa:

Cebula koktajlowa

Cebule koktajlowe są również znane jako cebule Silver Skin, ze względu na ich różnorodność kolorów i odcieni. Te cebule są mniejsze i ponownie należą do słodszych kategorii. Jak sama nazwa wskazuje, rodzaje cebuli koktajlowych są często idealne do dekoracji koktajli i przepisów, które zawierają słodkie produkty lub chleb i ser.

5. Cebula egipska:

Cebula Egipska

Cebula egipska jest również znana jako cebula topowa. Są to bardzo łagodne i subtelne warianty kategorii i idealnie nadają się do sałatek, gulaszu, zup i podobnych przepisów. Cebula, jak sama nazwa wskazuje, pochodzi z ziemi egipskiej i jest głównie odmianą ozimą.

6. Pory:

Pory

Pory są dość wszechstronne. Są idealne do wielu przepisów i kuchni. Pory są dobre do dodania do pikantnych potraw, produktów mięsnych lub czegoś takiego jak przystawki i zupy. Mają gładką i kremową konsystencję i nie są ani zbyt ostre, ani bardzo łagodne. Jednak wprowadzają subtelne poczucie smaku i smaku, aby rozpocząć danie.

7. Cebula Maui:

Maui Cebula

Cebula Maui, w przeciwieństwie do innych, ma soczystą konsystencję i konsystencję. Mają słodki smak i w dotyku, a ze względu na konsystencję idealnie nadają się najpierw do marynowania, a następnie do grillowania lub karmelizacji rondli. Wypróbuj je w tych przepisach, a założymy się, że to prawdziwa uczta! Od krążków cebulowych po sałatki, kanapki i gulasze, cebula Maui może nadać jej doskonały smak i dotyk.

8. Cebula perłowa:

Perłowe cebule

Cebule perłowe są również znane jako cebulki guzikowe lub młode. Są malutkie i mniejsze, mają łagodny smak i aromat. Idealnie nadają się do marynowania, nie wymagają obierania, a smakują pysznie jako dodatek do kilku dań. Zupy, pieczenie i smażenie również są dobrym wyborem z cebulą perłową.

9. Czerwona cebula:

czerwony

Rodzaje czerwonej cebuli ponownie należą do światowej sławy odmian i rodzajów cebuli. Są słodszą stroną w zakresie smaku i generalnie zawierają więcej cukru niż inne rodzaje. Są jednak łagodne w słodkim smaku i prawdopodobnie są najlepsze do gotowania mięsa, pizzy, karmelizacji, pizzy i kanapek.

10. Słodka cebula:

Słodka cebula

Już dobrze zgadłeś – te cebule są dość słodkie w smaku i smaku. Rodzaje słodkiej cebuli mają w sobie mniej siarki i nie mają twardego ani mocnego zapachu ani smaku. Mają owalny kształt i różne rozmiary i są idealne tylko do wybranych przepisów obejmujących sałatki i gulasze.

11. Szalotki:

szalotki

Szalotka wygląda podobnie do porów. Występują w zielonym odcieniu wraz z czerwonym korpusem, z wyglądem w kształcie żarówki. Rodzaje cebuli są idealne ze względu na ich łagodny i delikatny smak. Nadają potrawom chrupiące, ostre i chrupiące wrażenie i nadają się przede wszystkim do sosów, dressingów i dipów.

12. Cebula hiszpańska:

Hiszpańska cebula

Cebula hiszpańska jest idealna jako dodatek do posiłku niż jako główny składnik. Są słodsze w smaku i wyglądzie, jak zwykła cebula. Mają znacznie niższą zawartość wody i są chrupiące po ugotowaniu. Rodzaje cebuli hiszpańskiej nadają się do smażenia na głębokim tłuszczu i przepisów kulinarnych, takich jak krążki cebulowe.

13. Cebula biała:

Biała cebula

Cebula biała ma dość mocny smak. Jeśli wolisz złożoną cebulę o ostrym zapachu, która jest mocna w przepisach, biała cebula jest tym, czego potrzebujesz. Następnie doskonale nadają się do różnych potraw, które wymagają dobrego pikantnego akcentu. Można nawet dodać tego typu cebule do sałatek, aby nadać jędrności i smaku.

14. Cebula walijska:

Cebula Walijska

Cebula walijska wygląda podobnie do zielonej cebuli. Są popularnym wyborem dla kilku przepisów kuchni azjatyckiej. Cebula walijska pochodzi z Chin i jest duża. Są idealnym wyborem do przepisów na smażenie, przybrania i makaronu.

15. Żółta cebula:

Żółty

Cebula żółta ponownie należy do wszechstronnej kategorii cebuli i można ją dodać do prawie każdego przepisu lub smaku. Są ostre w zapachu i dotyku, ale nie tak mocne jak ich białe odpowiedniki. Te rodzaje cebuli mogą zapewnić silny smak od wewnątrz, co jest idealne do dodawania curry, przepisów, smażenia, smażenia, przybrania, a nawet grillowania.

16. Scalony:

Szalotki

Rodzaje cebuli Scallion są również znane jako zielona cebula. Są wyjątkowe i nie przypominają innych odmian i rodzajów cebuli. Mają bardzo delikatną konsystencję i nie mogą być karmelizowane jak inne. Szaszłyki doskonale nadają się do przybrania kilku przepisów na makaron, ryż, kluski i sałatki.

17. Cebula Walla Walla:

Cebula Walla Walla

Walla Walla należy do odmiany słodkiej cebuli. Są to mniej znane rodzaje i nadają się tylko do kilku dań, takich jak sałatki, pizze lub makarony. Cebula Walla wymaga mniej gotowania i może być również spożywana na surowo.

18. Torpeda:

Cebula Torpedowa

Torpedo jest ponownie mało używaną odmianą cebuli. Jednak one również należą do kategorii słodyczy. Ich zastosowanie ogranicza się do mniejszej liczby przepisów, takich jak warianty grillowane lub marynowane.

19. Cebula Vidalia:

Vidalia Cebula

Cebula Vidalia jest uprawiana w niewielu krajach, takich jak południowe Stany Zjednoczone i kilka krajów w Europie, i ma wyjątkowo słodszy smak. Można je nawet spożywać na surowo. Cebule te idealnie nadają się do dodawania do kanapek, burgerów zamiast grillowania, gotowania czy pieczenia. Ich słodszy smak będzie dobrym komplementem dla kilku przekąsek i fast foodów.

20. Cebula Teksas:

Cebula Teksas

Nazwa sugeruje, że te cebule z Teksasu należą do słodszej odmiany i idealnie pasują do słodszych rodzajów potraw. Są łagodne i niosą ze sobą bardzo subtelne wyczucie smaku i zapachu.

Ciekawe fakty na temat cebuli:

Istnieją pewne zabawne i ekscytujące fakty na temat cebuli, z którymi być może nie spotkałeś się. Chcesz poznać kilka??

 • Najpopularniejsza jest cebula żółta, która stanowi ponad 75% całkowitej produkcji cebuli.
 • Teksas ma nawet cebulę jako oficjalne warzywo stanowe. Ich odmianą jest słodka cebula Texas.
 • Libia zjada cebulę niż jakikolwiek inny kraj na świecie. Każda osoba średnio zużywa około 66,8 funta. cebuli co roku.
 • Starożytni Egipcjanie czcili cebulę. Uważa się, że przynoszą dobrobyt i życie pozagrobowe. Czy to nie interesujące??
 • W kilku krajach w średnim wieku cebula była nawet używana jako waluta. Są akceptowaną formą kupowania towarów, produktów i płacenia czynszu.

Mamy nadzieję, że podobało Ci się czytanie o różnych rodzajach i rodzajach cebuli wokół nas. Zdecydowanie nie wiedzieliśmy, że te odmiany są obecne na całym świecie, prawda? Więc co o tym myślisz? Podziel się z nami swoimi przemyśleniami poniżej? Kochamy Cię usłyszeć!

Zastrzeżenie:

Jest to wyłącznie przewodnik po rodzajach cebuli wyłącznie w celach informacyjnych. Opinie i przegląd w tym artykule pochodzą z różnych źródeł w Internecie. Autor nie gwarantuje ani nie obiecuje dokładności faktów podanych w tym artykule.