Drzewa są najistotniejszym żywym składnikiem naszej natury. Drzewa pomagają utrzymać równowagę w ekosystemie. Sprawiają, że otoczenie wygląda soczyście i zielono, jednocześnie zapewniając dostateczny chłód. Niestety tempo ich wycinania jest dość niepokojące i smutne. Jednak niektóre z gigantycznych drzew trudno zapomnieć lub nie zauważyć. Spójrz na niektóre z różnych rodzajów drzew w Indiach.

Co to jest drzewo:

Według nauk botanicznych roślinę wieloletnią z wyciągniętą łodygą lub pniem, na której opierają się gałęzie i liście, nazywa się drzewem. Definicja obejmuje rośliny drzewiaste, które mają wtórny wzrost w postaci tarcicy, gdzie rośliny rosną powyżej określonej wysokości.

Każdy kocha naturę! Główną cechą każdego drzewa jest to, jak bardzo różnią się od siebie, a drzewa lub rośliny o podobnych cechach są klasyfikowane w rodziny. Niektóre rośliny łączą się z innymi roślinami, aby przezwyciężyć pewne problemy. Klasyfikację drzew można przeprowadzić na podstawie dowolnej liczby zmiennych.

  • Klasyfikuj je na podstawie ich klasy biologicznej: okrytozalążkowe i nagozalążkowe.
  • Możesz je sklasyfikować na podstawie liści: Liściaste i Zimozielone.
  • Klasyfikacja na podstawie kory.

Różne rodzaje drzew i ich zalety

Klasyfikacja drzew:

Istnieje wiele sposobów na tworzenie odmian drzew.

1. Na podstawie liści:

Istnieją dwie podkategorie, gdy identyfikujesz drzewa na podstawie liści i są to liściaste i wiecznie zielone.

Drzewa liściaste:

Odnosi się do drzew, które sezonowo zrzucają liście, a większość drzew liściastych to drzewa liściaste. Ma wysoki współczynnik fotosyntezy ze względu na kształt i układ wzorów liści. Liście zrzucają je na zimę i dobrze chronią wodę. Ponieważ występuje sezonowe zrzucanie drzew, na te drzewa mają wpływ zimowe warunki pogodowe.

Przykłady: Niektóre modele drzew liściastych to dąb, klon i wiąz.

Wiecznie zielone drzewa:

Te drzewa są dokładnie przeciwne do drzew liściastych. Liście pozostają na drzewie przez cały rok, ponieważ nie ma sezonowego zrzucania. Gdy te drzewa się starzeją, stare liście są zastępowane nowym wzrostem. Wiele tropikalnych lasów deszczowych jest uważanych za wiecznie zielone, ponieważ preferują głównie ciepłe, umiarkowane klimaty.

Przykłady: Cykady, sagowce i eukaliptusy to tylko niektóre przykłady wiecznie zielonych drzew.

2. Na podstawie nasion:

Istnieją dwa sposoby kategoryzacji drzew na podstawie ziaren. Są to okrytozalążkowe i nagonasienne.

Okrytozalążkowe:

Rodzaj kwitnących drzew jest często określany jako okrytozalążkowe. Nasiona tych roślin są zamknięte w jajniku, którym zwykle jest owoc. Są to rośliny typowo sezonowe, których układ rozrodczy znajduje się w kwiatach i mogą być jednopłciowe lub biseksualne. Rozmnażanie roślin okrytozalążkowych zależy od zwierząt.

Przykłady: Jabłko, mango, guawa to tylko niektóre przykłady roślin okrytozalążkowych.

Nagonasienne:

Drzewa bez kwiatów lub owoców z odsłoniętymi nasionami, które nie mają żadnej ochrony i znajdują się na liściach, łuskach lub szyszkach. Produkcja bielma odbywa się przed zapłodnieniem i jest jednopłciowa. Nagonasienne rozmnażają się głównie od zapylenia wiatru i są roślinami iglastymi.

Przykłady: Niektóre przykłady nagonasiennych to sosna, świerk i futro.

Rodzaje drzew w Indiach ze zdjęciami i nazwami:

Oto lista 25 najlepszych rodzajów drzew, które na pewno zauważyłeś.

1. Drzewo Banyan:

1. Drzewo Banyan

Drzewa Banyan są najczęściej spotykane w różnych regionach kraju i są narodowym drzewem Indii, które rośnie na specjalnym rodzaju gleby. Najstarsze drzewo Banyan występuje w Kalkucie. Ten ogromny rodzaj drzewa ma rozłożyste gałęzie, które zapewniają mu podparcie, osiągając wysokość ponad 21 metrów. Liście mają długość 10-20 cm. Liście są używane jako talerze w Indiach. Drewno służy do wyrobu mebli, drzwi itp. Liście, nasiona i kora są przydatne przy różnych chorobach i dolegliwościach.

2. Drzewo Neem:

2. Drzewo Neem

Najpopularniejszym i najbardziej popularnym drzewem prawdopodobnie w każdym gospodarstwie domowym jest drzewo neem, które ma jasne liście i wznosi się na wysokość 100 stóp. W drzewach neem widać prosty i szorstki pień. Każda część drzew Neem jest niezbędna do różnych celów. Są stosowane w leczeniu ospy wietrznej i stosowane w różnych lekach. Drewno jest również używane w południowych Indiach do produkcji mebli. Neem może być stosowany jako nawóz dla różnych roślin.

3. Peepal Drzewo:

3. Dzwonek

Jest to szybko rosnące drzewo o liściach w kształcie serca z dużą koroną. Liście zrzuca w marcu i kwietniu. Peepal jest używany do różnych celów, jako kropla do uszu, leczy rany, kora korzenia oczyszcza wrzody, zapobiega chorobom dziąseł, dolegliwościom układu moczowego, owoce są przydatne przy astmie i wielu innych. Liście służą również jako elementy dekoracyjne.

4. Drzewo aloesu:

4. Drzewo aloesu

Roślina Aloe Vera zwykle rośnie do wysokości około 12 do 16 cali. Ma grube i mięsiste liście o ostrych krawędziach, ale nie posiada łodygi. Długie liście są głównie trójkątne, wewnątrz zawierają żel Aloe Vera. Rośnie na glebach piaszczystych, na stanowiskach słonecznych, choć wymaga regularnego podlewania. Aloe Vera jest przydatny do usuwania łupieżu i efektu swędzenia włosów. Choć są niezbędne w produktach kosmetycznych, są równie ważne dla przemysłu spożywczego.

5. Zakład Tulsi:

5. Roślina Tulsi

Roślina Tulsi jest uważana w Indiach za świętą i religijną roślinę. Wysokość sięga około 75 cm do 90 cm. Liście są okrągłe, owalne i zawierają olejki eteryczne. Ma wysoką wartość leczniczą. Przynosi ulgę w gorączce, przeziębieniu i kaszlu, skutecznie zwalcza bezsenność, niestrawność itp..

6. Roślina Amli:

6. Roślina Amli

Amlaki” to powszechnie używana nazwa amla. Ten rodzaj drzewa to średnia roślina liściasta o wysokości około 8-18 metrów. Charakterystyczną cechą tej rośliny są rozłożyste gałęzie i zakrzywiony pień. Pierzaste i liniowo-podłużne liście w większości pachną jak cytryna. W ekstremalnym upale otula i pęka. Amla jest bardzo bogata w witaminę C, dlatego jest stosowana w przeziębieniu. Poprawia to odporność naszego organizmu i jest przydatne dla zdrowych włosów. Poza tym amla jest używana w szamponie i wielu produktach spożywczych, takich jak galaretki, marynaty itp..

7. Eukaliptus:

7. Eukaliptus

Liście tego wiecznie zielonego drzewa mają 6-12 cali długości i 1-2 cale szerokości, gdy są dorosłe. Wysokość wynosi prawie 300 stóp lub więcej. Widoczna kora pojawia się wraz z wiekiem. Owoce w kapsułce. Jednym z głównych zastosowań tego rodzaju drzewa jest sklejka do produkcji papieru, a jej słupy są również wykorzystywane do budowy domów. Obniża również poziom cukru we krwi i ją oczyszcza. Działa antyseptycznie, a także stanowi lekarstwo dla pacjentów z astmą.

8. Mahoń:

8. Mahoń

Mahoń jest stosowany jako środek ściągający na rany uzyskane z kory. Jest stosowany jako lekarstwo w chorobach takich jak anemia, gorączka, czerwonka i inne. Meble, łodzie, trumny, instrumenty muzyczne są zazwyczaj wykonane z drewna mahoniowego. Indyjskie drzewa mahoniowe występują głównie w całych Indiach. Mają symetrycznie okrągłą koronę dorastającą do 30-40 stóp wysokości.

9. Palisander indyjski:

9. Palisander indyjski

Palisander jest rodzajem drzewa naprzemiennie rzędowego do wysokości około 25 m i ma średnicę około 3 m. Ten palisander to drzewo liściaste, które rośnie prosto. Kwiaty są w kolorze białym i różowym. Owoce są brunatne, bardzo suche i twarde. Część koronowa ma kształt owalny. To drzewo działa jak drewno opałowe. Wykorzystywany jest w meblarstwie, sklejce, instrumentach muzycznych itp. Jest lekarstwem na trądzik i pomaga zrównoważyć tłustą i suchą skórę. Olejek z drzewa różanego stymuluje wzrost nowej komórki.

10. Tulipanowiec:

10. Tulipanowiec

Indian Tulip znajduje się w niższych lasach suchych i mokrych. Wysokość indyjskiego tulipana wynosi zwykle ponad 40 stóp. Kwiaty mają kształt miseczki, a liście mają kształt serca. To wiecznie zielone drzewo rośnie bardzo szybko. Główne gałęzie tulipana wyrastają prosto wraz z grubą korą. W miarę starzenia się drzewo przerzedza się, chociaż było krzaczaste, gdy było młode. Kwiaty, owoce i młode liście są jadalne. Drewno służy do wyrobu papieru, łopatek, a także do wyrobu gum i olejków. Liście stosuje się również na opuchnięte stawy.

11. Drzewo Sal:

11. Drzewo Sal

Drzewa Sal to rzadka odmiana drzew, która występuje głównie we wschodnich regionach Indii, takich jak Bengal, Assam i inne. Jest to drzewo liściaste do 30 m wysokości. To drzewo Sal ma twardą teksturę i skórzaste liście. Nigdy nie są całkowicie bezlistne. Leki ściągające są otrzymywane z żywicy, a także podawane przy chorobach takich jak czerwonka i biegunka. Stosowany również jako maść na choroby skóry i krem ​​do stóp. Zasilane nasiona są zasadniczo używane w problemach dentystycznych. Ludy plemienne używają liści do wyrobu misek, koszyczków, półmisków itp. Masło Sal pozyskiwane z nasion jest jadalne.

12. Drzewo korkowe:

12. Drzewo korkowe

W Indiach drzewo korkowe rośnie głównie w środkowych Indiach. To wysokie drzewo liściaste może rosnąć w okolicach około 25 metrów. Kwiaty są białe rurkowate i składają się z zapachu. Cechą charakterystyczną tego jest to, że kwiat rośnie w nocy i sam zrzuca go wczesnym rankiem. Korkowa kora i mocny pień wykorzystywane są głównie ze względu na walory lecznicze. To lekarstwo na choroby płuc i kaszel.

13. Drzewo kurkumy:

13. Drzewo kurkumy

Inną powszechnie używaną nazwą, potocznie używaną, jest Haldi. Nazywany jest również szafranem indyjskim i jest powszechnie uprawiany w Indiach. Łodyga kurkumy jest bardzo krótka, ma 60-90 cm. Kwiaty są żółtobiałe i różowe. Jest silnie antyseptyczny, dlatego jest stosowany przy urazach wewnętrznych, ranach, wypryskach itp. Działa jako lek na przeziębienie i kaszel, a także podawany w żółtaczce.

14. Drzewo tekowe:

14. Drzewo tekowe

Drzewa tekowe są bardzo wysokie, mają wysokość około 30 metrów i są wiecznie zielone. Większe liście są tej samej wielkości co drzewa tytoniu. Kwiaty są koloru białego do niebieskawego, a owoce są papierowe i jasnobrązowe. Zwykle mają nierówną teksturę, rosną prosto i mają lekki połysk. Teak jest szeroko stosowany w produkcji mebli, łodzi, drzwi i okien domu. Jego kora jest uważana za bardzo przydatną przy bólach głowy, problemach żołądkowych, gorączce i trawieniu.

15. Czarna wierzba:

15. Czarna wierzba

Wierzba czarna jest jednym z gatunków wierzby. Inną nazwą używaną dla czarnej wierzby jest “wierzba bagienna”. Gorzkie w smaku korzenie używane wcześniej jako alternatywa dla chininy. Obecny jest kwas salicylowy, który jest podobny do związku aspiryny. Stosowane są w leczeniu przeziębienia i kaszlu, gorączki i bólu głowy.

16. Klon:

16. Klon

Klon jest powszechnym rodzajem krzewu. W przyrodzie występuje aż 125 gatunków klonów. Główne typy klonów to klon cukrowy, klon czerwony, klon srebrny, klon japoński, klon norweski i klon papierowy. Drzewa są drzewami liściastymi, co oznacza, że ​​tracą liście każdej jesieni, ale niektóre z nich nie zrzucają liści. Kanadyjska flaga przedstawia na niej liść klonu. Jest używany jako sztuka bonsai i jest szeroko stosowany jako drzewo ozdobne ze względu na różne żywe kolory.

17. Dąb:

17. Dąb

Oaktree należy do grupy roślin kwitnących. W przyrodzie występują różne rodzaje dębów. Ma po prostu spiralnie ułożone liście. Niektóre liście mają ząbkowane brzegi, a inne ząbkowane lub gładkie. Kora dębu białego jest zwykle suszona i wykorzystywana do celów medycznych. Tusze do rękopisów były wcześniej wytwarzane z galasów dębu przez wiele stuleci. Kora dębu korkowego służy jako korek do butelek. Drewno tego drzewa jest używane jako cenne drewno.

18. Drzewo ogórka:

18. Drzewo ogórka

Ogórek jest powszechnie używany jako światowy artykuł spożywczy i znany pod kilkoma nazwami. Jest to drzewo liściaste, którego liście mają podłużny kształt i są od spodu opadające. Liście mają drobne i gładkie brzegi. Należy do grupy magnolii, ale w przeciwieństwie do magnolii, kwiaty drzewa ogórkowego nie są efektowne. To drzewo zasadniczo odnosi się do niedojrzałych owoców. Zapewniają idealny cień, ale nie są zalecane do sadzenia tego drzewa ulicznego. Często rosną w głębokiej wilgotnej glebie o lekko kwaśnym charakterze.

19. Orzech czarny:

19. Czarny orzech

Orzechy czarne są najczęściej używane komercyjnie. Ten rodzaj drzewa jest również gatunkiem drzewa liściastego. Drzewa są często uprawiane na orzechy włoskie i owoce. Z drugiej strony drzewa te mają duże znaczenie medyczne. Lepsza jakość drewna i orzechów jest bardzo poszukiwana w różnych częściach świata. Orzech czarny jest czasem niepożądany, ponieważ szkodził trawom i roślinom. Liście mają wiele listków z największymi listkami pośrodku i spiczastymi długimi końcówkami i okrągłą podstawą. Owoc ma półmięsistą łuskę, która przypada na miesiące październik i listopad. Dojrzewające owoce widoczne są w okresie jesiennym.

[Zobacz więcej: Rodzaje ptaków w Indiach z imionami]

20. Cedr:

20. Cedr

Powyższy obraz drzewa przedstawia biały cedr, który jest wiecznie zielonym drzewem. Drzewo cedrowe jest znane głównie jako Cedarwood. To drzewo ma stożkowaty kształt z rozgałęzionym pniem i płaskimi liśćmi. Drzewo to działa jak lekarstwo na przeziębienie, grypę i gorączkę. Liście drzewa cedrowego są używane do robienia herbaty o wysokiej zawartości witaminy C.

21. Drzewo bukowe:

21. Drzewo bukowe

To zdjęcie przedstawia starszy buk z orzeszkami bukowymi. Orzechy i liście buków są jadalne. Może być również używany do drewna opałowego i działać jako bardzo dobre źródło. To drzewo jest bardzo duże, gdy rośnie, ale drewno tego drzewa nie jest wystarczająco mocne. W rezultacie okazuje się, że rozpadają się duże buki. Wiosną z pąków wyrastają nowe liście buka, które można jeść i smakować inaczej. Można je jeść na surowo, ale ugotowane mają większą wartość odżywczą.

22. Jabłoń:

22. Jabłoń

Jabłko jest powszechnie uprawiane i uprawiane na całym świecie jako owoc. Te rodzaje drzew rosną jako drzewo liściaste. Wyrastają głównie z nasion, ale można je również uprawiać w procesie szczepienia, sadząc małe szczepione porcje. Jabłko jest bardzo bogate w witaminy i minerały. Kora korzenia tego drzewa służy do gorączki. Pieczone są jabłka, które można jeść na ból gardła. Regularne jedzenie jabłka kontroluje metabolizm organizmu i pomaga w spokojnym śnie. Cydr jabłkowy ma właściwości lecznicze i jest powszechnie dostępny na rynku działa jak antybiotyk.

[Zobacz więcej: Rodzaje napojów kawowych]

23. Leszczyna:

23. Leszczyna

Drzewo leszczyny dostarcza jadalnych orzechów i dlatego jest pospolitym drzewem przydrożnych. Jest to krzew o wielu łodygach. Liście leszczyny mają wydłużony kształt, który wygląda jak rakieta o szorstkiej fakturze. Owoce tego drzewa można łatwo zidentyfikować. Zwykle rośnie prosto i bez przeszkód. Składa się również z ładnej struktury, ponieważ liście rosną i przyjmują odpowiednią strukturę. Niektóre z jego zastosowań to tworzenie gadżetów obozowych, mocnych prostych kijków i śledzi namiotowych.

24. Popiół zwyczajny:

24. Popiół zwyczajny

To prawie najwyższe drzewo spośród wszystkich drzew. Zastosowania tego drzewa są dobrze znane od czasów starożytnych. Wykorzystywana jest do wyrobu łuków na łuk-strzała, po prostu doskonała do drewna opałowego, a także wykorzystywana do wielu różnych narzędzi i ich rękojeści. Jesion ma stosunkowo większą średnicę w porównaniu z innymi drzewami. Ma nasiona, które są spłaszczone w wyglądzie i tworzą gęste skupiska. Każda podgałęzie drzewa zwykle składa się z licznych przeciwległych par listków, co jest kluczową cechą tego drzewa.

25. Głóg:

25. Głóg

Głóg to drzewo, które jest szeroko stosowane na terenach wiejskich do wyrobu ogrodzeń. Z nazwy można wywnioskować, że ma ciernisty i kłujący charakter. Drzewo ma charakterystyczne czerwone, jasne jagody w drugiej połowie miesięcy letnich. Charakterystyczną cechą tego drzewa są głęboko klapowane liście. To drzewo ma kilka zastosowań, takich jak drewno opałowe; ciernie służą do zapobiegania haczykom na ryby i ogrodzeniu inwentarza żywego, a także liście, kwiaty i jagody są jadalne wykorzystywane do przetrwania.

[Zobacz więcej: Rodzaje pocałunków w związku]

Czy to nie fascynujące, jak istnieją różne rodzaje drzew i jak każde z nich przyczynia się do naszego użytkowania? Otóż ​​nie tylko dostarczają substancji materialnych do użytku, ale są także domem dla wielu egzotycznych i pospolitych ptaków. Dodają koloru Twojemu otoczeniu i uzupełniają Twój piękny ekosystem. Są środkiem utrzymania wielu maleńkich ptaków i innych organizmów. Różne rodzaje drzew ze zdjęciami i nazwami to tylko niewielka część różnych rodzajów drzew, które istnieją w naszym ekosystemie.

Codziennie dowiadujemy się czegoś nowego o naturze! Ten artykuł daje podstawowe pojęcie o rodzajach drzew i sposobie ich klasyfikacji na różne typy. Drzewa zapewniają szereg korzyści naszemu ludzkiemu światu i naszym obowiązkiem jest ich ochrona. Daj nam znać, jak przydatny był ten artykuł.

Zastrzeżenie: Informacje zawarte w niniejszym artykule to badania dotyczące drzew zebrane z literatury naukowej. Posiada niezbędne informacje i możesz podjąć dalsze badania w celu uzyskania szerszej wiedzy.