Ryba należy do grupy organizmów parafiletycznych. Składa się on ze skrzelowych zwierząt wodnych z kończynami i palcami. Większość ryb to śluzica, chrząstka, ryby kostne i minogi. Ryby są zmiennocieplne, co oznacza, że ​​są zimnokrwiste. Ryby występują obficie w większości zbiorników wodnych. Ryby są ważnym zasobem dla ludzi na całym świecie, zwłaszcza jako pokarm, ponieważ zawierają dużo minerałów, witamin i białek, ponieważ przebywają w zbiornikach wodnych. Są to symbole religijne.

Oddychają przez skrzela, które pełnią taką samą funkcję jak nasze płuca. Ryby kostne mają tylko jedno skrzela. Ryba ma zamknięty układ krążenia. Są grupą wszystkożerną, ponieważ żywią się roślinami i innymi drobnymi zwierzętami morskimi zbiorników wodnych. Ryby wydalają azot i amoniak. Ryby rozmnażają się bardzo dobrze tylko w otwartym słupie wody. Jaja mają przeciętną średnicę zaledwie jednego milimetra.

Rodzaje gatunków ryb na świecie i ich fakty

Rzuć okiem na niektóre z list gatunków ryb, które są dość powszechne na całym świecie. Wszystkie są wyjątkowe, ale dzielą piękno bycia jednym.

Spis treści:

  • Rodzaje i nazwy ryb
  • Najlepsze rodzaje ryb do jedzenia
  • Rodzaje ryb akwariowych

Wszystkie rodzaje nazw ryb:

Niektóre z szerokiej gamy ryb dostępnych na świecie to:

1. Bojownik syjamski:

Rodzaje ryb 1

Nazwa naukowa:

Naukowa nazwa bojownika syjamskiego jest znana jako betta splendens.

Rodzina i historia:

Ta ryba jest klasyfikowana w klasyfikacji betta. To ryba akwariowa. Należy do rodziny rodziny Gourami. Inne nazwy tej ryby to pla-kad i trey krem. Mogą mieszać się z innymi rybami. Długość ciała ryby wynosi siedem centymetrów i występuje w kolorach czerwonym, zielonym, nieprzezroczystym, albinosowym, pomarańczowym, żółtym i niebieskim itp..

Długość życia:

Żywotność tej ryby to tylko około 2 lata. Temperatura wody musi wynosić około 23 stopni – 27 stopni.

2. Karp pospolity:

Rodzaje ryb w Indiach Karp pospolity

Nazwa naukowa:

Nazwa naukowa karpia to Cyprinus Carpio. Ten rodzaj ryb można znaleźć w płonącym zbiorniku wąwozu, jeziorze Mohave, Morzu Aralskim i innych miejscach.

Rodzina i historia:

Jest sklasyfikowany jako Cyprinus. Masa ciała tej ryby wynosi około 2-14 kilogramów. Są uprawiane w jeziorach słodkowodnych. Występuje głównie w zbiornikach wodnych w Azji i Europie. Mogą tolerować niski poziom tlenu.

Są wszystkożerne. W jednym zaszczepieniu może złożyć do 300 000 jaj. Ta ryba jest spożywana przez ludzi na całym świecie.

Długość życia:

Żywotność karpia trwa do 47 lat.

3. Złota rybka:

Rodzaje ryb 3

Nazwa naukowa:

Naukowa nazwa złotej rybki to Carassius auratus. Jest sklasyfikowany pod wyższą klasyfikacją Carassiusa. Występuje głównie w jeziorze Utah.

Rodzina i historia:

To ryba akwariowa. Ta rodzima ryba pochodzi z Azji Wschodniej. Został udomowiony w Chinach, a później rozwinęły się rasy. Rozmiar tej ryby to 19 cali.

Złota rybka ma zdolność silnego uczenia się, umiejętności uczenia się społecznego. Złote rybki są stadne. Żywią się owadami i roślinami. Jaja złotej rybki wylęgają się w ciągu 48-72 godzin.

Długość życia:

Żywotność złotych rybek wynosi około 30 lat. Czy nie wszyscy widzieliśmy jeden??

4. Oskar:

Rodzaje ryb 4

Nazwa naukowa:

Naukowa nazwa Oscara to Astronotusoscellatus. Jest sklasyfikowany w wyższej klasyfikacji Astronotus. Inne nazwy Oscara to tygrys Oscar, pielęgnica marmurowa i pielęgnica aksamitna.

Rodzina i historia:

Gatunki te występują w Ameryce Południowej, Australii, Stanach Zjednoczonych i Chinach. Jest postrzegany jako ryba akwariowa. Długość ciała Oscara to około 36cm, a masa ciała to 1,4 kg. Szybko rosną i są mięsożercami.

Długość życia:

Mają zachowanie terytorialne. Żywotność tej ryby to około 10-13 lat.

5. Sum Wels:

Rodzaje ryb 5

Nazwa naukowa:

Naukowa nazwa suma Wells to Silurusglanis. Jest klasyfikowany zgodnie z klasyfikacją Silurus. Nazywany jest również sumem.

Rodzina i historia:

Ta ryba występuje głównie w Jeziorze Bodeńskim. Te spotykane również w basenach Morza Bałtyckiego, Czarnego i Kaspijskiego. Wielkość tej ryby to około 13 stóp, czyli 4m. Maksymalna waga to około 400kg. Można je znaleźć głównie w miejscach słodkowodnych. Żywią się innymi zwierzętami żyjącymi w zbiornikach wodnych.

Posługiwać się:

Są one przyjmowane przez ludzi jako żywność. Jest bogaty w proteiny i składniki odżywcze.

Długość życia:

Żywotność tej ryby to około 60 lat.

6. Sandacz:

Sandacz

Nazwa naukowa:

Naukowe imię sandacza to Sander lucioperca.

Rodzina i historia:

Ta ryba jest klasyfikowana zgodnie z klasyfikacją Sandera. Występuje głównie w Morzu Aralskim i Jeziorze Bodeńskim. Nazywany jest również sandaczem. Gatunki sandacza z siedlisk słodkowodnych i słonawych w zachodniej Eurazji.

Posługiwać się:

Jest spożywany przez ludzi i bogaty w składniki odżywcze. Masa ciała to 20 kilogramów. Te ryby mogą być hybrydowe.

Długość życia:

Żywotność tego gatunku ryb jest zwykle bardzo krótsza.

7. Labraks europejski:

Rodzaje ryb 7

Nazwa naukowa:

Naukowa nazwa labraksa europejskiego to Dicentrarchuslabrax.

Rodzina i historia:

Jest sklasyfikowany w wyższej klasyfikacji Dicentrarchus. Są to przede wszystkim ryby oceaniczne. Występują one również w wodach słonawych i słodkich. Znany jest również jako taniec morski. Są one sprzedawane przez loup de mer, robalo, spigola, brinzino, labraks śródziemnomorski i Branzino. Jest uważany za rybę stołową. Jest głównie nocnym łowcą i żywi się małymi rybami, takimi jak skorupiaki, głowonogi i wieloszczety.

Długość życia:

Ma żywotność około 25 lat.

8. Szczupak północny:

Szczupak północny

Nazwa naukowa:

Znany jest po prostu jako szczupak w Wielkiej Brytanii, Kanadzie, Irlandii i niektórych częściach Stanów Zjednoczonych.

Rodzina i historia:

Ta ryba jest sklasyfikowana w klasyfikacji Esox. Jest uważany za symbol Północnej Dakoty. Powstaje w Fort Peck Lake, Lake George, Lake of the Woods i wielu innych. Żywią się dużą zdobyczą zwierząt żyjących w zbiornikach wodnych.

Długość życia:

Żywotność tej ryby na wolności wynosi około siedmiu lat.

9. Mieczowa ryba:

Rodzaje ryb 9

Nazwa naukowa:

Naukowa nazwa miecznika to Xiphias gladius.

Rodzina i historia:

Jest sklasyfikowany w wyższej klasyfikacji Xiphias; W niektórych krajach włóczniki są dobrze znane jako szerokodzioby. Migrują one z jednego miejsca do drugiego i znajdują się głównie w tropikalnych i umiarkowanych częściach Oceanu Indyjskiego, Pacyfiku i Oceanu Atlantyckiego. Znajdują się pod głębokością 550m. Osiągają długość 9,8 stopy i masę 650 kilogramów. Nazywany jest miecznikiem, ponieważ ma podobną do miecza włócznię, która zabija zdobycz i ułatwia jedzenie. To są energiczni wojownicy.

Użytkowanie i żywotność:

Jest ścigany przez ludzi i spożywany jako pokarm i żyje przez około dziewięć lat.

10. Lin:

Lin

Nazwa naukowa:

Naukowa nazwa Tench to Tincatinca. Lin w Niemczech nazywa się Schlei. Ta ryba jest sklasyfikowana w wyższej klasyfikacji Tinca. Występuje głównie w Jeziorze Bodeńskim i Jeziorze Garda. Występuje głównie w wodzie słodkiej i słonawej.

Rodzina i historia:

Jest członkiem rodziny karpiowatych. Jego rodzina jest najczęściej spotykana w Eurazji i Europie Zachodniej. Występuje nawet w jeziorze Bajkał. To są najlepsze źródła do przepisywania dla ludzi. Służy do lepszej ekonomii.

Długość życia:

Żyje do 15 lat, a w niewoli może żyć do 30 lat.

11. Dorsz atlantycki:

Rodzaje ryb 11

Nazwa naukowa:

Nazwa naukowa dorsza atlantyckiego to Gadusmorhua. Jest dobrze znany jako bentopelagiczny. Jest sklasyfikowany pod klasyfikacją Gadus.

Rodzina i historia:

Jest członkiem rodziny Gadidae. Ryba ta jest powszechnie spotykana w Zatoce Biskajskiej, na północ od Oceanu Arktycznego, Morza Północnego i Bałtyckiego itp. Może dorastać do 2 metrów długości i masie ciała 96 kilogramów.

Użytkowanie i żywotność:

Jest powszechnie spożywany przez ludzi. W handlu nazywa się to dorszem lub dorszem. Żywotność dorsza wynosi około 25 lat. Dojrzałość płciową osiąga między drugim a czwartym rokiem życia. Ich kolor będzie się różnić od brązowego do zielonego.

12. Makrela atlantycka:

Makrela Atlantycka

Nazwa naukowa:

Naukowa nazwa makreli atlantyckiej to Scomberscombrus. Jest sklasyfikowany pod klasyfikacją scomber.

Rodzina i historia:

Znajdują się one po obu stronach Północnego Oceanu Atlantyckiego. Gatunki makreli atlantyckiej nazywane są makrelą lub makrelą bostońską. Na wodach brytyjskich złowiono prawie dziesięć gatunków z rodziny. Ryba ta migruje latem w kierunku wybrzeża, aby nakarmić małe ryby i krewetki. Tworzy duże ławice w pobliżu powierzchni zimnych i umiarkowanych obszarów szelfowych. Przemieszczają się na brzeg, gdy temperatura wody waha się między 11-14 stopni.

Żywotność i użytkowanie:

Żywotność makreli wynosi około 20 lat. Stanie się najlepszym jedzeniem dla ludzi.

13. Leszcz pospolity:

Leszcz zwyczajny

Nazwa naukowa:

Nazwa naukowa leszcza to Abramisbrama. Jest powszechnie znany jako leszcz karpiowy, leszcz, leszcz słodkowodny i leszcz Abramis.

Rodzina i historia:

Jest to klasyfikowane zgodnie z klasyfikacją Abramisa. Należy do rodziny Cyprinidae. Występuje w Jeziorze Aralskim i Jeziorze Bodeńskim. Długość leszcza to ok. 30-55cm, a masa ok. 2-4 kg. Zarejestrowana długość to 0cm, a waga to 9,1 kg. Jest wszystkożerny. Zjada morskie larwy i plankton. Zwykle pojawiają się od kwietnia do czerwca.

Użytkowanie i żywotność:

Ryba ta jest wykorzystywana zarówno do celów sportowych, jak i komercyjnych i żyje około 29 lat.

14. Ryba Basa:

Rodzaje ryb 14

Nazwa naukowa:

Naukowa nazwa ryby basa to Pangasiusbacourti. Jest klasyfikowany zgodnie z klasyfikacją Pangasius.

Rodzina i historia:

To jest gatunek suma. Należy do rodziny Pangasildae. Pochodzi z basy w dorzeczach Chao Phraya i Mekongu w Indonezji. Są one oznaczane w Australii i Ameryce Północnej jako basa, panga, swai, bocorti itp. Ciało ryb basa będzie ciężkie i krępe. Długość ciała 120 centymetrów. Żywią się roślinami. Odradzają się w sezonie powodziowym w czerwcu, który ma średnio 5 cm.

Użytkowanie i żywotność:

Używany jako mrożonka w niektórych krajach. Są bogate w białko, są rybą rzeczną i mają długą żywotność, która nie została jeszcze ustalona.

15. Ryby europejskie:

Rodzaje ryb 15

Nazwa naukowa:

Naukowa nazwa europejskiej ryby to Percafluviatilis. Jest znany jako okoń redfin, okoń angielski i okoń. Jest sklasyfikowany pod wyższą klasyfikacją okonia.

Rodzina i historia:

Są one widoczne w północnej Azji i Europie. Długość ciała ryby wyniesie 60 cm, a waga 2,8 kg. Tarło okonia składa jajo pod koniec kwietnia i na początku maja na roślinach wodnych. Jaja są migrowane przez ptaki do innych wód, ponieważ jaja przyklejają się do nóg ptaka.

Długość życia:

Są to głównie ryby akwariowe i żyją ponad 22 lata.

16. Pstrąg tęczowy:

Pstrąg tęczowy

Nazwa naukowa:

Naukowa nazwa tego gatunku ryb to pstrąg tęczowy to Oncorhynchus mykiss. Jest klasyfikowany w klasyfikacji Oncorhynchus.

Rodzina i historia:

To są gatunki ryb łososiowatych. Jest reprezentowany jako symbol Waszyngtonu. Znajduje się Zbiornik Płonącego Wąwozu, Jezioro Watauga i Jezioro Mohave i wiele innych. Żyją w oceanach przez dwa – trzy lata i przenoszą się na tarło. Tarło tych ryb nazywane jest stalowym łbem. Maksymalna masa ciała to ok. 9 kg.

Użytkowanie i żywotność:

Jest wprowadzany jako żywność i sport do prawie 45 krajów na świecie. Ich długość życia wynosi zwykle około 11 lat i jest jednym z najzdrowszych produktów spożywczych, które należy uwzględnić w swojej diecie.

17. Ocean Sun Fish:

Rodzaje ryb 17

Nazwa naukowa:

Naukowa nazwa samogłów oceanicznych to Mola mola. Jest klasyfikowany zgodnie z klasyfikacją mola.

Rodzina i historia:

Jest to najcięższa ryba kostna na świecie. Dieta samogłowa składa się głównie z meduzy; powodem jest to, że jest ubogi pod względem odżywczym. Stają się one pożywieniem dla drapieżników, takich jak lew morski, zabójcze ryby itp. Występują one w wodach tropikalnych i mają umiarkowany klimat dla każdego oceanu na świecie. Pływają do 26 km dziennie.

Użytkowanie i żywotność:

Pyszne potrawy można przyrządzać z samogłów, które zwykle żyją około 10 lat w niewoli, podczas gdy ich długość życia w ich naturalnym środowisku nie jest znana.

18. Ryba kropelkowa:

Rodzaje ryb morskich Blob Fish

Nazwa naukowa:

Naukowa nazwa kleszcza to Psychroulutesmarcidus.

Rodzina i historia:

Ryba jest klasyfikowana w ramach klasyfikacji Pdychrolutes i jest rybą głębinową. Jest członkiem rodziny Psychroulutidae. Występuje w wodzie morskiej Australii, Nowej Zelandii i Tasmanii. Długość kropelkowatych jest zwykle krótsza niż 30 cm. Żyją na głębokości od 600 do 1200 m. Żywi się skorupiakami.

Długość życia:

Ich żywotność nie jest określona.

19. Niebieska ryba:

Rodzaje ryb 19

Nazwa naukowa:

Naukowa nazwa bluefish to Pomatomussaltatrix.

Rodzina i historia:

Ta ryba jest klasyfikowana w klasyfikacji Pomatou i należy do rodziny Pomatomidae. Jezioro Illawarra, Morze Czarne i jezioro Macquarie to miejsca, w których można zobaczyć tę rybę. Jest to morska ryba pelagiczna występująca w wodach umiarkowanych i subtropikalnych. Znany jest również jako krawiec w Australii. Bluefish to średniej wielkości ryba z rozwidlonym ogonem. Długość ciała waha się od 20 -60 cm, a masa ciała 14 kg. Żyją w grupach i szybko pływają.

Długość życia:

Żywotność tej ryby wynosi około dziewięciu lat.

20. Doktor Ryba:

Rodzaje ryb 20

Nazwa naukowa:

Naukowa nazwa ryby doktora to Garrarufa.

Rodzina i historia:

Jest klasyfikowany w klasyfikacji Garra. Inne nazwy ryb lekarskich to ryby kościane, ryby Kangal i ryby skubać. Gatunki są hodowane w tureckich systemach rzecznych.

Użytkowanie i żywotność:

Są one stosowane w leczeniu uzdrowiskowym dla pacjentów ze skórą w leczeniu łuszczycy. Występują w dorzeczach Środkowego Bliskiego Wschodu i północnej części Syrii, Turcji, Omanu, Iranu i Iraku. Ten gatunek ryby żyje około 6-7 lat.

21. Zebra Ryba:

Rodzaje ryb 21

Nazwa naukowa:

Naukowa nazwa danio pręgowanego to Danio rerio.

Rodzina i historia:

Jest klasyfikowany w klasyfikacji danio. Danio pręgowany występuje w tropikalnych wodach słodkich i należy do rodziny rybek z rzędu Cypriniformes. Pochodzi z regionu Himalajów. To popularna ryba akwariowa. Jest sprzedawany pod nazwą handlową zebra danio. Danio pręgowany jest szeroko stosowany jako organizm modelowy w badaniach naukowych. Jest to pierwszy sklonowany kręgowiec. Występuje w regionach takich jak Indie, Bangladesz, Nepal, Birma i Pakistan. Są one najczęściej spotykane w rejonach Gangesu. Są wszystkożerne. Oznacza to, że ich ofiarą jest plankton Phyto i zoo. Te są widoczne w akwarium.

Długość życia:

Ich żywotność wynosi zwykle 5,5 roku i z czasem wykazuje oznaki starzenia.

22. Piaskowe Steenbras:

Rodzaje ryb 22

Nazwa naukowa:

Naukowa nazwa piasku Steenbras to Lithognathusmormyrus.

Rodzina i historia:

Jest klasyfikowany w klasyfikacji Lithognathus. Jest to ryba morska i należy do rodziny Sparidae. Steenbras piaskowy występuje w płytkich wodach Morza Śródziemnego i wschodniego Oceanu Atlantyckiego od Francji po Afrykę Południową. Obserwuje się go nawet w Morzu Czerwonym i na wybrzeżu Mozambiku na Oceanie Indyjskim. Długość ciała wyniesie około 55 cm, a waga około 1 kg.

Długość życia:

Ich długość życia nie jest jeszcze znana.

23. Tilapia Nilu:

Nil Tilapia

Nazwa naukowa:

Naukowa nazwa tilapii nilowej to Oreochromis niloticus.

Rodzina i historia:

Jest klasyfikowany w klasyfikacji Oreochromis. Występuje w Jeziorze Wiktorii. Pochodzi z Afryki i Gambii. Nazywany jest również mango tilapia. Długość ciała wyniesie 6o cm i waży do 4,3 kg. Jest wszystkożerny. Zasila zarówno plankton, jak i szkodliwe gazy, takie jak dwutlenek węgla, amoniak i siarkowodór. Czerwona hybryda jest traktowana jako plathaptim w języku tajskim. Oznacza to, że jest to ryba granatowa lub rubinowa. W przypadku różnych gatunków ryb w Indiach będzie to jeden.

Długość życia:

Ich żywotność wynosi zwykle dziewięć lat.

24. Płaska szara barwena:

Lista ryb słodkowodnych Flathead Grey Mullet

Nazwa naukowa:

Naukowa nazwa barweny szarej to Mugil Cephalusi. Znajduje się na liście różnych rodzajów ryb słodkowodnych.

Rodzina i historia:

Jest sklasyfikowany zgodnie z klasyfikacją Mugil. Płaskogłowa barwena występująca w Morzu Czerwonym i jeziorze Awoonga. Występuje w przybrzeżnych wodach tropikalnych i subtropikalnych na całym świecie. Długość ciała wynosi około 30-75 centymetrów. Jest dobrze znany jako barwena łobuzowa, barwena szara, barwena pospolita, barwena i barwena morska. Żywią się glonami w słodkiej wodzie.

Użytkowanie i żywotność:

To specjalna żywność dla ludzi na całym świecie. W Egipcie jest solony, suszony i marynowany, aby zrobić feseek. Ich żywotność to około 11-16 lat.

25. Węgorz europejski:

Rodzaje ryb 25

Nazwa naukowa:

Naukowa nazwa węgorza europejskiego to Anguilla Anguilla.

Rodzina i historia:

Jest klasyfikowany w wyższej klasyfikacji Anguillidae. To ryba jak wąż i ryba katadromiczna. Długość ciała dochodzi do 1,5 m, rzadko do 1m. Masa ciała wyniesie 3,6 kg.

Użytkowanie i żywotność:

Jest spożywany przez człowieka jako bogate źródło pożywienia. Jego gatunki wymierają i żyją około 60 lat.

26. Neonowa Tetra:

Neonowa Tetra

Nazwa naukowa:

Naukowa nazwa Neon tetra to Paracheiodoninnesi.

Rodzina i historia:

Jest klasyfikowany zgodnie z klasyfikacją Paracheirodon. Jest to ryba słodkowodna należąca do rodziny characin. Jego ojczyzna znajduje się w czarnych wodach. Występuje w niektórych krajach, takich jak Peru i Brazylia itp. Tetras są wszystkożerne. Jest trzymany w tym samym zbiorniku, ponieważ efekt płycizny jest przyjemny, gdy pływają wokół zbiornika.

Długość życia:

Jest rybą akwariową i żyje około pięciu lat.

Rodzaje ryb do spożycia:

Chociaż w ekosystemie wodnym istnieją różne rodzaje ryb, które można gotować, nie wszystkie z nich nadają się do gotowania. Lekarze zalecają spożywanie ryb trzy razy w tygodniu, aby jak najlepiej wykorzystać ich składniki odżywcze. Małże, ostrygi, homary, krewetki mają w sobie wysoką zawartość rtęci i nadmierne spożycie tych ryb nie jest uważane za bezpieczne. Oto najbezpieczniejsze zakłady.

1. Łosoś

Łosoś ma wysoką zawartość kwasów omega-3. Wiadomo, że Omega 3 obniża ciśnienie krwi i jest dobrym źródłem białka.

2. Tuńczyk

Tuńczyk to inny rodzaj ryby bogatej w kwasy omega 3. Jest szczególnie dobry dla kobiet w ciąży i rozwijającego się płodu. Jest doskonałym źródłem białka zwierzęcego.

3. Sardynki

Ogólnie rzecz biorąc, ryby zawierają kwasy omega 3, które obniżają ryzyko udaru, depresji, a także niektórych nowotworów. DHA i kwasy tłuszczowe w Tilefish odżywią mózg i są zdrową opcją włączenia do diety.

4. Dorsz

Dorsz jest dobrym źródłem zdrowych dla serca kwasów tłuszczowych omega-3 i jest szczególnie bogaty w chude białko i witaminę B-12. Jest dostępny przez cały rok i waży od 1,5 do 100 funtów. Wiele kultur uważa policzki i język za przysmaki.

5. Tuńczyk

Tuńczyk w puszce ma niższy poziom rtęci niż steki z tuńczyka i sushi, a dwa posiłki z tuńczyka w puszce w tygodniu są dobre dla organizmu. Kobiety w ciąży nie powinny jeść białego tuńczyka w puszkach i powinny ograniczyć spożycie lekkiego tuńczyka w puszkach. Powodem, dla którego jest zły, jest wysoki poziom rtęci w nich. Spożycie dużych ilości tych ryb i skorupiaków o wysokiej zawartości rtęci może skutkować wysokim poziomem rtęci w ludzkim ciele. U płodu lub małego dziecka może to uszkodzić mózg i układ nerwowy.

Rodzaje ryb akwariowych Gatunki:

Jeśli akwarium to Twój pierwszy raz, oto kilka ryb, które możesz do niego wybrać.

Uwaga: niektóre z nich mają supermoce!

1. Złota Rybka:

Złote rybki występują w wielu odmianach rozmiarów i kolorów. Preferowanym przez wielu wyborem jest bardziej wyszukana odmiana z szampańskimi główkami i wachlarzowatymi ogonami. Są świetne dla początkujących, którzy mają nieogrzewane akwarium. Ryby te preferują temperatury od 62 do 74 stopni Fahrenheita. Ich supermocą jest to, że starzeją się wolniej i żyją dłużej, gdy są dobrze zadbane.

2. Tetry krwi płetw:

Ten rodzaj ryb ma srebrne ciało i rzucające się w oczy płetwy. Żyją do 10 lat i są bardzo aktywne. Zwykle woli żyć w grupie i prawie zawsze jest spokojny. Poza tym są nieśmiałe, gdy trzymane są w izolacji. Zazwyczaj chowają się i trzymają z dala od szkoły, gdy są chorzy. Ich specjalnością jest to, że nadmiernie skaczą, więc pamiętaj, aby zbiornik był zamknięty.

3. Biała chmura:

To kolejny rodzaj ryb, które są małe i dobrze znoszą niskie temperatury. Niektórzy ludzie trzymają je w zewnętrznych stawach w okresie letnim. Tolerują temperatury tak niskie, jak 60 stopni Fahrenheita. Jest to wytrzymała ryba, która zwykle żyje w środkowej i górnej części zbiornika. Wolą żyć w grupie. Jedną z ich specjalności jest to, że są łatwe w utrzymaniu i ogólnie wykazują spokojny temperament.

4. Danio:

Danios to rodzaj ryby, która wymaga podgrzewanego zbiornika. Podgrzewany zbiornik pozwoli Ci zachować wiele ich odmian. Ryba ta jest wytrzymała i dobrze radzi sobie w różnych warunkach, dzięki czemu jest idealnym pierwszym wyborem. Danios są aktywne i małe. Wolą przebywać w grupie blisko powierzchni wody. Jedyną dobrą stroną jest to, że nie są wybrednymi zjadaczami i dobrze radzą sobie z płatkami rybnymi?.

5. Czarna Molly:

Black Molly to spokojna ryba. To dobry wybór, jeśli chcesz zbiornik społecznościowy z kilkoma rodzajami ryb. Dużą zaletą wyboru tej ryby jest to, że może przystosować się do świeżej, słonawej i słonej wody. Dzięki temu możesz się zrelaksować, gdy musisz ustawić czołg. Ryby te preferują temperaturę od 70 do 82 stopni Fahrenheita.

6. Czarna spódnica Tetra

Czarna spódniczka tetra to kolejna spokojna ryba, którą należy trzymać w parze lub w większej grupie. Są to ryby odporne i świetnie jedzą. Zjedzą każdą przygotowaną żywność. Mają tendencję do pływania w środku zbiornika i nienawidzą konfrontacji. Upewnij się, że trzymasz w pobliżu rośliny, które pozwolą im się ukryć.

7. Kuhli Loach

Kuhli Loach to ryba podobna do węgorza, która jest wytrzymałą rybą, która będzie doskonałym dodatkiem do twojego akwarium. Jest to mieszkaniec dna, który jest wyjątkowy, ponieważ ukrywa się w ciągu dnia. Możesz zauważyć, że drąży tunele pod żwirem lub chowa się w jaskini. Dlatego dobrym pomysłem będzie zaoferowanie kryjówek dla tej ryby. Specjalnością tej ryby jest to, że utrzymują zbiornik w czystości, jedząc jedzenie, które spada z dna zbiornika.

8. Miecze

Są to wytrzymałe i długowieczne ryby, co czyni je idealnymi dla początkujących. Dzięki szerokiej gamie kolorów do wyboru, możesz dodać je do swojego zbiornika, aby urozmaicić je. Ich specjalnością jest to, że dodają one pewien poziom jasności do twojego czołgu, a tym samym pozostają atrakcyjne.

9. Betta

Betta(1) ma atrakcyjny błysk i kolor. Ten rodzaj ryb w Indiach jest dość powszechny w zbiornikach. Zaleca się, aby w zbiorniku był tylko jeden rodzaj. W przeciwnym razie mogą skończyć ze sobą w walce. Ich specjalnością jest to, że są doskonałymi wojownikami.

10. Talerze

Płytki są świetne dla początkujących, ponieważ jest tak wiele odmian do wyboru. Występują w różnych kolorach. Są również hodowane selektywnie, aby stworzyć nową kombinację kolorów. Ich specjalnością jest to, że prawie zawsze podają płatki lub suszone jedzenie. Więc nie musisz się zastanawiać, czym je karmić.

[Zobacz więcej: Style i typy całowania]

Akwarium to dobry dodatek do Twojego domu. Mimo to niektóre ryby są doskonałym źródłem białka i kwasów omega 3 dla organizmu. Podczas gdy niektóre z nich nie nadają się do spożycia, inne są przepełnione dobrocią składników odżywczych. Upewnij się, że wybierasz właściwy do jedzenia i właściwy do umieszczenia w zbiorniku.