Kocham ptaki! Czy wiesz, że ptaki miłosne są uważane za najpopularniejszy i ulubiony rodzaj ptaków domowych na całym świecie? Istnieją różne rodzaje ptaków miłosnych, które są kolorowe, urocze i całkiem czarujące swoim wyglądem. Nierozłączki, najczęściej nazywane papugami kieszonkowymi, występują w kilku gatunkach i są dość łatwe w utrzymaniu i opiece. Coraz częściej należą do najbardziej preferowanych zwierząt domowych, biorąc pod uwagę ekscytujące, wspaniałe towarzystwo, jakie zapewniają ludziom.

Czym są ptaki miłości?

Ptaki miłosne, jak się powszechnie uważa, należą do rodzaju Agapornis i rzędu papugowatych. Są małymi papugami, które mają proste zrozumienie. Powszechnie występuje dziewięć gatunków gołąbków, a większość z nich pochodzi z kontynentu afrykańskiego i Madagaskaru. Pochodzą one z tych kontynentów i krajów i często można je znaleźć w małych stadach.

Ptaki miłości mają krótkie pióra na ogonie i nie mają około pięciu do siedmiu cali wysokości. Ich głowy są natomiast w większości przypadków w innym kolorze niż korpus i pióra. Są kolorowe, a najczęstsze kolory szeroko wahają się wokół zielonego, białego, turkusowego i brzoskwiniowego. W obrębie tych ptaków istnieje kilka mutacji; jednak większość z nich jest łatwa do rozmnażania, utrzymania, biorąc pod uwagę ich pogodny charakter bytu.

9 różnych gatunków ptaków miłosnych i ich imion ze zdjęciami:

Powszechnie uważa się, że obecnie istnieje około dziewięciu gatunków gołąbków. Jednak nie każdy rodzaj ptaka miłosnego jest nieznany; tylko bardzo nieliczne znajdują się w większości przypadków, gdzie reszta jest rzadka, trzymana w niewoli do hodowli. Więc daj nam znać dzisiaj o rodzajach i nazwach gołąbków.

1. Ptak miłości o różowej twarzy:

Różany Ptak Miłości

W przeciwnym razie, również w kolorze brzoskwiniowym, ich różowa twarz jest jedną z najpiękniejszych i kochających gołąbków, jakie kiedykolwiek spotkaliśmy. To najpopularniejsza odmiana o zachwycającym wyglądzie. Poza tym gołąbek ma całe ciało zielonego koloru, a w zależności od płci ptaka odcień koloru może się nieco różnić. Ptaki te pochodzą z południowo-zachodniego kontynentu afrykańskiego i żyją w wieku około 12-14 lat. Ptaki o różowych twarzach są malutkie i nie przekraczają pięciu cali długości. Te afrykańskie ptaki miłosne są psotne i dość przyjazne.

2. Nierozłączka Fischera:

Nierozłączka Fischera

To kolejny popularny gatunek zwierzaka gołąbka. Gołąbki Fischera są cichsze w porównaniu z innymi zwierzętami domowymi; jednak są dość przyjaźni i radośni, gdy zbliżają się do właścicieli. Te ptaki mają łagodny charakter i są niezwykle czułe. Mają ciemnozielone ciało i żółtawy odcień szyi. Są prawie wielobarwne na twarzy i szyi, w okolicach głowy. Fischer pochodzi z północno-środkowej Tanzanii. Te odmiany gołąbków mogą żyć do 18-20 lat i mają około 6 cali wysokości.

3. Nierozłączka z żółtym kołnierzem:

Nierozłączka żółta obroża

Gołąbki żółtoobrożowe są często nazywane gołąbkami zamaskowanymi, ze względu na ich wyraźny i niepowtarzalny odcień na twarzy, zbliżony do czarnego koloru, w przeciwieństwie do innych gatunków. Ptaki te mają zielone upierzenie i upierzenie oraz różne mutacje i warianty wynikające z hodowli. Niewiele ptaków ma nawet jaśniejsze niebieskawo-zielone upierzenie. Jednak żółty odcień szyi jest dość powszechny. Pochodzą z Kenii i północno-wschodniej Tanzanii i mogą żyć około 12-20 lat. Mają około 5 cali. Gołąbki z żółtymi kołnierzykami są przyjazne, energiczne i bardzo towarzyskie. Biorąc pod uwagę te cechy, ptaki te z trudem mogą żyć w klatkach i izolacjach przez długi czas i wymagają częstych interakcji.

4. Nierozłączka Lillian:

Nierozłączka Lilian

Nazywany również gołąbkiem Nyasa, Lillian należą do rzadkich i rzadkich gatunków w tej odmianie. Ich wygląd może być podobny do brzoskwiniowego/różowego gołąbka, dlatego wielu uważa je za różową odmianę. Jednak Lillian mają żółto-czerwone twarze z zielonym upierzeniem. Są trudne do rozmnażania i są obecnie prawie bliskie zagrożonym gatunkom. Ptaki te pochodzą z Mozambiku, Zambii i Zimbabwe. Mają znacznie krótszą żywotność, do około 10-11 lat. Lillian są bardzo aktywnymi i ciekawymi ptakami.

5. Szarogłowy gołąbek:

Szara Głowa Nierozłączka

Te gołąbki szarogłowe są wspólne dla gatunków Madagaskaru i pochodzą spoza kontynentu afrykańskiego. Jak sama nazwa wskazuje, siwy ptak ma zielone skrzydła i upierzenie oraz jasnoszarą i białą głowę i szyję. Jednak te odcienie mogą się nieco zmienić w zależności od płci ptaka. Biorąc pod uwagę ich wyraźne ciało i cechy, ptaki te są często dość atrakcyjne i mają niepowtarzalny wygląd. Te gołąbki żyją do 16 lat i mają około pięciu cali długości. Tego typu afrykańskie ptaki miłosne są niesamowicie kochającymi stworzeniami, przyjaznymi i bardzo spostrzegawczymi.

6. Gołąbki z czarnymi policzkami:

Gołąbki o czarnych policzkach

Są to ponownie zagrożone gatunki gołąbków, biorąc pod uwagę niewielką populację w życiu. Jak sama nazwa wskazuje, gołąbki czarnolicy mają ciemnobrązowe lub czarniawe głowy i policzki z żółtym gardłem. Upierzenie jest jednak koloru zielonego. Pochodzą z Zambii i żyją do 13 lat. Gatunki te są bardzo spokojnymi stworzeniami, w przeciwieństwie do innych wariantów. Są posłuszni, spokojni i przez większość czasu są dość cisi. Jednak nie wolą i lubią zbyt głośne i dźwiękowe otoczenie.

7. Rudowłose gołąbki:

Rudowłose gołąbki

Rudowłose gołąbki występują w czerwonych odcieniach głowy i szyi z żółtawym upierzeniem i piórami. W porównaniu z nimi wyglądają zupełnie inaczej i są bardzo trudne do rozmnażania. Pochodzą z kilku krajów Afryki i żyją do 20 lat. Mają też do 6 cali długości i są dość aktywnymi stworzeniami.

8. Czarnoskrzydły gołąbek:

Czarny skrzydlaty gołąbek

Nazywane również abisyńskim gołąbkiem, czarnoskrzydłe ptaki są dość rzadkie i rzadkie. Ptaki te mają zielone upierzenie, ale z czarnym kolorem pod skrzydłami, stąd nazwa. Czoło jest jednak koloru czerwonego. Pochodzą z Etiopii i żyją do 15 lat. Te gołąbki nie mogą żyć w izolacji, wolą w parze z innymi i cieszą się uczuciem. Są bardzo niepodobne do cichych stworzeń, takich jak otoczenie towarzyskie.

9. Nierozłączka z czarnym kołnierzem:

Nierozłączka czarna

Wreszcie mamy gołąbka czarnoobrożowego, zwanego także ptakiem oszusta. Ptaki te mają zielone upierzenie z czarnym kołnierzem lub wokół karku. Niewiele może mieć dziób lub szyję z żółtawo-czerwonym cieniem. Pochodzą z Afryki równikowej i można je znaleźć w kilku krajach, takich jak Uganda, Kongo, Ghana itp. Mają około pięciu cali i mogą żyć do 12-15 lat. Te ptaki są dość energiczne, aktywne i zabawne!

Jak dbać i utrzymywać gołąbki??

Bardzo łatwo o nie dbać; wszystko czego wymagają to czystość, zadbane otoczenie, zadbana klatka. Zawsze czyść klatkę regularnie, w tym naczynia z jedzeniem. Co więcej, większość ptaków jest dość aktywna, wymaga dobrej przestrzeni i nie może być trzymana w minimalnym otoczeniu.

Są to znane gatunki gołąbków. Mamy nadzieję, że podobało Ci się czytanie o nich. Gołąbki zdecydowanie wyglądają pięknie i są idealnymi zwierzakami dla tych, którzy lubią kochające stworzenia. Więc co o nich myślisz? Poinformuj nas też o swoich przemyśleniach!