Jeśli jesteś miłośnikiem owoców morza i smakoszem, wiesz, jak pyszne są kraby! Ale czasami może to być przytłaczające, gdy widzisz różnorodne menu krabów w restauracjach, nie wiedząc, które wybrać, aby cieszyć się obiadem. Istnieje kilka rodzajów i rodzajów krabów do zjedzenia wśród różnych odmian na całym świecie, a dziś wspólnie odkryjemy wszystkie te przysmaki. Zapoznanie się z różnymi gatunkami i rodzajami krabów, które są jadalne i które mają jeść, będzie rzeczywiście pomocne w zrozumieniu swoich kubków smakowych i tego, czego chcesz!

10 różnych rodzajów krabów do jedzenia:

Ruszajmy i poznajmy różne odmiany i gatunki krabów wszystkich typów, które są jadalne i lubiane przez wielu na całym świecie. Sprawdź je i zagłosuj, który może być Twoim ulubionym!

1. Krab Dungeness:

Kieszeniec magister

Krab Dungeness jest powszechnie spotykany w okolicach Alaski i Meksyku. Jest to gigantyczny wariant kraba, który waży ponad 2 funty i łatwo do czterech funtów. Nazwa Dungeness dla kraba pochodzi od miasta Dungeness w pobliżu stanu Waszyngton, gdzie krab jest początkowo zbierany wiele lat temu. Krab jest bardzo delikatny i słodki, o łuszczącym się słodkim i różowym miąższu. Zbiory tej odmiany kraba mają miejsce w okresie zimowym i miesiącach.

2. Gatunki kraba królewskiego:

rodzaje krabów królewskich

Być może wszyscy już słyszeliście o nazwie Krab Królewski. Warianty krabów obejmują również kraba królewskiego z Alaski, japońskiego kraba królewskiego i rosyjskiego kraba królewskiego, ponieważ są one znacznie większe. Niewiele krabów królewskich jest również popularnych, ponieważ waży ponad 20 funtów. Jednak nawet jeśli jest tak duży, nie całe mięso jest jadalne. Mięso jest bielsze i czerwone z twardą skorupą. Zbiory tych wariantów trwają na ogół od października do stycznia. Jeśli jesteś smakoszem, jest to rzeczywiście najlepszy rodzaj dużego kraba do wypróbowania?.

3. Krab kamienny:

rodzaje krabów lądowych

Krab kamienny jest również popularnie nazywany krabem Morro. Krab jest ogólnie znany w regionach USA i okolicach i jest dobrze znany ze swoich twardych pazurów. W większości przypadków rybacy odłamują pazury i wrzucają kraby z powrotem do wody morskiej, aby zregenerować pazury. Miąższ ma bielszy kolor i słynie z chudego, pysznego mięsa o dobrych smakach.

4. Krab pająka:

najlepiej smakujące gatunki krabów

Kraby pająki są znane jako jedne z najtrudniejszych do znalezienia i ugotowania mięsa. Mają długie i bardzo mocne kolczaste nogi, które są ciężkie. Odmiany krabów pająkowatych w Europie i Japonii są bardzo znane niż inne, ponieważ mają szersze rozmiary i nogi, sięgające nawet ponad 9 stóp. Miąższ jest białego koloru o słodkim smaku, a kraby pająki są najczęściej gotowane lub pieczone, a następnie głęboko gotowane.

5. Krab skalny:

różne rodzaje krabów morskich

Krab skalny jest również popularnie nazywany krabem śnieżnym. Idealny dla tych, którzy kochają słodkie smaki w miąższu. Wariant krabowy jest powszechny w większości restauracji i bufetów z owocami morza, ponieważ jest również łatwo dostępny w kilku krajach z łatwymi opcjami i metodami gotowania. Krab ten początkowo występuje w rejonach Islandii i Karoliny Południowej.

6. Niebieski krab:

Niebieski krab

Niebieski Krab jest jednym z najsmaczniejszych i najsmaczniejszych krabów na talerzu. Kraby mają rozmiar od 3 do 5,5 cali i mają bardzo czerwonawy kolor miąższu w procesie gotowania. Mają słodko-słony smak i są najlepszą ucztą dla kubków smakowych, którzy lubią i delektują się owocami morza. Najczęściej odmiany niebieskiego kraba są gotowane na parze lub gotowane w całości.

7. Krab Peekytoe:

Peekytoe krab

Krab Peekytoe jest koniecznością, jeśli lubisz pieczone lub słodkie przysmaki. Są to popularne warianty, które doskonale nadają się do przyrządzania różnych potraw, w tym ciast krabowych, sałatek, bułek i innych pieczonych pełnowartościowych owoców morza. Jednak są one stosunkowo mniej spotykane w kilku krajach na wschodzie, jednak są jednymi z najbardziej lubianych dań w Europie.

8. Krab z miękkiej skorupy:

Krab z miękką muszlą

Nie lubisz twardego i twardego mięsa? Krab Soft Shell to idealna odmiana dla Ciebie. Warianty te są używane głównie jako danie smażone lub metoda smażenia, aby dodać sałatki lub kanapki, aby nadać chrupiący i pyszny smak. Te wyrastają z muszli i są wytapiane w różnych gatunkach, więc nowe jeszcze się nie uformowały. Są słone i gumiaste w smaku. To jedne z najlepszych krabów morskich, jakie kiedykolwiek były popularne.

9. Krab z włosia końskiego:

rodzaje krabów oceanicznych

Krab z włosia końskiego słynie przede wszystkim w Japonii i wokół kuchni regionalnych. Są to bardzo cienkie i delikatne warianty krabów podawane w skorupce. W tych wariantach ich stosunek mięsa jest znacznie mniejszy niż w przypadku innych gatunków; jednak najlepiej smakują gotowane metodą gotowania. Ich rozmiar to zaledwie około 100 mm. Są koloru pomarańczowego i słodkie w delikatności i smaku i należą do małych gatunków krabów.

10. Brązowy krab jadalny:

rodzaje jadalnych krabów

Jak powszechnie wiadomo, brązowy krab to rodzaj kraba o czerwonawo-brązowym kolorze i średniej wielkości odmianie. Są słodkie w smaku i smaku o bogatym smaku, głównie gotowane lub gotowane. Brązowe kraby są popularnym gatunkiem do jedzenia w regionach Wielkiej Brytanii i wokół nich. Są to jednak mniej dostępne odmiany w innych krajach na wschodzie i południu.

Mamy nadzieję, że podobało Ci się odkrywanie różnych rodzajów i gatunków jadalnych krabów do jedzenia. Którą z tej popularnej listy już wypróbowałeś? A który jest twoim ulubionym? Daj nam znać swoje przemyślenia w komentarzach!