Istoty żywe dzieli się na kręgowce i bezkręgowce. Bezkręgowce, mamy płazy, gady, ptaki itp. Ptaki będące niesamowitą częścią naszej natury charakteryzują się piórami, dziobem bez zębów, mającym tempo przemiany materii, znoszące jaja o twardej skorupce. Mają czterokomorowe serce, o różnej wadze ptaków, obdarzone są mocnym szkieletem. Rodzaje ptaków można badać jako hobby i wiele osób traktuje je poważnie. Rzuć okiem na listę pięknych ptaków, o których możemy wiedzieć lub nie.

różne rodzaje ptaków

Co to jest ptak??

Ptaki są częścią naszego naturalnego ekosystemu i pomagają w wielu procesach, takich jak zapylanie, które pomagają roślinom rosnąć. Wiele rodzajów ptaków można sklasyfikować na podstawie wielkości, wagi, maniery itp. Ptaki są stałocieplne, mają piękne pióra, skrzydła i składają jaja. Wielu naukowców uważa, że ​​teropody to te, z których wyewoluowały ptaki i mają 10000 gatunków ptaków na całym świecie. Każdego roku 20% ptaków migruje na duże odległości.

Główne cechy ptaków:

Ptaki mają wiele charakterystycznych cech, takich jak czterokomorowe serce, ciepłokrwiste, szkielet szkieletowy, które są podobne do innych zwierząt. Ale niektóre cechy są unikalne tylko dla ptaków. Niektórzy z nich są:

 • Skrzydełka: Chociaż wszystkie ptaki mają skrzydła, nie każdy ptak lata. Ciała ptaków są zaprojektowane w taki sposób, aby ich ramiona były zakrzywione do podnoszenia i silne mięśnie klatki piersiowej.
 • Pióra: Keratyna jest materiałem; pióra są wykonane z podobnych do paznokci i włosów. Służą również do ogrzania naszych ciał, a samice używają ich do przyciągania partnerów.
 • Dziób: Ptaki nie mają samych zębów, ale ostre krawędzie wzdłuż boków dzioba. Struktura kostna pośrodku pyska każdego ptaka nazywana jest żuchwami lub rachunkami.
 • Jajka: Ptaki rodzą maluchy w postaci jajek, które w zależności od gatunku wychodzą w kilku kolorach. Ptaki budują gniazda, aby chronić swoje jaja, które są w większości zbudowane ze skorupy wapniowej z warstwą śluzu.
 • Szkielet: Ptaki mają lekkie ramy z wydrążonymi kośćmi, które pomagają im szybko latać, ponieważ są lekkie. Ptaki mają sztywne kości w porównaniu z innymi ssakami.

pospolite gatunki ptaków

25 rodzajów ptaków według gatunku:

Oto 25 różnych gatunków ptaków w Indiach i na świecie. Przyjrzyjmy się im.

1. Tukan:

różne rodzaje ptaków

Na tej liście ptaków tukan jest jednym z pięknych ptaków bestii, które należą do rodziny Ramphastidae. Ta rodzina jest blisko spokrewniona z amerykańskimi barbetami. Nazwa tego ptaka pochodzi z języka portugalskiego. Masa tukanów waha się od 130 g do 680 g, a długość od 11,5 cala do 29 cali. Ich ciała są krótkie, a rozmiary porównywalne do wron. Jego ogon jest zaokrąglony i ma różną długość w całym ciele. Jego skrzydła są małe, a szyja gruba i krótka. Ptaki te pokonują tylko krótkie odległości, ponieważ są ptakami zamieszkującymi lasy. Jego język waha się od 14-15 cm, co jest wąskim i szarym kolorem. Rozumie smak i jest na niego wrażliwy.

wszystkie rodzaje ptaków

Mieszka w regionach subtropikalnych i tropikalnych i pochodzi z Ameryki Środkowej, południowego Meksyku, północnej części regionu Karaibów i Ameryki Południowej. Ponieważ są nadrzewne, składają białe jaja od 2 do 21 lat. Są one na ogół spotykane w parach. Tukany są wszystkożerne, a ich ofiarami są owoce, owady i małe jaszczurki.

2. Król Rybak:

wszystkie rodzaje ptaków

Kingfisher należy do rodziny Alcedinidae i ma trzy inne rodziny, takie jak Alcedinidae, Halcyonidae i Cerylidae. Ten piękny ptak należy do rodzin, które zawierają rzeki, drzewa i zimorodki wodne. W zimorodkach występuje około 90 gatunków.

Zimorodek ma dużą głowę, ostre, długie i spiczaste dzioby z krótkimi nogami i krótkimi ogonami. Większość gatunków ma upierzenie różniące się płcią. Występują one głównie w lasach w regionach tropikalnych. Na ogół żywią się rybami i szeroką gamą zdobyczy. Uwielbiają mieszkać w pobliżu rzek, aby jeść ryby. Ich gniazdo będzie w jamach; tunele wykopane w sztucznych brzegach w ziemi. Jedna czwarta zimorodków żyje w niewykorzystanych gniazdach termitów.

rodzaje ptaków z imionami

Najmniejszym gatunkiem zimorodka jest afrykański zimorodek karłowaty, o średniej masie 10,4 g i długości 10 cm. Największym zimorodkiem jest zimorodek olbrzymi, którego średnia masa wynosi 355 g i 45 cm długości. Upierzenie większości zimorodków jest jasne, niebiesko-zielone. Zimorodek ma długi, podobny do sztyletu dziób, który służy do polowania na ryby i zdobyczy z ziemi.

Zazwyczaj mają krótkie nogi z czterema palcami, z których trzy skierowane są do przodu. Są to mięsożercy, a ich ofiarami są ryby, gady, żaby itp. Ich jaja są niezmiennie białe i błyszczące. Wielkość sprzęgła różni się w zależności od gatunku. Każde sprzęgło ma dwa jajka. Czasami składają dziesięć i średnio 3-6 jaj. Inkubacja prowadzona jest zarówno dla mężczyzn jak i kobiet. Potomstwo zostaje z rodzicami do 3-4 miesięcy. Ich ofiarą są głównie owady, ważki, pszczoły itp..

3. Szybki:

różnorodność ptaków

Swift należy do rodziny Apodidae ptaków silnie powietrznych. Jerzyki są blisko spokrewnione z jerzykami prawdziwymi. Ta rodzina wywodzi się z języka greckiego, co oznacza bez stóp. Są to ptaki latające i są najszybszymi latającymi i latają około 169 km/h. Jerzyk może w ciągu roku pokonać co najmniej 200 000 km. Swift ma duże kości na końcach skrzydeł.

różne rodzaje ptaków z imionami

Mają elastyczność zmiany kąta między kośćmi końcówek skrzydeł a kończynami przednimi, aby zmienić kształt i obszar, maksymalizując ich wydajność i zwrotność. Ptaki nawet obracają skrzydłami od podstawy. Żyją na wszystkich kontynentach, głównie na wyspach oceanicznych. Ważą od 5,4 g do 184 gi mierzą od 9 cm do 25 cm. na długość. Gniazda tych ptaków są przyklejone śliną do pionowej powierzchni. Jaja wylęgają się po 19-23 dniach i opuszczają w ciągu sześciu do ośmiu tygodni. Oboje rodzice wysiadują te ptaki.

4. Papugi:

rodzaje ptaków indyjskich

W rodzajach ptaków domowych papuga jest jednym. Naukowa nazwa papugi to Psittaciformes. Należą do rodziny Psittacopasserae. Występują one głównie w regionach subtropikalnych i tropikalnych. Istnieje około 372 gatunków w 86 ogółem. Ich wielkość waha się od 3,5 do 40 cali, a masa około 2,25 do 56 uncji. Ptaki te żyją w grupach zwanych stadami, a każdy zbór zawiera około 20-30 ptaków.

rodzaje ptaków rajskich

Są wszystkożerne, co oznacza; jedzą orzechy, owoce, owady itp. W lęgowiskach papugi znajdują się tylko dwa jajka, a okres inkubacji wynosi około 18-30 dni. Noworodka papuga jest niewidoma przez pierwsze dwa tygodnie. W zależności od gatunku pisklę osiąga pełną dojrzałość dopiero po 1-4 latach. Żywotność papugi waha się od 50 do 95 lat.

5. Koliber:

różne gatunki ptaków

Koliber to mały ptak i członek rodziny Trochilidae. A jego nazwa naukowa to również Trochilidae. Są to najmniejsze ptaki, które mierzą od 7,5 do 13 cm. Są one dobrze znane jako kolibry, ponieważ gdy ich skrzydła trzepoczą, powstaje brzęczący dźwięk. Mogą latać we wszystkich kierunkach.

rodzaje ptaków na świecie

Ich podstawowym pożywieniem jest sok drzewny, pyłki, owady i nektar kwiatowy. Wielkość sprzęgła zawiera około 1-3 jaj. Młode zaczynają latać po 18-30 dniach. Wiadomo, że tego typu ptaki dodają uroku naszemu otoczeniu.

6. Kolumbikowate:

rodzaje ptaków i ich nazwy

Gołębie i gołębie są członkami rodziny Columbidae. Dostępnych jest około 310 gatunków gołębi. Są one uważane za symbole miłości. Ważą około 900 g-2,1 kg. Długość ich ciała waha się dla dorosłego samca 55 cm, 70 cm dla gołębia koronowanego, a 13-15 cm dla karła. Wielkość sprzęgu wynosi około 1. Jego zdobycz zawiera nasiona lub owoce. Żyją głównie w tropikalnej przyrodzie i lasach i są przystosowane do każdego środowiska. Oboje rodzice przeprowadzają inkubację. Samce ptaków wydają dźwięki „woo-hoo”, wskazując, że są singlem.

Lista rodzajów ptaków

7. Dzioborożec:

rodzaje kolorowych ptaków

Jest członkiem rodziny Bucerotidae. Występują one głównie w subtropikalnej Azji, Afryce i Melanezji. Masa dzioborożca wynosi do 6,2 kg, a długość ciała od 1 ft do 3 ft 11 cali. Istnieje około 55 gatunków. Są wszystkożerne, jedzą owoce i owady. Ten rodzaj ptaka ma lęgi, które zawierają około sześciu do ośmiu białych jaj. Samiec przez cały okres lęgowy przynosi samicom 24000 owoców. Cechą charakterystyczną tego ptaka są rzęsy.

różne rodzaje ptaków z imionami

8. Rallidae:

różne rasy ptaków

Rallidae należy do kosmopolitycznej rodziny małych i średnich ptaków. Ta rodzina obejmuje derkacze, gallinule i łyski. Znajdują się one głównie w środowisku lądowym. Szczególnie lubią gęstą roślinność. Ich długość ciała wynosi od 12 cm do 63 cm, a masa około 20 g do 3000 g. Mają one długie szyje, które później ulegają kompresji. Są one nielotne w okresie linienia. Składają około 5 do 10 jaj. Kopertówki mają około 15 jaj. Są zależni od rodziców przez około miesiąc.

wszystkie rodzaje nazw ptaków

9. Warzęcha:

wszystkie rodzaje ptaków

Warzęchawiec to biały ptak i członek rodziny Thresiornithidae. Jest to długonogi ptak brodzący. Do tej pory rozpoznano sześć gatunków. Jego nazwa naukowa to Plateinae. Budują gniazda na drzewach i trzcinowiskach. Jego lęgi mają około trzech gładkich białych jaj i są wysiadywane przez oboje rodziców. Żywią się rybami i owadami, które wpadają między żuchwy. Gniazdują w koloniach i stadach.

rodzaje latających ptaków

10 Żołna:

rodzaj zdjęć ptaków

Naukowa nazwa żołny to Meropidae i jest członkiem rodziny Meropidae. Obecnie występuje dwadzieścia sześć różnych gatunków żołny. Występują one głównie w Azji, Afryce, a nawet niektórych częściach Australii, Nowej Gwinei i Europy. Polują na owady latające, pszczoły itp. Unikalną cechą żołny jest to, że przed spożyciem zdobyczy usuwa żądło owada. Jego lęg zawiera 2-9 białych jaj. Ich gniazdo polega na tym, że kopią wykopane w ziemi. Rodzice inkubują młode ptaki.

rodzaje pięknych ptaków

11. Perkoz:

rodzaje ptaków ze zdjęciami

Naukowa nazwa perkoza to Podicipedidae. Należy do rodziny Podicipediformes. Ptaki te zazwyczaj nurkują w wodach słodkich, a niektóre zimą odwiedzają morze podczas migracji. Istnieje około 22 gatunków i ogólnie sześć. Jego masa waha się od około 1,7 kg do 120 gram, a długość ciała waha się od 23,5 cm do 71 cm. Ich głównym źródłem pożywienia są ryby, a łowią je nurkując na otwartej wodzie.

wszystkie rodzaje ptaków

12. Perliczka:

rodzaje ptaków i ich nazwy

Naukowa nazwa perliczki to Numididae i została zaklasyfikowana do wyższej klasyfikacji Galliformes. Ten rodzimy ptak jest w Afryce. Perliczka ma ciemnoszare i czarniawe upierzenie z gęstymi plamami. Mierzy od 40-71 cm długości, a masa to 700-1600 gramów. Można je znaleźć w Afryce Subsaharyjskiej. Generalnie żywią się owadami. Ale perliczka staje się ofiarą dla ludzi w niektórych miejscach w Afryce i we Włoszech. Ich jajka są cenniejsze niż jajka kurze.

rodzaje ptaków z imionami

13. Ptak gęsi:

fajne rodzaje ptaków

Naukowa nazwa gęsi to Anserini i rodzina Anatidae. Masa gęsi to 3,2 -6,5 kg. Ich rozpiętość skrzydeł wynosi 1,3-1,8 m dla bernikli kanadyjskiej i 1,6-1,8 m dla bernikli łabędzich. Wielkość sprzęgła wynosi około pięciu dla bernikli kanadyjskiej i 5-6 dla gęsi łabędzi. Żywotność wynosi 10-24 lata. Gęś jest dość pospolita i występuje w typach ptaków, chociaż nie może latać wysoko.

wiele gatunków ptaków

14. Dzięcioł:

typy i nazwy ptaków

Nazwa naukowa to Picidae i należy do rodziny Picidae. Żyją głównie w Nowej Zelandii, Australii, Madagaskarze, Nowej Gwinei i ekstremalnych regionach polarnych. Istnieje około 200 gatunków. Dzięcioły są zwykle czarne, czerwone, żółte i białe. Mogą dziobać 20 razy na sekundę. Żywią się owadami i martwymi drzewami. Gniazdo zawiera 2-5 jaj, a okres inkubacji to około 11-14 dni.

rzadkie gatunki ptaków

15. Pingwiny:

wszystkie rodzaje ptaków na świecie

Naukowa nazwa pingwina to Spheniscidae. Należy do rodziny Sphenisciformes. W wodzie potrafi nurkować z prędkością 6-9 km/h. Jego masa ciała wynosi około 38 kg, a wysokość różni się w zależności od gatunku; 33 cm dla małego pingwina, 49 cm dla pingwina Galapagos i 1,1-1,3 m dla pingwina cesarskiego. Maksymalna długość życia pingwina to 20 lat. To kolejna kategoria gatunków ptaków, których nie widujemy często.

rodzaje listy ptaków

16. Jaskółki:

rodzaje nazw i zdjęć ptaków

Naukowa nazwa jaskółki to Hirundinidae. Gatunki znalezione w tej rodzinie to 83. Rozmnażają się na całym świecie z wyjątkiem Antarktydy. Migrują do różnych miejsc na świecie. Są owadożerne. Prędkość jaskółki to około 30-40 km/h. Masa ciała osoby dorosłej to ok. 10-60 g. Jego długość ciała wynosi 10-24 cm. Rozmiar sprzęgła to 4-5. Okres inkubacji jest dzielony między gatunki.

wszelkiego rodzaju nazwy ptaków

17. Wróblowa:

różne rodzaje ptaków indyjskich

Nazwa naukowa to Passeriformes. Charakterystyczną cechą tego ptaka jest układ palców trzech skierowanych do przodu i jednego do tyłu. Ma ponad 110 rodzin. Jego waga przekracza 1,5 kg i 70 cm długości. Pisklęta wróblowe są ślepe, bezradne i bez piór. Kopertówki zawierają jedno jajko.

kolorowe gatunki ptaków

18. Czaple:

rodzaje dużych ptaków

Naukowa nazwa to Ardeidae. Ten piękny ptak należy do klasyfikacji Pelecaniformes. Do tej pory rozpoznane gatunki to 64 na świecie. Wysokość czapli wynosi 1,2-1,5 cm. Jego rozpiętość skrzydeł wynosi 40-58 cm. Masa czapli wynosi 4-5 kg ​​i różni się w zależności od gatunku. To są mięsożercy. Tworzą baldachim podobny do parasola do polowania. Ich ofiarą są ryby, kraby itp. Rzadko zabierają nawet groch, zboże, kukurydzę itp. Składają od trzech do siedmiu jaj. Oboje rodzice przystępują do inkubacji.

rodzaje dużych ptaków

19. Mewa:

rodzaje małych ptaków

Naukowa nazwa to Laridae. Jest klasyfikowany w wyższej klasyfikacji Lari. Są one często określane jako Mewy. Występuje głównie w regionach północnoatlantyckich. Masa ciała małego 68-160 g, a dorosłej mewy 1,8 kg. Długość ciała to 25-30 cm dla dorosłych mew małych i 64-79 cm dla dorosłych mewy mewy czarnej. Rozpiętość skrzydeł każdej mewy wynosi 61-78 cm dla mewy małej i 1,5-1,7 cm dla osoby dorosłej. Rozmiar lęgowy mewy wynosi 1 dla mewy ogoniastej, 2-6 dla mewy małej i 1-3 dla dorosłej mewy czarnej. Żywią się rybami i bezkręgowcami w jeziorach morskich i słodkowodnych. Piją też morze i słoną wodę.

słodkie typy ptaków

20. Albatros:

rodzaje małych ptaków

Naukowa nazwa albatrosa to Diomedeidae. Został sklasyfikowany w wyższej klasyfikacji Procellariiformes. Wynoszą one na Oceanie Południowym i Północnym Pacyfiku. Rozpiętość skrzydeł dochodzi do 12 stóp. Żywią się skorupiakami, rybami i głowonogami oraz śmieciami. Czasami biorą nawet zooplankton. Składają jedno jajko z białymi czerwonawymi plamami. Każde jajko waży od 200 do 510 g. Rozmnażają się co 18 miesięcy. Ten rodzaj ptaka tworzy gniazda przy pomocy trawy, krzewów, torfu, ziemi i piór pingwinów. Oba ptaki inkubują. Pisklę będzie chowane i strzeżone przez trzy tygodnie. Może przetrwać nawet 50 lat.

popularne gatunki ptaków

21. Kukułki:

rodzaje małych ptaszków

W nazwach dzikiego ptaka kukułka jest jedną, a jej nazwa naukowa to Cuculidae. Jest sklasyfikowany w wyższej klasyfikacji Cuculiformes. Istnieje około 54 gatunków kukułek. Kukułki występują głównie w Azji, Australii, Afryce i Europie. Hamują obszary takie jak łąki, pola i bagna. Czasami pojawia się nawet w regionach alpejskich. Długość kukułki sięga od 12,6 do 14,1 i waży do 2,1 uncji. Samce i samice można zidentyfikować na podstawie ich koloru. Kukułka żywi się gąsienicami i owadami. Składa zwykle od 12 do 22 jaj w sezonie. Żywotność kukułki wynosi sześć lat. Generalnie kukułka przebywa w Afryce dziewięć miesięcy, ale nigdy nie śpiewa. To samiec kukułki śpiewa dla nas.

rodzaje małych ptaków

22. Paw:

rodzaje dużych ptaków

Paw jest inaczej znany jako paw, który jest traktowany jako zwierzę domowe i dziki ptak. Istnieją dwa gatunki azjatyckie niebieskie dla pawia indyjskiego pochodzące z Indii i Sri Lanki, inne z Birmy, które są koloru zielonego. Specyficzną cechą ich piór jest to, że są one naznaczone plamkami ocznymi. Pawie to niewątpliwie piękne ptaki, które nas zachwycają.

duże typy ptaków

Herb jest widoczny na głowie obu płci. Upierzenie pawia to mieszanka brązu, zieleni i matowej szarości. Poprzez wokalizację przyciąga pawie. Paw jest wszystkożerny. Zjadają płatki kwiatów, części roślin, główki nasienne i owady. Bierze się nawet gady, stawonogi i płazy. Te również są udomowione. Rodzina pawi nazywa się Bevy. Mogą latać bardzo wysoko pomimo masywnych pociągów. Można dostrzec nawet białe pawie.

23. Orzeł:

rodzaje dzikich ptaków

Na liście ptaków pospolitych orzeł należy do rodziny Accipitridae. Prawie 60 gatunków orłów pochodzi z Afryki i Eurazji. Znaleziono nawet 14 gatunków z Ameryki Środkowej, Południowej, Północnej i Australii. Orły są znane jako znaczące, potężne ptaki drapieżne z masywną głową i dziobem. Większość orłów jest większa niż sępy. Oczy orłów są potężne; ma 3,6 razy większą ostrość niż w przypadku orła małżeńskiego. Gniazda orłów nazywane są eyries i są zbudowane na wysokich klifach i wysokich drzewach.

rodzaje egzotycznych ptaków

Składają dwa jaja i są nazywane na świecie drapieżnikami wierzchołkowymi, których masa ciała różni się w zależności od gatunku. Orły są często podzielone na cztery kategorie: orły harpie, orły trzewiki, orły wężowe i orły rybie. Orły harpie polują w regionach tropikalnych.

24. Moa:

rodzaje dużych ptaków

Moa to wymarły ptak Nowej Zelandii. Naukowa nazwa Moa to Dinornithidae. Jest klasyfikowany zgodnie z klasyfikacją bezgrzebieniowych. Ma dwa duże gatunki o nazwie Dionrnis robust i Dinoris novaezelandiae. Jego wysokość sięga około 3,6 m przy wyciągniętej szyi. Waga każdego Moa może wynosić 230 kg. To są roślinożercy. Unikalną naturą Moa jest to, że połykają kamienie żołądkowe. Te kamienie są gładkie. Wielkość jaja Moa waha się od 120-240 milimetrów i od 4,7 do 9,4 cm. Samiec Moa dokonuje inkubacji.

25. Ptak słoń:

różne rodzaje dużych ptaków

Naukowa nazwa to Aepyornithidae. Są to gatunki od XVII do XVIII wieku. Kiedyś mieszkali na wyspie Madagaskar. Siedem gatunków znaleziono w ptakach słoniowych. Wysokość słonia wynosi 3 m i waży od 350 do 500 kg. Mieszka głównie w Australii i Nowej Gwinei. Jest roślinożercą, a wielkość jego jaj jest ważniejsza niż u strusia. Obwód jaja ma około 3 stóp i 13 cali długości i pojemność 2 galonów imperialnych. Są ogromne i stanowią wyjątkową różnorodność ptaków.

40 różnych gatunków ptaków:

 •  Dobowe ptaki drapieżne:

Są to rodzaje ptaków, które znane są głównie jako dzienne ptaki drapieżne, które należą do rzędu szponiastych. Ptaki te używają dziobów i ostrych szponów do okaleczenia ofiary i są również nazywane łowcami dnia. Ptak sekretarz, kondor kalifornijski, łysy orzeł to tylko niektóre z przykładów tych ptaków.

 • Ptaki wodne:

Kaczki, łabędzie i gęsi to jedne z popularnych ptaków wodnych należących do rzędu Anseriformes, które zwykle można znaleźć w stawach słodkowodnych. Anatidae, Anhimidae i Anseranatidae to trzy rodziny, które można znaleźć w tej kolejności. Niektóre z przykładów tych ptaków to kaczka drzewna, gęś kanadyjska, kaczka mandarynka.

 • Kolibry & Jerzyki:

Apodiformes to rząd, do którego należą kolibry i jerzyki. W tej kolejności wyróżniają się rodziny Aegothelidae, Hemiprocnidae, Apodidae i Trochilidae. Niektóre z przykładów tych ptaków to Amethyst Woodstar, Andean Emerald, Black Inca.

 • Kiwi & Wymarłe ptaki:

Kiwi to wyjątkowe gatunki, które można spotkać tylko na obszarze Nowej Zelandii i Australii. Należą do rzędu Apterygiformes, a większość ptaków wymarła. Kiwi południowe, kiwi plamiste, kiwi plamiste, kiwi Okarito i kiwi brunatne z North Island to pięć ptaków, które można znaleźć w tej grupie.

 • Dzioborożce & Dudki:

Dzioborożce i dudki należą do rzędu Bucerotiformes. Bucerotidar, phoeniculidae, bucorvidae i upupidae to cztery rodziny należące do tego rzędu. Afrykański dzioborożec szary, dzioborożec czerwonodzioby, dzioborożec srokaty, dzioborożec szary lanki to tylko niektóre z przykładów.

 • Lelki, Żabie Paszcza & Ptaki oleiste:

Lelki, żabogęby i ropuchy to rodziny ptaków należące do rzędu Caprimulgiformes, z których największą rodzinę stanowią lelki. Można go znaleźć na całym świecie z wyjątkiem Antarktydy. Ptaszek oleisty, sowa-lelek Wallace’a, sowa-lelek górski, żabogębnik płowy, żabogębnik Goulda to tylko niektóre z przykładów tego rodzaju ptaków.

 • Serie:

Seriemas to jedyne gatunki ptaków należące do rzędu Cariamiformes. Do tego porządku należą współczesne i wymarłe gatunki ptaków. Seriema czerwononoga, seriema czarnonoga, ptaki terroru to tylko niektóre z przykładów Seriemas.

 • Emus & Kazuary:

Istnieją dwie nielotne rodziny ptaków lądowych należące do rzędu Casuariiformes, Emus i Cassowaries, które są szczególnie rodzime dla Australii. Niewiele żyjących gatunków tego rzędu to Kazuar, Casuarius unappendiculatus, Casuarius benneti, Emu.

 • Ptaki brzegowe:

Podkowate należą do rzędu Charadriiformes, który ma około 350 gatunków o wspólnych cechach. Niektóre ptaki należące do gatunku ptaszków są uważane za zagrożone. Niektóre z ptaków w tych gatunkach to Razorbill, Horned Puffin, Crested Auklet, The plover plover.

 • Bociany, Czaple & Sępy:

Bociany, czaple i sępy należą do rzędu Ciconiiformes. Są to albo ptaki wodne, albo ptaki żyjące w pobliżu wody o odrębnych cechach. Czapla modra, Czapla bydlęca, Czapla śnieżna, Butodziób to tylko niektóre przykłady tego gatunku.

 • Myszoptaki:

W Afryce Subsaharyjskiej można znaleźć tylko sześć gatunków myszy, które należą do rzędu Coliformes. Mysz kasztanowaty, Myszowate, Mysz białogrzbiety, Mysz białogrzbiety, Mysz czerwonogłowy, Mysz białogłowy to nazwy sześciu gatunków.

 • Gołębie i Dodo:

Zarówno żywe, jak i wymarłe gatunki gołębi i dodo należą do rzędu Columbiformes. Możesz łatwo rozpoznać te ptaki w dowolnym miejscu ze względu na ich charakterystyczne cechy. Śmiejąca się gołębica, diamentowa gołębica, gołąb wędrowny, Dodo to tylko niektóre z przykładów tych gatunków.

 • zimorodki, wałki & Żołny:

Coraciiformes to rząd gatunków, które mają kolorowe i różnorodne ptaki. Rollery są uważane za wiodącą rodzinę ptaków przez ornitologów z innymi rodzinami ptaków z nimi spokrewnionych. Niektóre z przykładów tych ptaków to zimorodek czarnogłowy, zimorodek pasiasty, wałek abisyński, ptaki fioletowego dolara.

 • Kukułki, Roadrunners & Koele:

Jednym ze słynnych gatunków ptaków jest Cuculiformes, ponieważ ma kukułki, które są uważane za pasożytnicze wraz z Koelami i Roadrunnerami. Kukułka żółtodzioba, Malkoha kasztanowata, Greater Ani, kukułka karłowata to tylko niektóre z przykładów tych ptaków.

 • Kagus & Słoneczko:

Kagus i Słoneczniki to jedyne żyjące gatunki z rzędu Eurypygiformes, a wiele innych wymarło. Niektóre gatunki to Kagu, Eurypyga, Sunbittern, Eurypyga.

 • Sokoły:

Falconiformes to rząd gatunków ptaków, które są najlepiej znane ze swoich umiejętności drapieżnych, przy czym Sokoły są wybitnymi. Niektóre z przykładów tego rzędu to sokół wędrowny, czarny karacas, pustułka zwyczajna, karakara czubata.

 • Kurczaki & Indyki:

Kurczaki i indyki to gatunki w zróżnicowanej grupie ptaków należących do rzędu Galliformes. Cietrzew, Malleefowl, Dziki indyk, Peeling pomarańczowodzioby to tylko niektóre z przykładów.

 • Nury:

Istnieje pięć gatunków ptaków z rzędu Gaviiformes, które są również nazywane Loons. Można je znaleźć w źródłach wodnych, ponieważ mają trudności z poruszaniem się po lądzie. Nur żółtodzioby, nur rdzawoszyj, nur pospolity, nur pacyficzny, nur arktyczny to jedne z najlepszych przykładów tego gatunku.

 • Żurawi & Szyny:

Żurawie i szyny są dominującymi gatunkami z rzędu Gruiformes, które są znane ze swoich rozmiarów i innych cech. Niektóre przykłady to żuraw Sandhill, żuraw australijski, żuraw Demoiselle, Courlan lub limpkin.

 • Rolki z kukułką:

Kukułki są jedynym gatunkiem z rzędu Leptosomiformes. Zazwyczaj można znaleźć te ptaki na Madagaskarze i Komorach.

 • Mesites:

Madagaskar to jedyne miejsce, w którym można znaleźć jedyne trzy gatunki Mesites należące do rzędu Mesitornithiformes. Są to uważane za zagrożone gatunki spokrewnione z gołębiami.

 • Turacos & Zjadacze babki:

Turacos i bananowce to dwa ptaki należące do rzędu Musophagiformes. Unikalną cechą tego zakonu jest to, że w piórach ma pigmenty miedzianej bazy z grzebieniem na głowach.

 • Hoacyny:

Hoacyny to ptaki o niebieskich, nagich twarzach, należące do rzędu Opisthocomiformes. Na głowie tego roślinożernego ptaka znajduje się grzebień przypominający wachlarz.

 • Dropie:

Otidiformes to rząd, w którym dropie mają wyjątkowość od zachowania do wyglądu. O ile te ptaki się nie boją, wolą biegać i chodzić od latania.

 • Grzędowanie ptaków:

Passeriformes jest uważany za najważniejszy rząd ptaków, w którym występują perching. Z silnymi mięśniami w skrzynce głosowej i specyficznymi 12 piórami na ogonie, które czynią je wyjątkowymi. Wróżka azjatycka, skowronek orientalny i sikora długoogoniasta to tylko niektóre z przykładów.

 • Pelikany & Ptaki Fregaty:

Fregaty, kormorany i pelikany to grupa ptaków wodnych zaliczanych do rzędu Pelikanów. Niektóre ptaki w tej kolejności są wyraźnie wymarłe lub krytycznie zagrożone.

 • Tropicbirdy:

Tropicbirds, jak sama nazwa wskazuje, można znaleźć w tropikalnych regionach, w których występują ptaki morskie należące do rzędu Phaethontiformes. Zwrotnik rudosterny, Zwrotnik z bialym ogonem i Zwrotnik czerwonodzioby to jedyne trzy ptaki znalezione w tej kolejności.

 • Flamingi:

Istnieje tylko sześć gatunków flamingów należących do rzędu Phoenicopteriformes. Mają unikalną cechę, że są wysokie i duże.

 • Dzięcioły:

Piciformes to rząd, do którego należą dzięcioły o mocnych szczękach. Dzięcioł puszysty, wąsaty puffbird, migotanie północne i jakamar brunatny są przykładami tego rzędu.

 • Perkozy:

Perkozy to ptaki żyjące na wybrzeżach należące do rzędu Podicipediformes. Jedną z unikalnych cech tych ptaków są gniazda unoszące się na wodzie. Perkoz krótkoskrzydły, perkoz rdzawoszyi i perkoz dwuczuby to tylko niektóre z przykładów.

 • Albatrosy & Petrele:

Albatrosy i Petrele to gatunki ptaków morskich, które wychodzą na ląd tylko w celach lęgowych, należą do rzędu Procellariiformes. Niektóre z przykładów tych gatunków to burzyk peruwiański, albatros ciemnolicy, albatros nieśmiały i burzyk czarnogłowy.

 • Papugi:

Papugowate to rząd gatunków, które mają jedną ze słynnych papug ptasich. Papuga szara, papuga obrożna, kakadu różowa, lorikeet tęczowa to tylko niektóre z przykładów gatunków papug.

 • piaskowe:

Sandgrouses to rodzaj ptaków pustynnych, które są częścią rzędu Pteroclidiformes. cietrzew cętkowany, piaskowiec tybetański, piaskowiec Lichtenstein i piaskowiec czarnogłowy to tylko niektóre z przykładów.

 • Reas lub Nandus:

Rheas lub Nandus należą do rzędu Rheiformes. Są to duże ptaki o cechach podobnych do strusi, ale mniejsze i nielotne. Ogólnie rzecz biorąc, w Ameryce Południowej większość ptaków z tego gatunku wyginęła.

 • Pingwiny:

Pingwiny to nieloty, które występują na półkuli południowej i należą do rzędu Sphenisciformes. Pingwin białobrewy, pingwin cesarski i pingwin z Galapagos to tylko niektóre z przykładów 18 rodzajów pingwinów, które można znaleźć na świecie.

 • Sowy:

Sowy należą do rzędu Strigiformes, a wiele gatunków z tego rzędu jest mięsożernych i nocnych. Istnieje około 244 znanych gatunków sów.

 • Strusie:

Strusie to jedyne gatunki ptaków należące do rzędu Struthioniformes. Niektóre z przykładów tych gatunków to struś arabski (wymarły), struś północnoafrykański i struś masajski.

 • cycuszki & Głuptak:

Zjednoczenie ptaków morskich gniazdujących w grupie, takich jak głuptaki i głuptaki, należy do rzędu Suliformes. Przykładami są głuptak australijski, głuptak czerwononogi, głuptak Adamsa i głuptak maskowany.

 • Tinamous:

Tinamous to ptaki podobne do kurczaków, które wolą przebywać na ziemi należące do rzędu Tinamiformes. Niektóre z przykładów tego gatunku to Hooded tinamou, tinamou z białym gardłem, chilijski tinamou, karłowaty tinamou i Barred tinamou.

 • Trogony & Quetzale:

Trogony i Quetzale to gatunki ptaków, które żyją w cieplejszych miejscach należących do rzędu Trogoniformes. Kwezal olśniewający, trogon Narina, trogon kubański, kwezal pawiński, trogon czerwonowłosy i trogon górski to tylko niektóre z przykładów ptaków w tej kolejności.

Bardzo wiele różnych gatunków ptaków świadczy o tym, jak piękna jest nasza ekologia. Powyższa lista ptaków zawiera wszystkie rodzaje ptaków, które znamy i o których nie wiemy. Niektóre z różnych rodzajów ptaków ze zdjęciami i nazwami pomogą Ci odkrywać i uczyć się, a także więcej na ich temat.

Zastrzeżenie: Informacje zawarte w tym artykule są jedynie sugerowanymi informacjami. Witryna nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek odchylenia od oryginalnych ptaków.

Często zadawane pytania i odpowiedzi:

Q1. Jakie są zagrożone ptaki w Indiach??

Ptaki i ich rodzaje

Odp.: Istnieje wiele gatunków ptaków, które uznano za zagrożone. Oto lista pięciu najbardziej zagrożonych ptaków w Indiach.

 • drop indyjski.
 • Leśna sowa.
 • Rudowłosy sęp.
 • Kursor Jerdona.
 • Brodzik łyżkodzioby.

Q2. Jaki jest najmniejszy ptak?

Rodzaje małych ptaków

Odp.: Koliber pszczół to najmniejszy ptak na świecie. Samice mają większe znaczenie niż samce, a samce mają długość całkowitą 57 mm. Ważą 1,6 grama.

Q3. Jaki jest największy ptak na Ziemi??

Rodzaje dużych ptaków na świecie

Odp.: Struś powszechnie spotykany w Afryce jest uważany za gigantycznego ptaka na świecie. Ważą aż dwoje ludzi, czyli prawie 63 do 145 kg, podczas gdy samce ważą 156 kg.

Źródło obrazów:  25.