Jednym z pytań, które prawdopodobnie ciągle sobie zadajemy lub zastanawiamy się, gdy kogoś widzimy, jest to, jaki jest kształt mojej/jej twarzy? Cóż, czasami nie może być trudno powiedzieć. Ale w przeciwnym razie możesz naprawdę zacząć widzieć kształty, których wcześniej nie widziałeś! Chodzi o ludzką twarz. Zarówno mężczyźni, jak i kobiety, wszyscy mamy kształt twarzy, którego nie da się łatwo zdefiniować. Niektóre twarze stanowią łatwą platformę dla dobrego makijażu oczu, podczas gdy inne wymagają starannego zastanowienia się nad strzyżeniem, a jeszcze inne będą piękną przestrzenią dla kreatywnych artystów, którzy lubią malować twarze. Ludzkie twarze są różnorodne i każda z nich na pewno jest piękna i niepowtarzalna tak jak inne. Twarz jest z pewnością częścią naszej urody i dlatego ważne jest, aby o niej wiedzieć.

Chociaż nie będziemy w stanie powiedzieć Ci, jaki jest Twój, oto kilka czynników, które pomogą Ci określić kształt twarzy.

Kształt twojej szczęki, długość i szerokość twojej twarzy ma ogromną rolę do odegrania w zrozumieniu typów kształtu twarzy.

Jak poznać kształt mojej twarzy?

1. Najpierw zacznij od znalezienia najszerszej części twarzy. Oznacza to, że u niektórych osób czoło jest najszersze, a u takich osób bardziej pochylone w kierunku podbródka. Ten rodzaj będzie przypominał serce, a zatem twarz w kształcie serca to termin.

 • Jeśli masz najszerszą szczękę, masz twarz w kształcie gruszki.
 • Dla niektórych to kości policzkowe są najszersze. Dla takich osób kształt twarzy określany jest jako w kształcie rombu.

2. Następnie kształt szczęki.

 • Będziesz miał spiczastą twarz, jeśli twój podbródek będzie ustawiony pod kątem, co pozwoli ci zobaczyć, jak szczęki spotykają się w pewnym punkcie. Twarz na pewno ma kształt serca!
 • Niektórzy ludzie mają okrągłą szczękę, a zatem kształt twarzy jest okrągły lub owalny.

3. Ustalenie długości twarzy jest łatwe. Wyobraź sobie linię przebiegającą poziomo pod oczami i od czubka głowy pionowo, przechodzącą przez nos do podbródka. Teraz sprawdź, czy stosunek poziomego do pionowego wynosi jeden do jednego. Jeśli tak, to masz okrągłą twarz. Jeśli jednak Twoja dolna połowa jest dłuższa od średniej, masz długą twarz.

Rodzaje kształtów twarzy i ich znaczenie:

Świat jest bardzo zróżnicowany. Począwszy od prostej sukienki po kształty twarzy, cały nasz świat opiera się na tej odmianie. Na pewno musisz zdawać sobie sprawę z wielu kształtów twarzy, które każdy z nas, nawet w rodzinie, ma, a każdy z nich różni się od siebie. Jeśli nadal nie masz pewności, oto kilka rodzajów kształtów twarzy, które pomogą Ci lepiej zrozumieć.

1. Okrągły kształt twarzy:

Wszyscy kochamy okrągłą twarz! Kiedy wyimaginowana linia, która jest używana do określenia długości twarzy, ma mniej więcej ten sam stosunek w poziomie i w pionie. Kiedy masz okrągłą twarz, inne jej cechy również są zaokrąglone, policzki, oczy itp. Jednak twoje policzki odgrywają ogromną rolę w nadawaniu twarzy zaokrąglonej sylwetki.

 • Plusy: Najlepszą ich częścią są zaokrąglone policzki, więc kiedy robisz makijaż, idealny kontur całkowicie poprawi wygląd twarzy. Twoja twarz też będzie wyglądać młodziej niż w twoim wieku.
 • Cons: krótkie fryzury nie pasują do okrągłych twarzy.

2. Owalny kształt twarzy:

Innym powszechnym typem twarzy jest twarz owalna. Ta jest nieco dłuższa niż okrągła twarz, a podbródek nadal będzie okrągły, ale długość twarzy będzie nieco większa niż jej szerokość. Pamiętaj, aby zawsze wizualizować wyimaginowaną linię, aby ocenić kształt swojej twarzy. Kiedy masz owalną twarz, twoje czoło będzie najszerszą częścią twojej twarzy. Twoja linia szczęki będzie również długości twojego czoła. Owalna twarz jest często uważana za idealny kształt twarzy, ponieważ jej proporcje pozwalają na wykonanie dowolnej fryzury lub makijażu, który lubisz.

 • Plusy: Proporcja cech pozwoli ci na ułożenie dowolnej fryzury lub makijażu, dzięki czemu nie musisz się nad tym zastanawiać.
 • Cons: długość czoła może cię czasem zdenerwować i możesz potrzebować grzywki, aby je zakryć.

3. Prostokątny kształt twarzy:

Prostokątny kształt twarzy jest również znany jako podłużny kształt twarzy. Jednak podłużna ściana jest nieco mniej nachylona w porównaniu z prostokątną ścianą. Skąd wiesz, że masz prostokątny kształt twarzy? Jeśli masz twarz w kształcie prostokąta, szerokość twoich szczęk, czoła i policzków jest taka sama. Ale twój podbródek będzie lekko zakrzywiony i doda ogólnego kształtu twojej twarzy.

 • Plusy: Jeśli masz prostokątną twarz, możesz sprawić, że twoje oczy będą celem, wystrzeliwując ją odpowiednią wkładką. Posiadanie wydłużonej twarzy to dobry sposób na podkreślenie rysów twarzy poprzez proste konturowanie.
 • Cons: Nie wszystkie fryzury pasują do prostokątnej twarzy. Możesz spróbować tylko długich pixie lub czegokolwiek, co nie jest krótkie.

4. Kwadratowy kształt twarzy:

Atrakcyjny jest kwadratowy kształt twarzy. Osoby o kwadratowym kształcie twarzy mają stosunek prawie jeden do jednego w poziomie i pionie. Zwykle mają proste boki z bardzo mniejszą krzywizną podbródka, dzięki czemu są bardziej kwadratowe. Twoje czoło jest również szerokie i zwykle proste w miejscu, w którym zaczyna się linia włosów. Zobaczysz, że kości policzkowe są najszersze.

 • Plusy: Najlepiej będzie wyglądać w miękkiej i podkręconej fryzurze. Twoja linia szczęki jest mocna, a linia włosów jest dość mocna.
 • Cons: Możesz nie być w stanie wypróbować krótszych fryzur, ponieważ może to wyglądać nieproporcjonalnie do twarzy i jej kształtu. Być może będziesz musiał poświęcić trochę czasu, aby znaleźć odpowiedni dla siebie makijaż.

5. Twarz w kształcie serca:

Jeśli masz twarz w kształcie serca, może być trudno nie zauważyć spiczastego podbródka i szerokiego czoła. Ten typ kształtu twarzy jest również znany jako odwrócony trójkąt, ponieważ czoło jest najszerszą częścią twarzy. Twoja broda jest również spiczasta, dzięki czemu wyglądasz pięknie. Twarz w kształcie serca jest często opisywana jako „matematycznie piękna”.

 • Plusy: Wyglądasz atrakcyjnie z tym kształtem twarzy, a ten rodzaj kształtu jest również znany z tego, że przyciąga ludzi urokiem twarzy. Będziesz mieć również wiele fryzur do wyboru.
 • Cons:Kształt twarzy jest rzadki, więc ludzie mogą mieć czas na wybór odpowiedniego makijażu i konturowania.

6. Diamentowy kształt twarzy:

Jeśli masz twarz w kształcie rombu, oznacza to, że możesz mieć wysoką kość policzkową i ładny spiczasty podbródek. Różni się to od kształtu serca w tym sensie, że ludzie w kształcie diamentu będą mieli węższe czoło. Jednak kształt jest rzadki i zawsze zapada w pamięć, a więc również jest atrakcyjny. Długie boczne grzywki będą dobrym wyborem fryzury, aby wydobyć kości policzkowe. To będzie wyglądać atrakcyjnie.

 • Plusy: Najlepiej będą dla nich wyglądać długie fryzury, a ich atrakcyjna kość policzkowa będzie główną atrakcją.
 • Cons: Być może będziesz musiał poświęcić dużo uwagi krótkiej fryzurze, chyba że możesz to zrobić jak profesjonalista.

Zastanawiasz się teraz, jaki jest atrakcyjny kształt twarzy dla mężczyzn i kobiet? Oto, co mówią eksperci.

Chociaż każdy kształt twarzy może mieć swoje piękno, niektóre z nich są nieco bardziej atrakcyjne niż inne, właśnie ze względu na proporcje. Również kształt twarzy nie jest jedynym wyznacznikiem Twojej atrakcyjności. Niektóre cechy przeważają nad kształtem, czyniąc Cię bardziej atrakcyjnym niż najlepszy kształt. Ale jak mówią, „piękno leży w oczach patrzącego”.

Czynniki płci mają do odegrania rolę w określaniu kształtu twarzy, oprócz genetyki. Różne hormony płciowe mogą nadać twarzy ostrzejszy i bardziej stonowany wygląd. Badania pokazują, w jaki sposób przyjmowanie leków estrogenowych lub testosteronowych może wpływać na kształt twarzy. Zachód preferuje kwadratowe i podłużne twarze, aw Azji ludzie są zachwyceni twarzami w kształcie serca. Naukowcy doszli do wniosku, że osoby z wysokimi kośćmi policzkowymi, dużymi oczami i szczupłą twarzą są atrakcyjne.

Nie! atrakcyjność naprawdę nie ma znaczenia. Liczy się charyzma, którą dodasz do swojej osobowości i aura, która wyróżni Cię spośród innych. Wszyscy jesteśmy atrakcyjni na swój sposób i dla wielu ludzi, dlatego uważamy, że nie ma realnej miary atrakcyjności poza poczuciem indywidualności i wyjątkowości.