Róże są podzielone na wiele różnych odmian, a każda odmiana ma unikalne cechy. Odmiany róż w Indiach są dostępne od słodkiego do pikantnego zapachu. Zawsze dobrze jest robić z tych róż wartość i nie niszczyć ich. Niektóre z najlepszych róż to róża pomarańczowa, róża morelowa, róża brzoskwiniowa, róża jasnoróżowa itp. Wszystkie z nich mają kolor od góry do dołu i inny zapach. Oczekuje się głównej obecności w krzaczastych obszarach Indii. Niektóre z najbardziej uznanych ogrodów są wypełnione licznymi klasycznymi czerwonymi różami. To oznacza piękno natury.

Klasyfikacja kwiatu róży:

Klasyfikacja róż odbywa się na różnych odmianach. Stare róże ogrodowe są jedną z najstarszych czerwonych róż w głównym ogrodzie. Odmiany zawarte w tym samym to Zephirine Drouhin, Dupuy Jamain, Blush Damask, AimeeVibert, itp. Druga kategoria to hybrydy lub nowoczesne róże, które są zazwyczaj połączeniem dwóch. Główną odmianą róży hybrydowej jest hybrydowa róża herbaciana, która jest również używana do robienia herbaty. Trzecia kategoria to gatunki róż jak róża plażowa, róża wielokwiatowa, róża dla psa itp.

Te rodzaje róż mają pikantny lub słodki zapach i smak. W Indiach służy do robienia różnych przypraw. Co więcej, wszystkie te róże mają unikalne właściwości, które je od siebie odróżniają. Niektórzy ludzie mogą próbować złapać takie róże i zrobić z nich użytek, ale jest to źle traktowane. Tak więc bardzo łatwo jest sklasyfikować różne róże i opowiedzieć o ich właściwościach.

Różowe róże

Formy róż:

  • Pierwszą formą róży jest róża miniaturowa, taka jak Wenus, która ma drobne łodygi, kwiaty i liście. Jest również objęty zakresem koloru pomarańczowego, różowego, białego i żółtego. Nadaje się do małych ogrodów. Miniaturowe róże są również sprzedawane jako rośliny doniczkowe, ponieważ mogą rosnąć w pojemnikach.
  • Drugi rodzaj to róża pnąca, taka jak Sunset Beauty, która ma pionowe laski i sztywne rzeczy. Te róże są zwykle przyczepiane do kozłów, płotów i ścian.
  • Róża krzewiasta i krajobrazowa to jedne z najbardziej znanych form róż, które podobno mają silny słodki zapach.
  • Hybrydowe róże herbaciane to jedna z ulubionych róż z Modern Roses. Pionowe i długie łodygi sprawiają, że wygląda na niezwykle popularny kwiat cięty. Najpopularniejszym kwiatem w tej kategorii jest Pokój. Takie róże cieszą się wysoką reputacją ze względu na wysoką konserwację.
  • Róże Grandiflora to rodzaj róż, które znajdują się pomiędzy różami hybrydowymi i floribunda. Ma duże i efektowne kwiaty, które są przedstawione na niektórych długich łodygach. Najlepsze odmiany zawarte w tym zestawie to Pink parfait i Queen Elizabeth.
  • Floribunda (1) róże tworzą krzyżówkę róży wielokwiatowej i róży hybrydowej. Na każdej łodydze róży oczekuje się grona dużych kwiatów. Co więcej, te róże są odporne na choroby i wyglądają bardzo fajnie w publicznych parkach i przestrzeniach. Jest również łatwo dostępny na rynku. Były to więc jedne z najbardziej znanych form róż, które są wyjątkowe i niepowtarzalne dla natury.

Różne rodzaje nazw i kolorów róż:

1. Pomarańczowa Róża:

rodzaje róż

Odmian róż w Indiach jest pod dostatkiem, a te piękne róże wyrzeźbiły świat. Pomarańczowa róża to odmiana Grandiflora z silnym Florence. Pachnie jak łagodne świeże jabłko. Wewnątrz płatka róży kryje się głęboki, złocistożółty kolor z brązowo-pomarańczowo-czerwonym tyłem.

2. Jasnoróżowa Róża:

różne rodzaje róż

Jasnoróżowa róża to jedna z najpiękniejszych róż, które można znaleźć w Indiach. Inna nazwa to samo co „Bonica”. Jest to rodzaj krzewu bez zapachu i zapachu. Ponadto ma tolerancję na choroby, czyli jest wolny od zatrucia. Można go znaleźć w niektórych krzaczastych obszarach regionów przybrzeżnych.

3. Dwukolorowa czerwona róża:

odmiany róż

Jest to znowu róża typu Grandiflora o białych płatkach obramowanych czerwonym kolorem. Tutaj czerwony jest uważany za kolor dominujący, jeśli jest widziany z daleka. Przypomina też cechy „Cherry Parfait”. Zapach jest delikatnym zapachem z nieco krzewiastym pokrojem. Na dole ma też ciemnozielone liście.

4. Róża morelowa:

rodzaje róż według koloru

Różne rodzaje róż pozwoliły uwydatnić piękno dookoła. Inna nazwa róży morelowej to „Teasing Georgia”. Jest to rodzaj kwiatu podwójnego lub miseczkowatego w kolorze morelowym. Kojarzy się również z silnym zapachem i znajduje się w krótkim pnączu. Nawet sok z tej róży jest dostępny na rynku.

5. Brzoskwiniowa Róża:

rodzaje róż

Róża brzoskwiniowa to świetne połączenie różu, pomarańczy i moreli. Co więcej, można przypuszczać, że najbardziej podkreśla kolor różowy. Jest to typ Floribunda o nieco krzewiastym pokroju. Ma łagodny owocowy zapach, który jest bardzo korzystny. Można je znaleźć na terenach krzaczastych.

6. Karmazynowa Róża:

rodzaje kwiatów róży

Nazywany jest również „Falstaff” o szkarłatnym kolorze i naturze podwójnego wysięgnika. Karmazynowa róża jest polecana przez jednego z najlepszych hodowców róż, Davida Austina. Jest to rodzaj róży Grandiflora o silnym zapachu dookoła. Co więcej, szkarłatny kolor wygląda na nim zbyt pięknie i nadaje się do publicznego oglądania.

7. Różowa róża morelowa:

nazwy odmian róż

Jest kolorowa, jak sama nazwa wskazuje połączenie moreli i różu. Można to również nazwać „Tahitańskim Zachodem Słońca”. Wraz z różą ma również ciemnozielone i półbłyszczące liście. Rodzaj tej róży to hybrydowa odmiana herbaty, a forma to pokrój krzewu. Pachnie jak anyż.

8. Róża koralowa:

najpopularniejsze rodzaje róż

Jest to „Rainbow Knock Out”, który jest pojedynczym kwitnieniem. Początek nadaje głęboki koralowy róż, a zakończenie jasnym kolorem z żółtym środkiem. Jest to również odmiana krzewu o pokroju krzewiastym. Ponadto jest w pełni odporny na mączniaka prawdziwego i czarne plamy. Ma lekki zapach.

9. Czerwona róża:

wszystkie rodzaje róż

Inna nazwa czerwonej róży to „Interama”. Jest ogólnie średniej wielkości z klasycznym czerwonym wyglądem. Maksymalna średnica róży może wynosić 3 cale. Jest odmianą Floribundy i tworzy pokrój krzewiasty. Służy również do prezentowania komuś na specjalne okazje.

10. Żółta Róża:

lista odmian róż

To maślana złota róża, która zawsze była nagradzana. Inna nazwa róży to „Julia Child” z błyszczącymi liśćmi. Wygląda bardzo fajnie, gdy jest wystawiony na działanie promieni słonecznych. Rodzaj róży to „floribunda” o słodkim zapachu lukrecji. Ponadto posiada tolerancję na choroby odporne.

11. Róża wielokolorowa:

najlepsze odmiany róż

Ta róża ma świąteczny kolor z mieszanką kolorów pomarańczowo-różowego i żółtego. Wielokolorowa właściwość jest również nazywana „Mardi Gras”. Polecany na żywopłoty, ma pieprzny zapach. Żółta podstawa róży wygląda fajnie z 4-calowym jasnopomarańczowym i różowym nalotem, który zaczyna się jako pączek moreli.

12. Pomarańczowa czerwona róża:

rodzaje i kolory róż

Jest to róża w jasnych kolorach, zwana również „poświatą nowoczesnego ognia”. Jest to również kwiat o podwójnych miseczkach o kolorze od pomarańczowego do czerwonego. Odmiana tego samego pochodzi z Floribunda z pewnym pokrojem krzewu. Nie ma błyszczących liści. Jest to więc jedna z najkorzystniejszych róż.

13. Miedziana róża:

Nazwy róż

Ta róża została nazwana na cześć żony Davida Austina i znana jako „Pat Austin”. Właściwość podwójnego i miseczkowatego kwitnienia sprawia, że ​​jest to jedna z zadziwiających odmian róż dostępnych w Indiach. Ma pachnący herbatą zapach, który jest dobry dla miłośników herbaty. Co więcej, w kwiatku nie ma nic lepszego niż miedź.

14. Czerwonawa fioletowa róża:

róże w różnych kolorach

Ta róża słynie ze swojego koloru. Inna nazwa kwiatu to “Wild Blue Yonder”. Kończy się głębokim kolorem i zaczyna się od czerwono-fioletowego odcienia. Jest również uważany za powtarzający się bloomer z typem Grandiflora. Cytrusowy zapach to najwyższa jakość tego kwiatu.

15. Średnia różowa róża:

odmiany róż indyjskich

Nazwa średniej różowej róży to „Elle”. Jest to zwarty różowy kwiat z różnymi odcieniami różu. Odmiana herbaty hybrydowej jest głównym rodzajem kwiatów. Ma również pikantny zapach, który nie jest odpowiedni dla zdrowia. Jest również używany w niektórych przyprawach produkowanych w Indiach.

Ciekawe rzeczy o różach:

Rodzaje róż w Indiach różnią się kolorem i zapachem, a ich ciekawostki są również wyjaśnione w ten sam sposób. Różne kolory mogą obejmować róż, ciemny róż, żółty, pomarańczowy, klasyczną czerwień, czerwonawo-fioletowy itp. Wszystkie są fascynującymi kolorami i nadają chwytliwemu wyglądowi. Poza tym zapach waha się od słodkiego do pikantnego. Obaj mają na swoim miejscu swoje atuty. Warto powiedzieć, że każda róża znana jest pod niepowtarzalną nazwą. Zawsze zaleca się, aby nigdy nie dotykać ani nie niszczyć róży, w przeciwnym razie straciłaby swoją wartość.

Rodzaje róż są zawsze korzystne tylko w dobrym celu. Ludzie dostrzegają piękno róży i nie przejmują się wrażliwymi liśćmi. Wartość róży tkwi w wrażliwych liściach i ich roli we wzroście róży. Jedną z najlepszych róż jest klasyczna czerwona róża, która jest odmianą Floribunda. Większość czerwonych róż można znaleźć tylko w Indiach. Dlatego zawsze staraj się zachować wartość róży.