Malarstwo to twórcza interpretacja myśli, ekspresji i różnych aspektów czy sytuacji występujących w otoczeniu. Jest to aplikacja różnego rodzaju kolorów i farb na solidne podłoże. Malarstwo może mieć charakter symboliczny lub naturalistyczny. W tych dwóch rodzajach obrazów występuje odmienność. Baza składa się z różnych materiałów, takich jak drewno, szkło, płótno, papier, ściany, glina, liść i inne. Rodzaje malowania mogą zależeć od koloru lub użytej farby, co w głównej mierze zależy od mieszalności, czasu schnięcia i rozpuszczalności poszczególnych mediów. Przede wszystkim ma znaczenie kulturowe i w większości odzwierciedla myśli o społeczeństwie i idee umysłu.

Różne rodzaje stylów malowania:

Obrazy mają w Indiach kilka rodzajów. Oto kilka różnych rodzajów malarstwa w Indiach.

1. Malowanie w kolorze wody:

1. Malarstwo akwarelowe

W tej metodzie malowania farby nakłada się na podłoże za pomocą wody. Pigmenty farb są rozpuszczalne w wodzie. Zazwyczaj jest to malowane na papierze, ale do tego materiału używa się również innej bazy, takiej jak drewno, płótno, skóra itp. Pociągnięcia koloru są nakładane za pomocą różnych rozmiarów pędzla. Malarstwo akwarelowe ma długą tradycję, która jest popularna od wieków. Jest również znany jako malowanie pędzlem.

2. Obraz olejny:

2. Obraz olejny

Farba olejna używana w malarstwie olejnym ma schnący olej, który służy jako spoiwo do pigmentu. Stosowane oleje suszące to olej z orzecha włoskiego, olej makowy, głównie olej lniany i inne. Choć ze względu na oleistą część wydaje się dość skomplikowany i niechlujny, ten obraz ma efekt połysku i ma gładką fakturę. Powstało to głównie w Indiach i Chinach, ale zyskało uznanie po wielu stuleciach. W dzisiejszych czasach wydaje się to być bardzo popularnym rodzajem malarstwa i artyści zazwyczaj wolą wybierać ten rodzaj farb.

3. Malowanie tuszem:

3. Malowanie farbą drukarską

Jest to obraz pędzla, który składa się z różnych gęstości atramentu, aby zapewnić różne odcienie na obrazach. Chiny są źródłem tego obrazu i jest dość popularny w Azji Wschodniej. Istotną cechą tego stylu malowania wash jest użycie pędzla, w którym włosy są zwężone do drobnego punktu. Pociągnięcia są malowane starannie, ponieważ nie można ich później zmienić. Potrzeba dużo wysiłku i czasu, aby zrobić to dobrze i oszałamiająco.

[Zobacz więcej: Rodzaje pocałunków Kristoffer Nyrop]

4. Malowanie akrylowe:

4. Malarstwo akrylowe

W tego typu malowaniu użyte farby są dość imponujące. Farby akrylowe składają się z pigmentów w akrylowej emulsji polimerowej. Pigmenty farb są rozpuszczalne w wodzie; stąd woda jest używana podczas malowania. Ale zaskakującym faktem jest to, że gdy obraz jest gotowy, okazuje się wodoodporny. Ta wodoodporna sztuka jest uwielbiana przez większość malarzy i szybciej schnie. Ta charakterystyka czasu schnięcia odróżnia tę farbę od farb akwarelowych i olejnych. Ten rodzaj malowania jest najbardziej kolorowy.

5. Malowanie w pastelowych kolorach:

5. Pastelowy kolor malowania

W sztyftach ogólnie dostępne są kolory pastelowe. Jest to prosty sposób kolorowania, a dzieci zwykle zaczynają kolorować od pastelowych kolorów. Pastelowe sztyfty można od razu wykorzystać do kolorowania i rysowania. Mimo prostego sposobu barwienia może być trudno cieniować i mieszać z różnymi kolorami. Malowanie pastelami może być wykonane na papierze, a także na płótnie. Pastelowe malowanie pozostaje jak zwykle bez zmian przez lata.

6. Malowanie na szkle:

6. Malowanie na szkle

Obrazy na szkle wykonujemy na szklanym podłożu z pigmentami koloru. Pozostałe farby nie wiążą się ze szkłem. Tak więc farby używane do malowania szkła są specjalnie przeznaczone do szkła, aby te kolorowe pigmenty mogły łatwo związać się ze szkłem. Czarna wkładka służy do obrysowania granic rysowanych obrazów. Lepkie kolory są stosowane w obrębie zaznaczonej granicy. Malarstwo na szkle jest wyrazem artystycznym i jest dziełem rzemieślniczym. Ten rodzaj malowania można wykonać na dowolnej ścianie wiszącej lub innych eksponatach lub dowolnym szklanym wazonie, a nawet w abażurze. Wyglądają atrakcyjnie i prześwitują.

7. Fresk:

7. Fresk

To słowo „fresk” pochodzi od włoskiego słowa, które pochodzi od łacińskiego słowa. Ten rodzaj malowania wykonuje się na suficie, na ścianach. Technika fresku polega na wymieszaniu farb z wodą i nałożeniu na cienką warstwę mokrego tynku. Do prawidłowego przymocowania obrazu do ściany potrzebny jest środek wiążący. Zostało to zrobione specjalnie w okresie renesansu; dlatego robi się to od wieków. To popularny rodzaj malowania na starożytnych zabytkach.

8. Malowanie enkaustyczne:

8. Malowanie enkaustyczne

Obraz Encaustic jest dobrze znany z malowania gorącym woskiem, w którym zazwyczaj wosk pszczeli jest podgrzewany kolorowymi pigmentami. Ta płynna mieszanina jest następnie nakładana na powierzchnię drewna lub innych materiałów. Ten nowoczesny rodzaj malowania jest dość trudny do namalowania i wymaga maksymalnego wysiłku.

9. Gwasz:

9. Gwasz

Gwasz to nieprzezroczysta metoda malowania. Stosowane są pigmenty na bazie wody, w których rozmiary cząstek są większe niż pigmenty w kolorze wodnym. Kolory są pięknie zestawione ze sobą, aby dodać dodatkowego piękna sztuce. Ten rodzaj malowania jest rzadki i często wygląda realistycznie.

10. Malowanie natryskowe:

10. Malowanie natryskowe

W malowaniu natryskowym farba w aerozolu wydostaje się z pojemnika pod ciśnieniem, kontrolując go za pomocą zaworu. Część powierzchni, na którą należy nałożyć określony kolor, pozostaje otwarta, podczas gdy pozostałe części są zakryte. Odbywa się to tak, aby kolor nie rozprzestrzeniał się na inne części obrazu.

Zobacz więcej: Różne typy kreatywnych pomysłów na rękodzieło

11. Malowanie temperami:

11. Malarstwo temperowe

Żółtko jaja jest zasadniczo używane jako spoiwo na bazie wody z kolorowymi pigmentami do tworzenia tego rodzaju malarstwa. Tempera słynęła przez wieki, aż do wynalezienia obrazu olejnego. Jest to wyjątkowa forma malarstwa i stosunkowo rzadko praktykowana.

12. Malowanie cyfrowe:

12. Malarstwo cyfrowe

Ten obraz to zdigitalizowane, kreatywne dzieła sztuki, które są wykonywane na komputerach, aby dać taki sam efekt, jak obraz olejny, akrylowy lub akwarelowy. Ten cyfrowy obraz można łatwo wykonać z rektyfikacją, aby uzyskać doskonały wygląd. To systemowe malowanie nie musi martwić się o czas schnięcia. Malarstwo cyfrowe to nowoczesny rodzaj malarstwa, który jest bardzo powszechny i ​​ożywia sztukę. Koncepcje sztuki różnią się głównie w zależności od osoby, w oparciu o jej przemyślenia.

Zobacz więcej: Wszystkie rodzaje gitary

13. Malowanie piaskiem:

13. Malowanie piaskiem

W malarstwie piaskowym wykonane prace nie są trwałe. Filmy uchwycają prace tymczasowe wykonywane bardzo szybko ruchem ręki tylko na ustalonej powierzchni. Ten rodzaj malowania jest bardzo nowy wśród innych, w których kontrola prędkości jest potrzebna, aby nadać znaczenie. Malowanie piaskiem wymaga dużo cierpliwości i może być trudne do zrobienia.

14. Malowanie miniaturowe:

14. Malowanie miniaturowe

Malarstwo miniaturowe skupia się głównie na malarstwie grawerowanym na rzeźbach wykonanych po prostu w mniejszych formatach. Jest to jeden z tradycyjnych obrazów, który można z łatwością trzymać w ręku.

Zobacz więcej: Rodzaje tańca

15. Malowanie kolażu:

Malarstwo kolażowe

Jest to złożona twórcza grafika mająca efekt wizualny. Kolaż można wykonać za pomocą kawałków kolorowych lub ręcznie robionych papierów, wstążek, nakładając farby, czasopisma itp. tematyka jest zróżnicowana i w większości jest tanim sposobem sztuki.

16. Malowanie Kalamkari:

Malarstwo Kalamkari

Kalamkari oznacza, Kalam – pen &kari – praca, czyli grafika wykonana za pomocą prostego długopisu. Z nich wydobywa się barwniki roślinne, aby pokolorować wzory nanoszone na tkaniny. Ten rodzaj malarstwa wykorzystujący organiczne barwniki na tkaninach był popularny w kilku częściach Indii, ale ten styl Kalamkari rozkwitł w Kalahasti w Indiach. Cały proces projektowania obejmuje 17 kroków.

17. Obraz Warli:

Malarstwo Warli

Malarstwo Warli to rodzaj malarstwa, jakim jest sztuka plemienna. Jest tworzony przez Adivasis z zakresu North Sahyadri w Indiach. Ten obraz jest namalowany na podłożu z surowego błota, używając tylko koloru, zwykle białego z okazjonalnymi kropkami w kolorze czerwonym i żółtym. Biały kolor uzyskuje się ze zmielenia ryżu na biały proszek.

18. Malowanie Pahada:

Malarstwo Pahada

Malarstwo Pahad lub znane również jako Phad to rodzaj stylu malarstwa inspirowanego folklorem i praktykowany głównie w Radżastanie. Odbywa się to na długim kawałku materiału lub płótnie, które jest znane jako fad. Na tym płótnie przedstawiono ludowe bóstwa Radżastanu, takie jak Pabuji i Devnarayan. Wykorzystywane są również jako ruchome świątynie bóstw ludowych.

19. Malarstwo Madhubani:

Malarstwo Madhubani

Sztuka Madhubani lub znana również jako sztuka Mithila jest praktykowana w regionie Mithila w Indiach i Nepalu. Ten rodzaj malowania wykonuje się za pomocą palców, pędzli, a nawet gałązek drzew. Używają naturalnych barwników do koloru, a czasami do rysowania używa się nawet zapałek. Istnieją również treści rytualne na okazje takie jak ślub, narodziny lub święta. Obraz Madhubani został pierwotnie stworzony przez kobiety.

20. Obrazy Gonda:

Obrazy Gonda

Obraz Gond należy do Gond, rdzennej społeczności w indyjskim stanie Madhya Pradesh. Jest to forma sztuki ludowej i plemiennej praktykowana przez to największe plemię w Indiach. Ich codzienne poszukiwania są znakomicie przedstawione w ich sztuce, która trwa od 1400 lat. Pradhan Gonds słyną z umiejętności artystycznych. Używali malarstwa jako medium do utrwalania swojej historii.

21. Obrazy Patachitry:

Obrazy Patachitry

Ten rodzaj malarstwa to styl malowania oparty na tkaninie, ze wschodnioindyjskiego stanu Odisha. Ich obrazy są oparte na mitologii i inspirowane sektą Bogów Jagannath i Vaishanava. Zastosowane kolory są naturalne. Obrazy te przedstawiają historie bóstw hinduistycznych i są popularnym rodzajem malarstwa.

22. Malowanie Picchwai:

Malarstwo Picchwai

Malowidła te powstały w Dekanie w Indiach oraz w wioskach Aurangabad i Nathdwara w stanie Radżastan. Są to obrazy o dużych rozmiarach i zazwyczaj wykonane na bawełnianej tkaninie, przy pomocy naturalnych kolorów. Są bardzo poszukiwane, zwłaszcza obcokrajowcy. Malarze tego obrazu są zwykle wykwalifikowani i wkładają duży wysiłek w ich prawidłowe. Te obrazy są obecnie głównym towarem eksportowym Nathdwara.

23. Obrazy Mogołów:

Obrazy Mogołów

Obrazy Mogołów są bardzo szczególnym stylem malarstwa południowoazjatyckiego, który wyłonił się z perskiej miniatury. Ma duże wpływy hinduizmu, dżinizmu i buddyzmu, a rozwinął się głównie na dworze imperium Mogołów w XVI i XVIII wieku. Obraz zaczął się jako mieszanka pomysłów perskich i indyjskich. Obrazy szybko zyskały popularność, a znajdujące się na nich zwierzęta i rośliny były realistycznie przedstawione.

24. Malowidła jaskiniowe:

Jaskiniowe malowidła

Malowidła jaskiniowe znane są również jako „sztuka ciemieniowa”. Można je zwykle zobaczyć na ścianach jaskiń, sufitach prehistorycznych i sięgają 40 000 lat temu w Eurazji. Malowidła jaskiniowe często nie są jasne i wydaje się jasne, że próbowały przekazać pewne informacje. Ze względu na ich starożytność, wiele z ich obrazów nie może być poprawnie rozszyfrowanych.

Drogie obrazy indyjskich artystów:

Spójrz na niektóre z najdroższych indyjskich dzieł sztuki, które zostały sprzedane.

1. Bez tytułu:

Lista nazw malarstwa

Gaitonde namalował obraz bez tytułu w 2015 roku i został kupiony przez dowolnego nabywcę za 4 415 008 USD w grudniu 2015 roku. Ten rodzaj obrazu był płótnem olejnym, był jednym z najlepszych indyjskich malarzy abstrakcyjnych i jest najdroższym indyjskim dziełem sztuki sprzedawanym od 1965 roku, według Artery India, firma zajmująca się badaniem rynku dzieł sztuki.

2. Narodziny: Francis Newton Souza:

Lista nazwisk obrazów Narodziny: Francis Newton Souza

Ten olej na pokładzie, namalowany przez Souzę w 1955 roku, został sprzedany za 4 miliony dolarów na aukcji Christie’s w stanie Nowy Jork w 2015 roku. wystawa indywidualna w Gallery One w Londynie. Sztuka skupia się wokół koncepcji narodzin. Ten obraz został sprzedany na aukcji Christie’s w 2008 roku za 2,5 miliona dolarów, co było wówczas rekordową ceną za dzieło współczesnej sztuki indyjskiej.

3. Saurashtra: Syed Haider Raza:

Lista nazw obrazów Syed Haider Raza

Aukcja tego akrylu na płótnie w Christie’s w South Kensington w 2010 roku była wówczas rekordowa. Było to kosztowne, ponieważ sam Raza uważał to za jedno z 10 najważniejszych dzieł swojego życia. Saurashtra, sztuka została namalowana w 1983 roku po tym, jak Raza zbadał już Ecole de Paris i abstrakcyjny ekspresjonizm i zaczął włączać elementy swojego indyjskiego dziedzictwa do swojej sztuki.

4. Radha w świetle księżyca: Raja Ravi Varma:

Lista nazw obrazów Radha w świetle księżyca

Był to kolejny olej na płótnie, który pierwotnie znajdował się w kolekcji Shungrasoobyer Avergal, potomka Travancore. Ta konkretna Radha jest jedną z najpiękniejszych uttama nayika Ravi Varmy, która jest szlachetną kobietą o wielu cnotach i cechach, które definiują boginie w klasycznej literaturze indyjskiej. Varma następnie malował inne płótna Radhy w różnych nastrojach i emocjach.

5. Bez tytułu: Tyeb Mehta:

Lista nazw malarstwa Tyeb Mehta

„Postać na rikszy” namalował Mehta, który zainspirował się rikszarzami, których widział jako dziecko podczas letnich wakacji w Kalkucie. Ten olej na płótnie został sprzedany za 3 240 077 USD przez Christie’s, South Kensington w 2011 r..

Artykuł jest wglądem w wiele dum Indii, z których jedną są obrazy. Obrazy zawsze były środkiem wyrażania myśli, idei i koncepcji. Umożliwiły różnym grupom społeczeństwa, aby dokładnie przekazać to, co czują, albo o społeczeństwie, albo ogólnie o świecie. Niektóre z nich wyglądają realistycznie i często pozostawiały publiczność oszołomioną oryginalnością, podczas gdy inne są abstrakcyjne i wymagają głębokiej interpretacji, aby dotrzeć do ich znaczenia.