Co to jest Pająk: Pająki to jedne z najbardziej przerażających owadów. Strach przed pająkami nie jest taki dziwny, ponieważ moment ugryzienia go jest czasami niebezpieczny. Pająki, które znajdują schronienie w domach, nie są tak trujące, ale powodują wysypki i alergie skórne. Dowiedzieć się więcej o gatunku, jego naturze i czy jest toksyczny lub co może położyć kres strachowi przed pająkami. Pająki noszą naukową nazwę „Araneae”. Są to oddychające powietrzem stawonogi, mające osiem nóg i chelicerae z kłami, które wstrzykują jad. Są najważniejszym rzędem pajęczaków i zajmują siódme miejsce pod względem całkowitej różnorodności gatunkowej wśród innych rzędów organizmów.

rodzaje pająków na świecie

Pająki i ludzie: Jak pająki pomagają ludziom? Czy nie jest śmieszniej zadać takie pytanie? Ale pomagają ludziom, spożywając większość owadów w domu. Może wydawać się to bezsensowne, ale pozbycie się owadów to jedno wielkie zadanie w utrzymaniu zdrowego i czystego domu. Przerażający i przerażający ośmionogi owad kręci lepką pajęczynę, aby bez wysiłku złapać zdobycz. Jad pająka jest używany jako lekarstwo. Pająk to starszy symbol tajemnicy, mocy i wzrostu. Starożytny symbol pająków można było kontemplować dzięki jego sieci. Tak jak pająk tka swoją sieć, tak my musimy kręcić naszym życiem. Pająk jako symbol oznacza, że ​​nasze wybory budują nasze doświadczenie.

Klasyfikacja pająków ze zdjęciami:

Pająki mają różne kolory, od miejsca zamieszkania, kolorowe pająki zwykle znajdują się w ogrodach i są to pająki czarne, żółte, pomarańczowe itp. Różne rodzaje pająków lub różne gatunki pająków mają nazwy naukowe, każdy oparty na ich zamieszkiwanie, jadowitość, kolor skóry, rodzina, do której należą itp.

1. Wilczy Pająk:

różne rodzaje pająków

Należą do rodziny Lycosidae, a nazwę zawdzięczają starożytnemu greckiemu słowu oznaczającemu „wilk”. Są energicznymi i giętkimi drapieżnikami o wyjątkowym wzroku. Żyją w izolacji i polują samotnie, nie przędą sieci. Niektórzy są sprytnymi myśliwymi atakującymi zdobycz, gdy tylko ją znajdą, a nawet ścigają ją z niewielkiej odległości. Ale niektóre z tych pająków czekają, aż ofiara przejdzie obok.

2. Pająk skaczący:

rodzaje pająków

Stanowią rodzinę Salticidae. Rodzina obejmuje zgrubnie 640 opisanych gatunków i około 6000 i więcej opisanych gatunków pająków. Chociaż zwykle poruszają się niezauważalnie i dość wolno, większość gatunków jest zdolna do reagowania na skoki, szczególnie podczas polowania, ale czasami w odpowiedzi na nieoczekiwane zagrożenia lub pokonywanie długich przerw. Zarówno płuca, jak i tchawica są bardzo dobrze rozwinięte; korzystają z obu systemów. Skaczące pająki mają najlepszą wizję wśród stawonogów; używają go w zalotach, polowaniach i nawigacji. Ich wzór oczu zwykle rozpoznaje skaczące pająki; często mają cztery pary oczu, przy czym przednia para środkowa jest szczególnie duża.

3. Pająk Łowcy:

gatunki pająków

Pająki myśliwskie należą do rodziny Sparassidae, dawniej znanej jako Heteropodidae. Te pająki zawdzięczają swoją nazwę swojemu trybowi i szybkości polowania. Wyglądają jak kraby i są dość duże, najczęściej nazywane są pająkami krabowymi. Posiadają również nazwę pająki drewna. Niektóre gatunki pająków myśliwskich mogą wykorzystywać niezwykłą formę lokomocji. Można je było zobaczyć głównie w regionach tropikalnych.

4. Pająk Hobo lub Pająk Sieciowy Lejka:

Nazwy typów pająków

Pająk hobo, naukowo znany jako Eratigenaagrestis, jest członkiem klasy pająków powszechnie znanych jako pająki lejkowate. Te pająki budują sieć z jedwabiu w kształcie lejka, leżą w niej i czekają na małym końcu lejka, aż drapieżne owady ześlizgną się na ich sieć. Pająki hobo budują swoje sieci w pobliżu ludzkich siedzib. Australijskie pająki Funnel Web różnią się od tego, ale najczęściej są źle rozumiane. Pająki Hobo są dystrybuowane w całej Europie i Azji Środkowej; występują również w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie.

5. Pająk Domu:

Popularne typy pająków domowych

Pająki domowe odnoszą się do tych pająków, które żyją wokół ludzkich siedlisk. Zwykle mieszkają w pomieszczeniach i w ukrytych miejscach. Większość pająków należy do tej kategorii. Są to najczęstsze z nich, które widzisz w domu.

6. Odludny Pająk:

różne rodzaje pająków

Pająki pustelniki lub brązowe pająki są również znane jako skrzypce, pająki skrzypcowe lub żniwiarze, należą do grupy jadowitych pająków ze względu na ukąszenie, które czasami powoduje charakterystyczny zestaw objawów znany jako loxoscelizm. Pająki pustelników są identyfikowane jako członkowie rodziny Sicariidae. Chociaż pająki pustelnicze mają zły status, zwykle nie są agresywne. Brązowe pająki pustelników mają rozmiar od 6 do 20 milimetrów, ale mogą urosnąć. Chociaż zazwyczaj są od jasno do średnio brązowego, mają kolor od białawego do ciemnobrązowego lub czarniawoszarego. To jeden bardzo trujący pająk.

7. Biały pająk:

Rodzaje pająków i fakty

Białe pająki są w większości jadowite i rzadko spotykane. Białe Pająki nazywane są MisumenaVatia, Pająk Krab Nawłoci. Te pająki są znane z używania kamuflażu. Ich ciała są zwykle pozbawione pigmentu, przez co wydają się czysto białe. Na przykład, stojąc na złotym kwiatku, mogą wytworzyć tymczasowy żółty lub pomarańczowy pigment, który zmiesza się z kwiatem. Gdy oddala się od kwiatu, wydala pigment i powraca do swojego normalnego białego zabarwienia.

8. Mały pająk:

zdjęcia różnych rodzajów pająków

Małe pająki nie są specyficzne; występują na większości gatunków. Niektóre pająki wilka są również małe. Brązowe pająki pustelników mają od 6 milimetrów do 20 milimetrów i należą do klasy małych pająków. Pająki, które są mniejsze, są nazywane małymi pająkami, a nie żadną inną klasyfikacją. Pająk trawiasty, pająk domowy, pająk krabowy, pająk skaczący itp. należą do tej klasy.

9. Pająk bananowy:

nazwy gatunków pająków

Pająki bananowe odnoszą się do gatunku pająka Cupienniusa, południowo- i środkowoamerykańskiego. Są one powszechnie znane jako pająki bananowe i można je znaleźć od Meksyku po północno-zachodnią Amerykę Południową i na niektórych wyspach karaibskich.

10. Czerwony pająk:

wszelkiego rodzaju pająki

Czerwone pająki są również nazywane przędziorkami. Nazwa czerwonych pająków jest powszechnie znana z odżywiających się roślinami roztoczy z rodziny Tetranychidae. Są powszechnym szkodnikiem roślin doniczkowych i roślin ważnych rolniczo. Jajo czerwonego pająka potrzebuje około trzech tygodni, aby stać się dorosłym. Dorosłe czerwone pająki mierzą około 0,02 cala długości. Wbrew nazwie nie wszystkie gatunki są czerwone; niektóre są zielone, żółte i pomarańczowe.

11. Pająk ogrodowy:

różne gatunki pająków

Pająki ogrodowe mają naukową nazwę Argiopeaurantia, są powszechnie nazywane żółtymi pająkami ogrodowymi, czarnymi i żółtymi pająkami ogrodowymi, złotymi pająkami, pająkami kukurydzianymi itp. Jest powszechnie spotykany w przyległych Stanach Zjednoczonych, na Hawajach, południowej Kanadzie, Meksyku i Ameryce Środkowej . Samce pająków ogrodowych mają od 5 do 9 mm, a samice od 19 do 28 mm. Jad jest nieszkodliwy dla ludzi.

12. Pająk kraba:

popularne rodzaje pająków

Crab Spider jest wspólny dla rodziny pająków Thomisidae. Ma tę potoczną nazwę ze względu na jej kształt. Przypomina kraba o mniejszych rozmiarach i najczęściej jest błędnie rozumiany jako jeden. Te pająki są również nazywane pająkami krabowymi, ponieważ polują na kwiaty i siedliska w ludziach i wokół nich.

13. Australijski pająk:

pospolite gatunki pająków

Australia ma kilka bardzo jadowitych pająków, w tym pająki z sieci lejkowatej z Sydney. Pająki należące do rodziny Hexathelidae; a Pająk Redback, gdy jest ugryziony, jest niezwykle bolesny. To było historycznie powiązane ze zgonami w australijskiej dokumentacji medycznej. Jednak większość australijskich pająków nie ma jadu, który jest niebezpiecznie toksyczny.

14. Pomarańczowy pająk:

różne rodzaje pajęczyn

Pomarańczowe pająki należą do kategorii pająków ogrodowych; są w szerokiej gamie kolorów, w tym pomarańczowym. Dobrym przykładem pospolitego pomarańczowego pająka ogrodowego jest tkacz z marmurkowych kul. Mierzy około 14 milimetrów długości; te pająki wahają się od jasnopomarańczowego do bladożółtego. Kształt pomarańczowej pajęczyny przypomina koło; tworzą również zygzakowate wzory w swoich sieciach. Nici w sieci wibrują, aby ostrzec pająka o zdobyczy, która poślizgnęła się w sieci.

15. Amerykański pająk:

rodzaje nazw pająków

Pająki Orb Weaver i pająki pustelników są powszechnie spotykanymi pająkami w Ameryce. Pająki pustelniki występują w Ameryce Północnej i są jednym z tych niebezpiecznych gatunków pająków.

Co robić i czego nie robić z pająkami:

  • Utrzymanie domu w czystości może uniemożliwić pająkom budowanie sieci.
  • Nie czyść wstęgi ręką, używaj rękawic.
  • Natychmiast skonsultuj się z lekarzem w sprawie ukąszeń pająka.
  • Przed użyciem sprawdź parasole i czapki, ponieważ pająki wybierają takie miejsca do gradu.
  • Aby zapobiec tworzeniu się sieci w domu, użyj płynów odstraszających owady.
  • Aby złagodzić ból i obrzęk ugryziony obszar, umyć wodą z mydłem i umieścić kostkę lodu lub mokrą szmatkę.
  • Niepokojące pająki kończą się ukąszeniami pająków, lepiej nie przeszkadzać im ani ich nie krzywdzić.

Pająki są bardziej przerażające dla osób z arachnofobią; to jest strach przed pająkami. Chociaż pająki są szkodliwe, przez większość czasu wydają się interesujące; przędzenie ich sieci w kształtach wygląda ekscytująco. Każdy gatunek pająka tka swoją sieć w innej formie. Jeśli chodzi o symbole, pająki przekazują wiadomość o wzroście, tajemnicy i mocy.