Tworzenie idealnej atmosfery w pomieszczeniach to coś, co wszyscy kochamy. Świece mają tę moc, aby nadać pomieszczeniu wyjątkowy efekt, czy to oświetlając pokój oświetleniowy, czy po prostu gdzieś w domu. Tworzy komfortową atmosferę, podnosząc wygląd całego pomieszczenia. A jeśli myślałeś, że zbieranie świec to łatwy spacer po ciastku, przykro nam, że łamiemy prawdę. Świece mają do zaoferowania znacznie więcej opcji. Występują w różnych rozmiarach, kształtach i kolorach.

Różne rodzaje świec oraz ich zalety i specjalizacje

Świeca to blok wosku, który ma centralny knot, który umożliwia nam świecenie. Świece mają niewielkie znaczenie religijne. Wiadomo, że oświetlają życie w ciemności życia człowieka, co ma znaczenie symboliczne. Kiedy są oświetlone podczas śmierci, reprezentują światło w przyszłym świecie, a Chrystus jest uważany za światło. Niektóre świece mają zapach, który jest sztucznie dodawany tylko dla przyjemności. Oto niektóre cechy dobrej świecy.

  • Jakość wosku: Najlepsza świeca zawsze będzie miała wosk dobrej jakości. Niektóre z nich zawierają wosk pszczeli i parafinę, co czyni je złej jakości.
  • Dobry knot: Dobra świeca będzie miała knot odpowiedniej wielkości i długości. Dobry knot zapewni również odpowiednią wielkość płomienia przy mniejszej ilości lub braku osadów węgla.
  • Dobre oleje: Świeca zapachowa będzie używać tylko najlepszego oleju, aby uzyskać głupkowaty zapach i wiadomo, że działa przez długi czas.

Świece dzielą się na dwie; świece woskowe i te bezpłomieniowe, takie jak awaryjne, latarka itp. Zapoznaj się z niektórymi rodzajami świec i ich zastosowaniami.

Rodzaje świec woskowych:

Świece woskowe zostały dodatkowo podzielone na wiele rodzajów świec z nazwami. Rzuć okiem.

1. Świece stożkowe:

Wiadomo, że świece stożkowe wytrzymują około 10 godzin. Nie mogą jednak stać samodzielnie. Upewnij się, że masz dla nich wsparcie. Występują w wielu kolorach i są bardzo cienkie, dlatego nazywane są świecami stożkowymi. Te, które widzisz na kolacji przy świecach, to świece stożkowe, które są długie, piękne i smukłe. Do wykonania maczanego stożka używa się parafiny i wosku pszczelego. Zwykle mają długość 18 cali i 1 cal grubości.

2. Świece pieńkowe:

Świece pieńkowe mogą się palić bez oprawki. Palą się długo, około 3-4 godzin i są bezdymne. Mogą występować w szerokiej gamie rozmiarów, kształtów i kolorów. Mogą mieć dwa lub trzy knoty. Ich rozmiar może wynosić od 3 cali do 16 cali. Czas palenia zwykle zależy od grubości świecy. Mogą być używane w dowolnym momencie i są wykonane z wosku palmowego. Możesz również umieścić swoją świecę pieńkową na szerokim uchwycie, takim jak szklany talerz lub krótki szklany kubek.

3. Świece wotywne:

Świece wotywne są małe i mają około 2,5 cala wysokości i 2 cale średnicy. Będą potrzebować uchwytu, zanim będziesz mógł je zapalić, więc upewnij się, że masz mały uchwyt na kieliszki lub stojak na wiele świec. Dla nich dostępne są również kinkiety ścienne. Są najczęściej używane w kościołach jako modlitwa do Pana. Występują w różnych kolorach i są wykonane z parafiny, wosku sojowego lub wosku pszczelego. Palą się przez 6-7 godzin.

4. Świece do herbaty:

świeczki do herbaty

Świece do herbaty są małe i lekkie w konstrukcji. Palą się przez około 2 godziny, więc możesz je rozmieścić w całym domu, aby uzyskać efekt imprezy. Ich nazwy pochodzą od używania przez nich rozgrzewających dzbanków do herbaty, a także jako podgrzewaczy żywności. Najlepiej nadają się również do oświetlenia akcentującego. Mają około 38 mm i zwykle są w kolorze białym, a czasem w wielu innych kolorach. Wykonane są z wosku palmowego lub sojowego. Świece tealight są czasami używane w restauracjach i kościołach.

5. Świecznik:

Czy wiesz, że możesz zrobić podstawkę pod świecę z terakoty lub innego kawałka ceramiki? Możesz je również pomalować i udekorować tak, jak lubisz. Do ich wykonania można użyć wosku o niskim skurczu, a dno doniczek będzie miało otwór, który należy wypełnić przed ich użyciem. Kontenerowy wosk do świec to dobry wybór. Jego wysokość może wynosić około 26 mm przy średnicy 60 mm. Wiadomo, że trwa około 14 godzin. Wykorzystywane są głównie jako elementy dekoracyjne wokół choinki.

6. Świece kontenerowe:

pojemniki na cukierki

Świece w pojemnikach to niepalne pojemniki wypełnione woskiem i wyposażone w knot. Nie kapią i występują w różnych rozmiarach, kształtach i kolorach. Do ich produkcji używa się wosku sojowego lub parafiny. Spalają się przez około 4-5 godzin, w zależności od ich grubości. Wybierz pojemniki, które się nie stłuczą, wytrzymają ciepło i nie pękną ani nie pękną. Jeśli jesteś zainteresowany wytwarzaniem świec, produkcja świec w pojemnikach może być dla Ciebie dobrym początkiem. Mogą być używane jako świece ozdobne w domu lub restauracji.

7. Pływające świece:

Pływające świece są lekkie, o których wiadomo, że unoszą się na powierzchni wody. Najlepiej nadają się do dekoracji wokół stołu, dodając specjalny efekt do domowego piękna. Ujrzysz to również w recepcji pomieszczeń biurowych lub restauracji. Mierzy około 3 cale średnicy i wysokość 1 3/8 cala wysokości. Palą się przez około 8-10 godzin i są wykonane z parafiny lub wosku palmowego. Mają piękne kształty i rozmiary, dzięki czemu pięknie wyglądają.

8. Żel:

Żelowe świeczki

Świece z woskiem żelowym mogą mieć od 3 mm do nawet 9 mm. Najczęściej pojemnik, w którym jest umieszczona, określa wysokość świecy. Mogą być lekko pachnące i wykonane z żelu o małej lub dużej gęstości. Zazwyczaj umieszcza się je na szklanych słojach lub słojach z masonem. Wiadomo, że pojemniki się nagrzewają, dlatego nie można ich palić dłużej niż 2 godziny. Służą do celów dekoracyjnych przy basenie lub przy stołach obiadowych.

9. Świece płynne:

Świece w płynie wykonane są z miękkiej, czystej, płynnej parafiny. Jest bezpieczny w użyciu i jest również dopuszczony do użytku w gastronomii. Nie robią żadnych bałaganu i wiadomo, że utrzymują się przez 8 do 100 godzin w zależności od grubości. Mają około 2-1/8 cala wysokości i 2 1/2 cala grubości. Zwykle występują w przezroczystej formie i kolorze.

10. Świeczki urodzinowe:

Wszystkiego najlepszego z okazji urodzin

Świeczki urodzinowe wykonane są z bezpiecznego i czystego wosku pszczelego. Wiadomo, że pali się czysto i schludnie. Jest naturalnie zdrowy i nie kapie na tort urodzinowy. Nie zawiera żadnych syntetycznych składników i występuje w wielu kolorach i kształtach. Mają zwykle około 7 cali wysokości i wymagają podparcia, aby stać.

11. Świece nabojowe:

Świece nabojowe

Są ekonomiczne i używane głównie do czuwania i nagłych wypadków. Występują w różnych wysokościach, rozmiarach i kolorach. Wytrzymują 90 godzin na jednorazowej płynnej parafinie.

12. Świece szklane:

szklane świeczki

Świece szklane wykonane są ze smoczego szkła, znanego również jako obsydian. Nie, i pomyślałeś, że wybierasz

świeca była łatwa! Cóż, jeszcze nie skończyliśmy.

Rodzaje bezpłomieniowych świec:

Rodzaje bezpłomieniowych świec

Świece bezpłomieniowe to alternatywa dla tradycyjnych świec. Korpus bezpłomieniowych świec jest wykonany z wosku, aby wyglądał jak świeca. Występują w różnych rozmiarach, kształtach i kolorach. Jest cylindryczny i zawiera zestaw baterii oraz otwarty płomień LED, który znajduje się na górze świecy. Niektóre z nich są pachnące i są również używane jako odświeżacze pomieszczeń. Ich zastosowania obejmują oświetlenie zewnętrzne, wzmocnienie nastroju oraz jako zestaw dekoracyjny. Świeca wymaga dwóch baterii C, które wystarczają na około 750 godzin przy regularnym i ciągłym użytkowaniu. Świece mają około 6 cali wysokości.

1. Bateria:

Baterie przepuszczają światło przez przepływ ładunku elektrycznego między anodą a katodą. Gdy urządzenie jest podłączone do baterii, pomaga zapalić urządzenie. Jednak, gdy materiały w płytach nie są w stanie utrzymać rozładowanego prądu, bateria umiera fatalnie. Akumulatory samochodowe działają przez około cztery lata, podczas gdy akumulatory latarki wystarczą na około 15 godzin przy ciągłym użytkowaniu. Są używane w różnych urządzeniach.

2. Akumulator:

Jest to akumulator lub ogniwo wtórne, które można wielokrotnie ładować, w przeciwieństwie do akumulatora podstawowego. Wiadomo, że działają przez około 3 do 4 lat i zużywają mniej energii, dzięki czemu są bardziej wydajne niż koszt wytworzenia nowej baterii.

Świece: na co należy uważać?

  • Upewnij się, że uchwyt, którego używasz do świecy, jest dobrej jakości i nie spalił się.
  • Unikaj używania świecy, gdy pozostały tylko 2 cale wosku.
  • Świece parafinowe mogą czasami być dla ciebie szkodliwe. Unikaj używania ich na maksimum.

Cóż, chodzi o rodzaje świec i ich zastosowanie. Dostępnych jest wiele opcji i należy mądrze wybrać dla nich odpowiednie oprawki. Świece mają potencjał, aby płonąć przez długi czas i tworzyć piękną i przytulną atmosferę. Następnym razem, gdy wyjdziesz na zakupy, wybierz odpowiednią świecę, która będzie pasować do Twoich potrzeb i domu.