Gratulujemy rozpoczęcia rodzicielstwa. Podobnie jak dzieciństwo, młodość i dorosłość, rodzicielstwo jest również nauką. Więc nie martw się, jeśli nie wiesz o tym wszystkiego. W porządku jest nie mówić o tym. Jednak noworodek nie potrzebuje kąpieli tyle razy, co dorosły. Zaczynając od kąpieli, aż do wygojenia się pępowiny, zaczyna się kąpiel z gąbką, a następnie kąpiel w wannie dla dziecka i ewentualnie kąpiel w wannie, kiedy dziecko może samodzielnie siadać. Przyjrzyjmy się, jak kąpać noworodka.

Jak kąpać dziecko?

Wskazówki dotyczące kąpieli dziecka:

1. Kąpiel gąbkowa:

Noworodki otrzymują kąpiel gąbkową do czasu wygojenia kikuta pępowiny, a także nie są zanurzane bezpośrednio w wodzie, ponieważ potrzebują czasu, aby się przyzwyczaić. Jeśli zastanawiasz się, jak kąpać noworodka gąbką, to nie masz się czym martwić.

To najprostsza forma kąpieli, jaką można dać. Zanim wykąpiesz dziecko, upewnij się, że masz przy sobie wszystkie niezbędne rzeczy. Bardzo ważne jest, aby nie zostawiać go bez opieki. Dlatego upewnij się, że masz wszystko, czego potrzebujesz tuż obok siebie, a następnie zacznij tylko kąpać się, w przeciwnym razie możesz wrócić i znaleźć brakujące niezbędne akcesoria do kąpieli, co nigdy nie jest dobrym znakiem.

Po pierwsze, upewnij się, że masz obok siebie ciepłą wodę w wiadrze oraz czystą i miękką gąbkę. Teraz możesz spróbować dodać kilka kropel roztworu mydła, który jest wystarczająco wrażliwy dla niemowląt. Gdy skończysz, zanurz gąbkę w wodzie i wyciśnij ją na drugiej dłoni, aby sprawdzić, czy woda nie jest za gorąca lub za zimna.

Po upewnieniu się, że ma odpowiednią temperaturę, zanurz go w wodzie i wyciśnij całą wodę, a następnie delikatnie wetrzyj w ciało dziecka. Weź małą gąbkę, aby łatwiej wytrzeć maleńkie stopy i rączki dziecka. Zakrywaj całe ciało w odstępach czasu, a następnie przetrzyj je miękką ściereczką i załóż z powrotem ubranie.

2. Częstotliwość:

Zastanawiasz się, jak często kąpać dziecko? Cóż, nie masz się czym martwić, dopóki nie zaczną się czołgać i robić bałaganu. Wtedy potrzebują regularnych kąpieli. Ale jeśli jeszcze nie zaczną się bałaganić, możesz ograniczyć to do kilku razy w tygodniu. Jednak większość domów stosuje ten system synchronizowania pory snu z kąpielą. Ty też możesz spróbować, jeśli to zadziała i jeśli Twoje dziecko jest dobrze przystosowane do tego wzoru.

3. Kąpiel w wannie:

Teraz, gdy już wiesz, jak często kąpać dziecko Teraz przyjrzyjmy się, jak kąpać dziecko po przejściu przez fazę kąpieli gąbki. Pamiętaj, że czas kąpieli, który masz z dzieckiem, może być wyjątkowy. Więc upewnij się, że robisz to dobrze, a oto, co musisz wiedzieć.

Jeden:

Upewnij się, że temperatura w pokoju jest wystarczająco ciepła dla dziecka, aby nie sprawiało mu to dyskomfortu.

Dwa:

Zbierz wszystkie niezbędne akcesoria do kąpieli i ułóż je w kolejności, w jakiej musisz iść, aby nie przegapić żadnego kroku. Od mydła po ręcznik i pieluchy.

Trzy:

Napełnij wannę wodą do kilku centymetrów i upewnij się, że jest ciepła na dłoni lub na wewnętrznej stronie nadgarstka i nie jest zbyt gorąca. Staraj się utrzymywać temperaturę około 32 stopni Celsjusza.

Cztery:

Zbliż dziecko do wanny i rozbierz je. Upewnij się, że masz wszystko, czego potrzebujesz tuż przed tym, ponieważ nie możesz pozwolić sobie na pozostawienie jej bez opieki.

Pięć:

Powoli i ostrożnie wsuń dziecko do wanienki, stawiając najpierw stopy i upewnij się, że podpierasz szyję i głowę. Upewnij się, że przez całą kąpiel wylewasz na nią kubki wody, aby mieć pewność, że nigdy nie zmarznie.

Sześć:

Użyj trochę mydła i pamiętaj, aby użyć łagodnego. Umyj ją ręką od przodu do tyłu i od góry do dołu. Zaczynając od skóry głowy, przejdź do jej oczu i twarzy i nie zapomnij o regularnym myciu okolic narządów płciowych.

Siedem:

Zalej dziecko kubkami wody i zmyj mydło, a następnie wytrzyj je czystą ściereczką.

Osiem:

Po zakończeniu wycierania owiń ją przytulnie w ręcznik z kapturem i wysusz. Jeśli uważasz, że skóra jest zbyt sucha lub jeśli zauważysz jakiekolwiek wysypki w zakresie pieluch, pomoże odrobina balsamu.

Dziewięć:

Załóż dziecku świeżą pieluchę, gdy tylko skończysz i upewnij się, że cieszy się z kąpieli.

Teraz, jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości co do tego, jak kąpać dziecko, musisz je wyjaśnić z ekspertami lub nawet twoja mama może wcielić się w rolę eksperta. Ciebie też praktycznie wychowała, prawda??

Jak kąpać dziecko 2

Koncepcja kąpieli dziecka nie jest taka trudna. To, o co musisz zadbać, to komfort Twojego dziecka. Jeśli nie wygląda zbyt komfortowo bawiąc się w wodzie, przedłuż czas kąpieli z gąbką jeszcze trochę, a następnie przejdź do etapu kąpieli w wannie. Kąpiel to coś więcej niż tylko czystość, ale także buduje więź rodzic-dziecko. W krótkim czasie oboje z niecierpliwością czekacie na kąpiel i zaczniecie się nią cieszyć bardziej niż myślicie, a także śpiewajcie, rozmawiajcie i wyrażajcie całą swoją miłość swojemu maleństwu. Czas kąpieli może być również nauką dla was obojga. Będziesz mogła poznać jego/jej obszary łaskotki, a Twoje dziecko będzie mogło zobaczyć, jak pluskasz w wodzie, i spróbuje naśladować to samo. Ogólnie rzecz biorąc, upewnij się, że masz wszystkie bezpieczne niezbędne rzeczy i ciesz się czasem ze swoją nowo znalezioną miłością.