Bycie rodzicem po raz pierwszy nie jest łatwe. Chociaż możesz wariować i panikować, gdy robisz coś złego, masz również lęk przed tym, co może się nie udać. Co ważniejsze, jeśli chodzi o kąpiel, podczas której Twoje dziecko płacze bardziej niż kiedykolwiek.

Jednym z ważnych aspektów, o które martwi się większość rodziców, jest mycie włosów dziecka. Podczas gdy większość dzieci czuje się niekomfortowo głównie z powodu ingerencji mydła, mycie włosów dziecka jest ogromnym zadaniem. Aby złagodzić swoje wysiłki i wątpliwości, czytaj dalej.

Mycie włosów dla dzieci

Częstotliwość:

Podczas gdy wiele osób zastanawia się, jak umyć włosy dziecka, zapomina, że ​​nie musi myć włosów za każdym razem podczas kąpieli.

Chociaż jest bardzo mało prawdopodobne, że cały czas ubrudzą włosy, ponieważ wciąż są małe, możesz wprowadzić jeden dzień „mycia włosów dla dzieci” w ciągu tygodnia i spędzić resztę dni w spokoju.

Możesz dać znać swojemu dziecku, że dzisiaj nie jest dzień włosów i może po prostu być z tego powodu zadowolone. Daj im znać i ciesz się kąpielą.

Środki ostrożności:

Jeśli chodzi o kolejne noworodki, obawy matki o bezpieczeństwo jej maleństwa są normalne. Ciągle jest zestresowana, jak kąpać nowonarodzone niemowlę i zawsze szuka najlepszej odpowiedzi! Większość specjalistów położniczych i innych położnych sugeruje branie prysznica noworodków 2-3 razy w tygodniu, co zwiększa liczbę nawrotów wraz z wiekiem niemowlęcia.

Bez włosów?

 • Nie wszystkie dzieci rodzą się z włosami.
 • Podczas gdy niektórzy rodzą się z dużą ilością włosów, niektórzy w ogóle ich nie mają.
 • Jak w takich przypadkach umyć niemowlęce włosy? Cóż, jeśli nie ma włosów, skóra głowy i tak wymaga mycia.
 • Teraz możesz łatwo umyć skórę głowy, trzymając głowę i ramiona dziecka przechylone i nalewając ciepłą wodę z mydłem, aby nie dostała się do oczu.
 • Gdy woda z mydłem dostanie się do oczu, znienawidzi kąpiel w głowie.
 • W przypadku noworodków nie dodawaj mydła do wody przed upływem około czterech tygodni, dopóki mydło nie zareaguje jako takie na skórę.

Jak myć włosy dziecka?

W przypadku noworodków najlepszym sposobem jest użycie gąbki. Podtrzymując głowę i ramiona i lekko je przechylając, delikatnie przetrzyj gąbką włosy, aż będą czyste. Po około czterech do pięciu tygodniach będziesz musiał włączyć szampon do rutynowego mycia włosów dziecka.

Wybierz szampon przeznaczony dla niemowląt, a następnie zwilż włosy gąbką i dodaj kilka kropel szamponu na głowę i powoli masuj główkę i delikatnie buduj pianę. Trzymając głowę pochyloną z podparciem, polej głowę wodą, aby mydło nie dostało się do oczu. Upewnij się również, że cały szampon został zmyty przed zamknięciem kąpieli.

Jak myć włosy dziecka

Są powody, dla których wiele osób nie lubi czasu „mycia dziecięcych włosów”. Twoje dziecko zazwyczaj zaczyna płakać po myciu włosów, jeśli ma szampon w oczach lub ustach lub ogólnie boi się wody. Jednak może to być uciążliwe, jeśli będą mieli trudności z siedzeniem w wannie.

Jeśli masz takie chwile, możesz spróbować odwrócić uwagę dziecka pianką, a także nałożyć ją na siebie, czyniąc ją ciekawą i interaktywną. Możesz również spróbować dodać zabawki i lalki do wanny, pod warunkiem, że nie są one czymś, czym dziecko się zakrztusi i pokaże, że nawet zabawki również się kąpią.

Oto jak możesz kąpać włosy dziecka:

 1. Delikatnie połóż dziecko na ręczniku i zdejmuj ubrania po jednym kawałku, zwłaszcza gdy jest zimno.

  Jeśli korzystasz z wanny, upewnij się, że mydło i szampon są gotowe i znajdują się w pobliżu.

 2. Upewnij się, że wspierasz dziecko łokciem i trzymasz główkę dziecka nad wodą i upewniając się, że ciało ma kontakt z wodą.
 3. Delikatnie zmocz włosy dziecka małą miseczką lub kubkiem.
 4. Dodaj kilka kropel szamponu do główki dziecka i delikatnie wmasuj szampon.
 5. Aby zmyć szampon, delikatnie przechyl główkę dziecka do tyłu i zacznij płukać włosy małymi ilościami.
 6. Aby wysuszyć włosy dziecka, osusz je miękkim ręcznikiem i użyj szczotki o miękkim włosiu, aby rozczesać włosy dziecka.
 7. Matki, które nie mają wanienki dla niemowląt, używały czystych umywalek. Tradycyjnie w Indiach kobiety kładą niemowlęta na nogach i główką dziecka w kierunku kolana.

Zrób kilka rogów i kształtów na ich włosach i pokaż im to w lustrze i spraw, by chcieli więcej. Pomoże Ci to umyć włosy i dobrze się bawić podczas mycia.

Środki ostrożności:

Badania wykazały, że normalny dotyk może spowodować poprawę fizjologiczną, subiektywną, entuzjastyczną i społeczną. Co więcej, przyjemne i znajome zapachy poprawiają stan umysłu, spokój i ostrość Twojego dziecka.

Podobnie jak masaże dla niemowląt, prysznic z ciepłą wodą może przygotować je na spokojny nocny odpoczynek.

Chociaż generalnie nie jest trudno zobaczyć, jak kąpać dziecko, konieczne jest rozpoznanie, jakich przedmiotów należy użyć w tym celu!

Nawet jeśli kochasz tylko gorący prysznic, Twoje dziecko prawdopodobnie uzna to za kolejne szokująco nowe doświadczenie, którego bardzo nie lubi. Jeśli tak, utrzymuj krótki prysznic i wysusz je i w ciasnym stroju tak szybko, jak można się tego spodziewać w danych okolicznościach. Co więcej, nie zdziw się, jeśli niedługo po nałożeniu balsamu, pudrowaniu i ubraniu się zdarzy się poważny wybuch pieluchy; fiasko pieluch po kąpieli wydaje się być doświadczeniem zmieniającym duszę dla niedoświadczonych rodziców.